NOGOMET - 4. HNL središte B - 25. kolo Strmec (B) - Sava (S) 2:3 (1:1)

Jordan za tri boda

BEDENICA – Igralište Čret

Sudac: Rožić (Buševec)

Pomoćnici: Budić (Vrbovec) i Čunović (G. Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Jordan(3), 1:1 Bedeković(44), 2:1 Nizek(46), 2:2 Jordan(60), 2:3 Žižić(67)

STRMEC: Beko, Riđošić, Benko, Nizek (od 70. I. Horvat), Dam. Mahnet, Čehulić, Tuković, Majić, Vitković, Bedeković, Dr. Mahnet (od 76. D. Horvat)

Trener: Vladimir Mihalj

SAVA: Pintar, Žižić, Drenški, T. Čakanić, Gavran, Jordan, Biškupić (od 90. Belini), Karamarko, Maršanić, Ladan, Mamić

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Marijan Jordan (Sava)

Na igralištu u Bedenici, na kojem gosti teško dolaze do punog plijena, Sava je uspijela pobjediti favorizirane domaćine i tako se približila na 4 boda do drugog mjesta. Jordan je u trećoj minuti doveo goste u vodstvo, a isti igrač je poravnao na 2:2 nakon što su domaćini prvo u 44. minuti smanjili na 1:1 i početkom drugog došli u vodstvo pogotkom Nizeka. Do ponovnog vodstva Sava dolazi golom Žižića u 67. minuti i taj rezultat čuva do kraja utakmice.

Nakon 25. kola vodeći je Polet sa 64 boda, drugi je Strmec(B) sa 46, dok je Sava na sedmom mjestu sa 42 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 18. kolo

Mladost (KD) – Novaki 2:1 (0:1)

Pali u nastavku

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Knez (Zaprešić)

Pomoćnici: Mustapić (V. Gorica) i Kovač (V. Mlaka)

Strijelci: 0:1 Marković(17), 1:1 M. Jakolić(67), 2:1 Debogović(69)

MLADOST: Ćorak, Ž. Hudina (od 68. Juratovac), I. Hudina, Gačarić, Adamić, Valenčak, Košutić (od 48. Bitići), M. Jakolić, Debogović, T. Jakolić, Haramina (od 90. Sutlar)

Trener: Veljko Brkić

NOVAKI: Prahin, Vrkić, Čakanić (od 46. Jedvaj), Jaklenec, Podnar, Đumlija, Avsec, Bilić, Bungić, Struhak (od 71. Egri), M. Marković

Trener: Željko Kovačić

Igrač utakmice: Branko Debogović (Mladost)

Novaki su prvi dio utakmice odigrali puno bolje te su domaćine iznenadili napadačkom igrom i rezultat toga je vodstvo u 17. minuti kada je Marković precizan za 0:1. U drugom dijelu potpuni preokret, domaćini boljom igrom i pogotcima Jakolića i Debogovića ostavljaju bodove u Kraju Donjem.

Vrh – Bestovje 4:1 (4:1)

Strmoglavili se

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Lafter (Novo Selo Okičko)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 1:0 Curman(22), 2:0 Markanović(25), 3:0 Tomić(35), 3:1 Biškupić(39), 4:1 Ječmenjak(40)

VRH: Cingulin, Strugar, Šturlan, Curman, Kontent, Peršin (od 80. Knjaz), Frajtić (od 90. Franjo), Brezak, Markanović, Tomić, Ječmenjak

Trener: Stjepan Žagmeštar

BESTOVJE: Petraš, Turčinović, Šarić (od 82. Horvat), Đaković, Kurtović, Rendulić, Mioković, Karažinec, Mihaljević, Borić, Biškupić

Trener: Ante Brekalo

Igrač utakmice: Dalibor Curman (Vrh)

Igrači Vrha već su u prvom dijelu efikasnom igrom osigurali pobjedu. U razmaku od 22. do 40. minute četiri puta su bili precizni od čega prva dva gola idu na dušu vrataru Petrašu. Gosti iz Bestovja počasni pogodak su postigli u 39. minuti preko Biškupića. U drugom dijelu obje momčadi igraju opušteno i sa pola snage te rezultat ostaje onaj iz prvog dijela, 4:1.

