KOŠARKA - Prijateljski susret Zrinjevac – Samobor 96:86 (52:37)

Dobra priprema za derbi

SAMOBOR: Samardžić 22, Pauković, Šilobod 3, Peris, Hrvoj 12, Krešić 12, Marinić 7, Vlajčić 8, Špiček 6, Mofardin 11, Kutija 3, Ćorić 2. Trener: Milan Ličina.

Samoborci su dobro ušli u utakmicu i početkom druge četvrtine imaju najviše vodstvo od deset koševa. U tom razdoblju najbolje su odigrali, pogađajući bez greške protivnički koš, Samardžić, Mofardin i Hrvoj. Nakon nekoliko izmjena igrači Samobora nesmotreno gube nekoliko lopti, a domaćini preko svojih pojačanja za ovu utakmicu, Sesara i Garme, čine seriju od 17:0 i preokreću rezultat u svoju korist.

Početkom drugog poluvremena Samoborci se dobrom igrom u obrani i preciznim napadima vraćaju u vodstvo od nekoliko razlike, međutim, do kraja utakmice popušta obrana Samoboraca, a domaćini preko razigranog bivšeg reprezentativca Sesara te Garme ipak rješavaju susret u svoju korist.

Kod Samoboraca vrlo učinkovit je bio Samardžić s 22 koša, od čega 6 trica, te Hrvoj i Krešić s po 12 koševa. Kod Zrinjevca najbolje su odigrali Garma s 22 i Sesar s 21 košem, od čega 5 trica. Sve u svemu, dobra provjera Samoboraca protiv pojačanog A2 ligaša Zrinjevca, a prije subotnjeg prvenstvenog derbija u Petrinji.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 14. kolo

Novaki – Dinamo (O) 0:1 (0:1)

Miković za tri boda

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Radišić (Zagreb)

Pomoćnici: Knez (Zaprešić) i Tirić (Bistra)

Strijelci: 0:1 Miković(21)

NOVAKI: Jelić, Đumlija, Genus, Podnar (od 62. Kristo), Malkoč, Čuljak (od 73. M. Marković), P. Vrkić (od 51. Knežević), Gašpart, Batarelo – Čordić (od 71. M. Bungić), Nemet, Pokrajčić

Trener: Ivica Kuzmić

DINAMO OKIĆ: Španić, Razum, Juraj, Bubanović, Smoljo (od 76. Stanešić), Kišan, Župan, Miković, Obradović (od 62. Mesić), Valenšić, Koledar

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Petar Miković (Dinamo)

Gosti iz Okića su opravdali svoju ulogu favorita te su s jednim, ali vrijednim golom Mikovića otišli punih ruku iz Novaka. U prvom dijelu Okićani su bili bolji te su domaćini mogli otići na odmor i za višim zaostatkom od jednog gola. U nastavku domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali je sigurni Španić spriječio podjelu bodova.

Mladost (KD) - Rakitje 2:1 (2:1)

Košutić ih pokosio

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Šklin (Bistra)

Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Šimrak (Bistra)

Strijelci: 1:0 Košutić(9), 2:0 Košutić(22 – 11m), 2:1 Martinčić(44)

MLADOST: Ćorak, Kegalj, Juratovac, Žagar, Šakanović, Drljača, Ž. Hudina, Horvat (od 75. Antolić), Košutić, Jakolić, Vulić (od 90. D. Hudina)

Trener: Vlado Turković

RAKITJE: Mihina, Nuić (od 63. Martinović), Balaško (od 46. Baksa), Čakanić, Vrčković, Hlevnjak, Bruić (od 56. Kramarić, od 80. Brekalo), Petrović, Horvat, Jozić (od 56. Dorotić), Martinčić

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

U prvom dijelu riješeno je pitanje pobjednika u utakmici Mladosti i Rakitja. Košutić u devetoj minuti iz igre i u dvadeset i drugoj sa bijele točke je trasirao put domaćinima prema sva tri boda. Pred kraj prvih 45 minuta gosti preko Martinčića dolaze na samo gol zaostatka, no u drugom dijelu su mreže ostale mirne za pobjedu domaćina.

Nakon četrnaestog kola vodi Sava(D) s 34 boda, drugi je Dinamo (O) s 30, dok su Novaki i Rakitje na šestom i sedmom mjestu s po 20 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 19. kolo

Zrinski Tehnovent – Sloga (K) 0:4 (0:1)

Fina arija Željka Bradića

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Župan (V. Gorica)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 0:1 Karašić(8), 0:2 Bradić(55), 0:3 Bosankić(74), 0:4 Kucelj(86)

ZRINSKI: Kožarec, Bekiri (od 66. Kuhar), Novoselec (od 66. Župančić), Celizić, Vrančić, Šicl, Radek (od 80. Mihalinec), Krstanović, Horvat, Hainešek (od 35. Draclin), Jagodić

SLOGA: Mandić, Podgorski, Vorel (od 75. Krajinović), Malekinušić (od 84. Krucelj), Korman, Sokolić, Bosankić, Karašić, Bradić (od 85. Crnogaj), Pleteš, Kovačević

Trener: Krešimir Rede

Crveni karton: Šicl (65 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Željko Bradić (Sloga)

Lagano su gosti, koji se nalaze u donjem dijelu tablicu, prošli gostovanje u Farkaševcu. Domaćini su pomalo letargično ušli u utakmicu, a nije ih ni trgnuo rani gol Karašića u osmoj minuti. Do poluvremena se taj rezultat zadržao, a u drugom dijelu još slabija igra domaćina uz crveni karton Šiclu koji igrači Sloge koriste i još tri puta pogađaju mrežu Kožarca za neugodnih 0:4.

