RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo Zaprešić – Samobor 24:17 (12:10)

Ozljede usmjerile utakmicu

Rukometašice Samobora u 17. su kolu na gostovanju u Zaprešiću doživjele poraz, nažalost, uvjetovan i ozljedama Anamarije Fofonjke i Matee Balaško (skočni zglobovi). Naime, dok su Samoborke bile kompletne rezultat je bio izjednačen. Međutim, izlaskom do tada za igru vrlo raspoloženih Balaško i Fofonjke (prva se ozlijedila u 25., a druga u 38. minuti), rezultat je u potpunosti krenuo na stranu domaćih igračica, koje su iskoristile nastalu situaciju. Na to se nadovezalo i nekoliko u nizu u čudnih odluka sudaca pa je poraz bilo teško izbjeći. Glede strijelaca, Fofonjka je postigla 5 golova, a Štrkalj i Kuzmić po 3.

No, tu utakmicu Samoborke trebaju čim prije zaboraviti i koncentrirati se na važnu subotnju utakmicu protiv Dubovca, a najvažniji zadatak bit će ovih dana osposobiti ozlijeđene igračice. Utakmica se igra 12. travnja od 17,30 u dvorani škole Bogumila Tonija.

RUKOMET - Rezultati mlađih kategorija ŽRK Samobor

Uspješno 94. godište

Kadetkinje Rukometnog kluba Samobor (94. godište) imale su uspješan nastup u županijskoj ligi i postigle su dvije pobjede. Prvo su svladale Bistru 22:15, a potom i Goricu 14:7.

U državnoj ligi fizički jače i bolje Riječanke iz Zameta pobijedile su Samoborke 23:16.

I mlađe kadetkinje (96. godište) odigrale su utakmicu županijske lige, a bolje od njih bile su vršnjakinje iz Dugog Sela rezultatom 25:17.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 8. kolo Samobor – Pešča 70:50 (38:18)

Quadruple-double Karla Šuvakovića!

SAMOBOR: Belamarić 5, Rendulić 10, Mandalinić 10, Dragozet 6, Imbert 6, Levanić 15, Šuvaković I. 2, Džimbeg, Vlahović, Šuvaković K. 16. Trener: Robert Levanić

PEŠČA: Jelčić 4, Gojnić 6, Kovačević 6, Šaler 6, Savović 10, Benčević 10, Vuković 6, Lončar 2. Trener: N. Strika

Mlađi kadeti Samobora dobro su iskoristili prvenstvenu stanku od tri tjedna za fizičku pripremu. To se najbolje vidjelo kad su početkom druge četvrtine s najboljom petorkom odigrali agresivno čovjeka po cijelom terenu i napravili seriju od 20:2 u svoju korist. Do kraja utakmice i rezerve uspješno odigravaju za visoku i zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca valja posebno pohvaliti snažnog centra Karla Šuvakovića sa 16 koševa, 10 ukradenih lopti, 13 skokova i nevjerojatnih 11 blokada. Uz njega istakli su se učinkovitošću Levanić s 15 te Rendulić i Mandalinić s 10 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Savović i Benčević s po 10 koševa.

Seniori – B1 liga – 20. kolo

Jaska – Samobor

U subotu, 12. travnja, u 20:30

SD Ljubo Babić u Jastrebarskom

RUKOMET - 3. HRL središte, 21. kolo Zaprešić - Rudar 29:24 (11:14)

Kobna završnica

3. HRL središte, 21. kolo

Zaprešić - Rudar 29:24 (11:14)

Nekako već tradicionalno rukometaši Rudara igraju teške utakmice u Zaprešiću, a i ove godine su ih dočekali vrlo motivirani i borbeni domaćini. Rudari su dobro ušli u utakmicu i većim dijelom su kontrolirali rezultat i igru pa na poluvremenu imaju prednost od tri gola. Odlučujući dio igre je bio oko 50. minute kada igrači iz Ruda griješe i ne realiziraju svoje šanse, što uporni domaćin koristi i prelazi u vodstvo te sigurno privodi utakmicu kraju u svoju korist. Takvu igru u završnici utakmice Rudari si ne smiju dopustiti u nastavku natjecanja i u utakmicama koje će odlučivati o prvaku. Kod domaćina bolji od ostalih Tomislav Kurilić (9 golova), dok su se kod Rudara istaknuli pogotcima Zoran Fabeković (9) i Goran Višić (8). Rukometaši Rudara i dalje vode s tri boda prednosti ispred ZG Dubrave. Sljedeću utakmicu igraju na svom parketu protiv Sloge iz Križa.