Rezultati 6. Olimpijskog festivala dječjih vrtića Zagrebačke županije

Ivanić Grad preko Samobora do Rijeke

U prošlom broju pisali smo o 6. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Zagrebačke županije, koji je održan 15. svibnja na gradskom stadionu Samobor. Ovaj put donosimo rezultate malih natjecatelja iz 5 olimpijskih disciplina.

Kod malonogometaša slavio je vrtić Perkovčeva ispred Mlinske i Ivanić Grada. Kod djevojčica poredak je bio Perkovčeva, Mlinska, Sveta Nedelja.

Na 50 metara za dječake najbrži je bio Ivan Košutić (Zaprešić) ispred Marija Lukinovića (Ivanić Grad) i Borne Ivoševića (Perkovčeva). Kod djevojčica pobjedila je Ana Malec (Ivanić Grad) ispred Ane Fresl (Perkovčeva) i Pavle Sklepić (Preradovićeva).

Skok u dalj s mjesta pripao je Jakovu Joviću (Ivanić Grad) koji je nadskakao Tomislava Belju (Zaprešić) i Matea Odeljana (Bregana), kod djevojčica isto je učinila Lorena Vukić (Zaprešić) koja je slavila ispred Mihaele Uroić Štefanko (Mlinska) i Ane Katarine Vlašić (Preradovićeva).

Štafeta vrtića iz Perkovčeve bila je najbrža u konkurenciji dječaka na 4x25 metara, druga je bila Sveta Nedelja, a treća Preradovićeva. I kod djevojčica je Perkovčeva bila najbrža, ponovno ispred Svete Nedelje, treće mjesto za Zaprešić.

U bacanju teniske loptice u dalj slavio je Domagoj Rajski (Ivanić Grad) ispred Karla Jurena (Bregana) i Roka Bezjaka (Sveta Nedelja). Kod djevojčica najbolja je bila Ivana Vidović (Ivanić Grad), ispred Nikol Čavlović (Perkovčeva) i Helene Laljak (Zaprešić).

Ukupno, najbolji je Ivanić Grad sa 61 bodom koji je na taj način izborio plasman na završnicu u Rijeci. Zaprešić je bio drugi (55), a Perkovčeva treća s 53 boda. Daljnji poredak: Mlinska 32, Sveta Nedelja 30, Preradovićeva 25 i Bregana 25.

K.S.

KARATE - Rezultati Karate kluba Bregana na prvenstvu Hrvatske u karateu za juniore i juniorke - Rijeka, 20. svibnja

Srebro za Dejana Ćosića

Član Karate kluba Bregana Dejan Ćosić ostvario je veliki uspjeh osvajanjem srebrne medalje u kategoriji do 75 kg. Ovo je Dejanu šesta medalja s državnih prvenstava u borbama kojom potvrđuje natjecateljsku kvalitetu i kontinuitet u osvajanju odličja od uzrasta učenika, preko mlađih kadeta i kadeta do juniora.

Odličan nastup imao je i Ante Andabak u kategoriji do 80 kg.

Nakon uvjerljive pobjede u prvom meču, poražen je u drugom kolu od kasnijeg prvaka Vučića. Nakon još jedne pobjede u repasažnoj borbi, Ante u meču za treće mjesto ispušta bodovnu prednost u zadnjim sekundama i, nažalost, ostaje bez medalje u pojedinačnoj konkurenciji.

U ekipnom dijelu natjecanja, Dejan i Ante su nastupili kao pojačanje za ekipu Karate kluba Croatia iz Zagreba i osvojili treće mjesto.

Goran Romić, trener Karate kluba Bregana, zadovoljan je nastupom i napretkom svojih sportaša koji su pokazali da se uz kvalitetan rad i zalaganje mogu postići vrijedni uspjesi.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 23. kolo

Rakitje – Jamnica 1:2 (0:0)

Primili ga u zadnjoj minuti!

