ORIJENTACIJSKO TRČANJE - Završnica sezone orijentacijskog trčanja u Delnicama donijela priznanja i članu HPD Japetić

Matija Razum najbolji kadet!

Dan orijentacijskog športa održan je u subotu, 1. prosinca, u Delnicama, čime je obilježen završetak orijentacijske sezone u 2007. godini. Počelo je štafetnom utrkom u Fužinama, a završilo u Delnicama svečanim proglašenjem najboljih. Među njima našao se i član HPD Japetić Matija Razum. Matiji je pripalo priznanje Hrvatskog orijentacijskog saveza za najboljeg kadeta u 2007. godini. Sasvim zasluženo, jer Matija Razum ove sezone ima čak 12 pobjeda te je bio prvi u ukupnom poretku za Kup Hrvatske, a u Sprint kupu je u konačnici bio odličan drugi, za što je također primio priznanje.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 16. kolo (zaostale utakmice)

Jelačić – Klokočevac 1:2 (1:1)

Puno fala Salopeku!

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Musa(26), 1:1 Salopek(35), 1:2 Salopek(57)

JELAČIĆ: Grahovac, Jurčić, Barbarić, Kovačević, Musa, Matejčić (od 86. Križarić), K. Matković (od 84. Novosel), Maksimović, M. Matković, Mikulinec, Paviša

Trener: Vlado Horvat

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Dam. Celizić (od 77. Petrić), Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić, Šeperić, Vitko (od 25. Ramić)

Igrač utakmice: Tomislav Salopek (Klokočevac)

Gosti iz Klokočevca su zahvaljujući Salopeku u posljednjem jesenskom kolu došli do tri boda. Domaćini su poveli nakon 26 minuta igre kada je Musa iz daljine iznenadio „zaspalog“ Dusparu. Do poluvremena je Salopek nakon nabacivanja s desne strane poravnao rezultat, a isti je

igrač nakon sat vremena igre preokrenuo rezultat na 1:2. Do kraja utakmice gosti su bez problema sačuvali prednost jer gosti u drugom dijelu nisu stvorili ni jednu opasnu prigodu.

BSK – TOP 1:0 (0:0)

Rasplakao ih Janeš

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Lafter

Pomoćnici: Gvozdanović (oba iz Jaske) i Cerovski (Hrašče)

Strijelci: 1:0 Janeš(76)

BSK: Galić, Rasi, Štoos, Šeničnjak, Mihalinec, Morović, Šikač, Debogović, Ragvar (od 89. Pećar), Janeš, Nikolić (od 88. Tokić)

Trener: Mario Lovrijentijev

TOP: Kolman, Matulin, Šabarić, Šimag, Jakopec, Vukas, Matus, Galić, Stunja, Dujmović, Kežić (od 78. Pali)

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Dejan Janeš (BSK)

Gosti iz Kerestinca kao da su jedva čekali kraj polusezone. Nakon dobrog starta sezone i čak vodstva nakon četvrtog kola, uslijedio je niz od 5 uzastopnih poraza (uključujući i ovu utakmicu). Domaćini su tijekom cijele utakmice bili bolja momčad te su nakon nekoliko izrađenih akcija koje nisu realizirali, tek u 76. minuti došli do prednosti kada je nakon kornera najspretniji u gostujućem šesnaestercu bio Janeš. Jedina prava prilika igrača TOP – a bila je u 88. minuti, ali Šimag nije uspio nadmudriti vratara domaćih Galića.

Zrinski Tehnovent – Savski Marof 1:0 (0:0)

Horvat za tri boda

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Boban (Velika Gorica)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Robić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Horvat(77)

ZRINSKI: Kožarec, Radek (od 88. Bekiri), Mataušić, Murić, Vrančić, Šicl, Krstanović (od 85. Lehpamer), Celizić, Horvat (od 86. Binički), Hainešek, Župančić (od 62. Draclin)

SAVSKI MAROF: Muratović, Gelo, Bakić, Brkljača, Vučetić, Mejdandžić, Barun, Večerić, Postružin, Pranjić, Čužić

Trener: Predrag Tepšić

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski)

Jedan gol i to u režiji Danijela Horvata u 77. minuti (koji je do tada promašio čitav niz izglednih prilika) bio je dovoljan za tri boda. Gosti su najviše prijetili preko Postružina, ali kako su u Farkaševac stigli sa samo 11 igrača, a još im se nakon pola sata igre ozljedio Barun, nisu mogli pošteno parirati brojčano nadmočnijem gostu koji se pobjedom oprostio od svojih navijača do proljetnog nastavka.

