KOŠARKA - Seniori – prijateljska Jaska – Samobor 69:86 (26:33)

Bolji i svježiji

SAMOBOR: Peris 1, Pavlin, Šilobod 12, Hrvoj 6, Fatorini 2, Vlajić 11, Nakić 12, Levanić 3, Begić 12, Bačić 6, Ćorić 21. Trener: Milan Ličina

JASKA: Barković 26, Ćosić 20,... Trener: R. Majcunić

Samoborci cijelu utakmicu imaju laganu inicijativu i postepeno stvaraju prednost. Jedino pred kraj treće četvrtine imaju dvije-tri minute rupu u igri, kada domaćini dolaze u jedino vodstvo na utakmici od pola koša. Ali, Samoborci odmah uzvraćaju sa 7 uzastopnih koševa, tako da ipak i treću četvrtinu rješavaju u svoju korist. U zadnjoj četvrtini Samoborci igraju i dalje mnogo bolje i svježije od domaćeg B-1 ligaša Jaske, osvajaju mnogo lopti i preko brzih kontranapada rješavaju utakmicu uvjerljivo u svoju korist.

Trener Samoboraca Milan Ličina dao je podjednaku priliku svim igračima, a najbolje su je iskoristili Ćorić s 21 košem, te Begić, Nakić i Šilobod svaki s po 12 koševa i Vlajčić s 11 koševa i 8 skokova. Valja istaknuti dobru igru u obrani visokog centra Nakića, koji je podijelio 4 atraktivne blokade. Kod Jaske odlično je odigrao centar Barković s 26 koševa.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 14. kolo

Novaki – Igrišće 5:2 (1:2)

Izigral ih pet puta!

NOVAKI – Igralište Novaka

Gledatelja 80

Sudac: Lešković

Pomoćnici: Knez (oba iz Zaprešića) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 1:0 I. Batarolo – Čerdić(2), 1:1 Mlinarić(17), 1:2 Psarić(42), 2:2 Bagarić(46), 3:2 Đumlija(53), 4:2 Đumlija(60), 5:2 A. Batarilo – Čerdić(75)

NOVAKI: Jelić, Genus, Vrkić (od 90. Šeketa), Matek (od 69. Nemet), Bungić, Đumlija, A. Batarilo – Čerdić, M. Bungić, Bagarić, I. Batarilo - Čerdić

Trener: Kristijan Cesarec

IGRIŠĆE: Bokun, Šipek, Đurkin, Z. Svetec, Curman, Lužaić (od 46. Kahlina), Špiček, Mlinarić (od 55. Vrabec), Mladić, Psarić, Burić (od 46. Valentić)

Trener: Zdravko Novosel

Igrač utakmice: Miroslav Đumlija (Novaki)

Nakon odlaska na odmor sa golom minusa malo tko je očekivao da će se u nastavku susreta domaćini lako obračunati s gostima iz Igrišće te uvjerljivo pobjediti. Upravo to se i dogodilo. Bagarić je u prvoj minuti nastavka izjednačio, a već nakon sata igre prednost Novaka je iznosila 4:2, strijelac je dva puta bio Đumlija. Konačnu „petardu“ u mrežu Igrišća je postavio Batrailo – Čerić.

Rakitje – Mladost (KD) 1:1 (1:0)

Spasio ih Ćorak

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Zajec (Zaprešić)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Šimrak (Bistra)

Strijelci: 1:0 Graf(4), 1:1 Košutić(54)

RAKITJE: Duvnjak, Pirih, Balaško, Graf, Savković, Martinović (od 76. Mikulin), Nujić (od 65. Dorotić), Hlevnjak (od 59. Pavić), D. Martinčević, Šimrak, Horvat

Trener: Zvonko Rudelić

MLADOST KRAK DONJI: B. Ćorak, Dujmović, Juratovac, M. Sutlar (od 85. Cimprešak), Vulić, Merkl, Horvat (od 78. Jakolić), Hudina, Košutić, M. Ćorak, Z. Sutlar

Trener: -

Igrač utakmice: Branko Ćorak (Mladost)

Graf u ranoj fazi susreta (4. minuta) dovodi domaćina u prednost. Do odmora je gostujući vratar Ćorak dva puta sjajno intervenirao i spriječio domaćine da odu do veće razlike. U 54. minuti gosti su preko Košutića poentirali iz slobodnog zdarca za 1:1 i taj se rezultat unatoč naporu domaćih nije više mijenjao.

Bregana – Pušća 4:0 (1:0)

Krenuli ka vrhu!

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Bencetić (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Jurković(43), 2:0 Župančić(56), 3:0 Jurković(70 – 11m), 4:0 Župančić(80)

BREGANA: Vitko, I. Andabak (od 58. D. Dolić), Tančak, A. Andabak, Dumić (od 58. Rdovanić), Sokolović, Jurković, Kasalo, Vlašić, I. Dolić (od 75. Vranjić), Babić (od 46. Župančić)

Trener: Marko Vlašić

PUŠĆA: Gelo, Bačan (od 58. Bernardić), Perica (od 46. Studak), Braun, Peharec, Percela, Ban, Zornjak, Bitići, Gorupec, Bzik

Trener: Tomislav Vincelj

Igrač utakmice: Ivan Jurković (Bregana)

Uz uvjerljivu pobjedu Bregane vrijedi istaknuti i neriješeni rezultat u međusobnom susretu vodeće dvije momčadi lige čime se Bregana bodovno barem malo približila vrhu tablice. Četiri postignuta gola su se raspodijelila na dva domaća igrača, Jurkovića, koji je doveo Breganu u vodstvo u 43. minuti i Župančića koji je ušao u nastavku no i to mu je bilo dovoljno da se upiše u listu strijelaca dva puta.

