RUKOMET - 1. Hrvatska kadetska rukometna liga Rudar - Hrvatski dragovoljac 35:28 Rudar – Solin 33:34

Presudili suci

U 4. krugu natjecanja 1. HKRL, kadeti Rudara ugostili su ekipe Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata te ekipu Solina. Iako oslabljeni neigranjem nekolicine povrijeđenih i bolesnih igrača, te sa svega devet prijavljenih igrača u zapisniku, kadeti Rudara prikazali su dobru i borbenu igru i ostvarili sigurnu pobjedu i tijesan poraz, kojem je ponajviše pridonio sudački par odlukama na štetu ekipe Rudara. U prvoj utakmici protiv Hrvatskog dragovoljca prikazana je dobra i efikasna igra, koja je rezultirala visokom i uvjerljivom pobjedom. Od samog početka utakmice Rudari su držali prednost od 3 do 5 golova razlike, da bi u završnici svoje vodsvo povećali na konačnih 35:28. Uz standardno dobre i efikasne Mateja Štajnklera, Andreja Trčka, Domagoja Jagodića i Erika Fresla, odličnim obranama istakao se i vratar Antonio Guliš.

Protiv dobre i kvalitetne ekipe Solina, malobrojni Rudari (iako načeti umorom) odigrali su jako dobru i kvalitetnu utakmicu u kojoj su nezasluženo poraženi. Tijekom utakmice ekipa Rudara imala je prednost i do 4 pogotka razlike, sve do 10 minuta prije kraja, kada počinje sudački show. Nizom nerazumnih odluka, isključivo na štetu ekipe Rudara, suci pomažu gostima da dostignu domaćine i u samoj završnici povedu. Rudari su imali priliku za izjednačenje u zadnjem napadu za koji su imali samo 15 sekundi, ali umor i dekoncentracija izazvana prethodnim sudačkim odlukama onemogućili su ih u postizanju izjednačujućeg pogotka i osvajanja više nego zasluženog boda. Svi igrači Rudara za prikazanu igru, borbenost i htijenje zaslužuju samo pohvale, a takav pristup trebaju zadržati i u narednim utakmicama. Peti krug natjecanja 1. HKRL na rasporedu je 30. studenoga, a kadeti Rudara gostovat će kod ekipa Osijeka i Đakova.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 6. kolo Samobor – Gorica 71:76 (33:36)

Koštala ih brzopletost

SAMOBOR: Samardžić 20, Močan 3, Pavlin 2, Šilobod, Hrvoj 6, Fatorini 2, Vlajić 8, Brlobuš 9, Gašparac 3, Begić, Bačić 2, Ćorić 16. Trener: Milan Ličina

GORICA: Jularić 8,.Jukić 6, Opačić, Kočanović, Lasić 11, Stipanović, Kovačević 25, Koštić 8, Šmidlehner 2, Puljak, Prce 12, Baranović 4. Trener: D. Orešković

Prva četvrtina protekla je u potpuno izjednačenoj igri s dosta dobrim obranama. Sljedeće dvije četvrtine nešto precizniji gosti ostvaruju prednost od 7 koševa. Prelaskom Samoboraca na pokretljivu zonsku obranu postižu seriju koševa od 14:6 i vodstvo od koša razlike samo dvije minute prije kraja utakmice. Gosti vrlo brzo uzvraćaju tricom, a Samardžić iz slobodnih bacanja poravnava rezultat.

Ipak, do kraja utakmice, u manje od dvije minute, Samoborci šutiraju brzopleto i neprecizno čak 5 trica, dok gosti igraju mnogo smirenije i svrsishodnije preko centara, koji iznuđuju i ubacuju 8 slobodnih bacanja bez promašaja za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca učinkovitošću su se istakli Samardžić s 20 i Ćorić sa 16 koševa. Kod gostiju odlično je odigrao Kovačević s 25 koševa, od čega 4 trice.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 4. kolo Krapina – Samobor II 58:67 (30:35)

Konačno i pobjeda

SAMOBOR II: Kleščić, Gionechetti 25, Kudrna, Peris 6, Geiger, Pavšek 7, Levanić 19, Kelečić 3, Štibuhar 2, Oroz, Marković, Hrkalović 5. Trener: Josip Vlah

KRAPINA: Martinko 18, Dongjoni 5, Keča 2, Sertić 3, Slikan 7, Mužar, Poslončec S., Telišman 3, Mrkus 10, Ciglenečki 8, Poslončec N., Inkret 2. Trener: G. Kmezić

Druga ekipa seniora Samobora krenula je u utakmicu sa slabim šutom, tako da u petoj minuti domaćini vode s visokih 11:2. Samoborci postepeno pojačavaju obranu, a krenuo je i šut, tako da na poluvrijeme odlaze s 5 koševa prednosti.

