INVESTICIJE - Hrvatski nogometni savez i Grad Sveta Nedelja potpisali ugovor o izgradnji terena s umjetnom travom na igralištu NK Save Strmec

Umjetna trava Nogometnom klubu Sava

Svetonedeljski nogometni četvrtoligaš Sava iz Strmca dobit će uz svoje igralište teren s umjetnom travom kojeg zajednički financiraju Hrvatski nogometni savez i Grad Sveta Nedelja. Ugovor projekta teškog 40-ak tisuća eura potpisan je 28. ožujka i njime se predviđa izgradnja standardiziranog UEFA-inog igrališta dimenzija 20x40 metara s umjetnom travom, pripadajućom opremom, rasvjetom i ogradom. Radit će ga tvrtka Sports Tark koja bi svoj posao trebala dovršiti do ovogodišnje proslave 60. godišnjice rada NK Save Strmec u lipnju. Riječ je o prvoj suradnji takve vrste u Hrvatskoj, a u Zagrebačkoj županiji po istom principu gradit će se još samo u Zaprešiću. Teren bi prije svega trebao biti namijenjen treninzima podmlatka NK Save Strmec, a moći će se i iznajmljivati.

K.S.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzraste - Split, 25. ožujka

Stefani Filipić druga, Dominik Kovačić treći

Na prvenstvu Hrvatske u borbama za mlađe uzraste, u izuzetno jakoj konkurenciji 586 natjecatelja iz 76 klubova, članovi Karate kluba Bregana osvojili su dvije medalje.

Najuspješnija je bila Stefani Filipić, koja je odličnim nastupom osvojila srebrnu medalju u kategoriji učenica do 40 kg. Stefani je pokazala veliku motiviranost i visoki tehnički nivo u svim mečevima, a naročito u atraktivnom i uzbudljivom finalu.

Dominik Kovačić je u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg osvojio broncu i potvrdio da ima kvalitetu za dobre rezultate i na državnom prvenstvu.

U istoj kategoriji Ivan Bilić je, usprkos izvrsnom nastupu, ostao bez medalje. Nakon dvije pobjede gubi polufinalni susret rezultatom 4:5. U borbi za treće mjesto se zbog sudačkog previda borio s krivim protivnikom pa je nakon uočenog propusta Ivan imao još jedan meč, koji nažalost gubi u produžetku.

Na korak do medalje zastali su Josipa Bilić u kategoriji mlađih kadetkinja do 60 kg i Karlo Pejić u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg. Oni su nakon kvalitetnog nastupa u kvalifikacijama izgubili mečeve za treće mjesto.

Na prvenstvu su još nastupili Gabrijela Tušinec, Dijana Ćosić, Marina Tančak, Marko i Ana Matijaščić, Antonija Žulj, Marina Bratanić, Rahel Kožarec i Tomislav Macan.

Većini natjecatelja ovo je bio prvi nastup na državnom prvenstvu pa trener KK Bregana Goran Romić očekuje da će sljedeće godine popis osvajača medalja biti puno veći, jer će gotovo svi ostati u istim uzrasnim kategorijama.

Po deseti put na nogomet!

I ove će se godine kao jubilarni, 10. po redu, održati pozivni malonogometni Uskrsni turnir Samobor, natjecanje koje okuplja uposlenike radnih kolektiva i državnih ustanova s područja Zagrebačke županije i Grada Zagreba. Cilj natjecanja je, pored sportsko - rekreacijskog, promicanje kulture druženja, dobre volje i prijateljstva kao tradicionalnih vrijednosti samoborskog kraja.

Prvobitno zamišljena kao sportsko natjecanje, ova je manifestacija doživjela punu društvenu afirmaciju, te je s vremenom proširila svoj osnovni sadržaj postajući okupljalište uspješnih gospodarstvenika, društvenih djelatnika i sportaša, a ujedno i promotor određenih kulturnih i humanitarnih aktivnosti, čime je još više privukla javni interes.

Ovogodišnje natjecanje održat će se 28., 29. i 30. ožujka u Samoboru na terenima NK Samobor. Okupit će 18 ekipa iz redova uglednih privrednih organizacija, vojske, policije, te tijela državne i lokalne uprave s približno 200 natjecatelja.

Pokrovitelj ovogodišnjeg natjecanja je, kao i do sada, Gradsko poglavarstvo Grada Samobora, a medijski pokrovitelji Radio Samobor i Glasnik Samobora i Svete Nedelje.

NOGOMET - Prijateljska ujtakmica Sava Strmec – Zrinski Tehnovent 7:3

Zrinski teško stradao

STRMEC – Igralište Lazina. Gledatelja 70. Sudac: Željko Zrinjan (Medsave).

