SKIJANJE - Ski klub Samobor oprostio se od trenera Dubravka Lalića – Bucija koji prelazi u ski-tim Ivice Kostelića

Buci ide Ivici

Dugogodišnji glavni trener u Ski klubu Samobor, Dubravko Lalić - Buci, od ove sezone više nije trener Ski kluba Samobor. On će kao pomoćni trener u timu biti na raspolaganju najboljem hrvatskom skijašu Ivici Kosteliću. Velika je to čast i pohvala za sve što je uložio u skijanje, i to ne samo u proteklih 6 godina, dok je radio kao trener, nego i ranije, još od natjecateljskih dana.

Tim povodom, u prekrasnom ambijentu Paintball kluba Extreme u Jagnjić Dolu, u nedjelju 10. lipnja, skupili su se gotovo svi bivši i sadašnji natjecatelji i njihovi roditelji da bi se dostojanstveno oprostili od dragog nam Bucija. Uz dobru klopu, cugu i, naravno, igru, kakvo bi to bilo druženje da nije odigrana pokoja partija paintalla, vrlo dinamičnog i napornog sporta koji simulira ratovanje, ali u najsigurnijim mogućim uvjetima. Naime, svaki od sudionika je obavezan obući zaštitno odijelo, kapu, rukavice i zaštitnu masku za lice. Jer, iako je kuglica koja se ispaljuje mekana i rasprsne se pri dodiru, itekako hoće zapeći dodir s nezaštićenim dijelom tijela.

I.H.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 26. kolo

Novaki - Dinamo (J) 0:1 (0:0)

Odlučila jedna greška

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: D. Kožarec (Domaslovec)

Pomoćnici: B. Kožarec(Domaslovec) i Cikojević (Samobor)

Strijelci: 0:1 Granatir(89)

NOVAKI: Prahin, Egri, Struhak (od 80. Bungić), Đumlija, Podnar, Čović, Vrkić (od 70. D. Struhak), Bungić, Leopold, Avsec (od 40. Plavšić), Avsec

Trener: Željko Kovačić

DINAMO (J): Grgić (od 46. Peremin), Erić (od 46. Kovač), Kukec, Gulić, Pucko, Klepac, Grgec (od 76. Marić), Solenički, Granatir, Papa, Hribar (od 58. Hanzec)

Trener: Vladimir Đunđek

Igrač utakmice: Granatir (Dinamo)

U posljednoj utakmici u kojoj su i domaćini i gosti igrali za prestiž odlučila je jedna greška obrane Novaka. U 89. minuti Granatir koristi tu neopreznost te bodovi odlaze u Jakovlje (iako bi remi bio najravnopravniji rezultat), a Novaki se porazom opraštaju od svojih navijača za ovu sezonu.

Bestovje – Rakitje 2:3 (1:1)

Na kraju ni bod

BESTOVJE – Igralište u Bestovju

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Matić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 D. Martinčević(11), 1:1 Đaković(29), 1:2 D. Martinčević(55), 1:3 Novačić(80), 2:3 Petraš(85)

BESTOVJE: Pervan, Karažinec, Žerjavić (od 55. Borić), Kurtušić, Kostanjski, Rendulić, Đukić (od 60. Horvat), Đaković, Šarić, Mihaljević, Petraš

Trener: Vladimir Gržan

RAKITJE: Mihina, Hajdinjak (od 71. Brekalo), Boras, Španić (od 46. Dorotić), Novačić, Vrčković, Hlevnjak, Nuić, K. Martinčević (od 89. Balaško), D. Martinčević (od 87. Golub), Kramarić (od 65. Novačić)

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: D. Martinčević (Rakitje)

Bestovje se od 1. županijske lige nije uspjelo oprostiti niti sa bodom, gosti iz Rakitja su sa tri gola u domaćoj mreži bili previsoka prepreka. Nakon gostujućeg vodstva, Bestovje do poluvremena uspjeva vratiti rezultat u egal, ali u drugom dijelu gosti pojačavaju ritam te domaćini samo pet minuta prije kraja uspjevaju smanjiti na konačnih 2:3.

Nakon posljednjeg 26. kola prvak je Jamnica sa 62 boda, drugi je Dinamo (O) s 52, Rakitje je treće sa 47 bodova, Novaki su sedmi sa 42, dok je Bestovje na zadnjem, četrnaestom mjestu, s 12 bodova te slijedeće sezone nastavlja natjecanje u 2. županijskoj ligi.

