Četiri puta stizali

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Pankretić (Velika)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Rožić, 1:1 Klingor, 1:2 Zv. Rožić, 2:2 Galić, 2:3 Malbaša, 3:3 Puntarec, 3:4 Zv. Rožić, 4:4 Vukas

TOP: Husak, Skukan (Divjak), Puntarec, Vukas, Brico, Vranešić, Jakopec (Popović), Klingor, Biškupić (Babić), Šimag, Galić (Stunja)

DINAMO HIDREL: Pereković, Kulić, Rožić, Jankeš (Crnov), Pavličić, Kelava, Malbaša, Harambašić (Primorac), Berković, Rožić, Jankeš

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Zvonko Rožić (Dinamo Hidrel)

Utakmicu je obilježila efikasna igra s čak 8 pogodaka, ali i loša izvedba glavnog suca Pankretića na kojeg su domaćini imali cijeli niz primjedbi. Gosti iz Novog Čića su četiri puta bili u vodstvu, ali su se domaćini sva četiri puta uspjeli vratiti te im zasluženo pripada bod.

Bregana – Naftaš Ivanić 1:1 (0:1)

Berisha promašio za pobjedu

Sudac: Kušer (Zaprešić)

Pomoćnici: Župan (Velika Gorica) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Glavač(30), 1:1 Komerički(68)

BREGANA: Grdanjski, Komerički, Grubač, A. Andabak, I. Andabak, Ivančić, Dumić, Sokolović, Otmačić (od 64. Ovčarić), Berisha, Kulašević (od 56. Šaldić)

Trener: Dražen Vegel

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Kruh, Rosić, Marijić, Vujanić, Glavač, Peh, Lončarić (od 67. Imeri), škulec, Božić, Tomaj

Trener: Anđelko Domitrović

Igrač utakmice: Miro Grdanjski (Bregana)

Gosti su bolja momčad u prvom dijelu te uz vodeći gol Glavača još su u nekoliko prilika pred golom Bregane stvorili gužvu (prečka Božića). U drugom dijelu domaćini su aktivniji te su češće s loptom i stvaraju prilike za izjednačenje, a jednu od njih je iskoristio Komerički u 68. minuti. Nakon poravnjanja rezultata svaka momčad ima po jednu priliku za pobjedu; kod Bregane je ne koristi Berisha, a Grdanjski brani odličan udarac gigrača Naftaša te zaslužuje epitet igrača utakmice.

Klokočevac – Rugvica 3:2 (0:0)

Preokret u 6 minuta

Sudac: Bugarinović (Graberje)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 Opačak(64), 0:2 Marelja(78), 1:2 Kopitović(84), 2:2 Šeperić(86), 3:2 Da. Celizić(89 – 11m)

KLOKOČEVAC: Poljak, petrić (od 73. Šeperić), Da. Celizić, Salopek, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić, Sokolović, Kopitović (od 90. Bošnjak)

RUGVICA: Ivančan, Šimunec, Lovrić (od 46. Trubić), I. Fišter, Tokić, Ivanković, Bencek (od 62. Điđa), Petrović (od 62. Marelja), Opačak, Radić, K. Fišter

Trener: Miro Škrlec

Igrač utakmice: Franjo Šeperić (Klokočevac)

U zadnjih 6 minuta utakmice domaćini su napravili potpuni preokret te s rezultata 0:2 došli do pobjede. Igrači Rugvice do 78. minute imali su sigurno vodstvo od dva gola, ali ulazak Šeperića u domaće redove okrenuo je utakmicu: u 86. minuti golovima Kopitovića i Šeperića rezultat je poravnat, a potpuno slavlje s 11 metara donosi Celizić.

Lomnica – Zrinski Tehnovent 3:2 (0:0)

Slomio ih Ačkar

DONJA LOMNICA – Igralište Lomnice

Sudac: Gvozdanović (Jaska)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Šoštarec(50), 2:0 Z. Ačkar(56 – 11m), 2:1 Horvat(61), 2:2 Župančić(82), 3:2 K. Ačkar(85)

LOMNICA: Stepanić, Dijanežević (od 57. Radočaj), Čurić, Turkalj, D. Šoštarec, Barbarić, Matković, M. Šoštarec (od 57. Ivanković), Jeđud (od 57. Jurić), Z. Ačkar, K. Ačkar (od 88. M. Stepanić)

Trener: Mladen Stepanić

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Bekiri, Šebek, Binički, Vrančić, Župančić, Krstanović, Horvat, Hainešek, Jagodić, Celizić

Igrač utakmice: Kruno Ačkar (Lomnica)

Serija pogodaka krenula je u 50. minuti golom Šoštareca, a šest minuta kasnije Z. Ačkar "s kreča" udvostručuje prednost. Gosti se golovima Horvata i Župančića vraćaju do boda koji im u 85. oduzima Kruno Ačkar.

