Vlašić ipak potvrdio pobjedu

BREGANA – Igralište u Bregani

Sudac: Pirić (Bistra)

Pomoćnici: Krasnić (Strmec) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 1:0 Župančić(19), 2:0 Vlašić(21), 2:1 Fratrić(28), 3:1 Bubanović(45–ag), 3:2 Pavlak(57), 3.3 B. kelečić(599, 4:3 Vlašić(77)

BREGANA: Vitko, Babojelić, Dolić, Andabak, Dumić, Matijaščić, Jurković (od 74. Sokolović), Kasalo, Župančić, Komerički (od 14. Vlašić), Tančak

Trener: Marko Vlašić

DINAMO OKIĆ: Španjić, M. Kelečić, Koluder, Stanečić, Bubanović, Pavlak, J. Stanečić (od 60. Trumbetić), Fratrić, I. Kelečić, Miković, B. Kelečić

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Odličnih prvih 45 minuta i vodstvo od 3:1 domaćini su skoro prosipali lošim ulaskom u drugi dio kada gosti dolaze do opasnih 3:3. Međutim, Bregančani su ipak do kraja utakmice drugim golom igrača utakmice Vlašića upisali 4 pobjedu u 5 nastupa.

Rakitje – Zaprešić 0:4 (0:2)

Domaći razočarali

RAKITJE – Igralište U Rakitju

Sudac: Milašinović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Bencetić (Zdenčina) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 0:1 Ivanić(13), 0:2 Ištuk(36), 0:3 Ramadani(52), 0:4 Rogošić(70)

RAKITJE: Duvnjak, Nujić (od 75. Brnić), Mikulin (od 46. Horvat), Hlevnjak (od 68. Tokić), K. Nujić, Martinović, Boras, Petković, Pirin, Graf (od 71. Balaško), Dorotić

Trener: Zvonko Rudelić

ZAPREŠIĆ: Pavlinić, Miletić (od 82. Ramljak), Galjanić, Petričević, Hasijan, Blažić, Tomičić, Ištuk, Ivanić (od 72. Breškić), Svalina, Rogošić

Trener: Damir Šintić

Igrač utakmice: Ištuk (Zaprešić)

Rakitje je neugodno iznenadilo svoje navijače lošom igrom i visokim porazom od momčadi Zaprešića, koja je lošije plasirano od njih na ljestvici. Zaprešićani su svoje pogotke ravnomjerno raspodijelili, u svakom polvremenu po 2.

Krašić – Novaki 1:1 (1:1)

Sve u prvom pooluvremenu

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Šimrak (Bistra)

Pomoćnici: Zajc i Knez (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Pokrajčić(30), 1:1 D. Novosel(43)

KRAŠIĆ: Šimatić, K. Penić, Ferenčić, Golub, Tuček, Petković (od 65. M. Novosel), Prstac, D. Novosel, J. Penić (od 72. M. Penić), Pužin, Mat. Penić

Trener: Tibor Kuzman

NOVAKI: Jelić, Vrkić, Genus, Podnar, Čuljak, Matković, Nemet, Pokrajčić, Batarilo – Čerdić, Bungić, Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

Crveni karton: K. Penić(60)

Igrač utakmice: Pokrajčić (Novaki)

U susretu Krašića i Novaka sve bitno se dogodilo prije odmora. Prvo su gosti nakon grube greške domaće obrane došli u vodstvo (Pokrajčić) koje su ispustili pred kraj prvog dijela za konačnih 1:1.

Vrh – Bestovje 3:0 (1:0)

Ječmenjak dotukao nadu

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Ivančić (Jastrebarsko) i Gregurić (Desinec)

Strijelci: 1:0 Franjić(43), 2:0 Ječmenjak(65), 3:0 Ječmenjak(90)

VRH: Cingulin, Kovačević, Franjić, Knjaz, Katić, Pušek, Strugar (od 67. Premerić), Brezak, Šimunuć, Ječmenjak, Franjo (od 67. Jedvaj)

Trener: Petar Iskrić

BESTOVJE: Antolić (od 65. Mesec), Makek (od 46. Matijević), Sastić, Kurtušić (od 60. Karažinec), Barun, Đaković, M. Gašpert, Avsec (od 80. Turčinović), Tenšek, Srebašić, T. Gašpert

Igrač utakmice: Matija Ječmenjak (Vrh)

Domaćini su ispočetka preuzeli inicijativu, ali se na njihov prvi gol trebalo čekati do pred kraj prvog dijela kada gol postiže Franjić. U nastavku gosti kreću po izjednačenje, ali njihovu nadu u to uništio je Ječmenjak sa svoja 2 gola.

