Na skupštini Taekwondo kluba Samobor, koja je održana 4. ožujka 2008. godine, i službeno je verificirano da je samoborski taekwondo klub promijenio sjedište i da će od sada djelovati na novoj lokaciji u Ulici Andrije Hebranga 26a. Naime, u novoj sportskoj dvorani dobiven je kancelarijski prostor, a u dvorani se održavaju i redoviti treninzi, i to ponedjeljkom i petkom od 21 do 22,30, a četvrtkom se radi s predškolskim uzrastom u terminu od 18 do 19,30 sati.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 16. kolo Samobor - Medveščak 109:65 (53:29)

Lijepe trice i zakucavanja za kraj

SAMOBOR: Samardžić 9, Močan 4, Šilobod 6, Peris 1, Hrvoj 10, Fatorini 16, Marinić 10, Vlajčić 11, Špiček, Mofardin 13, Kutija 7, Ćorić 22. Trener: Milan Ličina

MEDVEŠČAK: Samoščanec 8, Petrić 1, Smolić 5, Ivanković 10, Amižić, Šamarija 12, Hrabar 1, Horvatin 6, Mandić 8, Mihaljek, Ljubimir 4, Cesar 10. Trener: B. Anđelić

U prvoj četvrtini Medveščakovci donekle uspijevaju parirati Samoborcima. U drugoj četvrtini sada već zagrijani Samoborci ubacuju u višu brzinu, odličnom obranom Močan, Fatorini, Hrvoj i Mofardin kradu desetak lopti i efektno završavaju akcije zakucavanjima. Krajem poluvremena već je dvadeset razlike za Samoborce, a jednakom efikasnošću i u trećoj četvrtini Samoborci duplaju vodstvo na više od 40 razlike.

Zadnju četvrtinu odigravaju rezerve Samobora, nepoterećeni rezultatom vrlo dobro, te valja spomenuti jednu lijepu tricu iz okreta, a pred kraj utakmice i super zakucavanje najmlađeg igrača Samobora Šiloboda. U nepobjedivom nizu Samoboraca ovaj puta istakli su se učinkovitošću bekovi Ćorić s 22 i Fatorini sa 16 koševa, od čega 4 trice. Kod Medveščaka najučinkovitiji bio je Šamarija s 12 koševa.

JUDO - Kup Maksimira, Sutinska Vrela, 1. ožujka

Ožbolt do zlata

Članovi Judo kluba Samobor uspješno su 1. ožujka nastupili na Kupu Maksimira. U dvorani Sutinska Vrela član JK Samobor Dominik Jurković osvojio je zlatnu medalju, David Ožbolt, Ante Vukres i Andrija Lisjak bili su srebrni, a Borna Ivošević i Josip Garašić bili su brončani u konkurenciji 450 natjecatelja.

K.S.

JUDO - 17. Kup Samobora – Samobor, 23. i 24. veljače

Sjani u organizaciji i na tatamiju

Judo klub Samobor uspješno je organizirao i 17. izdanje Kupa Samobora. Ove godine u dvorani Bogumila Tonija 23. i 24. veljače snage je odmjerilo čak 816 natjecatelja iz 57 klubova iz 7 zemalja. Koliko je ovogodišnji Kup bio snažan govori i podatak da su u Samobor stigle i tri reprezentacije – juniori Republike Srbije te kadeti i juniori Češke. I u takvoj konkurenciji sjajne rezultate ostvarili su domaćini: čak tri zlata, pet srebrnih medalja i 13 bronci. U ukupnom poretku to je značilo da je JK Samobor osvojio 2. mjesto, iza JK Lika Zagreb, a ispred osiječkog JK Mladost. Zlata za Judo klub Samobor osvojili su Filip Greblički, Marcel Škalec i Roko Adamec. Srebrni su bili Borna Ivošević, Marta Bortas, Daniel Čutić, Dora Bogović i Katarina Vuković. Bronce su osvojili Martin Kotarski, Ante Vukres, Tereza Žura, Roberta Šoić, Lucija Ivošević, Helena Vuković, Josip Garašić, Valentino Vlahović, Dijana Dupko, Nika Gregorić, Ana Majstorović, Dea Haberle i Andrija Lisjak.