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Gregurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Vugrinić (47), 1:1 Martinović(82), 1:2 Tolić(90)

RAKITJE: Duvnjak, Hajdinjak (od 63. Brekalo9, Boras, Barun, Vrčković, Hlevnjak (od 67. Dorotić), Nuić, A. Martinović, Novačić (od 82. Golub), K. Martinović

Trener: Borislav Perica

JAMNICA: Josipović, Rupa, Kvesić, Topolnjak, Krpan, Tolić, Kelava, Kristić, Kurtagić, Prigorac, Vugrinić (od 70. Vujanić)

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tolić (Jamnica)

U prvom dijelu utakmice između Rakitja i vodeće momčadi lige nema pogodaka. U drugom gosti su ambiciozniji te traže pobjedu za ostanak na prvom mjestu te već u 47. minuti dolaze u prednost. Na 1:1 u 82. poravnava Martinović, no sva tri boda Jamnici u sudačkoj nadoknadi donosi Tolić.

Novaki – Bestovje 3:2 (1:0)

Teže od očekivanog

NOVAKI – ŠC Novaki

Sudac: Lafter (Okić)

Pomoćnici: Marčetić (I. Reka) i Kušar (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Bungić(15), 1:1 Milković(55), 1:2 Milković(66), 2:2 Leopold(70), 3:2 Leopold(84)

NOVAKI: Prahin, Egri, P. Vrkić, Avsec, Podnar, Đumlija, Genus, Bungić (od 87. M. Vrkić), Leopold, M. Marković (od 80. Struhak), I. Marković

Trener: Željko Kovačić

BESTOVJE: Pervan, Turčinović (od 82. Đukić), Džaja (od 70. Karažinec), Đaković, Jager, Rendulić, Žerjav, Kurtušić, Milković, Šarić, Sajfert (od 46. Lukać)

Igrač utakmice: Leopold (Novaki)

Teže od očekivanog su domaćini došli do tri boda protiv zadnjeg Bestovja. Počelo je dobro za Novake koje Bungić u 15. minuti dovodi u vodstvo. Tim rezultatom se odlazi na odmor, a u drugom dijelu raspoloženi Milković sa svoja dva gola daje prednost gostu od 1:2. No ipak, senzaciju gosta nije dozvolio Leopold sa svojim golovima u 70. i 84. te bodovi ostaju u Novakima.

Nakon 23. kola vodi Jamnica s 53 boda, drugi je Dinamo (O) sa 49, Novaki su treći sa 42 boda, Rakitje četvrto sa 40, dok je Bestovje na četrnaestome mjestu s 9 bodova.

RUKOMET - 3. HRL središte, 26. kolo Zaprešić – Rudar 29:30 (15:15)

Poravnati s Metalcem

I karavana rukometnih trećeligaša došla je do kraja. Nakon 26. kola natjecanja Metalac i Rudar okončali su sezonu s 43 boda, ali zbog boljeg međusobnog omjera prvak je Metalac i slijede mu kvalifikacije za ulazak u drugu ligu zapad. Karakteristika posljednjeg kola je poraz već opuštenih, i vjerojatno kvalifikacijama okrenutima, igrača Metalca od Gorice te pobjeda hrabre ekipe Rudara kod uvijek neugodnog Zaprešića. U toj se utakmici učinkovitošću istaknuo Zoran Fabeković s 13 golova. Čistim jezikom brojki, kada se sumira sezona Rudara, onda se bilježi 21 pobjeda, 1 neriješen rezultat i 4 poraza, od kojih je svakako kiks onaj protiv Maksimir Pastele, dok su u ostalima veliku ulogu imali i suci.