Na samom početku drugog poluvremena, nakon nepostojećeg prekršaja i prigovora, nekoliko Samoboraca dobiva tehničke i isključujuće prekršaje, te domaćini nakon serije slobodnih bacanja dostižu, a dokraja treće četvrtine preko razigranog post centra Martinka ostvaruju i prednost od 3 koša.

Zadnju četvrtinu petorka u sastavu Pavšek, Peris, Hrkalović, Levanić i Gionechetti odličnom obranom limitirala je domaće na svega 7 koševa, a iz brzih kontranapada preko Levanića i Gionechettia Samoborci ostvaruju visoku i zasluženu prvu pobjedu u C-1 ligi.

U ekipi Samobora ponovno su najbolji pojedinci bila dva najmlađa - još juniori Gionechetti s 25 i Levanić s 19 koševa. U obrani odlično je odigrao Pavšek s 9 skokova, 6 ukradenih lopti i 7 koševa. Kod domaćina najučinkovitiji bili su centar Martinko s 18 i bek Mrkus s 10 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. Županijska liga – 2. kolo Samobor – Petar Zrinski 97:36 (47:19)

Stali na plus 61

SAMOBOR: Belamarić 6, Sladić 5, Mandalinić 15, Vraneković 9, Imbert 17, Levanić 15, Rendulić, Džimbeg 15, Vranić 4, Šuvaković 11. Trener: Robert Levanić

PETAR ZRINSKI: Juršetić 12, Tvorić 16, Popović, Topalović 2, Mikac, Borko, Drenkar, Ranogajec, Lanović, Perić 4, Jelen 2, Fugaj. Trener: Hrvoje Konopa

Prva četvrtina protekla je uglavnom u ispitivanju protivnika. U drugoj četvrtini Samoborci igrajući s najjačom petorkom potpuno su razbili goste iz Vrbovca, dobivši tu četvrtinu s visokih 30:9 koševa. Do kraja utakmice Samoborci igraju istom snagom, presing čovjeka, te na kraju utakmice ostvaruju zasluženu i visoku pobjedu od čak 61 koša razlike. U pobjedi mlađih kadeta Samobora istakli su se Imbert sa 17, te trojka Mandalinić, Levanić i Džimbeg s po 15 koševa svaki. Kod gostiju raspoloženi za igru bili su samo Tvorić s 16 i Juršetić s 12 koševa.

KOŠARKA - Sportska škola '97 – prijateljska Samobor – Rudeš 48:57 (16:22)

Pljesak i poraz

SAMOBOR: Barišić, Srabotnik, Škavec, Janjić, Belamarić 13, Crnica, Sladić 25, Zelić, Borić 8, Šmit, Juraj, Tadić, Korade 2, Skok, Savić, Antolović.

Trener: Robert Bujanić

U izuzetno zanimljivoj utakmici s dosta trčanja i grešaka na obje strane, ali i s nekoliko prekrasnih akcija, za što su bili nagrađeni pljeskom od brojne publike, spretniji i sretniji na kraju bili su dječaci Rudeša iz Zagreba. U drugom poluvremenu u nekoliko navrata Samoborci su se primakli protivniku na samo 2 razlike, ali onda bi jednostavno stali i protivnik bi se ponovo odlijepio na desetak razlike. Kod Samoboraca uz izuzetno raspoloženog Sladića s 25 koševa, vrlo dobro su odigrali Belamarić s 13 i Borić s 8 koševa. Uz njih još se jedino Korade s 2 koša upisao u strijelce.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 15. kolo Samobor - Grobničan 1:1 (0:1)

Autogolom do boda

Sudac: Bertol

Pomoćnici: Kunški i Žarković (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Klić(35), 1:1 Barčić(82 – ag)

SAMOBOR: F. Štefković, Pavlović (od 62. Kunštek), Batur, Čakanić, Hasnek, Puškarić, Horvat, Brujić, Ašanin, Novak (od 46. Grgečić), Kovačić (od 70. Belak)

Trener: Dražen Ivančević

GROBNIČAN: Milić, Smojner, Zaharija, Jukić, Boračić, Škoron, Velkovski (od 78. Kvesić), Jerić, Gruevski (od 88. Hrstić), Klić, Čaval

