Teško sa Žumberčanima

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Marčetić (Rugvica)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 0:1 D. Martinčević(4), 1:1 D. Petković(20), 2:1 K. Penić(30 – 11m), 3:1 F. Penić(36), 4:1 M. Petković(73), 4:2 Kramarić(75)

KRAŠIĆ: Šimatić, Prstac (od 75. Vincetić), Tuček, Šimecki, Ristevski, Ferenčić, M. Petković, K. Penić, F. Penić, M. Penić, D. Petković (od 45. Golub)

Trener: Mijo Novosel

RAKITJE: Mihina, Boras, Hajdinjak (od 46. Kramarić), Barun, Vrčković, Hlevnjak (od 75. Novačić), Nujić, Martinović, D. Martinčević, Dorotić (od 46. Čejvan), K. Martinčević

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Franjo Penić (Krašić)

Gosti već u 4. minuti vode pogotkom D. Martinčevića, ali do poluvremena domaćini okreću utakmicu u svoju korist te je do poluvremena već 3:1. U drugom dijelu svaku nadu za dostizanje prednosti Krašića Bestovje gubi kada M. Petković u 73. postavlja rezultat na 4:1. Do kraja utakmice Kramarić samo ublažava poraz na 4:2.

Jamnica – Novaki 1:1 (0:0)

Dvije prilike - jedan gol

DONJA KUPČINA – Igralište Donja Kupčina

Sudac: Mihalj (V. Mlaka)

Pomoćnici: Merkaš (Bukovje) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Vujanić(55), 1:1 M. Marković(71)

JAMNICA: Josipović, Rupa (od 24. Vujanić), Kvesić, Peršin, Krpan, Cerovski, Kelava, Koluder, Malošić, Prigorac, Milković,

Trener: Jasmin Ganić

NOVAKI: Prahin, Ergić, Vrkić, Avsec, Podnar, Đumlija, Genus, Vrkić, Plavšić, M. Marković, I. Marković

Trener: Željko Kovačić

Igrač utakmice: Tomislav Prahin (Novaki)

U derbi utakmici 20. kola Jamnica i Novaki su podijelili bodove. U nezanimljivom prvom dijelu sa malo prilika obje momčadi se orjentiraju na obranu, dok se igra u drugom dijelu rasbuktava te domaćini prvi dolaze do vodstva. Na sreću gostiju, iz svoje druge prave prilike oni stižu do izjednačenja koje ostaje do kraja utakmice.

Cvetković – Bestovje 1:0

Nakon 20. kola vodi Jamnica sa 46 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 42, Novaki su treći s 36, Rakitje šesto s 35, dok je Bestovje četrnaesto s 8 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 23. kolo

Klokočevac - Lomnica 4:0 (2:0)

Zaklokotalo je 4 puta

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan celizić Bajdo

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Bošnjak(40), 2:0 Bošnjak(44), 3:0 Bošnjak(47), 4:0 Murić(90)

KLOKOČEVAC: Duspara, Dolić, Bekiri (od 55. Murić), Vitko, Janžić, Janjić (od 76. Petrić), Celizić, Kos, Salopek (od 60. Brujić), Kovačević, Bošnjak (od 78. Jantolić)

LOMNICA: Cundeković, Pogledić, Stepanić, Grđan, Ćurić, Smolkovec, Šoštarec, Z. Ačkar, K. Ačkar, Turkalj, Pečinović (od 85. M. Stepanić)

Trener: Siniša Klafurić

Igrač utakmice: Mario Bošnjak (Klokočevac)

Igrači Klokočevca uvjerljivo su prošli prepreku zvanu Lomnica ponajviše zahvaljujući raspoloženom Bošnjaku koji je svojim golovima krajem prvog i početkom drugog dijela riješio pitanje pobjednika. U 90. minuti pobjedu je potvrdio Murić pogotkom iz solo akcije.