RUKOMET - 7. međunarodni ženski rukometni turnir, Brezje, 9. i 10. lipnja

Rukometna proslava Dana državnosti

Ženski rukometni klub Sloga drugog vikenda u lipnju bio je domaćin 7. međunarodnog ženskog rukometnog turnira održanog povodom Dana državnosti. Na turniru je sudjelovalo devet ekipa: Krka iz Novog Mesta, Zagorec iz Krapine, Rudar iz Ruda i domaćin Sloga s četiri ekipe. Sve su se utakmice igrale na rukometnom igralištu u Brezju, pod pokroviteljstvom Zajednice športskih udruga i Saveza Zagrebačke županije. Sve prisutne u ime organizatora turnira pozdravio je predsjednik ŽRK Sloga Branko Radošević. U revijalnom dijelu turnira odigrana je utakmica najmlađih igračica u mini rukometu. Međusobno su se sastale najmlađe igračice Sloge i odigrale neodlučno.

Najviše veselja bilo je kod podjele medalja svim igračicama najmlađih uzrasta koje su predale igračice Sloge Ana Marija Dedić i Karla Lenard, dok su igračicama Rudara za osvojeno drugo mjesto na turniru pehar i medalje predale Jelena Vidović i Matea Ivanković. Na turniru je uručeno ukupno devet pehara i 160 medalja, a podijelio ih je predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Marijan Jurić.

Vlado Deščak prvak u paru i ekipni viceprvak

Europsko prvenstvo u pikadu održavalo se u Pragu od 2. do 9. lipnja. Sudjelovalo je 20 muških i 12 ženskih reprezentacija, među kojima je bila i Hrvatska. Oko 2600 igrača/ica natjecalo se u raznim disciplinama. Igralo se svaki dan, od 10 sati ujutro pa sve do ponoći - poprilično iscrpljujuće.

Ženska je reprezentacija osvojila 5. mjesto; u skupini su pobijedile Austriju i Francusku, dok su u daljnjem natjecanju izgubile od Mađarske, Njemačke i Češke i tako završile pete. No, zato je muška reprezentacija postigla izvanredan rezultat - osvojeno drugo mjesto! Iako su 1999. i 2000. bili najbolji u Europi, do sada nisu uspjeli postići nikakav uspjeh. Proteklih godina nisu uspijevali niti proći skupinu, dok su prošle godine osvojili 7. mjesto. Reprezentaciju je vodio izbornik Branko Šubić, a igrali su Zoran Grgić, Boris Krčmar, Igor Šestan, Zvonimir Lešić, Adis Buljubašić i naravno, svetonedeljski Vlado Deščak.

Put do srebra bio je iznimno težak i iscrpljujući. Igrali su u skupini s Nizozemskom, Mađarskom, Slovačkom i Slovenijom. U odlučujućoj utakmici za ulazak među 8 najboljih pobijedili su Sloveniju, u četvrtfinalu su pomeli Njemačku, dok su u polufinalu, uz dosta veliku borbu, pobijedili Srbiju. Finale s Poljskom bilo je napeto, ne toliko zbog igre već zbog neprestanih provokacija poljskih igrača. Naši su igrači bili slabijih živaca, što je Poljska iskoristila i pobijedila.

Svi su igrači dali maksimum od sebe, a Vlado Deščak bio je jedan od najboljih igrača. On nije osvojio samo ovu srebrnu medalju na prvenstvu; igrao je i u parovima, disciplina 501 SO. Zajedno s Borisom Krčmarom osvojio je zlatnu medalju! Pobijediti ih nije mogao nitko. Sudjelovao je 41 par, igralo se "knock out" sistemom i oni su uvjerljivo osvojili prvo mjesto bez ijedne izgubljene utakmice. Igrala se i pojedinačna disciplina 501 DO, u kojoj je sudjelovalo više od 450 igrača. Vlado je osvojio 13. mjesto i s tim je rezultatom znatno popravio "rejting" na europskoj listi igrača. Prije ovog natjecanja bio je na 42. mjestu, dok je sada na 16. Očito je da je Vlado iz natjecanja u natjecanje sve bolji. Sljedeći "zadatak" mu je da zajedno sa svojim klubom Sportaš ostvari što bolji rezultat u finalu Kupa Zagrebačke županije, koji će se održati idućeg vikenda u Klokočevcu.

