KOŠARKA - Seniori – A-2 liga – 1. kolo Maksimir – Samobor 71:62 (42:38)

Uništila ih zona

SAMOBOR: Pavlin 3, Močan 5, Begić 1, Peris, Hrvoj 6, Fatorini, Vlajčić 10, Brlobuš 6, Gašparac 16, Mofardin, Kutija, Ćorić 15. Trener: Milan Ličina.

MAKSIMIR: Kragulj 7, Stojnić 5, Smolić 6, Jagnjić 19, Cvjetković, Grilj, Vučković 2, Čelebija 14, Erceg, Karmelić 15, Dolić 3, Miloš. Trener: Zadravec G.

Dvadeset i pet minuta Samoborci su vrlo dobro parirali prošlogodišnjem prvaku A2 lige, ekipi Maksimira. U tom razdoblju igrale su su čvrste obrane čovjeka na obje strane s izrađenim akcijama za šuteve, no sredinom treće četvrtine obje ekipe prelaze na zonu. Dok su igrači Maksimira brzim dodavanjima lako dolazili u pozicije za šuteve, Samoborci su pojedinačnim akcijama iz teških pozicija šutirali vrlo neprecizno, tako da su ostali gotovo punih 7 minuta bez ubačaja.

Početkom zadnje četvrtine domaćini imaju najveću prednost od 15 koševa, a slijedećih nekoliko minuta Samoborci presingom u obrani i brzim kontranapadima smanjuju prednost Maksimira na 6 koševa prednosti. No, za peokret je nedostajalo više snage i koncentracije tako da se iznenađenje ipak nije dogodilo.

Kod Samoboraca najučinkoviti su bili Gašparac s 16, Ćorić s 15 i Vlajčić s 10 koševa. Kod Maksimira najbolje su odigrali Jagnjić s 19, Karmelić s 15 i Čelebija s 14 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – II. HRL – 2. kolo Petar Zrinski – Samobor 60:81 (30:35)

Tokić skakao i zabijao

SAMOBOR: Dašić 2, Bencek 11, Martinović, Muslić, Kalafatić 6,Tokić 38, Šuvaković 14, Šmit 3, Džimbeg, Omerović, Račić 7. Trener: Nenad Tišma.

PETAR ZRINSKI: Juršetić 2, Kerepčić, Pakšec, Baček 11, Hunjed 21, Trupeljak 26, Jelen, Perić. Trener: Hrvoje Konopa

Samoborci su u utakmicu ušli malo preplašeno pa domaćini agresivnom obranom čovjeka osvajaju dosta lopti i s nekoliko preciznih trica dobivaju prvu četvrtinu s 8 koševa prednosti. U drugoj četvrtini Samoborci igraju mnogo čvršće u obrani te brže u napadu i do poluvremena preokreću rezultat u svoju korist.

Do kraja utakmice Samobor ostaje u istom tempu tako da na kraju visoko i zasluženo rješavaju susret u svoju korist. Kod Samoboraca fenomenalno je odigrao centar Tokić s 38 koševa i 32 skoka! Uz njega vrlo dobro su odigrali centar Šuvaković s 14 i razigravač Bencek s 11 koševa. Kod domaćina samo tri igrača su postizali koševe - Trupeljak 26, Hunjed 21 i Baček 11 koševa.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola '97. – 1. HRL – 1. i 2. kolo Pešća – Samobor 55:18 Dubrava – Samobor 30:9

Prva iskustva

SAMOBOR: Srabotnak 1 (0), Korade 0 (1), Zelić 0 (0), Šmit 0 (0), Crnica 4 (0), Borić 8 (6), Čižmešija 2 (0), Janjić 0 (0), Skok 2 (2), Barišić 0 (0), Antolović 1 (0), Kufrin 0 (0). Trener: Robert Bujanić.

Najmlađi košarkaši Samobora u jednom danu su odigrali dvije utakmice protiv dosta kvalitetnijih i uigranijih ekipa Pešće i Dubrave iz Zagreba, tako da na kraju ne čudi dosta visoki poraz u obje utakmice. Treba napomenuti da su to gotovo svim Samoborcima prve natjecateljske utakmice u karijeri.

U prvoj utakmici protiv Pešće istakli su se učinkovitošću Borić s 8 i Crnica s 4 koša, dok je kod Pešće najviše pokazao Kuzmanović s 18 koševa. U drugoj utakmici protiv Dubrave gotovo sve koševa za Samoborce postigao je Borić sa 6 koševa, dok je za Dubravu najučinkovitiji bio Jolić s 8 koševa.

STOLNI TENIS - Otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije

Iva Horvat brončana

U nedjelju, 12. listopada u Novoj sportskoj dvorani u Samoboru održano je 2. Otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije u stolnom tenisu koje se boduje za županijsku rang listu. U 6. kategorija natjecalo se više od 100 natjecatelja iz područja Zagrebačke županije, Duge Rese, Zagreba i Dobove.

Nastupilo je 17 domaćih natjecatelja, od zapaženijih rezultata u kategoriji najmlađe kadetkinje Katatrina Žitković je zauzela 4. mjesto, a u kategoriji kadetkinja Iva Horvat je bila treća.

STOLNI TENSI - 3. liga Srednja Hrvatska – 3. kolo

Dugo Selo dobili, od Gorice izgubili

U subotu, 11. listopada, odigrano je 3. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. U prvom susretu STK Samobor je slavio pobjedu protiv STK Dugog Sela 2 rezultatom 4:2. Domaćini su igrali u sastavu Matija Koščica, Matko Ladović, Daniel Terihaj i Luka Šarić. Pod vodstvom trenera Marijana Šarića pobjede su zabilježili Koščica (dvije), Ladović i u paru Koščica i Ladović.

U drugom susretu protiv Velike Gorice 2, u istom sastavu, Samoborci su izgubili 1:4, dobivši samo igru parova. Nakon tri kola STK Samobor ima 6 bodova.