TENIS - Antonio Šančić u društvu teniske elite

Samoborac prema zvijezdama

Safin, Andrejev, Ferer... Sve su to zvučna imena svjetskog tenisa koja visoko kotiraju na aktualnoj ATP listi. A među njima se ovih dana nalazi i momak obrijane glave i preplanule puti - Samoborac Antonio Šančić, 19-godišnji dečko iz samoborske Rakovice.

Teniskim je reketom već obišao cijeli svijet, ušavši među 1300 najboljih tenisača svijeta, pobijedivši na zasad niže rangiranim turnirima i neka respektabilna imena.

U društvu vrhunskih svjetskih tenisača, među kojima izdvajamo Davida Ferrera, Marata Safina i Igora Andrejeva, zatekli smo ga u teniskom kampu u Španjolskoj. Antoniu Šančiću, članu samoborskog teniskog kluba stručnjaci predviđaju svijetlu tenisku budućnost, a i vrijeme je da Samobor, inače grad lijepe teniske tradicije, dobije i jednog vrhunskog tenisača.

STOLNI TENIS - 3. liga - Regija srednja Hrvatska, 5. kolo STK Samobor – STK Velika Gorica 2 4:0 STK Samobor – STK Dugo Selo 2 0:4

Po jutru se večer ne poznaje

STOLNI TENIS - 3. liga - Regija srednja Hrvatska, 5. kolo
STK Samobor – STK Velika Gorica 2 4:0
STK Samobor – STK Dugo Selo 2 0:4

Stolnotenisači STK Samobora odigrali su u subotu, 8. prosinca, dva meča 5. kola 3. lige, Regija srednja Hrvatska. Dok su u jutarnjem terminu protiv STK Velike Gorice 2 pobjede upisali Koščica, Ladović, Terihaj i par Ladović-Koščica izgubivši sveukupno samo jedan set, ista je ekipa popodne osvojila tek jedan set u glatkom 4-0 porazu od STK Dugo Selo 2. Sljedeće kolo igra se u subotu, 15. prosinca, kada STK Samobor kao gost igra protiv STK Špan i STK Remete.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 10. kolo Samobor - Zrinjevac 100:124 (45:65)

Utakmica bez obrana

SAMOBOR: Mandalinić 2, Šmit, Omerović, Ogorevc 18, Nađ, Anzulović 61, Renčelj 2, Pintar 6, Tokić 11. Trener: Levanić Robert

ZRINJEVAC: Halužan 12, Jelić 14, Janić 42, Kovačev 41, Logleš 15. Trener: Soldo M.

Nakon odličnog početka i vodstva Samoboraca od 11:2 do kraja utakmice previše krivih dodavanja i napucavanja trica. To koriste gosti tako da do polovice prve četvrtine sustižu rezultat, a do kraja utakmice postepeno povisuju vodstvo za na kraju zasluženu i visoku pobjedu.

U utakmici u kojoj se gotovo i nije igrala obrana postignuto je rekordnih 224 koševa.

Kod Samoboraca je Anzulović postigao rekordnih 61 poen, a kod gostiju su čak dva igrača prebacila 40 koševa, Janić 42 i Kovačev 41 koš.

KARATE - Ekipno prvenstvo Hrvatske - Velika Gorica, 9. prosinca

Seniorke brončane, seniori srebrni

U nedjelju, 9. prosinca, je u sportskoj dvorani srednje škole u Velikoj Gorici održano seniorsko ekipno prvenstvo Hrvatske u karateu.

Karate klub Samobor-Anindol imao je na ovom prestižnom natjecanju prestavnike u ženskoj i muškoj konkurenciji.

U konkurenciji seniorki prvo mjesto po prvi puta je osvojila riječka ekipa TAD Rijeka, dok je naslov kod muškaraca također po prvi puta pripao Karate klubu RICroatia iz Rijeke.