Nakon petog kola vode Vrh i Vatrogasac s 15 bodova, Bregana je treća s 13, Rakitje četvrto s 10 bodova, Novaki sedmi s 8, dok je Bestovje na devetom mjestu sa 6 bodova.

BRDSKI BICIKLIZAM - Humanitarna MTB utrka u disciplini Downhill u organizaciji BBK Šišmiš

Na glavu za Anamariju

Iako im vrijeme nije išlo na ruku (kiša i hladno vrijeme), majstori MTB utrka pokazali su svoje majstorstvo i dokazali humanost, jer je cjelokupni prihod s ove Downhill utrke išao za obitelj oboljele male Samoborke Anamarije. Na stazi, čiji je start bio na 385 metara nadmorske visine kod vidikovca Tepec, nastupilo je 60-ak vozača, među njima i trenutno ponajbolji hrvatski vozači. Staza je prolazila kraj crkve svetog Jurja, kapele svete Ane, pored paviljona, sve do cilja na Vugrinščaku. Ukupno je staza bila dugačka 1300 metara, uz visinsku razliku od 220 metara, a najbrže ju je prošao Dejan Mamuzić iz BK Zlatni medvjed, ispred Marija Hohnjeca i Janka Zubčevića. Najbolji "šišmiš" bio je Marko Trnar na desetom mjestu.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 6. kolo Sava – Graničar 5:0 (3:0)

Domaći bez problema

Sudac: Grgurić (Kutina)

Pomoćnici: Bontempo i Kodečka (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Sastić(1), 2:0 Sastić(23), 3:0 Čakanić(30), 4:0 Sastić(57), 5:0 Delić(90)

SAVA: Pintar, Milečki, Drenški, Vulelija, Tosaj, Čakanić, Rasi, G. Ovčariček (od 78. Kočnar), Ročić (od 82. Matošević), Murić (od 60. Delić), Sastić

Trener: Željko Lisičak

GRANIČAR: Hendak, Hunjed, Martinčić, Leboš, Opačić, Marić (od 41. Bašić), Ciglur, Došen (od 61. Baković), Kovenika, Arifović, Čerkez

Trener: Željko Kundrak

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Sava)

U šestom kolu su domaćini uvjerljivo svladali momčad Graničara i sa svojom drugom uzastopnom pobjedom bitno popravili poziciju na tablici. Domaćini su cijelu utakmicu kontrolirali rezultat (i to doslovno, Sastić je već u 1. minuti pogodio za 1:0) i do poluvremena imali sigurnih 3:0. Do kraja susreta semafor je svijetlio 5:0, a u pobjedi su se ponajviše istaknuli već spomenuti Sastić hat–trickom i asistencijom i Ročić s dvije asistencije.

Nakon petog kola vodi Mladost (P) s 18 bodova, drugi je Stupnik sa 13, dok je Sava na dvanaestom mjestu sa 6 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 5. kolo

Zrinski Tehnovent – BSK 2:1 (1:0)

Tri isključenja za tri gola

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 R. Blažević(32), 2:0 R. Blažević(75), 3:0 Brico(84)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Čurić, Žganjer, Radek (od 90. Vlahović), Novoselec, Jagodić (od 51. M. Blažević), Mataušić, R. Blažević (od 85. Bekiri), Horvat

BSK: Galić, Đurinski, Dujaković, Pavić, Brico, Rasi, Gorjan (od 82. Štoos), Ambroš, Pezić, Duro, Barukčić

Trener: Josip Galić

Crveni karton: Novoselec(55), Đurinski(62)

Igrač utakmice: Dasnijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

Utakmica s tri isključenja pripala je domaćinu rezultatom 2:1. Prvi dio završava minimalnom prednošću Farkaševčana za koju je pogodio Blažević. U drugom dijelu gosti pojačavaju napade nakon crvenog kartona domaćem igraču Novoselcu, ali su samo 7 minuta imali brojčanu premoć na terenu. Blažević svojim drugim golom petnaestak minuta prije kraja povećava razliku na 2:0 i kada se činilo da je susret riješen gosti su se skoro vratili. Prvo je Brico pogodio za 2:1, a u poslijednim trenucima bivši „Zagrebaš“ Duro pogađa prečku za olakšanje domaćih navijača.

