RUKOMET - Memorijalni rukometni turnir veterana Zlatko Pičman – Braco

Rudari najbolji

U Pisarovini je održan tradicionalni rukometni turnir veterana u čast Zlatka Pičmana – Brace, jednog od osnivača tamošnjeg rukometnog kluba. Na njemu su, uz domaće rukometaše Jamnice, nastupili i veterani Pavleka iz Zagreba, Udarnika iz Kurilovca i Rudara iz Ruda. Rudari su prvo pobijedili Udarnik 14:13, potom Jamnicu 11:10 i na kraju momčad Pavleki 12:10, te time uvjerljivo osvojili naslov pobjednika ovog turnira.

Veterani Rudara nastupili su u sljedećem sastavu: Tihomir Lehpamer, Branko Prosoli, Ivan Šujster, Ivica Kuhar, Damir Štajnkler, Božo Plevko, Marijan Fresl, Alojz Cvetković, Željko Štibuhar, a treneri su bili Ivica Šujster i Zvonimir Papeš.

RUKOMET - Mlađe kadetkinje ŽRK Samobor Triglav osiguranje uvjerljive u međužupanijskoj ligi Trnina – Samobor TO 3:27 Ludbreg – Samobor TO 10:24

Ukupno na +38

Mlađe kadetkinje ŽRK Samobor Triglav osiguranje lako su odradile zadaću u međužupanijskoj ligi za 94. godište. Dvije uvjerljive pobjede i ukupna gol razlika od plus 38 u dvije utakmice dovoljno govore same za sebe. Samoborke su u ovom trenutku puno kvalitetnije i organiziranije. U prvoj utakmici među samoborskim djevojkama najraspoloženiji strijelac bila je Vitko s 9 pogodaka te Modrić sa 7. Samoborke su nastupile u sljedećem sastavu: Šigir, Naglić, Modrić 7, Bašić 2, Brajković 2, Rubinić, Vitko 9, Matijaščić 2, Bebek 3, Tomić 1, Makarun, Ahlin, Dolić 1, Šebek. U drugoj utakmici protiv Ludbrega 9 pogodaka postigla je Tomić, a slijedile su je Modrić i Matijaščić s po 4 gola. Ekipa je igrala u sastavu: Šigir, Modrić 4, Bašić, Brajković 2, Rubinić 1, Vitko 2, Matijaščić 4, Bebek 1, Tomić 9, Makarun, Ahlin, Dolić, Šebek 1.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 13. kolo

Bestovje - Novaki 4:1 (2:1)

Avsec ih dotukao

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Kelečić (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Čunović (Gornja Zdenčina) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 0:1 Genus(15), 1:1 Borić(23), 2:1 K. Barun(35), 3:1 Avsec(74), 4:1 Avsec(88)

BESTOVJE: Antolić, Turčinović, Šarić (Od 73. Karažinec), Đaković (od 72. D. Horvat), K. Barun, Pavlović, Kurtušić (od 68. Srebačić), T. Gašpert, Avsec, Softić, Borić (od 85. M. Gašpert)

NOVAKI: Jelić, Genus, M. Vrkić, Bungić, Podnar, Đumlija, A. Batarilo – Čerdić (od 34. M. Bungić), Bagarić, T. Barun, Nemet (od 46. Matek), I. Batarilo - Čerdić

Trener: Kristijan Cesarec

Crveni karton: Bungić(55)

Igrač utakmice: Ivan Avsec (Bestovje)

Iako je vodstvo gostiju (15. minuta – Genus) sugeriralo da bi bodovi mogli napustiti Bestovje, domaćini su do kraja susreta postigli četiri gola te sigurno pobijedili. Do poluvremena je prednost već bila na strani domaćina zahvaljujući preciznošću Borića i Barun, a sigurni trobod je u nastavku potvrdio Avsec s 2 gola.