Sandra Starjački

KARTING - Sport Stil Kup, Krško, 9. lipnja

Dvostruka pobjeda Svetonedeljčana

Utrka u Sport Stil kupu u Krškome vožena je u subotu, 9. lipnja. Sudjelovalo je više od 100 vozača i vozačica. Najbolje rezultate u svojim karijerama napravili su Svetonedeljčani Borna Vlašić i Miroslav Šajnić. Naravno da se radi o prvim mjestima, svatko u svojoj klasi.

Ova će sezona mladome Borni sigurno ostati u dobrom pamćenju. Do sada je ostvarivao jako dobre rezultate i svaku utrku sve više napreduje. U klasi Rotax Junior u Krškome je startao s 1. mjesta i bez prevelike borbe s ostalim natjecateljima. Ostavio ih je daleko iza sebe i uvjerljivo osvojio prvo mjesto. Tomislav Pavlić utrku je u istoj ovoj klasi završio na 10. mjestu. No, to ne umanjuje njegov dobar uspjeh i izvanrednu vožnju cijelu sezonu, uzimajući u obzir da vozi tek godinu dana.

Miroslav Šajnić je u klasi Rotax Max startao s 2. mjesta i, za razliku od Borne, cijelu je utrku vodio borbu s ostalim natjecateljima, zatvarao se i pokušavao do kraja zadržati prvo mjesto, što mu je i uspjelo. On je, osim pehara u Sport Stil kupu, osvojio i onaj za prvo mjesto u Cro cupu, kao najbolje plasirani Hrvat u utrci. Iduća utrka vozi se u srpnju u Italiji.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 30. kolo

TOP – Dinamo Hidrel 3:1 (2:1)

Torpedirali Dinamovce

KERESTINEC – SC Kerestinec

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Filipčić (Ključ Brdovečki) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Puntarec(4), 1:1 Zadro(11), 2:1 Puntarec(35), 3:1 Matulin(54)

TOP: Husak, Zlački (od 60. Pejić), Matulin, Maceković, Leopold, Jakopec (od 49. Klemenčić), Vukas, Puntarec, Vršek, Stunja, Pavec (od 87. Čižmešija)

Trener: Josip Galić

DINAMO: Lovrić, Katalenić, Jankeš, Kulić, Perković, Milanščak, Cvetković, Rožić, Marinković, Kučan, Zadro (od 43. Tomčić)

Trener: -

Igrač utakmice: Puntarec (TOP)

U utakmici u kojoj je domaćinima trebala pobjeda za siguran ostanak Puntarec eurogolom donosi ranu prednost TOP – u. Ipak, nakon greške domaće obrane Zadro u 11. minuti izjednačuje na 1:1. TOP još jednim golom raspoloženog Puntareca do poluvremena vodi 2:1, a u drugom poluvremenu slijedi brzi gol Matulina za 3:1 te se do kraja igra bez neželjene nervoze i sva tri boda ostaju u Kerestincu za veliko slavlje i ostanak u ligi.

Sloga (K) – Klokočevac 0:2 (0:0)

Nadahnuti Kos

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Kos(61), 0:2 Murić(68)

SLOGA: Družinec, Karašić, Vorel, Sokolić, Korman (od 46. Krajinović), Bosankić (od 76. Rendulić), Podgorski, Kovačević, Crnogaj (od 81. D. Nuić), Pleteš, Oković (od 46. R. Nuić)

Trener: -

KLOKOČEVAC: Duspara, Dolić, Vitko, Salopek, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Brujić (od 46. Kovačević), Murić, Bošnjak (od 85. Čalić)

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

U utakmici koja u rezultatskom dijelu nije ništa odlučivala Klokočevac je ostvario pobjedu zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu te nadahnutosti Kosa. U prvom dijelu bez prilika, a u 61. Kos je precizan iz slobodnog udarca za vodstvo gostiju. Sedam minuta kasnije Murić uzima loptu domaćem igraću na 16 metara te lagano pogađa za 0:2.

