KARATE - 8. UDINE KARATE TROPHY - ITALIJA, 15.travnja

Osam medalja karatašima Bregane!

Na turniru u Udinama u konkurenciji 670 sportaša iz deset zemalja, članovi karate kluba Bregana osvojili su tri zlatne i pet brončanih medalja.

Organizator je prvacima dodijelio lijepe poklone, pa je Marina Tančak za osvojeno prvo mjesto u kategoriji učenica do 45 kg dobila zlatnu medalju i krasan pehar, a brat i sestra Ivan i Josipa Bilić su za osvojena prva mjesta u kategoriji mlađih kadeta i mlađih kadetkinja dobili zlatne medalje i MP3 playare.

Treća mjesta osvojili su: Dijana Ćosić i Stefani Filipić u kategoriji učenica do 40 kg., Gabrijela Tušinec u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg., Dominik Kovačić u kategoriji mlađih kadeta do 50 kg i Karlo Pejić u kategoriji mlađih kadeta do 60 kg.

Učenici trenera Gorana Romića su nizom sjajnih rezultata na međunarodnim natjecanjima potvrdili da je stasala odlična generacija mladih boraca iz karate kluba Bregana koji će i ubuduće biti uspješni i zapaženi na svakom turniru na kojem nastupaju.

3. mjesto Karlo Pejić, mlađi kadeti do 60 kg

NOGOMET - Mladi nogometaši Jadrana iz Starog Grada na Hvaru početkom travnja posjetili Samobor

Prstići nadjačali Srdelice

Prijateljstvo Starog Grada na Hvaru i Samobora sve više jača i na sportskom polju. Tako su početkom travnja u naš grad stigli mladi predstavnici nogometne škole Nogometnog kluba Jadran, predvođeni svojim trenerima i roditeljima. U Samoboru su ih prvo dočekali direktor kluba Marijan Kižlin i dopredsjednik Jurica Milečki. Za goste je bilo organizirano noćenje i prigodni izleti prema Žumberku u organizaciji vršnjaka iz Bregane. Naravno, smisao je bio razvijanje prijateljstva, ali i sportski ogledi u kojima su se mladi Samoborci pokazali znatno uspješnijima. Naime, samoborski Prstići koje treniraju Velimir Deak i David Drenški bili su uspješniji od starigradskih Srdelica sa 6:1. Po dva pogotka dali su Roberto Kižlin i Ivan Ibrahimović, a po jedan Filip Mršić i Tomislav Tančak.

A da su gosti bili izuzetno zadovoljni gostoprimstvom svjedoči i pismo zahvale gradonačelnika Starog Grada Viska Haladića, u kojem on izražava "iskrene zahvale za izvanredan program boravka, gostoljubivost i srdačnost te se nadam kako ćete i vi u Samoboru uskoro iskazati želju za skorim dolaskom u Stari Grad".

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 12. kolo Hermes Analitika – Samobor 65:59 (30:31)

Brzopletim tricama do poraza

Loše odigrana prva i treća četvrtina Samoboraca kada su se nerezonski šutirale trice (po 6:0 u svakoj četvrtini) uz loše šutiranje slobodnih bacanja bili su glavni razlog poraza. Čak i s takvom igrom dvije minute prije kraja Samobor je bio svega 3 koša zaostatka. No, tada prvo previše kombiniraju u napadu i gube loptu, a potom u još jednom napadu brzopleto šutiraju tricu. U zadnjoj minuti koševi se postižu samo iz slobodnih bacanja, točnije, domaćini 4 od 4, a Samobor pogađa tek jedno pa pobjeda zasluženo pripada Hermes Analitici. Kod Samoboraca solidno je odigrao Levanić s 22 koša i 10 skokova te Peld s 13 koševa. Kod domaćina odlično je odigrao centar Kovačević s 24 koša. Ipak, velika je zamjerka domaćinu da su jedini klub čiji juniori igraju utakmice bez ikakvog pokazivača rezultata i vremena tako da je nemoguće bilo pratiti rezultat i vrijeme!

KOŠARKA - Kadeti – I. županijska liga – 1. kolo Samobor – Fortuna 66:90 (26:43)

Nezaustavljiv Miketa

Iz četvrtine u četvrtinu nešto kvalitetniji gosti iz Zaprešića stvaraju i povećavaju prednost za, na kraju, visoku i zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca svi igrači su imali podjednaku priliku za iskazivanje, a najviše su je iskoristili Levanić s 23 koša, Geiger s 12 i Gionechetti s 10 koševa. Najzaslužniji za pobjedu gostiju svakako je bio visoki centar Miketa, nezaustavljiv na ziceru, ali i vrlo precizan s trice, uknjiživši sve skupa 37 koševa.