STRIJELCI: 1:0 – Matošević (1), 2:0 – Biškupić (28), 3:0 – Biškupić (39), 4:0 - Horvat (48), 5:0 – Petravić (57), 5:1 – Radovanić (64), 6:1 – Horvat (73), 7:1 – Petravić (82), 7:2 – Radovanić (84), 7: 3 – Beloša (88).

SAVA STRMEC: Mohler, T. Čakanić, Gavran, Žižić, Ladan, Dodig, Matošević, Biškupić, Horvat, Jordan, Mamić. (još su igrali: Šurbek, Petravić, Raić, Karamarko, Maršanić). TRENER: Zoran Smiljanec.

ZRINSKI TEHNOVENT: Žganjer, Makarun, Vrančić, Radek, Celizić, Kočnar, Bellini, Hainešek, Beloša, Tenšek, Šicl. (još su igrali: Radovanić, Vlahović). TRENER: Stjepan Bašić.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 15. kolo

Sava(D) - Rakitje 0:3 (0:1)

Kramarić i Brekalo za 3 boda

DRENJE - Igralište SC Drenje

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Pirša (Zdenčina) i Ivančić (Jaska)

Strijelci: 0:1 Kramarić(4), 0:2 Kramarić(82), 0:3 Brekalo(90)

SAVA: Kapusta, Bilić, Ivančić, Leto, Bubanović, Jerković, Galić, Šintić (od 75. Olovec), Krčelić, Maglečić (od 75. Georgijev), Bakula

Trener: Josip Galić

RAKITJE: Mihina, Boras, Hajdinjak (od 73. Novačić), Čejvan (od 39. Barun), Vrčković, Hlevnjak (od 81. Nuić), Brnić, Dorotić (od 90. Brekalo), D. Martinčević (od 67. Španić), K. Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

Crveni karton: Leto (77, drugi žuti)

Igrač utakmice: Karlo Kramarić (Rakitje)

Gosti dolaze do vodstva već u četvrtoj minuti nakon grube pogreške domaće obrane koju koristi Kramarić. Nakon primljenog gola, domaćini su bolji, stvaraju prilike od kojih je najbliže golu udarac Galića koji završava na prečki no do kraja utakmice gostujući gol je za njih začaran. Pred kraj utakmice još jednom je precizan Kramarić te u 90. Brekalo koji je u igri proveo tek koju minutu.

Novaki - Zdenčina 7:3 (3:2)

Isušili zdenac

NOVAKI - ŠC Novaki

Sudac: Kušer (Zaprešić)

Pomoćnici: Kakuk (Rakitje) i Ratešić (Hrastina)

Strijelci: 1:0 Bilić(3), 2:0 Bilić(22), 2:1 Marović(31), 2:2 Marović(42), 3:2 M. Marković(43), 4:2 M. Marković(50), 5:2 Bilić(58), 6:2 K. Leopold(63), 7:2 K. Leopold(73), 7:3 Matko(78)

NOVAKI: Prahin, Podnar, Jedvaj (od 73. Vrkić), Jaklenac (od 83. Hučić), Bungić, Đumlija, Avsec, M. Marković, Buncić (od 22. K. Leopold), I. Marković (od 57. Struhak), Bilić

Trener: Željko Kovačić

ZDENČINA: Stanko, Grdaković (od 57. Ložnjak), Ladović (od 78. Šinović), Šestak, Brodak, Crnković, Runko, Zović, Marović, Miković, Matko (od 88. Puhal)

Trener: Danijel Sakoman

Igrač utakmice: Bilić (Novaki)

Prava golijada viđena je u Novaki gdje su gosti još u prvom dijelu mogli pratiti efikasne domaćine te se na poluvrijeme odlazi samo sa prednošću domaćina od jednog gola. U drugom dijelu, u razmaku od 13 minuta domaćini su tri puta precizni te rješavaju pitanje pobjednika utakmice.

Bestovje - Croatia(P) 0:1 (0:1)

Gosti zasluženo slavili

BESTOVJE - ŠC Bestovje

Sudac: Kelečić (N. S. Okićko)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 0:1 Krivači(27)

BESTOVJE: Ačkar, Džaja, Turčinović, Đaković, Petraš, Rendulić, Sastić, Škrinjarić, Kurtušić, Horvat, Borić (od 68. Biškupić)

Trener: Ante Brekalo

CROATIA: Jekešić, Krivači, Rajčić (od 61. Popović), Habijan, Kuš, Kramarić, Pokupec, Matijević (od 35. Tadić, od 66. Jambrešić), Pek, Capek

Trener: Stjepan Ostreš

Igrač utakmice: Saša Krivači (Croatia)

U prvom dijelu bolja gostujuća momčad koja dolazi u vodstvo u 27. minuti kada slobodan udarac izvodi Krivaši. U drugom dijelu domaćini pokušavaju doći doći do boda, no u tome ih ometa težak teren te sigurna obrana gostujuće momčadi.