Nakon trideset i prvog kola vodi Sloga (B) sa 77 bodova, drugi je Jelačić s 56, TOP je sedmi s 50 bodova, Zrinski Tehnovent osmi sa 48, Klokočevac je deseti sa 46, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 20 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Novi uspjesi karateka Mladosti

Borbenom Terihaju prvo mjesto

Nakon prošlomjesečnog nastupa na Hungarian Openu i velikog usjeha naših karateka, Samoborci su nastupili u mađarskom mjestu Tarjan na natjecanju za borce C kategorije.

U Tarjanu su nastupili Marin Barešić, član novoosnovanog KKK Sosai iz Zagreba, Mladen Sinkić iz KKK Moslavina Kutina te dvojica članova samoborske Mladosti - Kruno Terihaj i Marko Matijaščić.

Natjecanje je organizirano za početnike, borce koji nemaju mnogo borbenog iskustva i imaju maksimalno 3. kyu te su se tako među 150-ak natjecatelja iz Mađarske i Slovačke našli i naši "samurai". Marko Matijaščić borio se u kategoriji -70 kg i osvojio odlično treće mjesto. Nažalost, u polufinalnoj borbi izgubio je od kasnijeg prvaka.

U poluteškoj kategoriji -90 kg predstavljao nas je Kruno Terihaj. Ovaj Mladostaš pokazao je nevjerojatnu ustrajnost, odlučnost i borbeni duh te ga je to dovelo do najviše stepenice na pobjedničkom postolju. Naime, Terihaju je ovo bilo prvo međunarodno natjecanje i odmah je uspio osvojiti prvo mjesto! Iz borbe u borbu pokazivao je sve veću i veću dominaciju i želju te je uz zlatnu medalju bio nagrađen i nagradom za najbolji borbeni "spirit" na natjecanju.

Ivica Horvat

Svi zainteresirani za treniranje u najjačem i najtrofejnijem kyokushin karate klubu u Hrvatskoj neka dođu u prostorije kluba na Trgu kralja Tomislava 8a (iza Samoborske banke).

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 11. kolo Samobor – Maksimir 49:83 (26:42)

Ispucali čak 40 trica

SAMOBOR: Gionechetti 7, Agić, Poljak 1, Geiger 2, Levanić 10, Koščak, Kleščić 3, Čajdo, Marković 2, Hrkalović 24. Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Martinović, Glavurdić 6, Leko 13, Malić 7, Jelić 6, Bilandžija 6, Franjul 18, Erceg 7, Jotić 20, Naglić. Trener: M. Gojčeta

Gosti iz Zagreba su odigrali vrlo čvrsto obranu u svom reketu ne dozvolivši Samoborcima ulazak u reket. Tako su se Samoborci priklonili laganom šutiranju trica, ali vrlo neprecizno, svega 7 pogođenih od četrdesetak(!) pokušaja. Dotle gosti većinu koševa postižu proigravanjem na zicera, a trice pogađaju gotovo bez promašaja i na kraju zasluženo i s visokom razlikom uzvraćaju Samoborcima za poraz iz prvog dijela natjecanja. Kod Samoboraca želju za nadmetanjem pokazao je samo Hrkalović s 24 postignutih koševa. Kod Maksimira istakli su se učinkovitošću Jotić s 20 i Franjul s 18 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 10. kolo Samobor – Zabok 66:89 (28:48)

Šuvakovićev predah za gostujućih plus 20

SAMOBOR: Belamarić 2, Rendulić 7, Mandalinić 7, Dragozet 8, Imbert 23, Levanić 4, Šuvaković I. 2, Džimbeg, Šuvaković K. 13. Trener: Robert Levanić

ZABOK: Herceg S. 4, Turk 5, Prodanović 10, Car, Herceg D. 6, Črnjević A. 35, Navialić 13, Tuđa, Hanžek 12, Črnjević M. 4. Trener: M. Kuhar

Prvu četvrtinu Samoborci su odigrali u egalu prvenstveno zahvaljujući dobroj obrani i napadu centra Karla Šuvakovića. Ali, kako je vrlo brzopleto napravio 4 prekršaja, drugu četvrtinu Samoborci su započeli bez njega i za svega 6 minuta Zabočani preko svog centra Črnjevića lagano stvaraju prednost od dvadesetak razlike. Ponovnim ulaskom u igru centra Šuvakovića Samoborci uspijevaju stvoriti ravnotežu na terenu, ali ne i smanjiti prednost gostiju koji zasluženo osvajaju bodove. Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Imbert s 23 koša te Šuvaković s 13 koševa, 25 skokova i deset ukradenih lopti. Kod Zabočana učinkovitošću se iskazao Črnjević s 35 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 11. kolo Samobor – Dugo Selo 57:74 (38:37)