KARATE - 7. KARATE TROPHY, Udine, 15. travnja

Jandrečić i Tomazin zlatni

Sedmero mladih natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol nastupilo je na tradicionalnom 7. po redu turniru u Italiji - Karate Trophy 2007 - Udine.

U Udinama je nastupilo 670 sportaša iz deset zemalja (Italija, Švicarska, Slovenija, Slovačka, Srbija, Rumunjska, Luxemburg, Ukrajina, Austrija i Hrvatska).

I ovog puta se pokazalo da je samoborska škola karatea itekako kvalitetna i cijenjena, ne samo kod nas nego i van granica Lijepe naše.

Rezultati u Udinama pokazali su da Karate klub Samobor-Anindol ne skreće s puta uspjeha i kvalitetete te da na velika vrata dolazi jedna nadarena i kvalitetna mlada generacija s kojom se i kvalitetno radi.

Renato Brković osvojio je broncu u kategoriji mlađih kadeta do 55 kg, isto kao i Haris Kovačević u malo težoj kategoriji do 60 kg.

Nikola Šoić je u konkurenciji kadeta do 70 kg osvojio brončano odličje, isto kao i Ida Jandrečić u konkurenciji kadetkinja do 57 kg.

Izvanredan je bio Matej Tomazin te pomeo sve svoje suparnike u konkurenciji kadeta preko 75 kg.

Ida je nastupila i u starijoj konkurenciji (juniorke do 53 kg), gdje je bila bolja i uspješnija nego u kadetkinjama te nadmoćno pobijedila i stala na pobjedničko postolje.

Jedini su, na žalost, bez kolajne ostali Sara Sirovica i Antonio Tančak.

RUKOMET - 3. HRL središte, 21. kolo Rudar – Bedekovčina 36:21

Slijede odlučujuće utakmice

Nakon uskrsnih blagdana, rukometaši su se vratili na parkete. Rudari su kao zagrijavanje uoči završnice prvenstva morali odraditi utakmicu protiv Bedekovčine. Iako to nije bila utakmica u kojoj se umiralo u ljepoti, cilj je ostvaren - uvjerljiva pobjeda 36:21 i priprema za teže protivnike u završnih pet kola.

Kao kuriozitet s ove utakmice možemo izdvojiti dva detalja: gosti su u Samobor došli s tek 9 igrača, a drugi detalj je minuta time out-a 3 sekunde prije kraja susreta koji je zatražio domaći trener Darijo Gaća, vjerojatno za uigravanje nekih taktičkih rješenja u budućnosti. U domaćim redovima prigodu su dobili i mlađi igrači, ali i ovaj put strijelce su predvodili Petar Fresl s 8, Zoran Fabeković sa 7 i Josip Štajkler s 5 golova.

Rudarima slijedi neugodno gostovanje kod Dubovca u Karlovcu, a potom 28. travnja domaćinstvo protiv zagrebačke Sloge. Potom dolaze odlučujuće utakmice za prvo mjesto protiv vodećih momčadi lige Metalca i Odeme.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 19. kolo Samobor Mercator – Dugo Selo 22:19 (10:10)

Opet pobjeda protiv vodećih

Rukometašice Samobor Mercatora kao da su se specijalizirale za pobjede protiv momčadi iz gornjeg doma. Nakon što su pobijedile prvoplasirane Umažanke, u "Bogumilcu" je palo i dosad treće Dugo Selo. Izgleda da su Samoborke uhvatile pravu formu pri kraju prvenstva, što je dobra vijest za sve navijače kluba.

Utakmice su obilježile odlične na golu domaća Maja Gorenc i gošća Sanja Jagatić. Golmanica gošći u prvom je poluvremenu skidala i nemoguće te držala svoju ekipu u egalu. Dovoljno je reći da je skinula i 4 sedmerca. Srećom, istom mjerom uzvraćala je i Maja Gorenc, a u drugom dijelu domaće su igračice u pravom trenutku našle mirnoću i koncentraciju i stekle prednost od 3 gola razlike. Kada je na semaforu zasvijetlilo 21:16, već se moglo lagano početi slaviti nova dva boda, važna za izbjegavanje kvalifikacija za ostanak u ligi. Maja Žilić sa 6 golova predvodila je Samoborke, ali velik dobitak za trenericu Dubravku Tunjić je i učinak mladih igračica Nikoline Uzelac i Monike Šilobod, jer obje su postigle po 4 zgoditka.

U sljedeća tri kola igračice Samobor Mercatora odlučuju o svojoj sudbini, budući da nakon gostovanja u Labinu meč loptu imaju 28. travnja u svojoj dvorani protiv Zameta, jer pobjedom rješavaju sve brige oko ostanka.