Momčad Karate kluba Samobor-Anindol nije po osmi puta za redom uspjela obraniti naslov prvaka već je naslov morala prepustiti riječkim dečkima. Samoborci su osvojili drugo mjesto, izgubivši u finalu zbog lošije bod razlike, obzirom da je rezultat nakon 5 održanih mečeva bio 2:2 (dvije pobjede obje ekipe, jedan neriješeni rezultat). Riječani su imali 2 boda prednosti te tako ponijeli pobjednički pehar na Kvarner.

Samobor-Anindol je prije toga furiozno nadvisio ekipu zagrebačke Croatie rezultatom 3:0 (tri pobjede u prva tri meča), a nakon toga u vrlo teškom susretu odličnu i nadahnutu ekipu Hrvatskog dragovoljca iz Zagreba rezultatom 3:1.

- Ne mogu vjerovati što nam se dogodilo. Ovako tendenciozno suđenje već dugo nije viđeno. Bili smo bolji u finalu i trebali smo pobijediti bez obzira što nisu u ekipi svi odradili baš najbolje. Bilo je preočito da smo već pomalo svima dosadili kao prvaci pa su se suci upetljali i zadovoljili nečije apetite. Iskreno, falio nam je povrijeđeni Rašidagić, ali onda bi bili prejaki. Iduće godine vraćamo naslov u Samobor - ogorčeno je događanja na tatamiju prokomentirao kapetan samoborske ekipe Davor Mrzak.

U konkurenciji seniorki djevojke iz Samobor–Anindola osvojile su brončano odličje. Izgubile su ključan meč protiv RI Croatie 0:1, ali su se u repasažu hrabro borile protiv odličnih Nedeliščanki te zasluženo pobijedile 1:0.

- Došle smo osvojiti titulu prvakinja, ali, na žalost, nije išlo. Malo smo podbacile protiv šesterostrukih prvakinja iz Rijeke. Iduće godine jurišamo na prvo mjesto, a u tome će nam pomoći sestre Ana i Maja Lenard koje su ove godine bile premlade za nastup - prokomentirala je nastup samoborki kapetanica Maja Janković.

Za mušku ekipu Karate kluba Samobor-Anindol su nastupili Davor Mrzak, Marko Lučić, Nenad Vukobrat, Goran Lučin, Dario Svetić, Edin Jusufagić, Vjekoslav Škreb i Saša Bjegović, a žensku ekipu su zastupale Maja Janković, Bibijana Batarilo i Diana Saleš.

3. Samobor-Anindol i Susedgrad, Zagreb

RUKOMET - 3. HRL središte, 12. kolo Metalac - Rudar 20:28 (11:12)

Rastopili i Metalac

Rudari su dobili i drugi derbi za redom, ovoga puta na gostovanju kod ekipe Metalca, prošlogodišnjih prvaka, najvećih konkurenata za prvo mjesto prije početka sezone. Utakmica je igrana u dvorani Kutija šibica u Zagrebu, pred velikim brojem navijača iz Ruda. Početak utakmice je pripao domaćinima koji u 14. minuti imaju prednost od 5 golova (7:2). Nakon minute odmora koju poziva trener Darijo Gaća, ekipa Rudara počinje s boljom igrom i vraća se u susret da bi u samoj završnici poluvremena prvi put došli u rezultatsku prednost (11:12). Nastavak utakmice pružio je neizvjesnost do 45. minute, kada Rudari pri vodstvu 19:17 rade niz od 5 uzastopnih pogodaka i odlučuju utakmicu u svoju korist. Kod domaćina se istaknuo Stipe Markioli (5 golova), dok su kod Rudara bolji od ostalih bili Goran Višić (11 golova), Vladimir Šujster (7 golova) i Zoran Fabeković (5 golova) te na golu Krunoslav Gaća.