Izgubili brdo lopti i utakmicu

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić, Rendulić 4, Mandalinić 18, Dragozet 6, Imbert 2, Levanić 1, Šuvaković I. 3, Džimbeg 1, Vranić, Šuvaković K. 22. Trener: Robert Levanić

DUGO SELO: Bumbar 4, Rajner 33, Hrabar 19, Budim 2, Zovko 2, Grgošević 4, Viličić 2, Zelić, Mamić, Nikolić, Horvat 2, Ursić 4, Jurković 2. Trener: Jozo Jurković

Čvrstom obranom i strpljivim i organiziranim napadima Samoborci uspijevaju dobiti prvo poluvrijeme s košem razlike. Nakon odmora Samoborci su neprepoznatljivi, prvi bek koji prevede loptu odmah je i šutira bez organiziranja igre, a nakon toga se ne igra obrana. Uz to bekovi nespretno gube brdo lopti; Mandalinić, Imbert i Dragozet po 8, te Levanić 7 lopti tako da na kraju Samoborci mogu biti i prezadovoljni s ne tako visokim porazom. Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Karlo Šuvaković s 22 koša, 22 skoka i 10 ukradenih lopti. Kod gostiju najviše je pokazao centar Rajner s 33 koša.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola – II. HRL – 13. kolo Vučići – Samobor 47:29 (26:22)

U izravnom dvoboju izgubili 2. mjesto

SAMOBOR: Belamarić 2, Rendulić 2, Mandalinić 9, Dragozet 4, Imbert 2, Levanić 7, Šuvaković I. 1, Džimbeg, Vranić, Šuvaković K. 2. Trener: Mirko Mandalinić

VUČIĆI: Kušec 5, Zebić 3, Kumanović 2, Đurinović 6, Šabić 5, Domini 3, Slavica 7, Kvesić, Čović 3, Sikirić, Habazin 2, Arapović 11. Trener: J. Dulibić

U prvoj četvrtini Samoborcima polazi sve od ruke i sa samo jednim promašajem iz igre vode s 5 koševa. Kako igra odmiče protivnici igraju sve bolje, naročito čvrsto u obrani čovjeka po cijelom terenu, tako da Samoborci gotovo i ne uspijevaju postići pogodak. Na kraju Samoborci s visokom razlikom gube utakmicu, ali i prepuštaju drugo mjesto lige Vučićima. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Mandalinić s 9 koševa, a kod Vučića visoki centar Arapović, sin još ne tako davno reprezentativca Arapovića, s 11 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 32. kolo

Samobor – Stupnik 3:2 (1:2)

Teže od očekivanog

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Patljak(7), 1:1 Jordan(20), 1:2 Anić(44), 2:2 Ašanin(48), 3:2 Bencalić(55)

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Puškarić, Pavlović, Čakanić, Jordan, Kovačić, Horvat, Brujić, Ašanin, Bencalić (od 76. Bešlić)

Trener: Albert Pobor

MLADOST: Pipić, Nimac, G. Meglajec, Marijan (od 10. I. Meglajec), Fabek, Patljak, Delak (od 70. Bajus), Milivojević, Šporčić, Anić

Trener: Zoran Vukelić

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Teže od očekivanog su Samoborci došli do sva tri boda. Gosti iz Stupnika su dva puta imali prednost, ali su se domaćini uspjeli vratiti, ponajviše zbog sjajne fizičke pripremljenosti, te su i dalje 2 boda iza vodećeg Metalca. Ključan je bio period od 10 minuta na početku drugog dijela gdje je utakmica preokrenuta golovima Ašanina i Bencalića.

Sokol – Sava 0:2 (0:2)

Sretni - 13.!

VELIKA LUDINA – Sportski park Tratinčica

Sudac: Perković

Pomoćnici: Bogović i Bontempo (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Jolić(1), 0:2 Jolić(31)

SOKOL: Vein, T. Hajek, Kovačić, Vulinec, Segec, Vacek (od 69. Čeleković), Kamenčak, Hrimorski, S. Hajek, Blažević, Cvišić

Trener: Ivica Palaić

SAVA: Mohler, Gavran (od 70. Boras), Drenški, Čakanić, Bajan, Karamarko, Dujmović, Golemović, Kočnar (od 76. Pečarić), Dodig, Jolić (od 54. Beloša)

Igrač utakmice: Zdeslav Jolić (Sava)

Uspješno odrađeno gostovanje kod predposljenjeg Sokola vratilo je Savu u komfornu poziciju (13. mjesto) dva kola prije kraja prvenstva. Gosti su već u prvoj minuti došli u vodstvo nakon što je Jolić iskoristio otpadak pred vratima domaćina, a nakon pola sata igre isti igrač koristi ubacivanje s lijeve strane za 0:2. U drugom dijelu igrači Save znalački čuvaju prednost i pobjeđuju.

Nakon trideset i drugog kola vodi Metalac sa 71. bodom, drugi je Samobor sa 69, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 38 bodova.