Nakon sedamnaestoga kola, polovice odigranih utakmica vodi Sloga (B) sa 44 boda, Jelačić je drugi s 33, Zrinski Tehnovent četvrti s 29 bodova, Klokočevac i TOP su na šestoj i sedmoj poziciji s 27, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 9 bodova.

ULTIMATE FIGHT - Sve je spremno za veliki Ultimate Fight Challenge 2 u Samoboru

Dolazi i amsterdamski Hardcore Team

Sjajan borilački spektakl vraća se u Samobor i ove godine – Ultimate Fight Challenge 2. Kako su na tiskovnoj konferenciji u utorak, 4. prosinca, najavili organizatori Mladen Šančić iz UFK Samobor i Bernard Ban iz UFK Dubrava, ove je godine još više razloga za dolazak u dvoranu Bogumila Tonija. Naime, kako je rečeno, u njoj će 15. prosinca biti održano 10 borbi boraca iz 5 zemalja – Nizozemske, Libanona, Irana, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Od toga, 7 će borbi biti po Ultimate Fight pravilima, dok će se 3 voditi po K1 pravilima.

U 10 borbi sučelit će se: Ahmad Albouz (Tsunami Strmec-Libanon) i Danijel Penić (Hardcore Team Samobor), Ivica Trušček (Ban Team Zagreb) i Danial Sharifi (Hardcore Team Iran), Ivica Đebić (Ban Team Zagreb) i Denis Vlaskamp (Hardcore Team Nizozemska), Saša Zorić (Ban Team Zagreb) i Danijel Legin (Free Fight Team Zelina), Dražen Forgač (Free Fight Team Zelina) i Mensur Pašić (BiH), Nenad Šančić (Hardcore Team Samobor) i Isak Memišević (BiH) te Marko Šintić (Hardcore Team Samobor) i Marko Igrc (Delta Sesvete).

Po K1 pravilima borit će se Tomislav Labaš (TNT Samobor) i Silvio Banfić (Croatia Sisak), Anthony Fictorie (Hardoceore Team Nizozemska) i Dean Tašić (Holly Spirit Zagreb) te Matija Dujnić (Tsunami Strmec) i Luka Šimić (Holly Spirit Zagreb).

Borbe počinju 15. prosinca u 20 sati, a ulaznice se mogu nabaviti na 098/915-9287, u obrtu Šančić, kafićima Edge i Scout u Samoboru te Toni u Zagrebu, kao i u UFK TNT Samobor, odnosno UFK Dubravi. Više informacija može se naći na www.ultimate-fight.hr.

K.S.

STOLNI TENIS - Na izvanrednoj skupštini ujedinili se STK Samobor 2003 i STK Samobora

Složno u nove pobjede

U ponedjeljak, 3. prosinca, u prostorijama nove sportske dvorane u Hebrangovoj došlo je do ujedinjenja STK Samobora 2003 i starijeg brata STK Samobora u jedan klub. Izvanredna skupština dala je i novo rukovodstvo STK Samobor.

Za predsjednika je izabran mr.sc. Krunoslav Znika, tajnik i blagajnik je ing. Slavko Šišak, a uz njih Predsjedništvo kluba čine i Davorin Marić, Marijan Lehpamer i ing. Tomislav Medved.

U Nadzornom odboru su ing. Božidar Petrić, Hinko Šoić i Dražen Librić, a za disciplinskog suca izabran je Frančesko Glasnović. Novo rukovodstvo kluba i trenerski trojac, prof. Martina Glasnović-Horvat, Marijan Šarić i Dražen Librić, imaju velike planove za budućnost.

Prisutni gosti su pozdravili skupštinu, a Darko Šimunec kao predsjednik Samoborskog športskog saveza izrazio je zadovoljstvo ujedinjenjem.

Krunoslav Znika je zahvalio na izboru i najavio utakmice županijske Lige nade za petak 7.12. u 19,30 sati u Klokočevcu, III. hrvatske lige za subotu 8.12., također u dvorani u Klokočevcu u 10 sati protiv STK V. Gorica (2) i u 17 sati protiv Dugog Sela (2), a za nedjelju 9.12. pozivni turnir kadeta i kadetkinja Zagrebačke županije u Dugom Selu na kojem nastupaju devet naših igrača i igračica.

FOTO: sjede - Dražen Pavlin, Mladen Koši, Slavko Šišak, Frančesko Glasnović, Marijan Lehpamer, Ivan Medvedović; stoje - Krunoslav Znika, Tomislav Medved, Marijan Šarić, Davorin Marić i Hinko Šoić

ŠKOLSKI SPORT - Dodijeljene nagrade najboljim sportašima osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije

LOB i Žabac najbolji u županiji!