U posljednjem, 13. kolu jesenskog dijela, ekipa Rudara domaćin je vječitim rivalima RK Odemi. Utakmica se igra u petak, 14. prosinca s početkom u 20,30 sati u dvorani Bogumila Tonija u Samoboru.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 11.kolo Gorica 2 – Samobor Mercator 11:30 (7:10)

Plus 16 u drugom poluvremenu

Prvo poluvrijeme utakmice u Gorici tek je dalo naslutiti da će Samoborke pobijediti, jer su bolja ekipa, ali nitko nije slutio da će im se potpuno otvoriti u drugom dijelu. Naime, Samoborke su odigrale odlično od samog početka drugog dijela, rezultat s kraja poluvremena 10:7 odmah digle na 15:7 i tu je realno priči bio kraj. Polazilo im je sve od ruke, gotovo je sve ulazilo u gol pa onda i ne čudi što su drugi dio utakmice riješile u svoju korist 20:4. Primiti samo 4 gola u 30 minuta igre svakako spada među raritete, a ljude u klubu može veseliti činjenica i da su pred kraj i sve kadetkinje dobile prigodu te je vrlo dobro iskoristile. U ovoj utakmici Marija Plazina postigla je 8, Monika Kuzmić 7, Anamarija Fofonjka 6, a Ivona Štrkalj 4 gola.

Rukometašice Samobora polusezonu završavaju na devetom mjestu sa 7 bodova, ali da je bilo samo malo više sportske sreće (ponekad i drugačijih sudačkih odluka) bodovni je učinak mogao biti i veći, jer su se odlično držale u svim utakmicama pa ih tako nitko, čak ni vodeće momčadi, nisu razbile nego su se do posljednjih trenutaka morale boriti za pobjedu. Drugi dio prvenstva druge lige zapad počinje 23. veljače, a Samoborke ugošćuju Seniu iz Senja.

RUKOMET - Okupljanje ženske kadetske rukometne reprezentacije

Pripreme u Samoboru

U Dugom Selu 27. i 28. prosinca održat će se 4. Božićno-novogodišnji turnir. Na njemu će igrati kadetska reprezentacija Hrvatske (90. godište), njihove vršnjakinje iz Mađarske i Slovačke, reprezentacija Zagrebačke županije i Rukometni klub Podravka. Izbornik Neven Hrupec i trener Ivan Jerković u sastav mlade hrvatske reprezentacije pozvali su Ivonu Štrkalj, članicu ŽRK Samobor Mercator. Dio priprema za turnir djevojke će obaviti u Samoboru. Okuplja se i kadetska reprezentacije Rukometnog saveza Zagrebačke županije (92. godište). Mlade rukometašice Zagrebačke županije predvodi izbornik Nenad Plašić i trenerice Katarina Ohnjec te Dubravka Tunjić, šefica stručnog stožera samoborskog ženskog rukometnog kluba. Koordinatorica i organizatorica rada reprezentacije Zagrebačke županije je potpredsjednica samoborskog kluba Sandra Novak.

RUKOMET - KADETI -Četvrti krug natjecanja 1. HMKRL Maksimir Princ - Rudar 23:25 (9:15) Rudar - Trnje 26:12 (13:4)

Čvrsto drže vrh

Četvrti krug natjecanja odigran je početkom prosinca u Zagrebu. U prvoj utakmici protiv ekipe Maksimir Princa mladi Rudari su zasluženo upisali nova dva boda. U dobroj utakmici prvo poluvrijeme Rudari uvjerljivo vode, ali je nastavak donio preokret kada se ekipa Maksimir Princa vratila u utakmicu i rezultatski približila. No, Rudari završnicu igraju s manje grešaka i zasluženo pobjeđuju. Kod Rudara bolji od ostalih bili su Domagoj Jagodić i Matej Štajnkler sa po 7 golova.

U drugoj utakmici kadeti Rudara su igrali protiv ekipe domaćina RK Trnja. Mladi su Rudari od početka nametnuli svoju igru i nisu niti u jednom trenutku dovodili u pitanje pobjednika pa je pobjeda više nego zaslužena. U ovoj utakmici ponovno su najbolji strijelci bili Jagodić (8 golova) i Štajnkler (7 golova).

Rudari su u samom vrhu poretka s osam pobjeda i samo jednim porazom.

