KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 15. kolo Hermes Analitica – Samobor 84:73 (49:40)

Kopić nije dopustio preokret

SAMOBOR: Samardžić, Močan 13, Levanić, Begić, Hrvoj 14, Vlajčić 11, Nakić 4, Gašparac 15, Mofardin 3, Bačić 2, Ćorić 11. Trener: Milan Ličina

HERMES ANALITICA: Buljić, Jurčević 4, Repar 8, Mravak 22, Franjić, Meglaj, Kopić 21, Prebeg, Gogić 4, Šamarija 6, Basarac 13, Šarić 6. Trener: B. Bilafer

Prvih deset minuta prva petorka Samobora odlično je odigrala u obrani i vrlo učinkovito u napadu, tako da tokom cijele četvrtine imaju desetak i više koševa prednosti. Međutim, kod prvih izmjena početkom druge četvrtine popušta obrana Samoboraca, tako da se razigrao bek domaćih Mravak i sa serijom trica ujedno razigrao i suigrače pa do kraja poluvremena, s čak 31 ubačajem, domaćini odlaze na odmor s 9 koševa viška.

Početkom drugog poluvremena Samoborci se trude stići razliku. Čak je i do tada najbolji domaći igrač izašao iz igre nakon petog prekršaja. Na nesreću Samoboraca tada se razigrao domaći igrač Kopić, koji bez promašaja pogađa tri trice i nekoliko dvica i ne pruža priliku Samoborcima za preokret. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gašparac s 15, Hrvoj sa 14 i Močan s 13 koševa. U pobjedničkoj ekipi odlično su odigrali Mravak s 22 i Kopić s 21 košem.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 13. kolo Samobor II – Krapina 77:63 (40:30)

Levanićev triple-double

SAMOBOR II: Kocijan, Gionechetti 25, Kudrna, Nosetić 7, Kleščić I. 8, Geiger 7, Levanić 21, Marković, Kleščić V. 9, Oroz. Trener: Josip Vlah

KRAPINA: Martinko 20, Domgjoni 10, Keča 6, Sertić, Slukan 4, Gretić, Mužar, Telišman 5, Poslončec S., Mrkus 2, Poslončec N. 2, Inkret 14. Trener: G. Kmezić

Gosti iz Krapine u zadnjoj minuti prve četvrtine dolaze prvi puta u minimalno, ali i jedino vodstvo na utakmici. U drugoj četvrtini mladi seniori Samobora odigravaju odlično obranu i iz brzih kontranapada ostvaruju prednost od desetak koševa.

Drugo poluvrijeme Samoborci vrlo rutinirano održavaju prednost, ne dopuštajući mnogo starijoj ekipi nikakvo iznenađenje.

U igri Samobora briljirali su Gionechetti s 25 i Levanić s 21 košem, koji je ujedno imao i 14 skokova i čak 10 prekrasnih asistencija na zicere. Kod gostiju istakao se učinkovitošču teški centar Martinko s 20 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 2. kolo Dugo Selo – Samobor 80:94 (38:44)

Rutinirano do slavlja

SAMOBOR: Koščak, Gionechetti 41, Stupar, Kocijan 6, Račić, Geiger 2, Levanić 29, Martinović, Kleščić 16, Mihalić, Babojelić, Kučko. Trener: Zdravko Džimbeg

DUGO SELO: Foretić 9, Vidović 10, Škulec 8, Pletz 8, Vranić 28, Bekić, Mack, Grubišić 6, Bakota 2, Boščić 2, Postružin, Marjanović 7. Trener: Jozo Jurković

Tokom prve tri četvrtine Samoborci imaju u nekoliko navrata po desetak koševa prednosti, ali uporni gosti uvijek sustižu i prijete iznenađenjem. Ipak, mnogo iskusnija ekipa Samoboraca u samo par minuta zadnje četvrtine odličnom obranom i kontranapadima ostvaruje dvadesetak koševa prednosti. Tada se malo opuštaju, a domaćini tek nešto smanjuju svoj uvjerljivi poraz.