Zrinski Tehnovent – Lomnica 9:4 (4:2)

Četiri komada Jagodića

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Drkulec (Donja Pušća)

Strijelci: 1:0 Jagodić(6), 2:0 Jagodić(12), 3:0 Jagodić(25), 4:0 Radek(35), 4:1 K. Ačkar(38), 4:2 Jurić(44), 5:2 Tenšek(50), 5:3 K. Ačkar(59), 6:3 Draclin(65), 7:3 Beloša(70), 8:3 Jagodić(71), 9:3 Krstanović(85), 9:4 K. Ačkar(90)

ZRINSKI: Fabijan (od 46. Peršić), Radek, Blažević (od 57. Draclin), Lehpamer (od 55. Binički), Šicl, Jagodić, Razum (od 35. Hržić), Žganjer, Krstanović, Hainešek, Tenšek (od 60. Beloša)

Trener: -

LOMNICA: Šoštarec, Ververger, Ivanković, Pejić, Čurić, Šoštarec, Z. Ačkar, Škala, Jurić, K. Ačkar, Stepanić

Trener: -

Igrač utakmice: Danijel Jagodić (Zrinski)

Čak 13 golova su malobrojni gledatelji mogli vidjeti u utakmici Zrinskog i Lomnice. Do poluvremena 4:2 da bi u nastavku domaćini još malo pojačali tempo i pobjedili s velikom razlikom. Za domaćine se u festivalu golova istaknuo Jagodić s 4 gola, dok je goste predstavljao K. Ačkar s tri.

Jelačić - Bregana 2:1 (0:1)

Preokret na kraju

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Kranjec (Keleminovec)

Pomoćnici: Matijaš (Sv. I. Zelina) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Otmačić(43), 1:1 Maksimović(75), 2:1 Maksimović(86)

JELAČIĆ: Grahovac, Barbarić, Matejčić, K. Matković, Jurčić, Mikulin, H. Matković (od 46. Čopić), Culović, Mirenić, Novosel (od 70. Maksimović), Mikulinec

Trener: Vlado Horvat

BREGANA: Štibuhar, Grdanjski (od 53. Kulašević), I. Andabak, Jurković, Otmačić, Brajković (od 73. Mršić), Kasalo, Klisurić (od 46. Sokolović), A. Andabak, Ivančić, Župančić

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Ozren Maksimović (Jelačić)

Momčad Bregane nesretno je izgubila već gotovo dobivenu utakmicu protiv Jelačića. U slabom prvom poluvremenu uglavnom su se gosti ispromašivali, a gosti su to kaznili golom Otmačića u 43. minuti. U 70. minuti gosti mijenjaju i uvode Maksimovića koji u zadnjih 15 minuta postiže dva gola za potpuni preokret i pobjedu domaćina.

Nakon posljednjeg 30. kola prvak je Laduč sa 67 bodova, drugi je Savski Marof sa 61 bodom, Klokočevac je osmi sa 43 boda, Zrinski i Bregana su na devetom i desetom mjestu sa 42 boda, dok je TOP na dvanaestome mjestu sa 39 bodova.

TENIS - Ove godine Teniski klub Samobor 1890 postigao je najbolje rezultate u povijesti

Reket u ruke i na tenis!

TK Samobor 1890 sve se više razvija. Broji više od 100 odraslih članova, većinom rekreativaca, i više od 50 natjecatelja i polaznika teniske škole. Aktivnosti se odvijaju na 8 vlastitih zemljanih terena te na jednom natkrivenom terenu.

Tijekom 2007. godine upisujemo nove članove. Upisnina iznosi 150 kn, a godišnje članarine kreću se od 300 do 1.200 kn.

U klubu već niz godina djeluje škola tenisa, a od ove godine kreće s radom i škola pod vodstvom studenata Kineziološkog fakulteta.

Ove godine ostvaren je najbolji rezultat u povijesti našeg Kluba: Krško open ITF FUTURES, finale parova - naš igrač Antonio Šančić u paru s Kristijanom Mesaroš osvojio je drugo mjesto.

Drugo mjesto na ovogodišnjem Državnom veteranskom prvenstvu klubova osvojila je i veteranska ekipa kluba (+35). Za naš Klub nastupili su N. Samac (kapetan), D. Perkov, A. Vukadin, R. Vugrin i J. Kalaica.

Seniorska ekipa Kluba natječe se u drugoj teniskoj ligi Hrvatske. Do sada je odigrano 6 kola i ekipa bilježi pobjede u susretima s TK Chromos i TK Pećine te TK Punčec. Sljedeće kolo igra se u Samoboru 16.06.2007. s početkom u 10,00 h.