K.S.

JUDO - Najava Europskog judo kupa Zagreb

Nikola Matešić priprema se za EP

Član Judo kluba Samobor Nikola Matešić nastavlja pripreme za mjesto u reprezentativnom kadru uoči Europskog prvenstva u lipnju. Jedan od pripremnih turnira bit će i kadetski europski judo kup u Zagrebu gdje će svoju trenutnu formu testirati 350 natjecatelja iz 18 reprezentacija. Nikola Matešić kvalifikacijski nastup za Europsko prvenstvo odradit će u kategoriji 90 kilograma.

K.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 18. kolo

Klokočevac – Jamnica 1:2 (1:0)

Kurtagić - Miković - Kurtagić

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Pomoćnici: Župan i Bratković (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(13), 1:1 Miković(50), 1:2 Kurtagić(60)

KLOKOČEVAC: Salopek, D. Celizić, Petrić, Janžić (od 59. Gestić), Janjić, Sokolović, Da. Celizić, Matijaščić, Kos, Kopitović (od 80. Dolić)

Trener: Franjo Šeperić

JAMNICA: Josipović, Tuka, Cerovski (od 68. Peršin), Krpan, Sumrak, Kelava, Kvesić, Vujanić (od 46. Božić), Miković, Mihalić, Šimanović

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tomislav Kelava (Jamnica)

Domaćini nakon samo trinaest minuta igre dolaze do prednosti nakon što Matijaščić udarcem glavom šalje loptu iza nemoćnog Josipovića. Gosti se nakon primljenog gola stabiliziraju te do poluvremena imaju nekoliko dobrih prilika no tek nakon poluvremena postaju efikasni. Prvo je u 50. na asistenciju Kurtagića Miković poravnao rezultat da bi samo deset minuta kasnije Kurtagić sam preokrenuo utakmicu golom za 1:2. Do kraja utakmice domaćini su najbliže izjednačenju stigli kada Gestić pogađa gredu no na tome je i ostalo.

TOP – Naftaš 2:1 (1:1)

S bijele točke do pobjede

KERESTINEC – SC Kerestinec

Sudac: Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Samardžić(5), 1:1 Jakopec(45), 2:1 Maceković(47 – 11m)

TOP: Husak, Šimag, Brico, Maceković, Jakopec, Klingor (od 90. Pavec), Bencetić, Galić (od 61. Kovač), Ilikić (od 63. Dujmović), Kasalo, Skukan (od 86. Kalman)

Trener: Josip Galić

NAFTAŠ: Ćorković, Kasalo, Vujanić, Tomaj, Babić, Samardžić, Škulec, Peh, Radoš (od 73. Kruh), Marijić, Lončarić

Trener:Anđelko Domitrović

Crveni karton: Tomaj (31, drugi žuti)

Igrač utakmice: Siniša Maceković (TOP)

Gosti već u petoj minuti tuširaju nespremne domaćine za ranu prednost 0:1, strijelac Samardžić. TOP – u je u lovu na izjednačenje pomogao i Tomaj crvenim kartonom u 31. minuti koju su domaćini iskoristili u zadnjim sekundama prvog dijela i otišli na odmor s 1:1. Nakon igranja rukom u svom šesnaestercu gosti domaćinima poklanjaju i najstrožu kaznu u 47. minuti koju koristi Maceković te tako Kerestinčani proljetnu polusezonu otvaraju pobjedom.

Vatrogasac – Zrinski Tehnovent 1:2 (0:1)

Ugasili ih pred kraj

Iz Kobilića se gosti vračaju sva tri boda ponajviše zahvaljujući razigranom Jagodiću koji je sa svoja dva gola (po jedan u svakom dijelu) sam pobijedio rezervirane domaćine. Na samom startu utakmice Zrinski dolazi u prednost da bi ono bilo povećano sredinom drugog dijela, a Vatrogasci tek pred kraj utakmice dolaze do počasnog gola.

Bregana – Lomnica 2:0 (1:0)

Osokolio ih Berisha!