Croatia (P) – Rakitje 4:3 (0:1)

Zapleli se u kitje

POJATNO – Igralište Croatie

Sudac: Grubač (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Škrlin (Bistra)

Strijelci: 0:1 G. Horvat(43), 1:1 Lučić(50), 2:1 Lučić(63), 3:1 Stiperski(72), 3:2 Savković(80), 4:2 Lučić(85), 4:3 D. Martinčević(87)

CROATIA POJATNO: Reberski, Kontet, Hudina, Barbarić, Gačerić, H. Popović (od 46. Antolić), Kuš, Šporar, Debogović, Stiperski, Lučić

Trener: Stjepan Žagmeštar

RAKITJE: Divković, Pirih (od 68. H. Petković), Balaško (od 64. I. Nuić), Graf, Savković, Martinović, Hlevnjak (od 80. Grbavac), Šimag, D. Martinčević, Dorotić (od 33. Duvnjak), G. Horvat

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Toni Lučić (Croatia)

Zadnja na tablici, Croatia iz Pojatnog, došla je do pobjede protiv Rakitja iako su gosti otišli na odmor s prednošću od 0:1. Lučić u 50. minuti postiže svoj prvi za izjednačenje rezultata, u 63. ponovno Lučić okreće utakmicu na stranu domaćina. U uzbudljivih zadnjih 20 minuta svaka momčad postiže po 2 pogotka tako da je pedesetak domaćih navijača vidjelo čak 7 golova i slavlje Croatie.

Mladost (KD) – Bregana 4:2 (1:0)

Pali u zadnjih deset minuta

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Lešković

Pomoćnici: Radišić i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Vulić(27), 2:0 Košutić(50), 2:1 Vlašić(69), 2:2 Vlašić(73), 3:2 Sutlar(83), 4:2 Košutić(89)

MLADOST KRAJ DONJI: B. Ćorak, Dujmović, Juratovac, Vulić (od 81. Mežarić), Jakolić, Merkl (od 72. Cimprešak), Horvat, Košutić, Sutlar, M. Ćorak

Trener: Veljko Brkić

BREGANA: Vitko, Radovanić (od 46. Kasalo), A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Vlašić, Župančić, Tančak, Barbić (od 46. Strižić), I. Dolić

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

Nakon pedesetak minuta igre gosti su bili u minusu od 2 gola u koje su ih doveli Vulić i Košutić. Tada se Bregana budi te pogotcima Vlašića izjednačava rezultat na 2:2. No, to ipak nije bilo dovoljno ni za bod jer su Mladostaši odigrali sjajnih zadnjih 10 minuta, postigli nova 2 gola i zasluženo slavili rezultatom 4:2.

Nakon trinaestog kola vodi Vrh s 33 boda, drugi je Dinamo (J) s 27, Bregana je na četvrtom mjestu s 25 bodova, Novaki su peti s 20, Bestovje je jedanaesto s 15, dok je Rakitje na trinaestom mjestu sa 14 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 15. kolo Sava – Strmec (B) 1:0 (0:0)

Rogić odlučio u 6. minuti

Sudac: Miličević

Pomoćnici: Merkeš (oba iz Velike Gorice) i Kovač (Velika Mlaka)

Strijelci: 1:0 Rogić(6)

SAVA STRMEC: Mohler, Drenški, Čakanić, Sastić, Franjković, Delić (od 46. pečarić), Matošević, Ovčariček, Rasi, Rogić, Ročić (od 75. Murić)

STRMEC BEDENICA: Ladić, Krnjak, Karjan, Vitković, Gluhak, Jularić, Nežić (od 76. Dra. Mahnet), Kraj, Dam. Mahnet (od 46. Antolković), Herceg, Bedeković

Trener: Marijan Glavica

Igrač utakmice: Jurica Rogić (Sava)

Utakmica petnaestog kola bila je odlučena već u 6. minuti kada Rogić najbolje koristi ubacivanje Matoševića i glavom posprema loptu iza Ladića. Do kraja poluvremena domaćini imaju nekoliko lijepih prilika za povećanje vodstva, najbliži zgoditku su bili Sastić i Delić, ali njihovi udarci završavaju na okviru vrata. Nastavak je pripao gostima koji su tražili izjednačenje, ali sigurna obrana Save na čelu s Mohlerom to nije dopustila.

