KOŠARKA - Seniori – B1 liga – 17. kolo Dugo Selo – Samobor 70:120 (38:51)

Protutnjali Dugim Selom

SAMOBOR: Samardžić 16, Močan 18, Šilobod, Peris 4, Hrvoj 8, Fatorini 9, Marinić 8, Vlajčić 16, Špiček 4, Mofardin 4, Kutija 2, Ćorić 31. Trener: Milan Ličina

DUGO SELO: Motik 7, Harak 8, Tokić 16, Leko, Krajačić 7, Pletz, Brbor 6, Pipić 6, Kamenjašević, Šarić 9, Vranić 11. Trener: D. Jurković

Domaćini su u prvom poluvremenu još i držali kakav takav priključak, ali kad su Samoborci početkom drugog poluvremena zaigrali s najjačom postavom vrlo brzo je razlika u korist Samoboraca porasla na 40 koševa. U tom razdoblju odlično su odigrali u obrani bekovi Močan i Samardžić te asistirali vrlo precizno razigranog Ćorića na ziceru. I zadnju četvrtinu zamjene Samoboraca igraju istim tempom povećavši razliku na visokih 60 razlike, međutim zadnjih nekoliko minute neuspješno teže atrakcijama pa domaćini uspijevaju smanjiti poraz na ništa manje zastrašujućih 50 razlike.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ćorić s 31, Močan s 18, te Samardžić i Vlajčić sa po 16 koševa. Pod koševima najbolje je odigrao Vlajčić s 12 skokova. Kod domaćina odlično je u prvom poluvremenu odigrao Tokić sa 16 koševa, kada je isključen zbog učestalih prigovora sucima.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 6. kolo Samobor – Podsused 78:69 (34:36)

Obrana za preokret

SAMOBOR: Agić, Gionechetti 23, Pintar, Poljak 18, Geiger, Levanić 14, Koščak, Kleščić 4, Marković 8, Hrkalović 11. Trener: Josip Vlah

PODSUSED: Žaja, Tomić 4, Tupek 6, Oroz, Kljujev, Jelić 18, Krizmanić 16, Klarić 12, Kosanović 9, Hlaić 4, Matula, Pavković. Trener: I. Tompak

U prvoj četvrtini Samoborci igraju čvrsto u obrani i vrlo precizno u napadu i imaju vodstvo od desetak razlike. U drugoj i trećoj četvrtini Samoborci popuštaju u obrani, a u napadu forsiraju bezuspješno s tricama, tako da gosti preokreću rezultat u svoju korist od desetak razlike. U zadnjoj četvrtini Samoborci sređuju redove, u obrani igraju bez greške, a u kontranapadima preko cijelog igrališta Gionechetti bez greške asistira brzom Poljaku na zicere ili pogađa trice za veliki preokret i zasluženu pobjedu. U tom periodu uz njih dvojicu odlično su odigrali u obrani Hrkalović, Marković i Levanić, hvatajući gotovo sve lopte.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti s 23 te Poljak s 18 koševa, koji je gađao dvice 9 od 9. Kod Podsuseda istakao se Jelić s 18 koševa, dok su razvikani hrvatski kadetski reprezentativci Tupek i Krizmanić potpuno podbacili.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 6. kolo Zabok – Samobor 60:58 (24:29)

Prokockali zadnji napad

SAMOBOR: Belamarić, Rendulić, Mandalinić 12, Imbert 11, Levanić 11, Šuvaković I. 4, Džimbeg 4, Dragozet, Šuvaković K. 16. Trener: Robert Levanić

Samoborci igraju vrlo dobro prvo poluvrijeme i većinu treće četvrtine, kada i imaju stalno vodstvo. Odlaskom odličnog Karla Šuvakovića na par minuta odmora samoborska obrana naglo popušta i Zabočani krajem treće četvrtine prvi put dolaze u minimalno vodstvo. Do kraja utakmice igra se vrlo zanimljivo, koš na koš, i 30 sekundi prije kraja Samoborci tricom Imberta izjednačuju rezultat. Zabočani vrlo brzo promašuju čisti šut, Samoborci hvataju loptu i imaju 15 sekundi za zadnji napad. Međutim, najbolji domaći igrač Črnjević, koji je sa četiri pogođene trice uvijek vraćao svoju ekipu u igru, krade neopreznom Imbertu loptu iz ruku i pogađa zicer za pobjedu. Još zadnjih 7 sekundi Samoborci uspijevaju iz neposredne blizine tri puta, ali vrlo brzopleto i neuspješno, gađati koš Zabočana tako da je propala prilika za po igri zasluženi produžetak te eventualnu pobjedu. Kod Samoboraca daleko najbolji pojedinac je bio Karlo Šuvaković sa 16 koševa, 15 osvojenih lopti i čak 21 skokom. Kod Zabočana najbolje je odigrao Črnjević.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 7. kolo Auto Lim Lak – Samobor 69:58 (33:30)