Na našim terenima ove godine su već odigrani svi planirani turniri iz kalendara HTS: Otvoreno prvenstvo Samobora do 12 godina, do 14 godina, do 16 godina i do 18 godina. Na OP Samobora do 14 godina turnir je osvojila domaća igračica Melita Ferjanić.

Za dodatne informacije obratite se tajništvu Kluba na telefone 01/33 63 501 ili mobitela 099/69 53 671.

U tijeku je upis novih članova. Pridružite nam se!

Brana Resanović

NOGOMET - 3. HNL zapad – 34. kolo Novalja – Samobor 6:0 (6:0)

Fala Bogu da je kraj!

NOVALJA – Igralište Cissa Praško

Sudac: Bevčar (Labin)

Pomoćnici: Ilić (Potpićan) i Bikić (Gospić)

Strijelci: 1:0 Tomljenović(10), 2:0 Smajlović(20), 3:0 Smajlović(25), 4:0 Paracki(35), 5:0 Kremenović(36), 6:0 Kremenović(44)

NOVALJA: Tomašić, Bošković, Andrade, Orlović, Kremenović, Mahovkić, Banović, Paracki, Plecić, Tomljenović, Smajlović

Trener: Ivica Datković

SAMOBOR: Ibrahimović, Štefković, Pavlović, Ivanišević, Tolić, Antunović, Lisec, Sopić, Mišura, Grgečić

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Ratko Kremenović (Novalja)

Za posljednje kolo Samoborci su ostavili pravi igrokaz. Doputovali su u Novalju sa samo deset igrača (od čega su neki tek prvi put igrali u seniorskoj konkurenciji), a nakon odigranih 45 minuta i odmora na teren ih se vratilo samo sedam. Nakon nekoliko minuta igre u drugom dijelu i „ozljede“ Antunovića sucu Bevčaru nije preostalo ništa drugo nego da prekine utakmicu zbog nedostatka igrača te je i dotadašnjih 6:0 i konačan rezultat.

Nakon posljednjeg 34. kola prvak je Vinogradar sa 66 bodova, druga je Segesta sa 62, dok je Samobor na sedamnaestome mjestu s 24 boda te slijedeće sezone nastavlja natjecanje u 4. ligi.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 34. kolo Jaska – Sava 1:7 (0:3)

Sedmica za 9. mjesto

JASTREBARSKO – Igralište na centrali

Sudac: Čunčić (Kuče)

Pomoćnici: Ratešić (Hrastina) i Mustapić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Žižić(10), 0:2 Horvat(21), 0:3 Petravić(43), 0:4 Šurbek(69), 0:5 Biškupić(78), 1:5 Matešić(79), 1:6 Matošević(86), 1:7 Biškupić(90)

JASKA: Novosel, Butvec, Čengić, Lafter, Svoboda (od 46. Miljević), Tomašević, Rožić, Vulje, Tokmadžić (od 55. Mačešić), Mesić, Ivančić,

Trener: Dinko Svoboda

SAVA: Pintar, Gavran, Žižić (od 46. Šurbek), Drenški, Čakanić, Jordan, Đurđević, Horvat (od 60. Biškupić), Maršanić, Mamić (od 46. Matošević), Petravić

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Sava)

U zadnjoj utakmici u sezoni gosti su imali lagan posao te su se sa već otpisanom momčadi Jaske lako obračunali i ostvarili visoku pobjedu. Golovima Žižića, Horvata i Petravića do poluvremena je 0:3, a u nastavku još četiri gola Save za najuvjerljiviju pobjedu ove sezone (uz pobjedu od 8:2 protiv Sloge Maris).

Nakon posljednjeg 34. kola prvak je momčad Poleta (B) s 86 bodova, drugo je Dugo Selo sa 65, dok je Sava sezonu završila na devetom mjestu s 51 bodom.

RUKOMET - U našem gradu će 16. i 17. lipnja biti održan 7. međunarodni rukometni turnir

Ponajbolje mlade rukometašice u Samoboru

Dvorana Bogumila Tonija, točnije ŽRK Samobor Mercator, ugostit će žensku rukometnu reprezentaciju, uzrast do 17 godina. One će nastupiti na samoborskom turniru za mlade nade, ali i dva dana trenirati u našem gradu pod vodstvom izbornika Borisa Dvoršeka. Osim njih, na 7. međunarodnom rukometnom turniru nastupit će i reprezentacija Zagrebačke županije U-17, reprezentacija Regije Sjever U-17, RK Lokomotiva U-19, RK Krka U-17 iz Novog Mesta, RK Celje U-19 te mlade rukometašice ŽRK Samobor Mercator U-17.