Nakon petnaestog kola vodi Mladost (P) s 37 bodova, druga je Zelina s 35, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 19 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 13. kolo

Dinamo Hidrel – TOP 4:3 (1:3)

Rastopio ih Milanščak

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Bugarinović (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Ptičar (Kloštar Ivanić) i Fišter (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Rožić(11), 1:1 Biškupić(25), 1:2 Jordan(44), 1:3 Meglajec(45), 2:3 Hujdur(56 – 11m), 3:3 Hujdur(61), 4:3 Mi. Milanščak(79)

DINAMO HIDREL: Perković, Ma. Milanščak (od 78. Varivoda), Klasnić, Kelava, Pavličić, Bagić, Jankeš (od 46. Krlić), Rožić, Malbaša, Mi. Milanščak, Hujdur

Trener: Zoran Tomčić

TOP: Husak, Hodak (od 83. Jakopec), Puntarec, Klingor (od 63. Salopek), Vranešić, G. Meglajec, Rašić (od 71. Skukan), Biškupić, Žižić (od 59. Vratarić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Hujdur (Dinamo Hidrel)

Iako su na poluvremenu imali sigurno vodstvo od 1:3, nogometaši TOP – a su lošom igrom u nastavku dopustili domaćinu da postigne tri gola i da sve bodove ostavi u Novom Čiću. U 61. minuti je već bilo 3:3 nakon što je Hujdur sa svoja 2 gola izjednačio rezultat, a pobjedu Dinamu donio je Milanščak u 79. minuti. Na sreću gostiju i drugoplasirani Jelačić također je u ovom kolu upisao poraz pa je razmak na vrhu tablice i dalje 3 boda.

Klokočevac - Zrinski Tehnovent 1:3 (0:2)

Bodovi u Farkašavac

Sudac: Kušer

Pomoćnici: Matić (oba iz Zaprešića) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Jagodić(15), 0:2 Hainešek(42 – 11m), 0:3 Žganjer(54), 1:3 Celizić(89)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 46. Ivančić), Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Makarun (Od 46. Bošnjak), Kos, Matijaščić, Šeperić (od 70. Ramić), Gestić (od 46. Beloša)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer (od 89. Beljak), Novoselec, Šicl, Vrančić, Mataušić, Žganjer, Jagodić (od 85. Radovanović), Blažević (od 78. Bekiri), Hainešek, Horvat

Crveni karton: Žganjer (55 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Neven Mataušić (Zrinski Tehnovent)

U susjedskom obračunu svi bodovi odlaze u Farkaševac. Presudno je bilo prvih 45 minuta u kojem gosti postižu dva pogotka (1 iz igre i 1 s bijele točke), a domaćini svoju najbolju priliku nisu pretočili u zgoditak (stativa Kosa iz 25 minute). U nastavku Žganjer u 54. pogađa za 0:3 i „kraj priče“, a utješni pogodak za od ovog kola predposljenji Klokočevac postiže Celizić pred kraj susreta.

Nakon trinaestoga kola vodi TOP s 33 boda, drugi je Jelačić s 30, peti je Zrinski Tehnovent s 21, dok jer Klokočevac na petnaestom mjestu s 10 bodova.

RUKOMET - 1. Hrvatska kadetska rukometna liga – 3. krug Vrpolje – Rudar 21:31 (11:15) Zamet – Rudar 23:21 (14:10)

Ostvarili planirano

U 3. krugu natjecanja 1. HKRL kadeti Rudara gostovali su u Rijeci kod ekipa Zameta i Vrpolja. Ono što su planirali, Rudari su i ostvarili, pobijedivši ekipu Vrpolja 31:21, dok je protiv ekipe Zameta (koja je jedna od najačih ekipa u ovom natjecanju) ubilježen prihvatljiv poraz 23:21.

