KOŠARKA - Kadeti – II. HRL - 1. kolo Samobor – Auctor 61:55 (32:30)

Za početak pobjeda

SAMOBOR: Bencek 11, Muslić, Kalafatić, Jelić, Tokić 27, Šuvaković 8, Šmit 2, Kučko 11, Omerović 2, Račić. Trener: Nenad Tišma

AUCTOR: Bilandžić 4, Geštakovski 5, Lažeta, Pavić 18, Čarapina 9, Radeljić, Čondić 1, Begić, Grabovac, Livaja 18. Trener: S. Kuliš

U prvom kolu i prva pobjeda kadeta Samobora protiv kadeta iz Sesveta. Tokom cijele utakmice gosti nisu bili nijednom u vodstvu, a najveća prednost Samoboraca bila je u nekoliko navrata desetak koševa prednosti. Uporni gosti se ne predaju i minutu prije kraja dolaze na svega 3 koša. Ipak, Samoborci igraju zadnju minutu bez greške u obrani, oduzimaju dvije lopte gostima i preko raspoloženog Tokića postižu par koševa za zasluženu pobjedu u prvom kolu II. HRL za kadete.

Kod Samoboraca izuzetno učinkovit je bio snažni centar Tokić s 27 koševa. Uz njega vrlo dobri bekovi Bencek i Kučko s po 11 koševa. Kod gostiju istakli su se Pavić i Livaja s 18 koševa svaki.

KOŠARKA - Juniori – prijateljska Samobor – Medveščak 89:94 (39:39)

Koštala ih serija 16:0

SAMOBOR: Pavlin 26, Gionechetti 10, Stupar 8, Geiger 8, Levanić 20, Kleščić 17. Trener: Josip Vlah

U prvom poluvremenu u vrlo borbenoj i kvalitetnoj utakmici obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu. U trećoj četvrtini čvrstom obranom te brzim kontranapadima preko Stupara i Pavlina Samoborci ostvaruju prednost od desetak koševa. Polovicom zadnje četvrtine veliki pad u igri Samoboraca koriste gosti i serijom od 16:0 iz minus osam prelaze u vodstvo. Zadnjih par minuta Samoborci pokušavaju svim snagama dostići rezultat, ali gosti se uspješno brane i zasluženo odnose pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavlin s 26, Levanić s 20 i Kleščić sa 17 koševa.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola – I.HRL – 1. kolo Cedevita – Samobor 62:29

Protiv favorita nije išlo

SAMOBOR: Belamarić, Vlahović 6, Mandalinić 9, Šuvaković 3, Sladić, Srabotnik, Džimbeg 7, Rendulić 2, Vraneković, Levanić 2.

Trener: Robert Levanić

CEDEVITA: Mikulić, Šarić 11, Štengl, Tomić 8, Žužul 7, Arbutina 2, Vinski 8, Đapić, Puljić, Tučkar 4, Bakrač 2, Mikšić 4, Milošević 7, Varoščić 9.

Trener: N. Strika

U prvom kolu Samoborci su odigrali utakmicu s Cedevitom koja uz ekipu Zagreba slovi za favorita prvenstva. Dok je Samoborcima u igri bila prva postava još su i držali priključak, ali čim je početkom drugog poluvremena ušla druga postava začas je ekipa Cedevite stvorila dvadesetak razlike, a do kraja utakmice i tridesetak za visoku i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mandalinić s 9, Džimbeg s 7 i Vlahović s 6 koševa. Kod Cedevite istakli su se Šarić s 11 i Varoščić s 9 koševa.