Sloga (B) – TOP 6:0 (2:0)

Opalili ih 6 puta!

SVETI IVAN ZELINA – Igralište Zeline

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Kakuk (Rakitje) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Hujdur(29), 2:0 T. Strugar(23), 3:0 Kelava(52), 4:0 Kulašević(63), 5:0 Tukša(68), 6:0 Serdar(87)

SLOGA BLAŠKOVEC: Nikšić, Kereković (od 60. D. Strugar), Mihovec, Petričević, Budimir, Hunjak, T. Strugar (od 64. Serdar), Ivanković, Kulašević, Hujdur, Kelava

Trener: Dražen Jambrečina

TOP: Husak (od 77. Babić), Šimag, Brico, Maceković, Jakopec, Stunja, Bencetić, Klingor (od 87. Popović), Ilikić (od 73.Kalvan), Kasalo (od 77. Dujmović), Skukan

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Elvis Hujdur (Sloga)

U vrlo efikasnom kolu za domaćine, Kerestinčani su se vratili s gostovanja s pola tuceta golova u svojoj mreži. Gosti su imali prvu priliku na utakmici koju nisu iskoristili i ostalo je sve do kraja bilo na strani Sloge koja je s dva gola u prvom i četiri u drugom dijelu (ni jedan igrač nije postigao više od jednog) ostala na visokih četrnaest bodova prednosti pred drugoplasiranim Jelačićem.

Naftaš Ivanić – Klokočevac 1:5 (1:2)

Het trick Kopitovića

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Mihalj (V. Gorica)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Lončarić (15 – 11m), 1:1 Matijašić(18), 1:2 Kopitović(34), 1:3 Kopitović(47), 1:4 Kopitović(67), 1:5 Matijašić(79)

NAFTAŠ IVANIĆ: Čorković, Lončarić (od 70. Matekalo), Vujanić, Antičević, Kruh, Samardžić, Škulec, Peh (od 77. Kosendar), Radoš, Marijić, Glavač (od 46. Lukec)

Trener: Anđelko Domitrović

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 81. Remus), Celizić, Salopek, Šeperić, Janjić, Bošnjak (od 73. Ramić), Kos, Matijaščić, Sokolović, Kopitović

Igrač utakmice: Slaven Kopitović (Klokočevac)

Nakon petnaeste minute i dosuđenog (i realiziranog) jedanaesterca za „naftaše“, za goste se činilo da će upisati drugi proljetni poraz. No do odmora Bijeli golubovi okreću stanje na semaforu (1:2), a u drugom dijelu ponajviše zahvaljujući sjajnom Kopitoviću (tri gola) i lošem domaćem vrataru Ćorkoviću odlaze na visokih 1:5 i tako poništavaju poraz na domaćem terenu iz prošlog kola.

Jaska – Bregana 8:1 (1:0)

Kad se Jaskancima otpre...

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Mačešić(26), 2:0 Lafter(49 – 11m), 3:0 Mesic(55), 4:0 Muić(62), 4:1 Grubač(65), 5:1 Šoić(67), 6:1 Lukić(80), 7:1 Pinturić(86), 8:1 Šoić(90)

JASKA: Sablić, Šoić, Mačešić, I. Tomašević (od 81. Lehpamer), Lafter (od 63. T. Tomašević), Falica, Vulje, Mesic (od 79. Britvec), Golubić, Muić (od 74. Lukić), Novosel

Trener: Damir Katovčić

BREGANA: J. Otmačić, Komerički (od 69. Horvatić), Nider, A. Andabak, Ivančić, Sokolović (od 55. Mršić), Dumić, M. Otmačić (od 55. Kulašević), Šaldić (od 46. I. Andabak), Berisha, Grubač (od 69. Ovčarić)

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Nikola Šoić (Jaska)

Pravu katastrofu doživjela je momčad Bregane u obližnjem Jastrebarskom. Iako je nakon prvih 45 minuta prednost Jaskanaca bila minimalna, a u nastavku im se jednostavno sve otvorilo. Gosti su u razmaku od 49. do 67. minute primili 4 gola, a Otmačić je još nakon toga u zadnjih 10 minuta tri puta morao vaditi loptu iz mreže. Za Breganu se u strijelce upisao jedino Grubač sredinom drugog dijela.