U prvoj utakmici protiv ekipe Vrpolja prikazana je dobra i efikasna igra, koja je rezultirala visokom i uvjerljivom pobjedom. Protiv favorizirane ekipe Zameta pružen je dostojan otpor, a domaćin do zadnjih trenutaka utakmice nije bio siguran u pobjedu.

Predstojeći vikend na rasporedu je 4. krug natjecanja 1.HKRL, a Rudari će biti domaćini ekipama Splita i Hrvatskog Dragovoljca iz Dugog Rata. Utakmice se igraju u nedjelju, 16. studenoga, u dvorani škole Bogumila Tonija s početkom u 12 sati.

Ostali rezultati mlađih uzrasnih kategorija Rukometnog kluba Rudar mogu se vidjeti na adresi www.rk-rudar.hr.

KARATE - 10. Euro Cup Istre

Popunili proračun

U subotu, 8. studenoga, u sportskom centru Veli Jože u Poreču održan je 10. po redu Euro Cup Istre. Ove godine na natjecanju je nastupilo 679 natjecatelja iz 9 država. Samoborski karatisti su turnir iskoristili kao zadnju provjeru prije prvenstva države za juniore i mlađe seniore, koje će se održati 29. ovog mjeseca u Splitu. To je ujedno bila i dobra prilika da seniori popune proračun, jer su organizatori osigurali pobjednicima u svim seniorskim kategorijama novčanu nagradu od 100 eura.

Devet medalja za karataše Bregane u Đakovu

U organizaciji Karate kluba Đakovo, u nedjelju, 9. studenoga, održan je turnir Zlatni dukat Slavonije, na kojem je nastupilo 290 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Mađarske i Hrvatske.

Nastupilo je i deset članova Karate kluba Bregana, koji su ovom prilikom osvojili četiri zlatne, tri srebrne i dvije brončane medalje u borbama.

Prvo mjesto i zlatne medalje osvojili su:

- Paula Andričević u kategoriji učenica do 40 kg

- Marko Matijaščić u kategoriji mlađih kadeta iznad 57 kg

- Dijana Ćosić u kategoriji kadetkinja do 47 kg

- Dominik Kovačić u kategoriji juniora do 55 kg.

Drugo mjesto i srebrne medalje osvojili su:

- Mihael Matijaščić u kategoriji učenika do 34 kg

- Ivan Bilić u kategoriji juniora do 55 kg

- Karlo Pejić u kategoriji juniora do 61 kg.

Treće mjesto pripalo je Gabrijeli Tušinec u kategoriji juniorki do 53 kg i Josipi Bilić u kategoriji juniorki iznad 59 kg.

Bez medalje je ostao Tomislav Macan.

Ovaj turnir je poslužio treneru Goranu Romiću i kao zadnja provjera pred juniorsko i kadetsko prvenstvo Hrvatske, koje će se održati za dva, odnosno tri tjedna u Nedelišću i Splitu.

ŠKOLSKI SPORT - Gradsko natjecanje u rukometu za osnovne škole

Mali Rudari i dalje nedodirljivi

U subotu, 8. studenoga, u dvorani OŠ Bogumila Tonija, održano je Gradsko natjecanje u rukometu za osnovne škole. Na natjecanju je sudjelovalo pet muških ekipa. Kako je bilo i za očekivati, uvjerljivo su bili najbolji članovi ekipe ŠŠD Rovi, iz OŠ Rude, koji su se bez veće muke prošetali turnirom i sa četiri pobjede, gol razlika 59:12, osvojili zasluženo prvo mjesto i pravo predstavljanja grada na Županijskom natjecanju. Ostatak ekipa tako se borio za drugo mjesto, koje je pripalo ekipi ŠŠD Žabac, OŠ Sveta Nedelja, s tri pobjede i porazom. Treće mjesto osvojila je ekipa ŠŠD Vihor, OŠ Milana Langa iz Bregane s dvije pobjede i isto toliko poraza. Četvrto mjesto osvojila je ekipa ŠŠD LOB, OŠ Bogumila Tonija, s jednom pobjedom i tri poraza.