Sve u svemu, vrlo dobra sezona za Rudar, uz uvijek borbenu i poštenu igru i na tome im treba čestitati.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 31. kolo Samobor – Zagorec 2:5 (2:0)

Već navikli na batine

Sudac: Gulan (Zagreb)

Pomoćnici: Vrabec i Fiolić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Brujić(2), 2:0 Horvat(27 – 11m), 2:1 Brlek(60), 2:2 Brlek(72), 2:3 Brlek(77), 2:4 Malarić(79), 2:5 Pek(83)

SAMOBOR: Mičić, Horvat, Ivanišević (od 48. Pavlović), Skoko, Komar, Kunštek, Puškarić, Antunović (od 70. Novak), Čavar (od 80. Grgečić), Brujić, Jovanović

Trener: Petar Ignjatić

ZAGOREC: Đurđek (od 86. Malogorski), Kantolić, Šemnički, Glogoški, Zlomislić, Brlek, Kapetan, Kunštek, Malarić (od 82. Štrok), Kos (od 46. Poslončec), Pek

Trener: Vjekoslav Blašković

Crveni karton: Puškarić (52 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Zvjezdan Brlek

Nakon prvog dijela i sigurnih 2:0 činilo se da će Samoborci nakon dugo vremena konačno doći do pobjede, ali crveni karton Puškarića u 52. minuti pokrenuo je Zagorec. Veteran Brlek u razmaku od sedamnaest minuta postiže svoj hat – trick, a pobjedu gostiju svaki sa po jednim golom potvrdili su još Malarić te bivši napadač Samobora Pek.

Nakon 31. kola vodi Vinogradar sa 60 bodova, drugo je Vrapče s 56, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu s 24 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 31. kolo Polet (B) – Sava 5:0 (3:0)

Teško protiv prvaka

BUŠEVAC – Igralište SRC Zvrnik

Sudac: Malekinušić (Osekovo)

Pomoćnici: Mužar (Sisak) i Brozović (Kutina)

Strijelci: 1:0 Rožić (10), 2:0 Hajduk(23), 3:0 Hajduk(27), 4:0 Petravić(52), 5:0 Bibić(90)

POLET: Grilec, Zaloker, Hleb, Ferenček (od 46. Petravić), Prekratić, Berković, Sedmak, Novosel, Hajduk, Sučić (od 46. Bibić), Rožić

Trener: Damir Petravić

SAVA: Pintar, Gavran, Žižić, Matošević, Biškupić (od 46. Belini), Đurđević, Karamarko, Horvat, Dodig, Ladan, Petravić

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Igor Hajduk (Polet)

Prvak 4. HNL nije imao previše problema sa momčadi Save te im je nanio peti uzastopni poraz. Do poluvremena zahvaljujući raspoloženom Hajduku domaćini imaju tri gola prednosti, a u drugom dijelu golman Save Pintar još dva puta kapitulira, a posebno je lijep bio peti gol Poleta kada je Bibić bio precizan iz slobodnog udarca.

Nakon 31. kola vodi Polet sa 79 bodova, druga je Iskra Zelina s 59, dok je Sava na devetom mjestu s 45 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 27. kolo

Laduč – TOP 5:0 (2:0)

Pukla petarda!

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Bratković (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Rede(24), 2:0 Krznarić(28 – 11m), 3:0 Ledinščak(69), 4:0 Lozar(71), 5:0 Lozar(87)

LADUČ: Belko, Marković, LeskovarČičko, Krznarič, Bakić (od 46. D. Vulić), Rede, Ledinščak (od 69. M. Vukić), Pažin (od 66. Lozar), Merkl, Kušević

Trener: Davor Orsag

TOP: Husak, Zlački, Stunja, Maceković (od 63. Čižmešija), Leopold (od 77. Razum), Jakopec (od 55. Pejić9, Vukas, Puntarec (od 54. Janković), Josipović, Čamić, Klemenčić

Trener: Josip Galić

Crveni karton: Husak (28 - prekršaj)

Igrač utakmice: Vedran Rede (Laduč)

Kod vodeće momčadi lige gosti iz Kerestinca nisu imali nikakve šanse. Kada je kod vodstva Laduča od 1:0 dosuđen jedanaesterac za domaćine i vrataru gostiju dodjeljen crveni karton ( na gol je morao igrač Stunja zato što gosti nisu imali rezervnog golmana) bilo je samo pitanje sa koliko će razlike Laduč ostvariti pobjedu. Na kraju se ta brojka zaustavila na pet.

