RUKOMET - 3. HRL središte, 22. kolo Dubovac – Rudar 24:26

Pala karlovačka utvrda

Nakon što su na prethodna tri gostovanja u proljetnom dijelu osvojili samo bod, rukometašima Rudara utakmica u Karlovcu protiv Dubovca bila je bitna za zadržavanje priključka za vodećima. I uspjeli su u svom naumu osvajanja dva boda, što znači da će u međusobnim susretima s Metalcem i Odemom rješavati pitanje prvaka lige. Na ruku im ide neočekivani poraz Odeme u Kutini. Tako bi pobjeda nad Dubovcem mogla bi biti jedna od ključnih u borbi Rudara za prvo mjesto. Prije velikog derbija i sraza s trenutno vodećim Metalcem, Rudari će 28. travnja odigrati domaću utakmicu protiv Sloge.

Protiv Dubovca iskazao se Goran Višić postigavši 8 golova, Josip Štajnkler dodao je 5, a Goran Prosoli i Zoran Fabeković po 4 gola. Da je mobilizacija momčadi potpuna uoči odlučujućih utakmica dokaz je i podatak da se momčadi ponovno priključio dugogodišnji golman Krunoslav Gaća, koji je svojim obranama pripomogao uspjehu.

Tablica: Metalac 39, Rudar i Odema 37, Zaprešić 31...

M.Š.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 20. kolo Rudar Labin – Samobor Mercator 22:21

Samoborke pokradene!

Uvijek više volimo pisati o golovima, dobrim potezima ili obranama, nadarenim igračicama, ali sport, na žalost, ima i svoju tamnu stranu. Bez imalo pretjerivanja možemo reći da je utakmica u Labinu dio te tamne strane, jer u grčevitoj borbi za svaki bod i ostanak u drugoj ligi neki ne prežu ni od čega. Očito se iskoristio utjecaj i dobre veze u Savezu da bi se dobilo suce (Cerniar, Grubišić) koji znaju "nategnuti" za domaćina, a kada je bilo gusto, u zadnjim minutama čak se ugasio i semafor, tako da su samo rijetki znali koliko je zapravo do kraja utakmice. I u takvim uvjetima Samoborke su odigrale hrabro i u normalnim okolnostima slavile bi pobjedu. Iako se pomišljalo na pisanje žalbe, od toga se odustalo, jer bi to bio bačen novac u vjetar.

Glede utakmice dovoljno je reći da su Samoborke imale 18 minuta isključenja, a samo u zadnjih 6 minuta ukupno 8 minuta (i 2 igračice manje u odlučujućim trenucima). Prije toga, 7 minuta prije kraja imale su 4 gola prednosti!

Od dobrih vijesti možemo istaknuti povratak na parket nakon ozljede Anamarije Fofonjke te zaista dobru igru cijelog sastava. Ako je ponove i protiv Zameta 2, i ako ne bude nekih zakulisnih igara, onda se može do pobjede koja garantira ostanak u drugoligaškom društvu. Protiv Rudara Žilić je postigla 6, Kuzmić 5, a Novak, Štrkalj i Fofonjka po 3 gola.

M.Š.

STOLNI TENIS - 3. hrvatska stolnoteniska liga - regija Srednja Hrvatska, 11. kolo

Dvije pobjede po istom scenariju

Dvije utakmice odigrali su stolnotenisači STK Samobor 2003. u 11. u subotu 21. travnja. Kao domaćini Martin Kovačić, Matko Ladović, Matija Koščica i Hrvoje Mihalić pobijedili su STK Molo rezultatom 4:1, a jedinu pobjedu za goste donio je Prosoli. U drugom susretu, protiv STK Večernji list 2, domaći igrači Samobora u istom sastavu ponovili su isti scenarij, samo što su ga još i malo poboljšali, jer je konačni rezultat bio 4:0 za Samobor. Posljednje, 12. kolo, igra se 28. travnja, a STK Samobor 2003. ide u goste STK Dubravi i STK Industrogradnji.

K. Znika

NOGOMET - 3. HNL zapad - 26. kolo Vrbovec - Samobor 4:1 (0:0)

Opet pali u drugom

VRBOVEC – Gradski stadion

Gledatelja 150

Sudac: Merle (Rijeka)

Pomoćnici: Vujić (Sisak) i Bikić (Gospić)

Strijelci: 1:0 Spajić(47), 2:0 Nosek (56 – 11m), 3:0 Nosek(64), 4:0 Guja(76), 4:1 Mrzlečki(86 – ag)

VRBOVEC: Novak, Horvatić, Vranić, Mrzlečki, Gavrić, Pajsar, Kelečić (od 68. Bradvić), Spajić, Nosek (od 78. Tkalec), Borovščak, Mehić (od 46. Guja)

Trener: Franjo Gužin

SAMOBOR: Mičić, Skoko, Radoš, Kuraja, Komar, Horvat, Puškarić (od 58. Raić), Pavlović, Antunović (od 58. Čavar), Brujić, Bencalić

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Ivan Spajić (Vrbovec)

Kao i mnogo puta dosad, glavni krivac za visoki poraz Samobora je loša igra u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45. minuta i 0:0 na semaforu već u 47. Spajić dovodi domaćina u vodstvo, a na istom igraču je napravljen prekršaj za jedanaesterac koji koristi Nosek za 2:0. Još jednom Nosek i rezervist Guja su bili precizni za 4:0, a počasni pogodak za Samobor također je djelo domaćih igrača od čijih je nogu odbijena loptu domaćeg vratra završila u golu.