Najslabiji dojam ostavila je posljednjeplasirana ekipa ŠŠD Okić, OŠ Mihaela Šiloboda iz Sv. Martina pod Okićem, s četiri poraza. Mladi rukometaši su pokazali vrlo veliku srčanost i borbenost i zavidnu kulturu sportskog ponašanja, na čemu moramo čestitati voditeljima ekipa.

Za prvoplasiranu ekipu ŠŠD ROVI nastupili su:

Filip Cvetković, Andrej Trčak, Tin Fabeković, Lovro Gaća, Domagoj Seničar, Marko Koščica, Vinko Kelečić, Luka Plevko, Tomislav Štajnkler, Andrej Skendrović, Matej Fresl i Antonijo Skendrović

Voditelj ekipe: Milan Jelenić

Zdravko Frajt

STOLNI TENIS - 3. otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije u stolnom tenisu

Samoborci solidni

U nedjelju, 9. studenoga, u Velikoj Gorici održano je 3. otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije u stolnom tenisu koje se boduje za županijsku rang listu.

Nastupilo je i 13 Samoboraca, a od zapaženijih rezultata u kategoriji najmlađe kadetkinje Katarina Žitković je zauzela 3. mjesto, dok je Anamarija Hribar bila peta. U kategoriji kadetkinja Tea Hamerlitz je bila druga, a Iva Horvat treća. Kod mlađih kadeta Dinko Šoić je bio peti.

KOŠARKA - Seniori - A2 liga – 5. kolo Kaptol – Samobor 69:76 (33:44)

Prvi bodovi u gostima

SAMOBOR: Samardžić 11, Močan 14, Pavlin 6, Šilobod, Hrvoj 13, Fatorini 3, Vlajić, Brlobuš 4, Gašparac 13, Begić, Bačić 4, Ćorić 8. Trener: Milan Ličina

KAPTOL: Martinović, Baričević 18, Tomić, Matić, Ribarić, Perić 2, Torić 6, Javorić, Božić 17, Guzobad 24, Ivanković, Nuši 2. Trener: B. Barbić

Odličnom obranom i još boljim šutom, gotovo bez promašaja, već polovicom prve četvrtine Samoborci imaju desetak i više koševa prednosti koje uspješno čuvaju do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Samoborci pomalo umorni posustaju i u obrani i u napadu. Uporni domaćini preko razigranog razigravača Božića i krila Guzobada, koji pogađa nekoliko trica zaredom, na minutu prije kraja dolaze na najmanju razliku na utakmici na svega jedan koš zaostatka.

Tek tada su Samoborci zaigrali obranu kako najbolje znaju, striktno čovjeka, a tada kapetan Močan vrhunski presijeca dvije lopte i s četiri koša iz kontranapada rješava neizvjesnost utakmice u korist svoje ekipe. Domaćinima bek Ćorić krade još jednu loptu i nakon isforsiranog prekršaja domaćih centar Hrvoj s dva ubačaja iz slobodnih bacanja samo potvrđuje važnu i zasluženu pobjedu Samoboraca, prvu gostujuću u A-2 ligi.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Močan sa 14, Hrvoj i Gašparac s po 13, Samardžić s 11 i Ćorić s 8 koševa ali i s 10 skokova. Kod domaćina odlično je odigrala trojka Guzobad s 24, Baričević s 18 i Božić sa 17 koševa.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 3. kolo Samobor II – Bosco II 60:89 (25:44)