Lomnica – Bregana 2:5 (1:0)

Pet ih puta slomili!

DONJA LOMNICA – Igralište Lomnice

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Radišić (Zaprešić) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 K. Ačkar(43), 1:1 Jurković(66), 1:2 Sokolović(76), 1:3 Matijaščić(83), 2:3 K. Ačkar(87), 2:4 Matijaščić(89), 2:5 Celizić(90)

LOMNICA: Cundeković, Pečeniković (od 16. Druzović), Kozarić, Smolković, Šoštarec, Stepanić, Grđan, Z. Ačkar, K. Ačkar, Tušek, Jurić (od 60. Jeđud)

Trener: Siniša Klafurić

BREGANA: Otmačić, Andabak, Jurković, Dekalić (od 77. Kulašević), Brajković (od 70. Grdanjski), Kasalo, Matijaščić, Sokolović, Celizić, Ivančić, Župančić

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Tomislav Sokolović (Bregana)

U slabom prvom dijelu Lomnica, zadnja na tablici, vodi 1:0 pogotkom Ačkara 1:0. No u drugom dijelu gostima se u napadu otvara te u zadnjih pola sata utakmice su čak pet puta precizni. Rezultat je izjednačio Jurković, prednost donio Sokolović, a pobjedu protiv slabe Lomnice su potvrdili Celizić s jednim i Matijaščić s dva gola.

Klokočevac – Zaprešić 3:3 (2:1)

Malo je falilo za tri boda

Sudac: Bugarinović (Graberje)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Brujić(10), 1:1 Zelić(39), 2:1 Bošnjak(42), 2:2 Valenčak(80 – 11m), 2:3 Barun(85), 3:3 Kos(89)

KLOKOČEVAC: Čalić, Dolić, Bekiri, Petrić, Vitko, Salopek, Celizić, I. Kos, Brujić (od 71. Pavlin), Šeperić, Bošnjak

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Štoos, Mejdančić, Brkljača, Stipković, Barun, Zelić, Lulić, Valenčak, Kos, Galić

Trener: Ante Čorak

Crveni karton: Kos (62 – drugi žuti), Dolić (67 – drugi žuti), Mejdančić (75 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Franjo Šeperić (Klokočevac)

U utakmici koja je bila festival pogodaka (6) i crvenih kartona (3) domaćinu i gostu pripada po bod. Na poluvremenu je rezultat 2:1, a kada u razmaku od 10 minuta Klokočevac ostaje sa deset igrača na terenu, a gosti sa devet činilo se da je pobjednik odlučen. No gosti okreću utakmicu te sa igračem manje dolaze do vodstva od 2:3, no u 89. Kos spašava bod domaćinu preciznim slobodnim udarcem.

Savski Marof – Zrinski Tehnovent 4:0 (2:0)

Tak je kak je...

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Turk(7), 2:0 Postružin(35 – 11m), 3:0 Pirc(54), 4:0 Postružin(74)

SAVSKI MAROF: Regan, Večerić (od 69. Margetić), Jozić, Boch, Šenjug, Pirc, Đurinski, Lepesić, Postružin, Žlebački, Turk (od 76. Balagić)

Trener: Miroslav Šorgić

ZRINSKI: Peršić, Radek (od 78. Poklečki), Jazvić (od 68. Sirovica), Makarun, Šicl, Čajarkov (od 56. Radovanović), Razum (od 62. Beloša), Kasanović, Tenšek, Hainišek, Jagodić

Igrač utakmice: Siniša Jozić (Savski Marof)

Domaćini dominiraju tijekom cijele utakmice te je 4:0 i realan rezultat. Savski Marof je već u 7. minuti u vodstvu, a do poluvremena je 2:0 nakon što Postružin realizirao jedanaesterac. Do kraja utakmice još su po jednom precizni Pirc i Postružin za neugodan poraz igrača iz Farkaševca.