Zdenčina – Rakitje 0:1 (0:0)

Veliki gutljaj

DONJA ZDENČINA – Igralište Zdenčine

Sudac: Kuser (Zaprešić)

Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Margetić (Rugvica)

Strijelci: 0:1 Kramarić(57)

ZDENČINA: Sakoman, Ložjak, Grdaković (od 54. Markić), Zović, Šestak (od 46. Boranić), Ladović, Crnković, Brodar, Runjko, Nikolić, Matko

Trener: Danijel Sakoman

RAKITJE: Mihina, Boras, Hajdinjak (od 66. Nikolić), Novačić (od 63. Brekalo), Čejvan, Vrcković, Hlevnjak, Španjić (od 46. Kezić), Dorotić, Martinović, Kramarić (od 80. Golubić)

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Kramarić (Rakitje)

Rakitje je zasluženo pobjedilo u Donjoj Zdenčini. U prvom dijelu gosti napadaju, ali nepreciznost napadača i dobra izvedba domaćeg vratara Sakomana zaslužni su za 0:0 na poluvremenu. U drugom dijelu gosti kreću još angažiranije te im se to isplaćuje u 57. minuti kada pobjednički gol postiže Kramarić.

Nakon 18. kola vodi Jamnica sa 42 boda, drugi je sa Dinamo (O) s 38, Novaki su na četvtom mjestu s 34 boda, Rakitje na petom s 33, dok je Bestovje na četrnaestom mjestu s 8 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 21. kolo

Klokočevac – TOP 3:0 (1:0)

Razvalili topdžije

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Filipčić (Ključ Brdovečki) i Bratković (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Salopek(25), 2:0 Bošnjak(65 – 11m), 3:0 Salopek(71)

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Bekiri (od 75. Pavlin), Vitko, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Murić (od 84. Runac), Gestić (od 10. Dolić), Bošnjak

TOP: Husak, Maceković, Matulin (od 65. Pejić), Zlački, Bencetić (od 79. Popović), Jankavić, Belan, Vršek, Stunja, Razum (od 74. Gačeša)

Trener: Drago Prigorac

Igrač utakmice: Tomislav Salopek (Klokočevac)

U utakmici u kojoj je svoju ulogu odigrao i sudac Piličić Klokočevac je bio uvjerljiv protiv TOP – a i pobjedio 3:0. Domaćini vode u 25. minuti kada jedna kontranapad završava Salopek. U drugom dijelu sudac prvo ne dosuđuje jedanaesterac za goste da bi nekoliko minuta kasnije to učinio za domaćine koji koristi Bošnjak za 2:0. Utakmicu zaključuje Salopek svojim drugim golom u 71. minuti.

Rugvica – Zrinski Tehnovent 2:1 (0:0)

Pali ispod Rugvice

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Điđa(53), 2:0 Brtan(65), 2:1 Krstanović(82)

RUGVICA: Pršlja, Golubić (od 80. Dupan), Trubić, Jurišević, Tokić, Petrović, Fišter, Stipić, Brtan, Palešić (od 50. Domazet), Điđa

Trener: Jure Mišković

ZRINSKI: Fabijan, Binički (od 75. Lehpamer), Markić (od 68. Škarika), Razum, Vrančić, Makarun, Hržić, Krstanović, Tenšek, Radovanić (od 76. Horvat), Beloša (od 49. Sirovica, od 61. Tomljenović)

Igrač utakmice: Mato Stipić (Rugvica)

U prvom poluvremenu mreže miruju da bi početkom drugog poluvremena Điđa zabio za 1:0. U 65. minuti Brtan je precizan za 2:0, a Zrinski je težeg poraza spasio raspoloženi Fabijan. U 82. minuti Krstanović ublažava poraz na 2:1. Zrinski je ovim porazom izgubio treće mjesto na tablici koje je ovom pobjedom preuzela upravo Rugvica.