Uz sudački vjetar u leđa

SAMOBOR: Belamarić, Rendulić 4, Mandalinić 14, Dragozet 5, Imbert 6, Levanić 2, Šuvaković I. 8, Džimbeg 8, Šuvaković K. 11. Trener: Robert Levanić

AUTO LIM LAK: Radetić, Manojlović 10, Cerjak, Šarić 2, Matić, Tokić, Vranešić, Popovački, Bedei 11, Štefanac 6, Prugovečki 27, Martinović 6, Đonlagić 7.

Trener: M. Novaković

Prvo poluvrijeme u izjednačenoj igri ekipe se izmjenjuju u vodstvu. U tom dijelu odličan je bio Karlo Šuvaković s 10 koševa i 15 skokova. Treću četvrtinu domaćini igraju vrlo grubo presing po cijelom terenu u više navrata i rušeći samoborske bekove s leđa, što loši domaći karlovački suci dopuštaju i na taj način direkno pomažu domaćoj ekipi da se odlijepi na nedostižnu razliku. Na kraju pobjeda domaćina, koja možda uz nedomaćinsko suđenje ne bi bila tako lako izborena.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mandalinić sa 14 i Šuvaković Karlo s 11 koševa, ali i sa 21 skokom. Uz njih dvojicu solidno su u obrani odigrali Džimbeg i Ivan Šuvaković te u napadu uknjižili svaki po 8 koševa. Kod domaćina daleko najbolji je bio visoki centar Prugovečki s 27 postignutih koševa.

Nema straha za naše skijanje

7. ožujka u Sillianu u Austriji nastavljena su natjecanja u Gorenje pokalu za djevojčice i dječake od 12 do 14 godina.

Prvog dana natjecanja je upriličen Super G pod organizacijom Ski kluba Jaska, a pod nazivom Kup Jaske – Kompas. Brzine pojedinih natjecatelja zaista su bile zavidne, a hrvatsko se alpsko skijanje zasigurno ne treba pribojavati budućnosti.

Za naš gradski klub natjecali su se Dora Hipša ostvarivši deveto vrijeme, Luka Olivari šesto, a Martin Kodrić jedanaesto. U mlađoj dobnoj skupini Roko Kodrić zauzeo je 16. mjesto.

Dana 8. ožujka pod organizacijskom palicom Ski kluba Split, a pod nazivom Prvenstvo grada Splita održan je veleslalom u kojem je Dora potvrdila deveto mjesto, Luka Olivari poboljšao svoju poziciju četvrtim, a Martin se srozao na 23. Roko se i drugog dana vrtio oko sredine tablice zaposjevši 14. poziciju.

Istog dana održan je i slalom pod nazivom Kup Triglav osiguranja. Dora i Roko, na žalost, nisu završili drugi lauf, dok su Luka Olivari i Martin zauzeli 4., odnosno 19. mjesto.

Zadnji dan ovog napornog tjedna završio je još jednom brzom disciplinom, super G. Dora opet šesta, Olivari sedmi, Roko 15., a Martin 11.

U ukupnom poretku Dora Hipša dvije trke prije kraja prvenstva čvrsto drži sedmu poziciju s dobrim izgledima za proboj na šestu, Luka Olivari je pao na peto mjesto, ali i ne bez izgleda za četvrtim, Kodrići se drže začelja, Martin je 29., a Roko 22.

15. i 16. ožujka u organizaciji Ski kluba Samobor održava se veliko finale Gorenje pokala u Weinebene u Austriji na kojem će i službeno biti proglašen prvak Hrvatske - član SKI kluba Samobor Luka Krsmanović.

D.K.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 14. kolo ŽRK Samobor – ŽRK Rovinj 31:22 (15:10)

Na vrijeme se probudile

Samoborke nisu dobru ušle u susret protiv Rovinja, jer su gošće u prvim minutama susreta povele i održavale prednost sve do rezultata 3:7. Tada se domaće igračice ipak bude (igralo se u nedjelju ujutro) i rade odličnu seriju 10:1 pa od negativnog rezultata stižu do uvjerljive prednosti 14:8, da bi na poluvremenu rezultat bio 15:10 za domaću ekipu. U nastavku susreta ta prednost stalno raste, da bi pet minuta prije kraja iznosila i 12 pogodaka prednosti (31:19). Trenerica Dubravka Tunjić prigodu je tada dala svim igračicama, što koriste gošće i s tri uzastopna gola ublažuju poraz za konačnih 31:22.