Trener: Drago Mamić

Igrač utakmice: Sandro Klić (Grobničan)

Nakon pet sušnih kola, konačno su bodovi stigli u Hebrangovu i to vrlo sretno. U siromašnom prvom dijelu gosti su preko bivšeg igrača Rijeke Klića u 35. minuti došli do gola prednosti, a pri toj intervenciji „zasluge“ ima i domaći vratar. U nastavku domaćini pokušavaju doći do boda i to im je pošlo za nogom u 82. kada Barčić u želji da izbije loptu s gol linije pogađa svog vratara u leđa za radost domaćih navijača. Do kraja susreta Samoborci su mogli i do punog plijena, ali potpunom preokretu na putu je stajala stativa.

Nakon petnaestog kola vodi Rudeš s 34 boda, drugo je Lučko s 31, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 8 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 16. kolo Frankopan - Sava 0:0

Na kraju - realno

SISAK – Igralište Frankopana

Sudac: Perković (Sisak)

Pomoćnici: Faletar (Popovača) i Bušić (Sela)

FRANKOPAN: Tepša, Likarević (od 81. Branković), Kuzmić, Lalić, Matagić, Peak, Rebić, Hobor, Kutleša, Sklezur, Rukljač (od 75. Malović)

Trener: Ivica Vidović

SAVA: Pintar, Milečki, Drenški, Čakanić, Sastić (od 75. Delić), Franjković (od 46. Ročić), Matošević (od 85. M. Ovčariček), G. Ovčariček, Rasi, Rogić, Pečarić

Igrač utakmice: Sanjin Lalić (Frankopan)

U utakmici bez previše prilika 0:0 je najrealniji rezultat s kojim mogu biti najnezadovoljniji malobrojni domaći navijači. Gosti su u Sisak došli po željeni bod, a s njime se i vraćaju u Strmec.

Nakon šestnaestog kola vodi Mladost (P) sa 40 bodova, druga je Zelina s 38, dok je Sava na desetom mjestu s 20 bodova.

ŠKOLSKI SPORT - RUKOMET - Gradsko natjecanje u rukometu za djevojčice osnovnih škola

Rukometašice ŠŠD Žapca najbolje

15. studenog je, u dvorani OŠ Bogumila Tonija, održano Gradsko natjecanje u rukometu za djevojčice osnovnih škola.

Svih je šest škola imalo ekipe, koje su bile podijeljene u dvije skupine. Nakon razigravanja po skupinama, prvoplasirane su ekipe odlučile o pobjedniku turnira.

U finalu su snage odmjerile ekipe ŠŠD Rovi OŠ Rude i ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja. Rezultatom 13:8 slavile su ove posljednje.

U utakmici za treće mjesto ekipa ŠŠD LOB OŠ Bogumila Tonija pobijedila je ŠŠD Stražnik OŠ Samobor rezultatom 9:3.

U utakmici za peto mjesto ekipa ŠŠD Okić OŠ Miahaela Šiloboda pbojedila je ŠŠD Vihor OŠ M. Langa rezultatom 9:2.

Na županijskom natjecanju, koje se igra u veljači sljedeće godine, nastupit će učenice OŠ Sveta Nedelja.

Zdravko Frajt

Mia Anđelo, Natalija Udovčić, Ivana Lependa, Ivona Jeličić, Dora Ivšac, Petra Lovrić, Anamarija Lovrić, Patricija Sudarević, Helena Deisinger, Antonija Iviček, Lorena Bolfek i Mia Orešić. Voditeljica ekipe: Ivana Rodić, prof.

KYOKUSHINKAI KARATE - 13. Memorijal Branka Bošnjaka

Hrvatski natjecatelji opet uspješni

U subotu, 15. studenog, u organizaciji KK Mladost Samobor i Udruge veterana SJP Alfa, održano je 13. po redu memorijalno natjecanje u kyokushin karateu, Memorijal Branka Bošnjaka.

Ovo natjecanje održava se od 1995. godine u spomen na Branka Bošnjaka, člana KK Mladost Samobor. Branko Bošnjak bio je dugogodišnji član, natjecatelj i trener u Mladosti, a svoje znanje nesebično je prenosio na mlađe naraštaje. Život je izgubio u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. U spomen na zauvjek usnulog heroja Domovinskog rata članovi KK Mladost Samobor svake godine organiziraju ovo memorijalno natjecanje.