Opet podbacili

SAMOBOR II: Peris 3, Gionechetti 6, Kleščić 3, Nosetić, Geiger 2, Pavšek, Levanić 19, Kelečić 7, Kudrna 12, Oroz 3, Marković 2, Hrkalović 3. Trener: Josip Vlah

BOSCO II: Crnjac 9, Čar 17, Mioč 17, Kumić 4, Akmadžić 6, Radičev 9, Mustapić, Ribičić 4, Jurčević 12, Primorac 11. Trener: L. Jovanović

Drugoj ekipi seniora Samobora nikako da krene. Ovaj puta namjerili su se na izuzetno borbenu, trkački i skakački spremnu drugu ekipu Bosca koja je pogađala i nakon trećeg ili četvrtog skoka u napadu. Na kraju uvjerljiva pobjeda gostujuće ekipe iz Zagreba u kojoj su odlično odigrali Čar i Mioč, oba s po 17 koševa. Kod Samoboraca ponovno je najučinkovitiji bio najmlađi igrač Levanić s 19 koševa, a donekle ga je pratio samo Kudrna s 12 koševa dok su ostali suigrači u potpunosti podbacili.

KOŠARKA - Kadeti – II. HRL – 5. kolo Samobor – Zapruđe 48:74 (22:35)

Premalo za bodove

SAMOBOR: Bencek 9, Kalafatić 4, Šuvaković 17, Šmit, Račić 17, Jelić, Nađ 1. Trener: Nenad Tišma

ZAPRUĐE: Jonjić 24, Žerjav, Skokić 2, Živković 3, Pavić 2, Trgovac 6, Đoko 3, Žagar 2, Perić 16, Murgić 4, Bukva 12, Liber. Trener: I. Jonjić

Nekompletni kadeti Samobora donekle su održavali priključak od šest koševa razlike protiv izuzetno pucački raspoložene ekipe Zapruđa sve do zadnje minute prvog poluvremena. Tada serijom od sedam koševa gosti odlaze na odmor od 13 koševa prednosti.

Početkom drugog poluvremena gosti još jednom serijom trica bez promašaja ostvaruju najveću razliku od dvadesetak koševa koju uspješno održavaju do kraja utakmice za uvjerljivu pobjedu protiv neuvjerljivih Samoboraca.

Kod Samoboraca raspoloženi za igru u napadu i obrani bili su samo Šuvaković sa 17 koševa i 12 skokova, te Račić također sa 17 koševa, ali i 13 ukradenih lopti i 9 skokova. Kod gostiju s ukupno pogođenih čak 10 trica iskazali su se Jonjić s 24 koša od čega 6 trica, te Perić sa 16 i Bukva s 12 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. županijska liga – 1. kolo Samobor – Gorica 65:56 (36:24)

Ulazile i trice s centra

SAMOBOR: Rendulić, Belamarić 2, Vrdoljak, Mandalinić 16, Dragozet 3, Imbert 3, Levanić, Sladić, Džimbeg, Vranić, Šuvaković I. 11, Šuvaković K. 29. Trener: Robert Levanić

GORICA: Kovčalija 4, Ehman 3, Dabčević 3, Sindičić, Jurišić, Tomšić, Šoić, Gazić, Mišković 7, Kušević 19, Mišerić 5, Bojić 15. Trener: Filip Žugić

Prvu četvrtinu utakmice gledatelji će pamtiti po izrazito dobroj obrani braće Šuvaković, koji su zatvorili sve prilaze svom košu, te još boljoj preciznosti pogodivši gotovo sve od čak 34 koša naprama tek 8 gostiju. Također će se pamtiti i trica Mandalinića sa svoje polovice sa zvukom sirene.

U drugoj četvrtini nakon odlaska braće Šuvaković na odmor potpuno drugačija ravnoteža na terenu. Gosti skakački i obrambeno potpuno dominiraju, a Samoborci nakon 19 uzastopnih promašenih šuteva pogađaju tek dvadesti u zadnjim sekundama druge četvrtine, tako da gosti veliki zaostatak smanjuju na svega 8 koševa razlike.