Najboljim sportašima, ekipama i pedagozima tjelesne i zdravstvene kulture osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije svečano su u Donjoj Pušći dodijeljene godišnje nagrade. U ponedjeljak, 3. prosinca, u Osnovnoj školi Pušća okupili su se najbolji, a među njima i znatan broj Samoboraca i Svetonedeljčana koji su, slobodno se može reći, pomeli konkurenciju.

Tako je titula najbolje osnovnoškolske sportašice pripala Idi Dančulović iz OŠ Bogumila Tonija. Ida je osvojila 3. mjesto na poluzavršnom natjecanju iz atletike, pobjednica je Noćne trke Grada Samobora, državna prvakinja u klupskom natjecanju na 100 i 300 metara, a ima i drugi najbolji istrčani rezultat svih vremena u državi u svom uzrastu na 300 metara.

Nagrada za najbolju žensku osnovnoškolsku ekipu Zagrebačke županije pripala je stolnotenisačicama ŠŠD Žabac, Osnovne škole Sveta Nedelja. Martina Brglez, Josipa Zajed i Ivana Tubikanec, pod vodstvom Ivane Rodić, nagradu su osvojile zahvaljujući 1. mjestu na državnom natjecanju.

Kod muških ekipa titula najboljih pripala je plivačima Osnovne škole Bogumila Tonija. Filip Matejčić, Dominik Kalingar, Marko Plazanić, Matija Herceg, Domagoj Erbežnik, i Erik Erbežnik te voditelj Zoran Rajčević bili su 6. na državnom natjecanju.

I, kao šećer na kraju, ukupno najbolja sportska društva Zagrebačke županije u konkurenciji 45 osnovnih škola dolaze iz Samobora i Svete Nedelje – ŠŠD LOB Osnovne škole Bogumila Tonija i ŠŠD Žabac Osnovne škole Sveta Nedelja.

K.S.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 10. kolo Samobor Mercator - Trešnjevka II 24:24 (15:12)

Bod izgubljen u zadnjoj sekundi

Samoborke su odlično ušle u susret i od samog početka vodile, u jednom trenutku i s 5 pogodaka prednosti, da bi se na odmor otišlo s 3 gola viška za samoborski sastav. U nastavku se igra gol za gol sve do zadnjih 15 minuta kada Samoborke gube prednost 21:18, a gošće stižu na 21:21. Ipak, samu završnicu obilježio je dosuđeni sedmerac za gošće u zadnjoj sekundi (iako će mnogi potvrditi da je vrijeme već bilo isteklo delegat Živec je odlučio drugačije) iz kojeg Trešnjevka izjednačuje. U domaćoj ekipi Fofonjka je postigla 7, Plazina 6, a Šilobod i Mandić po 4 gola.

Ono što je još obilježilo ovaj susret je i nastup Sonje Bašić, koja je standardna igračica prve ekipe Trešnjevke. Budući da je prvenstvena stanka zbog nastupa reprezentacije na svjetskom prvenstvu, postoji mogućnost da se neke igračice povuku iz prve u drugu ekipu, ali moramo reći da je to bio nekorektan potez Trešnjevčanki, jer protiv ostalih ekipa nisu nastupale u ovom sastavu. Dio krivnje ide i na manjkava pravila HRS-a.

Ocjena polusezone bit će bolja, ako se Samoborke u zadnjem kolu jesenskog dijela s gostovanja kod Gorice vrate s pobjedom.

RUKOMET - 3. HRL središte, 11. kolo ZG Dubrava - Rudar 24:36 (15:18)

Lijep pogled s vrha

Rukometaši Rudara postigli su i šestu uzastopnu pobjedu i drže sam vrh ljestvice nakon što su pobijedili i u derbiju 11. kola ZG Dubravu, drugoplasiranu momčad na prvenstvenoj tablici. Nakon početnog ispitivanja snaga i igre gol za gol, Rudari prvu prednost rade oko 20. minute, kada odlaze na tri razlike, a tu prednost zadržavaju do kraja poluvremena. U nastavku utakmice opet izjednačena igra sve do 45. minute, kada Rudari nizom od 6 pogodaka za redom bez primljenog gola odlaze na 10 pogodaka prednosti i odlučuju utakmicu u svoju korist.

Kod domaćina se istaknuo Ivan Dumančić postigavši 10 golova, dok su kod Rudara bolji od ostalih bili već standardno Goran Višić, koji je s 12 golova povećao prednost na ljestvici najboljih strijelaca lige, a dobro su ga na ovom gostovanju pratili Zoran Fabeković sa 7 i Vladimir Šujster s 5 golova.