Jelačić – TOP 4:2 (2:2)

Nesretni i nespretni

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Vranešić(2 – ag), 2:0 M. Matković(19), 2:1 Salopek(24), 2:2 I. Meglajec(27), 3:2 K. Matković(56), 4:2 Matejčić(72 – 11m)

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 76. Maksimović), K. Matković, Grubeša, Musa, Matejčić (od 88. Mejak), M. Matković, Novosel, Mirenić, Mikulenec, Paviša

Trener: Vlado Horvat

TOP: Babić, Skukan (od 60. Ilikić), Puntarec (od 73. Jurić), Klingor, Vranešić, G. Meglajec, Salopek, Biškupić, Žižić, I. Meglajec, Jordan

Trener: Darko Bogadi

Crveni karton: Žižić(63)

Igrač utakmice: Krešo Matković (Jelačić)

Nesretno su gosti krenuli u susret. Vranešić je postigao autogol u 2. minuti, a već u 19. Matković povećava prednost na 2:0. Lider na tablici se ne predaje te golovima Salopeka i Meglajeca brzo vraća rezultat u egal. U drugom dijelu domaćini ponovo dolaze u vodstvo sjajnim golom Matkovića s 40 metara, a prvi poraz u sezoni TOP–a je zapečatio Matejčić u 72. minuti s bijele točke nakon prekršaja Babića unutar šesnaesterca.

Naftaš Ivanić – Klokočevac 2:1 (0:1)

Preokret u drugom dijelu

IVANIĆ GRAD – Igralište SP Zelenjak

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Hendak (Zučenik) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Janžić(40), 1:1 Škulec(59), 2:1 Crnogaj(90)

NAFTAŠ: Ćorković, Glavač, Tomaj (od 46. Marijić), Zetica, Petrović, Samardžić, Maras, Peh, Radoš, Škulec (od 67. Kruh), Babić (od 46. Crnogaj)

KLOKOČEVAC: Poljak, Ivančić (od 80. Petrić), Dan. Celizić, Sokolović, Janžić, Makarun, Dam. Celizić, Kos, Matijaščić (od 64. Bošnjak), Dodig (od 57. Brajković), Gestić (od 78. Bošnjak)

Igrač utakmice: Crnogaj (Naftaš Ivanić)

Nesretni gosti mogu biti nakon 90 minuta u Ivaniću. U zadnjim trenucima susreta zamjena Crnogaj je donio pobjedu domaćinima koji su na poluvremenu bili u minusu od jednog gola (strijelac za Klokočevac je bio Janžić). U drugom dijelu slijedi preokret: u 59. rezultat je izjednačen, a onda slijedi i već opisani rasplet u zadnjoj minuti.

Nakon petog kola vod Sloga (K) i TOP sa po 12 bodova, Zrinski Tehnovent je sedmi s 9, dok je Klokočevac na desetom mjestu s 5 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 5. kolo Sokol - Sava 0:3 (0:1)

Murićev prvijenac

Tek u petom kolu su nogometaši Save svoju momčad doveli po troboda. U Veliko Ludini osvarena je uvjerljiva pobjeda protiv domaćeg Sokola. U petnaestoj minuti domaćine je načeo Delić koji je zamijenjen na poluvremenu. Umjesto njega ulazi Sastić te povisuje rezultat na „sigurnijih“ 0:2. Priču je svojim prvim ovosezonskim golom završio Murić golom u 64. minuti.

KOŠARKA - KADETI – Prijateljska međunarodna utakmica Samobor : Szentendrei Kse 55:82 (13:45)

Lopta nije htjela u koš

SAMOBOR: Kučko 15, Bencek 8, Džimbeg 3, Muslić, Kalafatić 7, Tokić 18, Šmit, Omerović 2, Račić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

SZENTENDREI KSE: Kubora 33, Egei 4, Bodrogi 2, Stomfai G. 2, Malnar 4, Zsigo 4, Perjesi 6, Nemeth 15, Stomfai M., Darazs 2, Kovacs 6, Szihlai 4. Trener: Bogdan Karaičić.