BSK – Zrinski Tehnovent 2:2 (0:0)

Eurogolovima do boda

BRDOVEC – Igralište BSK – a

Sudac: Ulovac (Zagreb)

Pomoćnici: Delibašić (Novo Čiće) i Bilić (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Pezić(55), 2:0 Jakovina(60), 2:1 Krstanović(80), 2:2 Blažević(85)

BSK: Galić, Turković, Pavić, Regvart (od 65. Debogović), Jakovina, Šikač, Rasi, Kordić, Morović, Mihalinec, Pezić (od 73. Kuš)

Trener: Mario Lovrentijev

ZRINSKI: Fabijan, Binički (od 40. Blažević), Pušeljić, Šicl, Vrančić, Makarun (od 24. Hržić), Radek (od 75. Markić), Krstanović, tenšek, Razum, Jagodić (od 56. Sirovica)

Igrač utakmice: Ivan Pezić (BSK)

Igrači BSK – a su u samo 5 minuta prosuli sve ono što su do tad dobro napravili. U prvom dijelu rezultat se ne mijenja od početnih 0:0 da bi Pezić u 55. minuti pogodio za 1:0. Osam minuta kasnije Jakovina povećava vodstvo domaćina, ali u zadnjih deset minuta Zrinski kreće na sve ili ništa te eurogolovima Krstanovića i Blaževića odnosi bod iz Brdovca.

Pušća – Bregana 2:2 (0:2)

Ipak samo bod

PUŠĆA – Igralište Pušće

Sudac: Kranjec (Keleminovci)

Pomoćnici: koprić (Potočac) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Župančić(13), 0:2 Celizić(28 – 11m), 1:2 Mrkonjić(36), 2:2 Nemčić(66)

PUŠĆA: Vugić, Novak, Bačan, Mrkonjić, Filković, Ivanuš, Perica, Zornjak, Studak, Peharec, Nemčić

Trener: Drago Barbić

BREGANA: Otmančić, Andabak, Mršić, Kasalo, Matijaščić, Sokolović (od 72. M. Otmančić), Grdanjski (od 77. Klisurić), Celizić, Runtas, Ivančić, Župančić

Trener: Dražen Vegel

Crveni karton: Filković (26, prigovor sucu)

Igrač utakmice: Toni Mrkonjić (Pušća)

Župančić u 13. minuti dovodi Breganu u vodstvo, a nakon isključenja domaćeg igrača te uspješne realizacije jedanaesterca Celizića za 0:2 činilo se da Bregana neće imati puno problema očuvati pobjedu. Međutim, do poluvremena je već 1:2, a u drugom dijelu, u 66. minuti gosti pogotkom Nemčića dolaze do izjednačenja koje krajnjim naporom čuva domaći vratar Vugec te je tako ostala podjela bodova – 2:2.

Klas – TOP 2:2 (1:2)

Izgubili dva boda

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Celčić(21), 1:1 Divjak(25), 1:2 Divjak(39), 2:2 Vorgić(51)

KLAS: Jančić, Caganić (od 46. Vorgić), Majdak, Radić, Tomina, Šulentić, Glavić, Runevski, Celčić (od 62. Lulić), Miletić, Andračić

Trener: Darko Furić

TOP: Husak, Zlački (od 70. Jankavić), Matulin, Maceković, Leopold, Bencetić, Jakopec, Vukas, Vršek (od 90. Klemenčić), Čamić, Divjak

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Renato Divjak (TOP)

Unatoč boljim prigodama gostijuu prvih dvadesetak minuta, domaćini prvi dolaze u vodstvo pogotkom Celčića u 21. minuti. Zahvaljujući greškama domaće obrane, TOP do poluvremena okreće utakmicu te se na odmor odlazi rezultatom 1:2 (dva puta Divjak). U drugom dijelu stiže brzo izjednačenja domaćina koji je do kraja utakmice malo opasnija momčad, ali nedovoljno za tri boda.

Nakon 23. kola vodi Laduč sa 48 bodova, drugi je Savski Marof sa 45, Zrinski i Klokočevac su na petom i šestom mjestu s 35 bodova, Bregana je dvanaesta s 30, dok trinaesti TOP ima 26 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 22. kolo Zapruđe - Samobor 90:93 (45:54)

Na kraju četvrti

Prva četvrtina protekla je u vrlo borbenoj i podjednako kvalitetnoj igri obje ekipe. U drugoj četvrtini Samoborci polako preuzimaju inicijativu i prelaze u vodstvo koje je krajem treće četvrtine iznosilo visokih 19 poena. Nešto ležernija igra Samoboraca početkom zadnje četvrtine dozvolila je domaćinima da se razigraju tako da preko raspoloženih tricaša Grgina i Meglaja, te preciznog centra Lončara T. uspijevaju do kraja utakmice smanjiti na svega 3 razlike. A da nije došlo do iznenađenja pobrinuo se najbolji pojedinac Samoboraca Močan presjekavši zadnji kontranapad domaćina za eventualni produžetak svega 4 sekunde prije kraja utakmice.