Ponovno je odlično igrala Marija Plazina postigavši 9 golova, a pratile su je Anamarija Fofonjka i Matea Balaško s po 5 golova te Ivona Štrkalj sa 4 zgoditka. Standardno dobra na vratima bila je i Maja Gorenc. Ovo je bila važna pobjeda za Samoborke, jer su njome praktički osigurale ostanak u ligi, iako se ima još dosta igrati do kraja. U 15. kolu ekipa Samobora gostuje kod riječkog Orijenta, a nakon uskrsnih blagdana, 29. ožujka, u Samobor stiže Dugo Selo. Na toj utakmici, prema najavi, od aktivnog igranja oprostit će se Sandra Novak.

RUKOMET - HRL - središte, 18. kolo RK Rudar – RK Maksimir Pastela 28:20 (12:10)

Rudari povećali prednost

Željno očekivani derbi između dvije prvoplasirane momčadi treće rukometne lige središte, Rudara i Maksimir Pastele, mogao je posve zadovoljiti rukometne sladokusce. Mirne duše možemo zaključiti da je to bio rukomet na drugoligaškoj razini. Naravno, zadovoljniji mogu biti Rudari koji su na kraju zabilježili uvjerljivu pobjedu 28:20 i time povećali prednost na tablici na 5 bodova. Odličnoj atmosferi derbija u samoborskoj dvorani Bogumila Tonija pridonijeli su mladi rudarski navijači neumorno trubeći i bubnjajući tijekom cijele utakmice, što je dodatno motiviralo odlično pripremljene domaće igrače trenera Darija Gaće da daju sve od sebe.

Na ovoj utakmici gotovo sve im je išlo od ruke i svih 60 minuta imali su utakmicu pod kontrolom. Nakon 1:1 u trećoj minuti, ostatak utakmice protekao je u vodstvu momčadi iz Ruda, koja je prvo otišla na 3:1, pa na 6:3, da bi se Pastelaši primaknuli na gol razlike (7:6), ali Rudari opet odlaze na tri (9:6). U zadnjoj minuti igrači Maksimir Pastele mogli su i do izjednačenja, ali domaći igrači presijecaju njihovu kontru i postižu gol za vodstvo 12:10 na poluvremenu.

Na početku drugog dijela Rudari rade seriju 4:0 i odlaze na šest golova razlike, što održavaju do sredine drugog dijela. No, u 45. minuti Pastelaši smanjuju na 19:16, ali potom opet slijedi serija Rudara za vodstvo 22:16. Utakmica je definitivno odlučena kada gosti iz Zagreba ne koriste napad s dva igrača više, a domaća ekipa zabija gol s igračem manje i tako 7 minuta prije kraja ima 7 golova prednosti, čime je utakmica bila praktički riješena. Tri minute prije kraja bilo je i devet razlike (27:18), da bi derbi završio s osam pogodaka razlike za vodeću momčad lige i zasluženi pljesak dvjestotinjak gledatelja.

U momčadi Rudara ponovno je lakoću postizanja golova pokazao Goran Višić (10 golova), a odličnu utakmicu odigrao je i Zoran Fabeković postigavši 8 zgoditaka, baš kao i Stjepan Crnolatac sa 4 gola. Ipak, titulu igrača utakmice dodjeljujemo domaćem golmanu Krunoslavu Gaći, kojem smo izbrojili 18 čistih obrana i koji je obranama sedmeraca i zicera natjerao gostujuće igrače da još više riskiraju i, naravno, griješe. No, treba pohvaliti sve igrače Rudara za maksimalni angažman u napadu i obrani, a veseli i povratak u ekipu Petra Fresla nakon šestomjesečne stanke zbog ozljede koljena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Ivan Jurić sa 7 golova.

Rudari vode na tablici s 29 bodova i s maksimalnim učinkom na domaćem parketu od 9 pobjeda i gol razlikom 294:217. U sljedećem kolu gostuju u Kutini kod druge ekipe Moslavine.

Mato Šipuš

RK Rudar: Petar Fresl, Stjepan Crnolatac 4, Goran Prosoli 1, Vladimir Skendrović 1, Sandro Šujster 3, Josip Cvetković, Goran Višić 10, Ivan Prosoli, Zoran Fabeković 8, Srećko Štajnkler, Krunoslav Gaća, Juraj Kerepčić, Josip Štajnkler 1, Matija Kuhar.