Vatrogasac (K) – Bregana 1:2 (0:1)

Poplavljeni vatrogasci

KOBILIĆ – Igralište Vatrogasca

Sudac: Kranjec (Keleminovac)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Drkulec (D. Purgarija)

Strijelci: 0:1 Župančić(12), 0:2 Runtas(48), 1:2 Markelić(57 -11m)

VATROGASAC: Klarić, Mihinica, I. Čavar, Tepšić, Kvakan, P. Čavar, Đukić (od 55. Klanac), Medved, Tkalec (od 55. Perak), Markelić, Vrbetić

Trener: Rajko Paviša

BREGANA: Štibuhar, I. Andabak, Dekalić, Otmačić, Kasalo, Matijaščić, Sokolović, Celizić, Runtas (od 51. Grdanjski), A. Andabak, Župančić (od 90. Klisurić)

Trener: Dražen Vegel

Crveni karton: Kvakan(78); Štibuhar(51)

Igrač utakmice: Tomislav Župančić (Bregana)

Bregana je od početka utakmice bolja momčad te u vodstvo dolazi u 12. minuti kada se Župančić lagano prošetao kroz gostujuću obranu. Taj je rezultat ostao do početka drugog dijela kada Runtas nakon nesporazuma u domaćoj obrani povećava vodstvo Bregane na 0:2. Domaći su do kraja utakmice samo smanjili rezultat na 1:2 iz jedanaesterca u 57. minuti, ali više nisu mogli.

Nakon 21. kola vodi Laduč sa 45 bodova, drugi je Savski Marof s 39, Zrinski je četvrti s 33 boda, Klokočevac je sedmi s 32, Bregana je dvanaesta s 26 bodova, dok je TOP četrnaesti s 22 boda.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 25. kolo Samobor – Istra (P) 0:0

Nije ušlo

Sudac: Skender (Mrkopalj)

Pomoćnici: Orišković (Opatija) i Kulaš (M. Draga)

SAMOBOR: Mičić, Pavlović, Grabušić (od 62. Ivanišević), Kunštek, Komar, Horvat, Puškarić (od 86. Antunović), Čavar, Raić, Brujić, Bencalić

Trener: Tomislav Pisačić

ISTRA: Petrušić, Rašula, Basta, Funčić, Pajković, Kolić (od 81. Budžon), Mavrić, Pekica (od 90. Biočina), Mavrić, Raić – Sudar (od 87. Četković), Valčić

Trener: Mirsad Omerhodžić

Igrač utakmice: Ivan Petrušić (Istra)

Već u 5. minuti Raić je uz prilici da dovede Samobor u vodstvo, no ni on te Horvat i dva puta Ćavar nisu bili precizni u prvom dijelu u kojemu je Samobor bio dominantnija momčad i po broju prilika trebao voditi. U drugom poluvremenu intenzitet utakmice pada te možemo izdvojiti samo dvije prave prilike: za Samobor kada udarac Bencalića brani Petrušić te vratnicu gostiju (udarac Raić - Sudara).

Nakon 25. kola vodeći je Vinogradar s 48 bodova, Segesta je druga s 45, dok Samobor zauzima sedamnaesto mjesto s 24 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 23. kolo Sava – Iskra Zelina 0:0

Nije bilo iskre

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Gledatelja 250

Sudac: Božiček (Kutina)

Pomoćnici: Bontempo i Kadečka (oba iz Siska)

SAVA: Pintar, Žižić (od 62. Šurbek), Drenški, T. Čakanić, Matošević, Jordan, Biškupić, Đurđević, Karamarko (od 78. Petravić), Horvat, Dodig

ISKRA ZELINA: Sakač, Erdeli, Miličević, Bakran, Tomašić, Oroz, Antolković (od 46. Šušak), Topić (od 74. Bagavac), Pakić, Rac, Šajfar (od 57. Kralj)

Trener: Željko Radišić

Crveni karton: Erdeli (70)

Igrač utakmice: Davor Dodig (Sava)

Sava i Iskra su podjelili bodove u utakmici su u kojoj su domaćini, pogotovo u prvom dijelu, bili bolja momčad. Prilike Karamarka, Dodiga i Matoševića nisu rezultirale vodstvom dok su gosti bili najbliže pogotku kada Rac pogađa stativu. U drugom dijelu domaćini od 70. minute igraju sa igračem više, no do kraja utakmice rezultat ostaje 0:0 čemu je pridonio sudac koji nije sankcionirao barem jedno od dva igranja rukom u gostujućem šesnaestercu.

Nakon 24. kola vodi Polet s 63 boda, druga Bistra ima 46, dok je Sava na šestom mjestu s 39 bodova.