NAJAVA ULTIMATE fIGHT CHALLENGE 2 - Semmy Schilt, gost Hard Core Teama Samobor osvojio Grand Prix

Nakon priprema u Hrvatskoj – svjetski prvak!

Semmy Schilt treću godinu zaredom je na K-1 World Grand Prix tronu. Nizozemski gorostas jutros je u japanskoj Kanagawi ponovno bio prejak za svoje protivnike, protiv kojih je uspješno koristio svoju visinsku prednost.

Prvo je na bodove svladao Brazilca Feitosu pa je u polufinalu natjerao Le Bannerov kut na bacanje ručnika, da bi u finalu pobijedio sunarodnjaka Petera Aertsa. Aerts je radi ozljede noge morao predati meč. I tako postao jedini borac tog stila u povijesti koji je osvojio isti naslov tri puta uzastopno.

Prisjetimo se da se Schilt ljetos pripremao na Rabu, u kampu Hard Core Teama koji vodi Samoborac Mladen Šančić, 7. Dan, a neko je vrijeme boravio i u Samoboru kada smo napravili intervju s njim. Još je tada istaknuo da, ako osvoji titulu prvaka svijeta u K-1, kreće najtežim vodama – u UFC.

Američki, izrazito okrutni sustav takmičenja privukao je već i legendarnog Emilijanenka, a od naših je tamo Mirko Filipović – Cro Cop. Kako je Schilt u posljednjim borbama gotovo nepobjediv, a dosadašnji šampion UFC-a, 44-godišnji Couture, je napustio aktivno bavljenje Ultimate Fightom, za očekivati je da bi se Schilt mogao u svojim prvim borbama sudariti s našim Cro Copom ili Emilijanenkom.

Još za boravka u Samoboru, Schilt je rekao da nema protivnika kojeg se boji. Nije ni čudo kad je visok 212 centimetara, a težak 132 kilograma.

I, da podsjetimo: ULTIMATE fIGHT CHALLENGE 2 turnir 6 zemalja održava se 15. prosinca u 20 sati u dvorani Bogumila Tonija. Ulaznice se u pretprodaji mogu nabaviti u Samoboru: Postolarski obrt Šančić, Perkovčeva 6; Caffe bar Edge, Kralja Krešimira IV 58; Scout Club, Kompareova 5 i Kickboxing klub po dogovoru, mob.: 098/9159 287.

U Gajnicama se ulaznice prodaju u Caffe baru Toni, Mahatme Ghandija 1/1.

Oni koji ne stignu ulaznice kupiti u pretprodaji, mogu ih dobiti na dan turnira na ulazu u dvoranu.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 8. kolo Duga Resa - Samobor 70:73 (23:34)

21 skok Krešića!

SAMOBOR: Samardžić 22, Močan 4, Levanić, Peris, Hrvoj 4, Fatorini, Marinić 2, Krešić 15, Mofardin 6, Kutija 5, Ćorić 15. Trener: Milan Ličina.

DUGA RESA: Dvoržak 8, Jurković, Ferkula, Milić 3, Tomačić 26, Samardžija 1, Galović 14, Čunović T. 16, Požar, Draganjac, Moše 2. Trener: Čunović Z.

Kako je vodeća ekipa Moslavine iz Kutine izgubila u gostima u Zagrebu od Labrade ispalo je da je ovo bio pravi derbi kojom pobjednik izbija na vodeće mjesto lige. Samoborci su u utakmicu ušli maksimalno angažirano zatvorivši sve prilaze svom reketu i ne dozvolivši gotovo nijedan otvoreni šut izvana domaćinu. Rezultat takve igre u devetoj minuti utakmice bilo je visoko vodstvo Samoboraca od 24:4. Daleko od toga da bi se iskusna i vrlo dobra ekipa Duge Rese predala tako da do poluvremena smanjuju na 11 poena zaostatka. Početkom drugog poluvremena Samoborci ostaju bez poena dok domaćini pogađaju četiri uzastopne trice i imaju prvo, ali na sreću Samoboraca i posljednje vodstvo na utakmici. Nakon minute odmora Samoborci sređuju redove i s desetak uzastopniH poena playa Samardžića iz solo driblinga na zicer rješavaju treću četvrtinu s 10 poena prednosti. U zadnjoj minuti domaćini u dva navrata smanjuju na 4, a Samoborci ponovo vraćaju na 6 razlike da bi domaćini tricom sa zvukom sirene smanjili na konačnih 3 poena razlike u korist Samoboraca.