U pobjedi Samoboraca istakli su se igrom Močan i Ćorić sa po 19 poena te Peris i Pavković sa po 12 poena.

Kod gostiju odlično je odigrao trio Lončar T. sa 26, te Meglaj i Grgin sa po 25 poena.

Ovom pobjedom u zadnjem kolu lige Samoborci su zauzeli solidno četvrto mjesto iza ekipe Gorice, Žorone (Karlovac) i Duge Rese.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 13. kolo Zrinjevac - Samobor 93:87 (48:48)

Kad suci režiraju

Nakon izjednačene prve četvrtine Samoborci igraju dobro u obrani i napadu i odlaze pred kraj druge četvrtine na 11 razlike u svoju korist. Međutim, u zadnje dvije tri minute dopuštaju domaćinu da se serijom od 11:0 vrate u igru. Treću četvrtinu Samoborci odigravaju još bolje i ponovno imaju prednost od desetak razlike. Tada stupa na scenu sudački par Lojdl – Barač ne dosudivši u cijelom drugom poluvremenu vrlo grubim domaćinima ni jedan prekršaj, nasuprot čak 11 prekršaja Samoborcima. Slobodna bacanja domaćini uglavnom pogađaju i pred kraj utakmice, uz veliku naklonost sudaca, preokreću rezultat u svoju korist.

Kod Samoboraca odlično su odigrali Levanić s 38, Šilobod s 22 i Peld s 15 poena.

Kod gostiju najbolje je odigrao centar Bandić A. s 25 poena.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 14. kolo Samobor - Novska 87:65 (37:27)

Dvije serije dosta za pobjedu

Pet minuta odlične igre Samoboraca na početku utakmice za vodstvo od desetak razlike i pet minuta još bolje igre početkom drugog poluvremena za seriju od 15:0 i vodstvo od 25 razlike bilo je dovoljno da se pobijedi solidna ekipa iz Novske.

Kod Samoboraca istakli su se u obrani i u napadu Levanić s 30, Šilobod s 23 i Marković s 13 poena. Kod gostiju najbolje je odigrao Paklec s 25 poena.

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Gorica - Samobor 105:71 (46:23)

Sudačka blamaža

Domaćinsko suđenje domaćih sudaca glavni je razlog za visoko vodstvo domaćina od dvadesetak razlike u prvoj četvrtini. Tada se do kraja utakmice, a nakon prigovora Samoboraca, nešto izjednačio kriterij suđenja, tako da Samoborci odigravaju ravnopravno domaćinima, ali ne uspijevaju smanjiti veliki zaostatak iz prve četvrtine.

Kod Samoboraca odlično je odigrao Gionechetti s 24 poena i 13 skokova te Plečko s 11 poena i 13 skokova.

Kod domaćina najbolje je odigrao Stipanović s 26 poena.

KARATE - RIJEKA KUP 2007 - Rijeka, 28. travnja

Sara Sirovica ponovno zlatna

U Rijeci je u 28. travnja održan 15. po redu tradicionalni međunarodni turnir Rijeka kup, koji je okupio 418 mladih sportašica i sportaša iz 51 kluba Hrvatske, Italije, BiH i Slovenije. Karate klub Samobor-Anindol nastupio je sa šest sportaša koji su osvojili ukupno 5 medalja.

Zlatnom medaljom okitile su se Ana Lenard (kadetkinje do 57 kg) i Sara Sirovica (učenice preko 55 kg).

Stepenicu niže su ostali Haris Kovačević (mlađi kadeti do 57 kg) i Nikola Šoić (kadeti do 70 kg) dok se Maja Lenard morala zadovoljiti broncom (kadetkinje preko 57 kg).