U utakmici kadeta Samobora i kadeta iz gradića Szentendrei pored Budimpešte gosti su krenuli u utakmicu čvrsto, presingom po cijelom terenu i krajem prve četvrtine imali su nevjerojatnu prednost od 25:1.

U tom periodu Samoborci promašuju mnogo zicera i slobodnih bacanja, lopta im jednostavno nije htjela ući u koš. Do kraja utakmice Samoborci uspostavljaju ravnotežu, ali stečena prednost gostiju iz prve četvrtine ostaje do kraja utakmice za zasluženu pobjedu kadeta iz Mađarske.

Kod gostiju istakao se odličnom igrom u napadu i obrani Kubora s 33 koša te vrlo dobri Nemeth s 15 koševa.

Kod Samoboraca istakli su se igrom i učinkovitošću Tokić s 18 i Kučko s 15 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – Međunarodna prijateljska utakmica Samobor : Szentendrei Kse 63:61 (26:29)

Umalo preokret

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – Međunarodna prijateljska utakmica
Samobor : Szentendrei Kse 63:61 (26:29)

SAMOBOR: Vraneković, Belamarić, Mandalinić 26, Dragozet 15, Levanić 7, Rendulić, Džimbeg 2, Vranić, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 9. Trener: Robert Levanić

SZENTENDREI KSE: Tuzska, Bodrogi 12, Stomfai G. 8, Malnar 5, Zsigo 4, Perjesi 14, Kaszai 4, Stomfai M., Uzseka 3, Albert 4, Szihlai 7. Trener: Bogdan Karaičić.

U vrlo borbenoj utakmici ekipe su se u prvom poluvremenu izmjenjivale u vodstvu. Drugo poluvrijeme razigrao se u obrani centar Karlo Šuvaković, pokrivši cijeli reket, a nakon uspješnih skokova upošljavao je u brzim kontranapadima Mandalinića i Dragozeta, tako da polovicom zadnje četvrtine Samoborci ostvaruju visoku prednost od 18 koševa razlike. Tada par minuta prije kraja utakmice trener Samoboraca vadi iz igre "alfa i omegu" obrane Karla Šuvakovića, što gosti koriste, te su se serijom od 16 koševa za redom nekoliko sekundi prije kraja utakmice približili na opasnih 2 koša razlike. Ali, Samoborci ipak uspijevaju održati razliku i zasluženo pobjeđuju.

Kod gostiju istakli su se učinkovitošću Perjesi sa 14 i Bodrogi s 12 koševa.

Kod Samoboraca istakli su se igrom Mandalinić s 26, Dragozet s 15 i Karlo Šuvaković s 9 koševa.

KOŠARKA - SPORTSKE ŠKOLE – Prijateljska utakmica Samobor : Vučići 51:85 (28:38)

Vučići kao vukovi

SAMOBOR: Vraneković, Belamarić 4, Mandalinić 12, Dragozet 12, Levanić 2, Rendulić 3, Džimbeg 5, Vranić 4, Šuvaković 9. Trener: Robert Levanić

VUČIĆI: Šabić 8, Đurinović 6, Kumanović, Kušec 15, Zebić 4, Domini 15, Slavica 12, Čović 4, Husnjak 2, Habazin, Arapović 19. Trener: Jozef.

Ekipa sportske škole Samobora, '96. godište, uspijeva prvo poluvrijeme još kako tako držati priključak protiv odlične ekipe Vučića iz Zagreba.

U drugom poluvremenu ipak dolazi do izražaja prednost Vučića u visini, naročito centra Arapovića, pa gosti nakon svakog promašaja gotovo u pravilu imaju priliku bar za još jedan šut. Tako na kraju dobivaju susret s dosta visokom razlikom.

Kod Vučića, uz Arapovića s 19 koševa, istakli su se još Kušec i Domini oba s po 15 koševa.

Kod Samoboraca solidno su odigrali Mandalinić i Dragozet, oba s po 12 koševa.