Nakon devetnaestoga kola vodi Sloga(B) s 50 bodova, drugi je Jelačić s 36, Zrinski Tehnovent je na četvrtom mjestu s 32 boda, Klokočevac i TOP su na sedmom i osmom mjestu s po 30, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 12 bodova.

STOLNI TENIS - 5. otvoreni turnir kadetkinja i kadeta Zagrebačke županije

Samoborci i Svetonedeljčani solidni

U nedjelju, 9. ožujka, u novoj Sportskoj dvorani srednjih škola u Samoboru održan je 5. otvoreni turnir kadetkinja i kadeta Zagrebačke županije u stolnom tenisu, u organizaciji STK Samobora.

Kod najmlađih kadetkinja – klinceza, prva je bila Lucija Mamić, druga Anita Duvančić, obje iz STK Svete Nedelje, a najbolja Samoborka bila je Katarina Žitković na 5. mjestu.

Kod najmlađih kadeta – klinaca kod Samoboraca odličan je bio Vid Šoić na 7. mjestu, a 16. je bio Marko Antunović.

Kod mlađih kadetkinja prva je bila Lucija Mandić iz Svete Nedjelje, a treća njena sugrađanka Lucija Vlašić.

Kod mlađih kadeta od Samoboraca na diobi od 5-8 mjesta bili su Dinko Šoić i Dario Pavlin, 16. Antonio Rož i 21. Marko Žitković.

Kod kadetkinja je Tea Hamerlitz iz STK Samobor bila prva, a treća i četvrta bile su Valentina Terihaj i Barbara Andričević iz Samobora.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 19. kolo

Samobor – Laduč 2:1 (1:1)

Grgečić potegnuo za tri boda

Sudac: Blagić

Pomoćnici: Vuksan (oba iz Siska) i Vlašić (D. Vlahinička)

Strijelci: 0:1 Merkl(9), 1:1 Brujić(26), 2:1 Grgečić(83)

SAMOBOR: F. Štefković, Novak, Mišura, Čakanić, Raić, Jordan, Kovačić, Grgečić, Brujić (od 868. Kovačević), Ašanin (od 14. Bencalić), I. Štefković (od 75. Bešlić)

Trener: Albert Pobor

LADUČ: Legan, Matić, Marković, Boch, Krznarić, Čičko (od 75. Valenčak), Leskovar (od 86. Katalinić), Merkl, Žitković (od 83. Bernardić), Zlebački, Sikač

Trener: Renato Jurčec

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Samobor)

Nakon devet minuta igre bivši Samoborac Merkl dovodi goste iz Laduča u prednost nakon propuha u domaćoj obrani. U 17. minuta sudac Blagić kardinalno griješi kada umjesto crvenog pokazuje žuti karton gostujućem golmanu koji je kao zadnji igrač „složio“ na pod Štefkovića. Ipak domaćini do poluvremena izjednačavaju slabim, ali preciznim udarcem Brujića. U drugom dijelu puno mirnija igra nego u prvom, a ključan detalj se dogodio deset minuta prije kraja susreta kada nakon Bencalićevog (zamjenio ozlijeđenog Ašanina) ubačaja Grgečić poteže volej koji prolazi kroz Legana za tri boda domaćina.

BSK – Sava 3:0 (2:0)

Uz lagani "poguranac"

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Vulić (Novska)

Pomoćnici: Gašpar (Peskovec) i Nežić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Kvesić(10), 2:0 Gec(11), 3:0 Kvesić(58 – 11m)

BSK: Lončar, Gec (od 61. Rukljač), Roksandić, Puklavec, Šandor, Pavlenić, Perković, Radošević, Žganec (od 71. Pernar), Kvesić, I. Malbašić (od 85. Orešković)

Trener: Zdenko Golem

SAVA: Pintar, Gavran, Čakanić, Franjković (od 46. Bajan), Karamarko, Dujmović (od 56. Boras), Golemović, Pečarić, Dodig, Latinčić, Petravić (od 46. Kočnar)

Trener: Zoran Smiljanec

Crveni karton: Gavran(88)

Igrač utakmice: Sandro Perković (BSK)

Domaćini već u desetoj minuti dolaze u prednost preko starog lisca Kvesića, a minutu kasnije na semaforu već je 2:0, strijelac je obrambeni igrač Gec. Sava do poluvremena ima sjajnu 1 na 1 priliku koju nije iskoristio Karamarko, a u drugom dijelu BSK – a uz lagani „poguranac“ djelitelja pravde Vulića odlazi na 3:0 (penal Kvesića i crveni karton Gavrana), a pobjeda domaćih mogla je biti i izraženija da u 88. minuti Pintar nije obranio drugi jedanaesterac na utakmici Kvesiću te ga tako spriječio u postizanju hat – tricka.

Nakon devetnaestoga kola vodi Metalac s 45 bodova, druga je Zelina s 37, Samobor je četvrtom mjestu s 35, dok je na dvanaestom mjestu Sava s 24 boda.