Zaprešić - Bestovje 2:1 (1:1)

Nije se moglo kraj Karaule

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Karaula(32), 1:1 T. Gašpert(41), 2:1 Karaula(81 – 11m)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Brešić, Brekalo, Galjanić, Petričević, Karaula, Omanović, Ivanic (od 56. Kuš), Rogošić, Ištuk, Zelić (od 46. Svalina)

Trener: Davor Turković

SAMOBOR: Antolić, Srebačić, Turčinović (od 69. M. Gašpert), Đaković, Barun, Pavlović, Kurtušić (od 80. Horvat), T. Gašpert, Avsec, Softić, Borić

Trener: Ivan Mesec

Crveni karton: Avsec(87)

Igrač utakmice: Josip Karaula (Zaprešić)

Karaula je sa svoja 2 pogotka uništio svaku nadu za pozitivan rezultat Bestovja s one strane Save. Prvo je spomenuti igrač poentirao iz slobodnog udarca (udaljenost 25 metara), da bi desetak minuta prije kraja bio precizan i s bijele točke. U međuvremenu su gosti preko Gašperta otišli na odmor s rezultatom od 1:1, ali su se na kraju morali pomiriti s negativnih 2:1 za domaće.

Nakon četrnaestog kola vodi Vrh s 34 boda, drugi je Dinamo (J) s 28, koliko ima i treća Bregana, Novaki su peti s 23 bodova, Rakitje je dvanaesto s 15, dok je Bestovje na trinaestom mjestu s 15 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 14. kolo

Zrinski Tehnovent - Dinamo Hidrel 2:0 (2:0) – prekid u 74.

Više nije imao tko igrati

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Radovanić(18), 2:0 R. Blažević(37)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Bekiri, Novoselec, Lehpamer, Vrančić, M. Blažević, Radovanić, Jagodić, R. Blažević, Hainešek, Horvat

Trener: Damir Dragozet

DINAMO HIDREL: Škrlin, Ma. Milanščak, Klasnić, Pavličić, Bajić, Jankeš, Rožić, Mi. Milanščak, Hujdur, Zlodi, Varivoda (od 65. Barjaktarević)

Trener: Zoran Tomić

Crveni karton: Hainešek(40); Klasnić(30), Ma. Milanščak(54), Mi. Milanščak(70), Hujdur(71)

Igrač utakmice: Tomislav Vrančić

Loši sudac Škrlin obilježio je susret Zrinskog i Dinama. Domaćini su u prvih 45 minuta uspjeli dva puta zatresti mrežu gostiju, strijelci su bili Radovanić i Blažević, i to je sve što vrijedi istaknuti iz nogometnog dijela. Ostalo je sve bilo u režiji ljudi u crnom koji su do 71. minute kombinirano pokazali 5 crvenih kartona (1 za domaćine i 4 za goste), a kada se gostima ozlijedio i Rožić više nije bilo uvjeta za igru te je susret prekinut u 74. minuti.

Jelačić – Klokočevac 10:0 (4:0)

Čista desetka

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Fiskuš

Pomoćnici: Koprić (oba iz Potočeca) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Musa(12), 2:0 Paviša(23), 3:0 Musa(32), 4:0 M. Matković(41), 5:0 M. Matković(48), 6:0 Paviša(52), 7:0 Musa(59), 8:0 Musa(79), 9:0 Novosel(84), 10:0 Novosel(90)

JELAČIĆ: Grabovac, K. Matković (od 74. Grubeša), Kovačević, Musa, Matejčić (od 77. Jurčić), M. Matković, Stipaničev, Maksimović, Novosel, Mirenić, Paviša

Trener: Vlado Horvat

KLOKOČEVAC: Poljak, Vrančić, Celizić, Ramić, Janžić, Janjić, Bošnjak (od 63. Lehpamer), Kušter, Brajković, Šeperić (od 46. Kopitović), Beloša

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Josip Musa (Jelačić)

Teški poraz Klokočevca u Vukovini od čak 10:0. U redovima domaćina su se 4 igrača upisala u strijelce. Na poluvremenu već 4:0, a do kraja čak 10 primljenih pogodaka te je sada Klokočevac na petnaestom mjestu s istim brojem bodova i zadnji na tablici.

TOP – Sava (D) 1:1 (0:0)

Pali na kraju

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja 60

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Kelečić (Novo Selo Okićko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Biškupić(84), 1:1 Žanhar(90)

TOP: Husak, Hodak (od 60. Skukan), Puntarec (od 79. Vratarić), G. Meglajec, Vranešić, Salopek, Žižić, Biškupić, Rašić (od 79. Ilikić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

SAVA DRENJE: Tonković, Drenski, Benčik, Preskar, Maglečić, Žanhar, Vrhovski (od 75. Vrančić), Šunda, Jakovina, Lulić (od 57. Muić), Olovec

Trener: Ante Ćorak

Igrač utakmice: Zdenko Tonković (Sava)

Četrnaesto kolo je bilo nesretno za igrače TOP – a koji su tijekom svih 90 minuta bili bolja momčad na terenu, ali je sjajni gostujući vratar Tonković tek u 84. minuti kapitulirao nakon udarca glavom najboljeg domaćeg pojedinca Biškupića. I onda, u zadnjim trenucima susreta gosti dolaze do boda – jedna lopta ubačena pred gol TOP – a dolazi do Žauhara koji pogađa za konačnih 1:1.

Nakon četrnaestoga kola vodi TOP s 34 bodova, drugi je Jelačić s 33, na trećem mjestu je Zrinski Tehnovent s 24, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 10 bodova.