Nakon 26. kola vodi Vinogradar s 51 bodom, druga je Segesta sa 48, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu s 24 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 26. kolo Sava – Graničar 2:1 (1:1)

Šest kola bez poraza

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Gledatelja 200

Sudac: Petrac (V. Buna)

Pomoćnici: B. Kožarec (Domasovec) i Grugić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Biškupić(18), 1:1 Martinčić(43), 2:1 Biškupić(79)

SAVA: Pintar, Gavran, Drenški, T. Čakanić, Matošević (od 46. Đurđević), Jordan, Biškupić, Ladan, Mamić (od 74. Šurbek), Karamarko, Maršanić (od 46. Horvat)

Trener: Zoran Smiljanec

GRANIČAR: Hendak, Hunjed, Veselko, Leboš, Šalamun, Bakar, Čerkez (od 12. Topić), Šalaman, Arifović, Horvatić, Martinčić

Trener: Željko Majcen

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Sava)

Nakon pauze koja je trajala još od kraja jesenskog dijela prvenstva, konačno se probudio i najbolji strijelac Save Biškupić te je sa svoja 2 pogotka najzaslužniji za pobjedu Save i niz od već 6 kola bez poraza trenera Smiljanca. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a uz samo jedan primljeni (u 43. Martinčić) bili su dovoljni za tri boda i pomak na 5. mjesto tablice.

Nakon 26. kola vodi Polet sa 67 boda, druga je Bistra sa 49, dok je Sava na petom mjestu sa 45 bodova.

NOGOMET - Limači Samobora izbili na drugo mjesto Samobor – Karlovac 2:0 (0:0)

Šest pobjeda uzastopno!

NOGOMET - Limači Samobora izbili na drugo mjesto
Samobor – Karlovac  2:0  (0:0)

Nakon šeste uzastopne pobjede, Činini puleni su izbili na drugo mjesto tabele. Susret s tradicionalno neugodnim protivnikom Karlovcem prvo poluvrijeme je pružio izjednačenu, na momente dezorganiziranu igru. Prevelika želja Samoboraca da se oduže za poraz na terenu u Karlovcu pokazala se lošom. Nervoza se prenijela na roditelje pa je dvojicu sudac Fressl, iznerviran njihovim primjedbama da tolerira grubosti malih igrača Karlovca, izbacio s ruba terena.

Tek polovinom drugog dijela pritisak Samoboraca je urodio plodom. Prvo Kižlin, a zatim Plečko zapečatili su sudbinu Karlovčana.

Bio je to dan dobrih vijesti. Erbini su mlađi pioniri u gostima kod Vinogradara pobijedili s visokih 9:0, a druga postava je doživjela rijetku čast. Naime, Erbu je kao trener zamijenio prof. Skendrović - Skendra i svojim se debijem proslavio. Sa 4:0 je u gostima deklasirano Oborovo.

Drago Plečko

KOŠARKA - Seniori – B1 liga - 21. kolo Samobor - Labrada 83:78 (33:42)

Obranom slomili otpor petorice

Gosti, koji su došli samo s 5 igrača, odigrali su prvo poluvrijeme odlično u obrani i vrlo precizno u napadu i stalno vodili s desetak razlike. Drugo poluvrijeme razigrali su se pak Samoborci Ćorić i Močan koji pogađaju bez greške s vanjskih pozicija te iz prodora na zicerima. U zadnjoj četvrtini Samoborci maksimalno pojačavaju obranu limitiravši vidno umorne goste na svega 4 koša u 9 minuta igre pa su preokrenuli rezultat na plus 11. U zadnjoj minuti igra se dosta opuštenije tako da gosti uspijevaju zabiti čak 8 koševa za smanjenje konačne razlike. Kod Samoboraca najbolje je odigrao Močan s 24 koša uz 9 asistencija i odličnu obranu. Uz njega istaknuli su se Ćorić s 26 koševa te Kutija s 10 koševa i 13 skokova.

Kod gostiju najopasniji je bio Bešenski pogađajući iz svih pozicija s ukupno 24 koša. Ovom pobjedom kolo prije kraja prvenstva Samoborci su samo potvrdili već osvojeno solidno četvrto mjesto B-1 lige te najavili još bolje igre i rezultat za sljedeću sezonu.