Kod juniora Samobora može se reći da je Gionechetti pružio svoju najbolju partiju u dresu Samobora s 41 košem. Uz njega odlično su odigrali Levanić s triple-double učinkom od 29 koševa, 20 skokova i 10 ukradenih lopti, te Kleščić s 16 koševa. Kod domaćina istakao se Vranić s 28 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – II. HRL – 15. kolo Samobor – Petrinja 54:39 (17:23)

Pali i lideri

SAMOBOR: Jelić, Bencek 12, Račić 2, Muslić, Kalafatić, Vraneković, Tokić 26, Šuvaković 3, Martinović, Omerović 11, Šmit, Nađ. Trener: Zdravko Džimbeg

PETRINJA: Augustin 4, Banožić, Stapar 3, Vuić 11, Oroz 4, Kadić, Dunđer, Ćelap 9, Tomušić 3, Mazalin 5. Trener: M. Tomušić

Prvo poluvrijeme obje ekipe igraju vrlo dobro zonske obrane, tako da se koševi postižu na kapaljke i tek krajem prvog poluvremena gosti ostvaruju 6 koševa prednosti. Drugo poluvrijeme Samoborci igraju još čvršće u obrani, a u napadu su se razigrali bekovi Bencek i Omerović, koji mnogo bržom igrom uspijevaju probiti prvu liniju zonske obrane Petrinjaca te poentiraju ili upošljavaju vrlo učinkovitog centra Tokića. Na kraju uvjerljiva i zaslužena pobjeda Samoboraca protiv vodeće ekipe lige. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošču Tokić s 26 i Bencek s 12 koševa. U obrani odlični centri Šuvaković i Tokić oba s po 18 skokova. Kod Petrinjaca jedini dvoznamenkasti bio je Vuić s 11 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 2. kolo Samobor – Labrada 99:55 (45:20)

Poluvrijeme za anale

SAMOBOR: Srabotnak 3, Belamarić 6, Rendulić 2, Mandalinić 19, Dragozet 10, Vranić 2, Levanić 9, Džimbeg 10, Imbert 20, Šuvaković I. 10, Šuvaković K. 8. Trener: Robert Levanić

LABRADA: Ermardt 10, Petrinec, Čondić, Zajec 25, Jančiković, Repušić 6, Melada 10, Spajić, Sladonja 4, Fidruvc. Trener: Sandra Vrinjanin

Prvo poluvrijeme prva petorka Samoboraca odigrala je za anale, dobivši s 26 naprama 1 koš, a koji su gosti ubacili tek u zadnjim sekundama iz slobodnog bacanja. Do kraja utakmice Samoborci igraju s drugom postavom, tako da gosti ipak uspijevaju postići dosta koševa, ali ne i izbjeći uvjerljivi poraz. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Imbert s 20, Mandalinić s 19, te Dragozet, Džimbeg i Šuvaković I. s po 10 koševa svaki. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Zajec s 25 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole '96. – I. HRL – 9. kolo Univers – Samobor 32:68 (12:47)

Gotovo na poluvremenu

SAMOBOR: Belamarić 14, Srabotnak 11, Šuvaković 8, Korade 4, Levanić 6, Džimbeg 6, Crnica 6, Mandalinić 13.

Trener: Robert Levanić

UNIVERS: Tolić 12, Halužan, Milisav 12, Begić 8, Boros, Lukić.

Prva petorka Samoboraca već do poluvremena ostvaruje visoku prednost od 35 koševa. Do kraja utakmice zamjene uspijevaju održati visoku prednost za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Belamarić sa 14, Mandalinić s 13 i Srabotnak s 11 koševa. Kod Universa istakli su se Tolić i Milisav, oba s po 12 koševa.

KOŠARKA - Veterani – prijateljska Samobor – Devils Advocates 86:94

Nisu stigli kontranapade

SAMOBOR: Pavlin V., Pavlin A., Pavšek, Oslaković, Džimbeg D., Škiljan Z., Škiljan K., Žitković, Laušin 3, Župančić, Japunčić. Trener: Mirko Mandalinić

DEVILS ADVOCATES: Ermardt 10, Petrinec, Čondić, Zajec 25, Jančiković, Repušić 6, Melada 10, Spajić, Sladonja 4, Fidruvc. Trener: Sandra Vrinjanin

Protiv odlične i vrlo uigrane ekipe iz Zagreba koji se natječu u veteranskoj ligi Zagreba, Samoborci su pružili dosta dobar otpor, ali do pobjede se nije moglo. Ipak nešto mlađa ekipa gostiju stekla je prednost uglavnom nakon promašaja Samoboraca i to iz brzih kontranapada koje veterani Samobora jednostavno nisu mogli pratiti te zasluženo pobijedila.

STRELIČARSTVO - Uspjeh mladog Samoborca na turniru u Čakovcu

Bruno ozbiljan kandidat za medalju

Na streličarskom turniru, održanom 8. veljače u Čakovcu, nastupio je i član Streličarskog kluba Samobor Bruno Noršić.

U kategoriji standarnog luka za dječake do 14 godina ovaj mladi streličar osvojio je odlično drugo mjesto. Ovom medaljom i rezultatom od 289 krugova, Bruno, iako nov u ovom sportu, pokazao je svojoj konkurenciji da je ozbiljan kandidat za medalju na nadolazećem Prvenstvu Hrvatske.