KARATE - Kup Vukovara 2008., 13. rujna, Vukovar

Samoborci istakli kandidaturu za vrh

U subotu, 13. rujna, održan je međunarodni karate turnir Kup Vukovara, na kojem su uz 230 natjecatelja nastupili i mladi kataši Karate kluba Samobor-Anindol.

Boje našeg kluba predstavljali su Luka Ećimović, Mirna Imprić, Lucija Razum, Luka Meštrović, Luka Komes, Toni Vuković te najmlađe: Nika Medved i Lana Kovačić, kojima je ovo ujedno bio i prvi nastup na službenom karate natjecanju.

Upravo su najmlađi i najviše oduševili.

Na svojem prvom natjecanju Lana Kovačić osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju u konkurenciji mlađih učenica i to sa četiri pobjede u nizu.

U istoj kategoriji odličan nastup pružila je i Nika Medved koja, na žalost, nije uspjela osvojiti medalju, ali njezin nastup daje naslutiti da bi uskoro Nika mogla biti jedna od favoritkinja u najmlađoj kategoriji.

Odličan nastup pružio je i Luka Meštrović, koji je u konkurenciji učenika osvojio srebrnu medalju. Luka je pokleknuo tek u finalnom susretu.

U ekipnom dijelu ekipa KK Samobor–Anindol u sastavu Vuković, Meštrović i Komes osvojila je srebrno odličje i time istaknula kandidaturu za sam vrh prvenstva Hrvatske koje će se održati za mjesec dana.

Vrlo dobre nastupe pružili su i Luka Ećimović i Lucija Razum, no nedostajao je jedan korak da se i oni ne popnu na pobjedničko postolje.

Ostali natjecatelji pružili su također vrlo dobre nastupe i pokazali da je prva proba bila odlična uverira za veća natjecanja.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 4. kolo Samobor – Rudeš 1:4 (1:2)

Razmontirao ih Raić

Sudac: Sokolić (Veternička)

Pomoćnici: Mrkoci (Poznanovec) i Tomačić (Draganići)

Strijelci: 0:1 Raić(16), 1:1 I. Štefković(25), 1:2 Raić(36), 1:3 Raić(61), 1:4 Raić(63)

SAMOBOR: F. Štefković, Batur, Hasnek, Mišura, Hušidić, Vugdelija (od 70. Kovačević), Puškarić, Horvat (od 80. Šećerović), I. Štefković, Brujić, Belak (od 46. Novak)

Trener: Albert Pobor

RUDEŠ: Žuna, Eterović, Lončarević, Tolić, Hudolin, Popko (od 67. Kešinović), Herek, Konjević, Raić (od 85. Cetina), Galić, Lozo

Trener: Ivan Knežević

Igrač utakmice: Igor Raić (Rudeš)

U prvom dijelu utakmice odigrane po hladnom i kišovitom vremenu istaknuli su se vratari po lošim intervencijama. Oni su bili kombinirano krivi za tri pogotka, a na nesreću domaćina, dva su završila u njihovoj mreži. U drugom dijelu bivši Samoborac Raić, ovoga puta bez pomoći svojih bivših suigrača postiže još 2 gola, od čega je posebno lijep zadnji, kada iz voleja pogađa neobranjivo za 1:4. Već se nakon 4 odigrana kola vidi da Samoboru prestoji teška borba za očuvanje statusa trećeligaša i da će biti potrebno pojačati momčad iskusnijim igračima.

Nakon četvrtog kola vode Lučko i Nehaj sa po 12 bodova, dok je Samobor na trinaestom mjestu sa 4 boda.

KOŠARKA - Košarkaški klub Samobor upisuje nove članove u svoje redove

Dođite na košaricu!

S pripremama za novu sezonu počeli su seniori Košarkaškog kluba Samobor koji će, nakon osvajanja B-1 lige, u novoj sezoni natjecati se u A-2 ligi. O tome ćemo opširnije u sljedećem broju (26. rujna). No, početkom nove školske godine u klubu upisuju nove članove. Svi dječaci koji vole košarku i jednog dana žele postati pravi igrači imaju prigodu doći u školu košarke i naučiti prve korake, a mladim snagama kluba mogu se pridružiti i oni nešto stariji koji već posjeduju određena znanja i vještine.