Drugo poluvrijeme Samoborci povratkom najjače petorke uspostavljaju ravnotežu čuvajući desetak koševa prednosti za zasluženu pobjedu u prvom kolu prvenstva. Treba spomenuti još jednu tricu s centra Mandalinića, ali ovaj puta krajem treće četvrtine, također sa zvukom sirene. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Karlo Šuvaković s 29 koševa i čak 26 skokova, te Mandalinić sa 16 i Ivan Šuvaković s 11 koševa.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola – 1. HRL – 3. kolo Samobor – Remete 38:37 (20:22)

Pomazila ih i sreća

SAMOBOR: Belamarić, Mandalinić 17, Šuvaković 12, Sladić, Rendulić 4, Džimbeg 2, Vrdoljak, Levanić 3.

Trener: R. Levanić

REMETE: Blokar O., Balaško 17, Blokar B., Bazmenjak 10, Lacić 2, Zebić, Cerovečki 8.

Trener: I. Hercigonja

Još jedna pobjeda mladih Samoboraca, ali teško izborena nakon velike borbe tokom cijele utakmice. Prve tri četvrtine igra se vrlo borbeno i zanimljivo u egalu. Početkom zadnje četvrtine Samoborci odlaze na 7 koševa razlike. Uporni gosti u zadnjoj minuti smanjuju na svega koš razlike. Na sreću Samoboraca Remete tada promašuju dva slobodna bacanja, a u zadnjem napadu čak tri puta šutiraju, ali neprecizno, tako da na veselje mladih Samoboraca pobjeda odlazi u Samobor. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić sa 17 i Šuvaković s 12 koševa. Kod Remeta istakli su se Balaško sa 17 i Bazmenjak s 10 koševa.

NOGOMET - HNL zapad – 14. kolo HAŠK – Samobor 3:2 (0:0)

Peti poraz u nizu

ZAGREB – Igralište HAŠK – a na Peščenici

Sudac: Jurić (Pazin)

Pomoćnici: Puškarić i Pamić

Strijelci: 1:0 Gavrić(52), 2:0 Čorić(78), 3:0 Prskalo(82), 3:1 Pavlović(89), 3:2 Brujić(90 – 11m)

HAŠK: Pokrajčić, Novak, Gavrić, Murić (od 80. Bekovac), Jozinović, Zlomislić, Dasović, Majić (od 46. Stjelja), Čorić, Penić, Božić (od 62. Prskalo)

Trener: Dinko Vulelija

SAMOBOR: Štefković, Batur, Mišura, Novak, Hasnek, Pavlović, Beloša (od 58. Kumerički), Horvat, Raić (od 15. Zeman), Brujić, Grgečić (od 70. Kovačević)

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Petar Gavrić (HAŠK)

Tek u nastavku susreta između HAŠK – a i Samobora su strijelci došli na svoje. Domaćini su poveli u 52. minuti preko Gavrića, a vodstvo je povećano pogotkom Čorića (78.) i Prskala (82.). Gosti se kasno „bude“ i tek u zadnjim minutama postižu golove: prvo je Pavlović prizemnim udarcem snmanjio na 3:1, a zatim Brujić s kreča vraća nadu u bod – 3:2. Ipak, ostalo je premalo vremena te Samobor upisuje peti poraz u nizu.

Nakon četrnaestog kola vodi Rudeš s 31 bodom, drugo je Lučko s 30, dok je Samobor na osamnaestom mjestu sa 7 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 7. kolo Kozala - Rudar 37:28 (17:13)

Gdje je nestala borbenost?