Nakon 27. kola vodi Laduč s 58 bodova, drugi je Savski Marof s 57, Bregana je sedma s 39 bodova, Zrinski deveti s 38, Klokočevac jedanaesti s 36, dok je TOP na trinaestom mjestu s 33 boda.

KARATE - JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE - Rijeka, 20. svibanj

Samoborski juniori brončani

U nedjelju, 20. svibnja, u velikoj se sportskoj dvorani na Trsatu u Rijeci održalo juniorsko (uzrast 18 do 21 godine) prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili najbolji juniori iz cijele države.

Viđene su vrlo kvalitetne borbe, što se moglo i očekivati obzirom da hrvatske juniorke i juniori u karate sportu pripadaju samom europskom i svjetskom vrhu.

S prethodnih velikih natjecanja (europska i svjetska prvenstva) mlade nade hrvatskog karate sporta su se vratili s pregršt osvojenih medalja te time samo nagovijestili kako će ovaj sport Hrvatskoj još dugi niz godina donositi vrijedne rezultate.

U Rijeci su nastupili i natjecatelji Karate kluba Samobor-Anindol i osvojili tri medalje te time skor osvojenih državnih medalja u 2007. godini povećali na čak 15 (seniori 8, juniori 3, mlađi uzrasti 4). Takvim učinkom se ne može pohvaliti niti jedan drugi hrvatski karate klub. Do kraja godine ostala su još državna prvenstva za kadete u borbama te u katama za sve uzrasne kategorije pa se očekuje još 15-ak državnih medalja.

U Rijeci je najviše pokazala Ida Jandrečić (kategorija do 53 kg) koju je samo sudačka loša procjena u finalnom susretu protiv reprezentativke opatijskog Metala udaljila od zlata. No, i ovaj rezultat je veliki uspjeh kada se zna da je Ida nedavno preboljela mononukleozu te tek prije 3 mjeseca počela ozbiljno trenirati.

Srebrni je bio i seniorski reprezentativac Tomislav Rašidagić koji je u finalu izgubio u produžetku od reprezentativnog kolege Vučića. Tomislavova forma je, nakon odličnog nastupa u Bratislavi na europskom prvenstvu gdje je briljirao, jako pala tako da nije pružio mečeve na koje smo navikli. Nakon tako duge sezone to i nije nimalo čudno.

Odličan rezultat postigla je i juniorska momčad, koja je, nažalost, izgubila polufinalni susret od ovog puta boljeg Hrvatskog dragovoljca, ali je u repasažnoj borbi nadvisila karlovački Kaplast te tako osvojila brončano odličje.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 17. kolo Zabok - Samobor 70:78 (40:26)

Probudili se u nastavku

U prvom poluvremenu Samoborci su, u vrućoj i sparnoj dvorani Zaboka, izgledali kao uspavani. Dotle su razigrani Zaboćani gotovo letjeli po dvorani poentirajući vrlo precizno iz čistih prilika s trica ili na zicerima, tako da na poluvremenu imaju visokih 14 poena prednosti.

Početkom drugog poluvremena mnogo agresivnija igra Samoboraca ostavila je domaćine 7 minuta bez pogotka, dok Samoborci serijom od 14 poena izjednačuju.

U zadnju četvrtinu krenulo se u "egal" rezultatu. Ponovo odličnih 7 minuta igre Samoboraca u obrani i napadu te odlaze na visokih 16 poena razlike 75:59. Posljednje tri minute susreta Samoborci igraju nešto opuštenije u obrani, tako da domaćini s četiri trice umanjuju zasluženu pobjedu Samoboraca na svega 8 poena razlike.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šilobod s 29 i Levanić s 25 poena. U obrani su vrlo dobro odigrali Oroz, Čajdo i Marković.

Kod Zaboćana najbolje su odigrali, dok nisu morali napustiti teren zbog 5 osobnih, Turk sa 14 i Vrančić s 12 poena.

Suci iz Zaboka Krmek i Turk bili su odlični.