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Ivančić(25), 2:0 Berisha(77)

BREGANA: Herceg, Komerički, Nider (od 82. Kulašević), Andabak, Ivančić, Sokolović, Mršić (od70. Dumić), Otmačić (od 70. Dekalić), Šaldić, Berisha (od 85. Tančak)

Trener: Dražen Vegel

LOMNICA: Cundeković, Smolković, Čurić (od 70. Radočaj), I. Šoštarec, Turkalj, M. Šoštarec, Dijanežević, Matković, Jurić (od 78. D. Šoštarec), Ačkar, Barbarić

Trener: Krunoslav Češković

Igrač utakmice: Damir Ivančić

U utakmici u kojoj obje momčadi nisu pokazale previše Bregana je ustvarila pobjedu kojom je krenula u lov za priključak s klubovima koji se nalaze u borbi za ostanak. U prvom dijelu precizan je bio Ivančić, a u 77. minuti pobjedu je potvrdio svojim sedmim prvenstvenim golom Sokol Berisha.

Nakon osamnaestoga kola vodi Sloga (B) s 47 bodova, Jelačić je drugi s 33, Zrinski treći s 32 boda, TOP je na petom mjestu s 30, Klokočevac je jedanaesti s 27, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 12 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 13. kolo ŽRK Rudar – ŽRK Samobor 24:15 (14:7)

Nesretno 13. kolo

Klasično uvjerenje o nesreći broja 13 mogle su osjetiti i rukometašice Samobora, jer njima 13. kolo nije bilo sretno. Kao i obično, pokazalo se da su gostovanja u Istri i Primorju izuzetno nezgodna zbog izrazito domaćinske atmosfere pa su solidne domaće igračice uspjele nadigrati Samoborke, kojima je na početku malo toga polazilo za rukom. Posljedica je to i činjenice da su Samoborke doslovno po izlasku iz autobusa morale početi utakmicu, jer su zbog loših vremenskih uvjeta u Gorskom kotaru morale koristiti zaobilazne pravce i jedva stigle na vrijeme u Labin.

Rukometašice Samobora već se okreću sljedećem 14. kolu, u kojem će na domaćem parketu dočekati ekipu Rovinja, a pobjeda u ovom susretu praktično već sada znači i osiguranje ostanka u ligi. Utakmica se igra u nedjelju, 9. ožujka, u dvorani Bogumila Tonija s početkom u 11 sati.

Sudac: Malbašić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Rukšač (Jakovlje) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Trutić(6), 2:0 M. Šimunović(34), 2:1 I. Štefković(85)

LIBERTAS: Milijević, Horvat (od 90. Bošnjak), Škedlar, Galešić, Frkat, Denac, Vukšić, Kotorac, D. Šimunović, Trutić (od 33. Karenić), M. Šimunović

Trener: Đuro Petrinac

SAMOBOR: F. Ivanišević, Mišura, Čakanić, Pavlović, Kovačić (od 65. Horvat), Brujić, Ašanin, Bencalić (od 77. I. Štefković), Mršo (od 62. Jordan), Puškarić, Grgečić

Trener: Albert Pobor

Crveni karton: Pavlović(47, drugi žuti), Puškarić (62, drugi žuti)

Igrač utakmice: Matija Šimunović (Libertas)

Već u prvom proljetnom kolu gosti su se oprostili od lova na prvu poziciju. Domaćini iz Novske koji se bore za opstanak u ligi u prvom dijelu iz dvije kontre odlaze na prednost od dva gola razlike. Nakon samo dvije minute igre u nastavku Pavlović početnički dobiva dva žuta kartona, a nakon petnaestak minuta igre s igračem manje i Puškarić postaje „crven“ te tako svaka mogućnost povoljnog rezultata Samobora pada u vodu. Pred kraj susreta Štefković nakon samo 8 minuta igre postiže pogodak za konačnih 2:1.