Zapravo, to je priznanje za dobar rad u klubu s mladim igračicama koje su već sudjelovale u radu i kampovima hrvatske reprezentacije. Tako će Monika Šilobod, Lorena Kovačić, Anamarija Fofonjka i Ivona Štrkalj na ovom turniru igrati za reprezentaciju Zagrebačke županije, čiji je izbornik Nenad Plašić, a trenerica Dubravka Tunjić, glavna osoba zadužena za struku u samoborskom klubu.

Turnir počinje 16. lipnja u 16 sati utakmicom Samobora i Krke, a u nedjelju će cjelodnevni program početi u 11,30, utakmica za treće mjesto igrat će se u 16,45, a finale u 18 sati.

Iz samoborskog kluba još i vijest da će pet igračica 94. godišta sudjelovati u kampu hrvatske reprezentacije koji počinje 7. srpnja.

M.Š.

NOGOMET - Mlađi pioniri NK Samobora prvaci Prve županijske lige s 10 bodova prednosti i gol razlikom od 120:7

Erba i njegovi dečki razbili konkurenciju!

U utakmici posljednjeg kola Prve županijske lige za mlađe pionire, odigranoj u nedjelju 10. lipnja, pioniri Samobora pobijedili su Slogu s 4:0 i potvrdili prvo mjesto na prvenstvenoj tablici. Na kraju su skupili 70 bodova, deset više od drugoplasiranog Dugog Sela. Golove su ovaj put dali Erceg, Plečko, Stanec i Vranković.

Do prvog su mjesta puleni trenera Erbežnika došli s izvanrednom gol - razlikom, sa 120 datih i samo 7 primljenih golova. Osim malim nogometašima, posebne zasluge pripadaju treneru Danijelu Erbežniku, kojeg je nedavno za rad s mlađim uzrasnim kategorijama "posudio" i Dinamo, i koji je u rad klinaca unio moderne pedagoške metode i uložio svo svoje znanje, prikupljeno kroz niz seminara, tečajeva, skupova i škola.

Malo je fanatika poput popularnog Erbe koji trening ne prekida ni radi kiše, ni zime, ni praznika, ni nedjelje i koji ima toliko potrebnu karizmu zbog koje mu se na rad odazivaju svi klinci željni uspjeha u "najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu".

No, evo i momčadi koja je zaslužna za ovaj uspjeh: Ladišić, Martić, Žitković, Širanović, Kotarski, Erceg, Vranković, Stanec, Vitko, Župančić, Razum, Čučić, Plečko, Bortas, Dimitrovski, Drušković, Beljak, Drenški, Celižić, Erbežnik, Skendrović, Krčmar, Vujnović i Marković.

Nadam se da će ovaj tekst potaknuti i neke nove sponzore i razinu rada u klubu podići na još višu razinu, a i športski bi djelatnici koji sjede blizu kase trebali znati cijeniti ovaj nesumnjivo do sada najveći uspjeh NK Samobora kada su u pitanju mlađe uzrasne kategorije.

Na kraju sezone na igralištu je priređen roštilj i odlučeno je da osvojeni pehar svaki igrač drži kod kuće tri dana, nakon čega se vraća prostorije kluba.

Drago Plečko

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Vrbovec - Samobor 53:70 (21:30)

Dominirali obranom

U prvoj četvrtini obje ekipe igraju vrlo dobro i čvrsto u obrani tako da koševi padaju na kapaljku. Početkom druge četvrtine Samoborci igraju još bolje u obrani, Plečko i Levanić hvataju sve lopte pod svojim košem i precizno proigravaju u kontranapadima Gionechettija i Geigera za lake poene te serijom od 14:0 ostvaruju znatniju prednost. Do kraja utakmice Samoborci igraju u istom tempu bez opuštanja te na kraju uvjerljivo i zasluženo dobivaju susret. Kod Samoboraca, uz najučinkovitijeg Gionechettija s 23 koša, treba pohvaliti i vrlo dobre Geigera s 11 i Pintara s 10 koševa, ali i najboljeg obrambenog igrača Plečka koji je dominirao u skoku pod oba koša. Kod domaćina istaknuo se Botić s 20 koševa.