Ovom velikom pobjedom na vrućem terenu Duge Rese Samoborci su izbili na prvo mjesto lige.

U ovoj pobjedi Samoboraca svakako valja pohvaliti centra Krešića koji je uz 15 poena imao i nevjerojatnih 21 skokova od čega polovicu u napadu. Uz njega velik doprinos je dao iskusni play Samardžić s 22 poena, pogađajući dvice 10 od 11, a uz to imao je 7 skokova i 5 asistencija.

Kod Duge Rese istakao se učinkovitošću Tomašić s 26 poena. U nedjelju u 17 sati u Samoboru u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva Samoborce očekuje još jedan derbi protiv četvrtoplasirane i vrlo neugodne ekipe iz Jaske, ali očekuje se veća podrška publike za još jednu dobru igru i potvrdu prvog mjesta Samobora.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Samobor - Gorica 39:82 (15:51)

Nije bilo snage

SAMOBOR: Belamarić 9, Martinović 10, Mlakar, Mandalinić 9, Koprivnjak 4, Žitković, Levanić 3, Džimbeg 4, Muslić, Dašić. Trener: Džimbeg Zdravko

GORICA: Šoić 6, Selimović 8, Baković 10, Gazić 12, Ehman 4, Mateković 8, Kušević, Mišković 2, Matić 17, Slamnik 12, Dabević 3. Trener: Istanbuli Hani

Kako je većina igrača Samobora tokom jutra u istoj dvorani odigrala po nekoliko utakmica na školskom prvenstvu za ekipe svojih škola, na utakmici protiv vrlo dobre ekipe iz Gorice izgledalo je kao da šetaju po terenu.

Na kraju zaslužena i malo previsoka pobjeda gostiju protiv umornih Samoboraca.

Kod Samoboraca nešto bolje od ostalih odigrali su Martinović s 10 te Belamarić i Mandalinić sa po 9 koševa.

Kod Gorice najbolje je odigrao Matić sa 17 poena.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 2. HRL – 5. kolo DUBRAVA - SAMOBOR 51:22 (25:10)

Premalo raspoloženih

SAMOBOR: Belamarić, Mandalinić 10, Rendulić, Imbert 8, Džimbeg 4, Dragozet, Halapa, Vlahović. Trener: Levanić Robert

DUBRAVA: Budelić 5, Šarić 19, Bešlić 12, Tolić, Mandurić 7, Kokolić 4, Bošnjak, Begić, Sučić 2, Petrač 2, Leko, Zubčić. Trener: Belošević

Premalo je bilo raspoloženih igrača u ekipi Samobora za jači otpor odličnoj ekipi Dubrave. Ekipa Dubrave agresivnom igrom čovjeka po cijelom terenu, a povremeno i zonskim presingom, što je inače zabranjeno za ovaj uzrast, a što suci nisu kažnjavali, jednostavno nije dozvoljavala Samoborcima dolazak u dobru poziciju za šut.

Na kraju visoka i zaslužena pobjeda Dubrave.

U ekipi Samoboraca upisali su se tek tri igrača u strijelce, Mandalinić 10, Imbert 8 i Džimbeg 4 koševa. Kod domaćina dobrom igrom prednjačili su Šarić s 19 i Bešlić s 12 koševa.

Ovim porazom Samobor zauzima solidno četvrto mjesto od 8 ekipa prije nastavka prvenstva krajem prvog mjeseca sljedeće godine.