Sava – Mladost Petrinja 1:0 (0:0)

Murić presudio

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Malekinušić (Osekovo)

Pomoćnici: Budić (Sv. I. Zelina) i Planinić (Nova Kapela)

Strijelci: 1:0 Murić(51)

SAVA: Pintar, Gavran, Čakanić, Franjković (od 60. Petravić), Karamarko, Dujmović (od 81. Končar), Golemović, Pečarić, Dodig, Murić, Letinčić (od 75. Beloša)

Trener: Zoran Smiljanec

MLADOST: Kovačević, Vrhovac (od 46. Polovina), Grbešan, Komić, Pavun, Međarić, Miško, Topalović, Čehok (od 69. Jandrić), Gajdek, Dorosović (od 69. Bobinec)

Trener: Joško Šeparac

Crveni karton: Murić (90, drugi žuti)

Igrač utakmice: Ivan Golemović (Sava)

U utakmici u kojoj je svaka momčad imala svoje prilike jedino je lopta Murića nakon asistencije Golemovića završila iza gostujučeg vratara Kovačevića (u 51. minuti). Nakon toga domaćini su uspjeli sačuvati prednost do kraja, a veselje zbog pobjede pomutio je jedino crveni karton strijelca Murića.

Nakon osamnaestoga kola vodi Metalac s 42 boda, druga je Zelina s 37, Samobor je na četvrtom mjestu s 32, dok Sava zauzima deveto mjesto s 24 bodova.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 5. kolo Medveščak – Samobor 72:77 (32:41)

Precizni s crte slobodnih bacanja

SAMOBOR: Agić, Gionechetti 16, Pintar, Poljak 4, Geiger 6, Levanić 33, Kleščić 12, Marković 6. Trener: Vlah Josip

MEDVEŠČAK: Labaš 11, Kondić 4, Mitchell, Alilović 7, Anić 8, Jendrić, Radović, Borovac 15, Kulić 10, Antolović 17, Šverer. Trener: M. Plavec

Dobrom obranom i još boljim napadom protiv zonske obrane domaćina Samoborci krajem prve četvrtine vode s visokih 26:6. U tom periodu istakli su se Levanić i Gionichetti gađajući s vanjskih pozicija bez promašaja. Drugu četvrtinu Medveščakovci presingom po cijelom terenu uspijevaju smanjiti vodstvo Samoboraca na desetak razlike. U trećoj četvrtini domaćini odigravaju još agresivniji presing, oduzimaju dosta lopti i iz kontranapada laganim koševima preokreću rezultat od desetak koševa u svoju korist. Ovakvim presingom s mnogo prekršaja domaćini u samu završnicu ulaze bez trojice igrača i vidno izmoreni. Zadnje dvije minute odlična samoborska obrana ne prima nijedan koš, a s 11 uzastopno pogođenih slobodnih bacanja Levanića i Gionechettija Samoborci u samoj završnici uspijevaju iščupati tešku, ali zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 33, Gionechetti sa 16 i Kleščić s 12 koševa. Kod domaćina najbolje je odigrao centar Antolović sa 17 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – IV. HRL – 5. kolo Samobor – Sveti Petar 72:46 (37:26)

U zadnjoj četvrtini primili samo jedan!

SAMOBOR: Belamarić 5, Rendulić 5, Mandalinić 18, Dragozet 4, Imbert 11, Levanić 4, Šuvaković I. 8, Džimbeg 13, Vlahović, Šuvaković K. 4. Trener: Robert Levanić

SVETI PETAR: Cota A., Štambuk 2, Scherr O., Pajalić, Scherr S. 2, Vrančić 18, Đelmiš 6, Cota D., Nenadić 4, Andrašić 14. Trener: S. Svečak

Tri četvrtine lomili su Samoborci otpor gostiju. Početkom zadnje četvrtine izlaskom najboljeg gostujućeg pojedinca Vrančića iz igre zbog pete osobne potpuno se raspala igra gostiju. Samoborci dobivaju tu četvrtinu s nevjerojatnih 21:1 i na kraju visoko i zasluženo pobjeđuju. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 18 i Džimbeg s 13 koševa, a u obrani ponovo su odlično odigrala braća Šuvaković Karlo sa 17 i Šuvaković Ivan s 10 skokova. Kod Svetog Petra najbolje su odigrali Vrančić s 18 i Andrašić sa 14 koševa.