Na ovogodišnjem Memorijalu nastupilo je 90 natjecatelja iz 10 zemalja. Unatoč najavama, na natjecanju nisu nastupili predstavnici Indije, koji su u zadnji trenutak morali otkazati svoj dolazak, no do posljednjeg mjesta ispunjeno gledalište nove dvorane kraj srednjih škola nije ostalo zakinuto za pozamašan broj zemalja koje su sudjelovale ove godine. Natjecatelji iz Australije, Francuske, Mađarske, Bugarske, Litve, Rumunjske, Grčke, Švicarske, Gruzije i, naravno, Hrvatske, pokazali su se u najboljem i najjačem izdanju.

Na ovogodišnjem natjecanju, kao i prethodnih godina, nastupile su vodeće zemlje kyokushina u Europi sa svojim najboljim borcima, od kojih ističemo Sebastiana Mariusa Illasa (Rumunjska) – višestrukog europskog prvaka, Sandora Baka (Mađarska) – aktualnog viceprvaka Europe, Edit Abraham (Mađarska) - viceprvakinju Europe, te aktualnog viceprvaka svijeta i višestrukog europskog prvaka Litvanca Dinatasa Imbrasa.

Otvorenju natjecanja nazočili su Tomislav Buterin iz Ministarstva unutarnjih poslova, Željko Klarić, ravnatelj Uprave za šport pri Ministarstvu znanosti obrazovanja i športa, g. Komar, ravnatelj Uprave za branitelje u Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, te u ime Grada Samobora dogradonačelnik Tomislav Masten.

Ovogodišnji turnir održan je pod motom "sportom protiv ovisnosti", a jedina ovisnost koju su pokazali natjecatelji bila je prema kyokushin karateu. Ono što je prepuna dvorana mogla vidjeti bile su odlične borbe, mnogo knock-outa i mnogo neizvjesnih borbi, demonstraciju interventne policije te odličnu organizaciju samog natjecanja. Posebno moramo istaknuti nastup viceprvaka svijeta Donatasa Imbrasa, koji je oduševio publiku i pokazao zašto je jedan od najboljih boraca svijeta.

Po završetku natjecanja održano je proglašenje najboljih i dodjela odličja, a druženje se nastavilo u hotelu Holiday Inn na tradicionalnom "sayonara partyju". Svi gosti i natjecatelji imali su samo riječi hvale za organizatore i podizanje standarda u organizaciji koje će biti teško nadmašiti.

Na ovom Memorijalu hrvatski natjecatelji okitili su se sa četiri odličja. Na pobjedničko postolje popela se Kristina Kojunđić iz KK Moslavina Kutina, koja se okitila srebrnom medaljom u teškoj kategoriji kod žena (+65 kg). Ovaj odličan rezultat ima još i veći značaj, jer je Kristina tek ove godine postala seniorka.

Tihana Horkić iz KK Mladost Samobor natjecala se u srednjoj kategoriji žena (-65 kg) i okitila se brončanom medaljom, jednako kao i njeni klupski kolege Krunoslav Zlodi (poluteška kategorija -90 kg) i Tihomir Garašić (super teška +90 kg). Mladostaši su postigli odličan rezultat te se njihov trud isplatio.

Hrvatsku su predstavljali i Damir Hodak (srednja -80 kg), Dario Šančić (poluteška -90 kg) i Goran Dekanić (poluteška -90 kg) i svi članovi KK Mladost Samobor. Svi su Mladostaši dali najbolje od sebe, pružili odličnu borbu, no, nažalost, za njih je ovaj put rezultat izostao, ali ostaje utjeha da su to sve mladi borci pred kojima je velika natjecateljska karijera i mnogo dobrih rezultata u budućnosti.

Treba napomenuti da je ovo natjecanje bilo odlična promocija kyokushin karatea u Hrvatskoj, budući da su ga popratile hrvatske dnevne tiskovine te nacionalna televizija, a i medijski pokrovitelji Glasnik Samobora i Sv. Nedjelje te Radio Samobor. Naši gosti iz Europe i Australije ostali su oduševljeni ljepotom grada Samobora i svi najavili svoj ponovni dolazak.