Težak poraz pretrpjeli su rukometaši Rudara na gostovanju u Rijeci od ekipe Kozale. Bila je to utakmica koja se od samog početka kretala u jednom smjeru. Dobra i borbena ekipa domaćina nije niti u jednom trenutku dozvolila indisponiranim igračima iz Ruda da dovedu utakmicu u neizvjesnost. Na kraju zaslužena pobjeda ekipe Kozale, a Rudarima ostaje da probaju vratiti formu s početka sezone kada su pokazivali zajedništvo i borbenost na terenu koja im je donosila bodove protiv renomiranijih protivnika. Mora se napomenuti i da se sve više osjeća neigranje ozlijeđenih Stjepana Crnolatca i Petra Fresla, na koje se vjerojano neće moći računati ove sezone pa su na put u Rijeku morali i kadeti. Odgovore na pitanja gdje je nestalo zajedništvo i borbenost, osobito u obrani, te mogu li se nadomjestiti ozlijeđeni igrači, Rudari trebaju naći do subote, 15. studenoga, ukoliko žele na domaćem terenu u dvorani Bogumila Tonija od 19 i 30 nastaviti niz nepobjedivosti. Posao im može biti olakšan činjenicom da dolazi posljednji Gospić, ali protiv nikoga neće pomoći pristup "lako ćemo". Nakon sedam kola Rudari su peti s 8 bodova.

RK Rudar: Štajnkler S., Skendrović, Šujster, Višić, Štibohar, Fabeković, Kušička, Gaća K., Štajnkler J., Kerepčić, Fresl E., Ašanin, Jagodić. Trener: Darijo Gaća.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 7. kolo Karlovac – Samobor Triglav osiguranje 18:26 (7:11)

Na redu derbi

Na uvijek vrućem gostovanju kod ekipe Karlovca, iz čijeg su tabora dolazile "prijetnje" da bodovi ne idu iz njihove dvorane, Samoborke su odigrale još jednu odličnu utakmicu i potvrdile dosadašnje rezultate i odlične igre. Od prve minute su nametnule svoju igru, igračice su provodile zadane smejrnice trenerice Dubravke Tunjić, a Maja Gorenc na golu davala dodatnu sigurnost, pa je u 15. minuti već bilo 10:2 za Samobor Triglav osiguranje, a moglo je biti i znatno više, jer su samoborske igračice u tom razdoblju u kontrama pogodile čak 4 stative.

Unatoč glasnoj domaćoj publici i pomoći sudaca (Samobor je imao 18 minuta isključenja pa su u jednom trenutku na terenu bile samo tri igračice gošći), sačuvale su hladnu glavu i nisu dopustile rezultatski preokret, niti pad u igri, potvrdivši da osim igrački, stasaju polako i mentalno. Bolju igru i kvalitetu na kraju utakmice potvrdile su "cepelinom" koji su pozdravili i domaći navijači, pljeskajući na kraju utakmice samoborskim igračicama. Nakon početnog poraza od Orijenta, Samobor Triglav osiguranje zabilježio je 5 pobjeda i jedno neriješeno, potvrđujući simbiozu djevojaka i trenerice Tunjić, koja se strpljivo gradi unatrag 7 godina te polako vraća na najljepši mogući način, na ponos svih u klubu, vjernih navijača i sportskih prijatelja, kao i sponzora, dokazujući da su prava ekipa, što su im potvrdili i Karlovčani. A ljudima u upravi kluba nema veće sreće nego vidjeti da im "djeca" napreduju iz utakmice u utakmicu, iz prvenstva u prvenstvo.

Ovom pobjedom Samoborke su učvrstile treće mjesto i na najbolji način pozvale navijače na derbi protiv prve Izgradnje iz Zaprešića, koji se igra u subotu, 15. studenoga, od 17 i 30 u dvorani Bogumila Tonija. Dođite i podržite domaće rukometašice u što većem broju.

Samobor Triglav os.: Šilobod 7, Balaško 7, Štrkalj 5, Plazina 3, Kuzmić 2, Fofonjka 2, Skendrović, Kovačić, Uzelac, Lustek, Gorenc, Kozlovec, Dumić, Mandić, Tomašković, Mesic. Trenerica: Dubravka Tunjić.