Sljedeću utakmicu rukometaši Rudara opet gostuju kod izravnih konkurenata za prvo mjesto, ekipe Metalca iz Zagreba. Utakmica se igra u subotu, 8. prosinca, s početkom u 16,30 minuta u zagrebačkoj dvorani Kutija šibica.

Za Rudare stiže još jedna dobra vijest. Stigla je i posljednja suglasnost nužna u postupku dobivanja lokacijske dozvole za sportsku dvoranu. Ako sve bude teklo prema planu, sljedeće godine mogli bi početi i radovi na njenoj izgradnji.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 7. kolo Samobor – Petrinja 94:55 (41:30)

Presudila šira klupa

SAMOBOR: Samardžić 20, Močan 7, Levanić, Peris 3, Hrvoj 13, Baranašić 4, Marinić 6, Kutija, Špiček 4, Šilobod 5, Krešić 10, Ćorić 22. Trener: Milan Ličina

PETRINJA: Roksa, Kosturin, Gregurić 14, Ćakširan 11, Kasalo, Mrđenović 17, Lipovac 12, Kukolić, Koljaja, Dvorneković 1. Trener: Gregurić Krešimir

Dok Samoborci čestim izmjenama ostaju svježi i za drugo poluvrijeme, gosti igraju s istom petorkom gotovo cijelu utakmicu. Početkom drugog poluvremena najjača petorka Samoboraca igra kvalitetno u obrani i precizno u napadu i protiv već umornih gostiju vrlo brzo vode s 25 razlike. Zadnju četvrtinu rezerve Samobora igraju maksimalno agresivno u obrani, dopustivši gostima da postignu samo 5 koševa u deset minuta igre za visoku i zasluženu pobjedu Samoboraca. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću bekovi Ćorić s 22 i Samardžić s 20 koševa. U obrani odlično su odigrali centri Krešić s 12 te Kutija i Hrvoj s po 11 skokova. Kod gostiju najbolje su odigrali bek Mrđenović sa 17 i centar Gregurić sa 14 koševa.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 9. kolo Samobor – Vučići 61:90 (26:52)

Nenadoknadivi promašeni ziceri

SAMOBOR: Koprivnjak 2, Anzulović 25, Hulina, Muslić, Omerović 2, Geiger 7, Katanec, Kučko 9, Pintar 12, Nađ, Šmit 2, Tokić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

VUČIĆI: Ramljak 10, Krajačić 16, Šarić 2, Markežić 12, Štimac 5, Bednaž 2, Matić 10, Šukanec 19, Toljan 4, Podnar 10, Mornar. Trener: Dulibić

Samoborci su ušli u utakmicu nekako preplašeno i s dosta promašenih zicera. To koriste gosti i do poluvremena stvaraju veliku prednost. U nastavku Samoborci igraju mnogo bolje u napadu, ali ne uspijevaju smanjiti vodstvo gostiju iz prvog poluvremena. Kod Samoboraca, uz raspoloženog Anzulovića s 25 koševa, 11 skokova i 6 blokada te Pintara s 12 koševa, nije više bilo raspoloženih igrača za jači otpor Vučićima. Kod Vučića istakli su se Šukanec s 19 i Krajačić sa 16 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – I. županijska liga – 5. kolo Ivanić – Samobor 40:101 (23:48)

Rekordnih 61 razlike

SAMOBOR: Belamarić 7, Martinović 13, Rendulić 2, Mandalinić 14, Dragozet 2, Levanić 26, Džimbeg 6, Račić, Vlahović 8, Dašić 23. Trener: Robert Levanić

IVANIĆ: Maronić, Dadić 4, Oštrić, Vrlec 2, Lovrenščak 13, Turkali 2, Vujanić 5, Rogić, Delenić 8, Kolaković, Vasili 6. Trener: Vasili I.

Tehnički mnogo bolja ekipa Samoboraca s lakoćom je proigravala svoje centre pod košem domaćina za lagana poentiranja na ziceru. U svakoj četvrtini vodstvo Samoboraca se povećavalo da bi se na kraju zaustavilo na visokih 61 razlike. U pobjedi Samoboraca najviše su pokazali bek Levanić s 26 i centar Dašić s 23 koševa. Uz njih, solidno su odigrali i bekovi Mandalinić sa 14 i Martinović s 13 koševa. Kod Ivanića dvoznamenkast je bio samo Lovrenščak s 13 koševa.