Ivica Horvat

RUKOMET - 2. HRL zapad, 8. kolo Rudar – Gospić 46:13 (23:7)

Kao lakši trening

Uoči susreta 8. kola 2. hrvatske rukometne lige – zapad između Rudara i Gospića bilo je jasno tko je favorit u tom susretu, jer gosti iz Gospića u prethodnih sedam kola nisu osvojili niti jedan bod. Stoga je više bilo pitanje s koliko će motivacije igrači Rudara ući u susret. Oni su od početka pokazali dobar pristup pa je odmah postalo jasno kako je jedina nepoznanica s koliko će razlike domaći rukometaši pobijediti, osobito što su gosti stigli s tek 9 igrača. Već u prvom poluvremenu bilo je 16 razlike za Rudare, a u 44. minuti, pri rezultatu 33:8, domaći trener Darijo Gaća traži minutu odmora i mijenja kompletnu postavu, tako da su veću minutažu zaslužili i kadeti kluba iz Ruda. Bilo je u utakmici i egzibicije, a svakako najzaposleniji čovjek na parketu bio je golman Gospića Goran Došen koji je na "streljani" uspio skinuti i nekoliko zicera pa gosti nisu doživjeli veću katastrofu. U domaćim redovima gotovo svi igrači upisali su se u listu strijelaca, a najefikasniji su bili vrlo dobri Hrvoje Štibohar s 9 i Vanja Kušička s 8, razigrani Josip Štajnkler sa 7 te Goran Višić sa 6 pogodaka. Vrijedi istaknuti i učinak Domagoja Jagodića s 5 golova.

Nakon osam odigranih kola vodi Senj s 14, a Rudar je treći s 10 bodova. U sljedećem kolu momčad iz Ruda gostuje u Rijeci kod ekipe Kvarner Kostrena.

Rudar: V. Kušička 8, G. Prosoli 3, V. Skendrović 1, S. Šujster, J. Cvetković 2, G. Višić 6, H. Štibohar 9, Z. Fabeković 3, D. Jagodić 5, K. Gaća, E. Fresl 1, J. Štajnkler 7, S. Štajnkler 1, M. Ašanin. Trener: Darijo Gaća

RUKOMET - 2. HRL zapad, 8. kolo Samobor Triglav osiguranje – Izgradnja Zaprešić 25:21 (14:8)

Poput švicarske vurice

Dugotrajan pljesak pune dvorane škole Bogumila Tonija bio je najbolja nagrada igračicama Samobora Triglav osiguranja za pobjedu u derbiju protiv Izgradnje Zaprešić i jednu od ponajboljih igara u posljednjih nekoliko sezona. Svi koji su došli u subotnje popodne u dvoranu sigurno nisu zažalili, jer mogli su vidjeti odličan rukomet. Domaće rukometašice od prvih su minuta kontrolirale utakmicu. Povele su 4:1 pa je vrlo brzo gostujući trener Zrnić morao pozvati time-out, što je rezultiralo izjednačenjem 5:5. Bilo je tada i malo brzopletosti Samoborki u kontrama, ali ponovno pojačavaju gas, a izvrsna igra u obrani rezultira i novim vodstvom 9:5. U drugoj polovici prvog i prvom dijelu drugog poluvremena igra domaćih rukometašica funkcionira savršeno kao švicarska vurica, što je (nakon vodstva na poluvremenu 14:8) dovelo i do gotovo nevjerojatnog vodstva Samoborki 19:10. Do kraja utakmice gošće su tek uspjele ublažiti poraz, a po isteku 60. minute moglo je početi veliko slavlje. Strpljenje i uporan rad prethodnih sezona pod vodstvom trenerice Tunjić ove godine pokazuju odlične rezultate, djevojke pobjeđuju pretendentice i za prvoligaško društvo pa će, ako tako nastave, sigurno biti u samom vrhu lige. S obzirom na njihovu mladost, mjesta za napredak još sigurno ima. Prikazanom prezentacijom igre, borbenošću, htijenjem i zalaganjem kupile su i navijače, koji ih trebaju podržati u narednim utakmicama. Protiv Zaprešićanki najviše golova postigla je Plazina (11), istaknula se i Maja Gorenc na golu, ali pohvale zaslužuje zapravo cijela ekipa. Samoborke su sada samo bod iza vodeće Izgradnje, a u sljedećem kolu gostuju kod starih sportskih prijatelja iz Dugog Sela.

Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 4, L. Kovačić, M. Balaško 2, N. Uzelac, I. Štrkalj 2, M. Plazina 11, M. Lustek, M. Šilobod 2, M. Gorenc, M. Kuzmić 4, M. Kozlovec, M. Dumić, J. Mandić. Trener: Dubravka Tunjić