Nakon petnaestoga kola vodeća je Jamnica s 38 bodova, drugi je Dinamo(O) s 32, Novaki su treći s 28 bodova, Rakitje četvrto s 27, dok je Bestovje četrnaesto s 5 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 18. kolo

TOP - Zaprešić 1:2 (1:2)

Dva gola - tri boda

KERESTINEC - Igralište TOP - a

Sudac: Matijaš (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Vukas(7), 1:1 Z. Kuš(17), 1:2 Barilović(36)

TOP: Babić, Čamić (od 75. Bencetić), Puntarec (od 59. Matulin), Balen (od 84. Janković), Leopold, Zlački, Divjak, Vukas, Razum (od 52. Petrić), Jakopec, Pavec (od 70. Čižmešija)

Trener: Drago Prigorac

ZAPREŠIĆ: Galić, Mejdančić, Štoos, Šeničnjak, Stipković, Brkljača, Barun, Šunde, P. Kuš, Z. Kuš (od 80. Zubak), Barilović

Trener: Predrag Tepšić

Igrač utakmice: Zoran Kuš (Zaprešić)

Iako domaćini već u 7. minuti dolaze do vodstva, do poluvremena Zaprešićani okreću rezultat te golovima Kuša i Barilovića vode 1:2. U drugom dijelu domaćini pokušavaju doći do izjednačenja, ali gosti sigurnom igrom u obrani odnose sva tri boda iz Kerestinca.

Bregana - Rugvica 3:0 (3:0)

Opalili tricu za Rugvicu

BREGANA - Igralište Bregane

Sudac: Filipčić (Ključ)

Pomoćnici: Borković (Domagovec) i Drkulec (D. Purgarija)

Strijelci: 1:0 Župančić(3), 2:0 Župančić(20), 3:0 Sokolović(36)

BREGANA: Herceg, I. Andabak (od 73. Horvatić), Nider, A. Andabak, Jurković, Kasalo (od 85. Vranjić), Sokolović, Celizić, Runtas (od 73. Klisurić), Župančić (od 81. Otmačić), Mršić

Trener: Dražen Vegel

RUGVICA: Pršlja, Golubić, Dupan (od 60. Legin), Jurišević, Petrović (od 34. Krznarić), Tokić, Điđa, Fišter, Stipić, Marelja, Brtan

Trener: Jure Mišković

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Bregana)

Bregana je protiv gostiju iz Rugvice koji su diktirali igru i imali više loptu u nogama sve riješili u prvih 45 minuta. Već u trećoj na dodavanje Kasala Župančić dovodi domaće u vodstvo. Isti igrač je i u 20. minuti precizan da bi na 3:0 postavio Sokolović glavom iz kornera. U drugom dijelu šanse i sa jedne i druge strane no ostaje rezultat iz prvog dijela, 3:0.

Klokočevac - Dinamo Hidrel 1:3 (0:2)

Potopio ih Melinščak

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Ma. Milinščak(20), 0:2 Malbaša(45), 1:2 Kos(66), 1:3 Mi. Milinščak(87)

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek (od 73. Dolić), Vitko, Petrić (od 46. Bekiri), Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Murić (od 46. Gestić), Kovačević, Brujić (od 46. Bošnjak)

DINAMO HIDREL: Filipović, Katalenić, Beloša, Pavličić (od 60. M. Jankeš), Tončić, Crnoš, T. Jankeš, Malbaša, Rožić (od 87. Svekrić), Ma. Milinščak (od 58. Cvetković), Mi. Milinščak

Trener: Marijan Mirković

Igrač utakmice: Zoran Tomčić (Dinamo Hidrel)

Domaći kreću u utakmicu bolje te Salopek ne koristi prvu šansu u 10. minuti. Kazna stiže u 20. kad je Milinščak precizan, a vodstvo gostiju pred kraj prvog dijela povećava Malbaša. Klokočevac u drugom dijelu kreće po sve ili ništa, prvo Janžić pogađa prečku da bi u 66. Kos smanjio na 1:2. Pred kraj utakmice gosti iz jednog kontranapada postižu gol za pobjedu od 1:3.

Jelačić - Zrinski Tehnovent 0:0

Nije ušlo

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Kašnar (paukovec) i Gradinščak (vrbovec)

JELAČIĆ: Štabi, Čopić, Burić, Barbarić, Plepilić, Matejčić, Matković (od 75. Mirenić), Matejčić, Matković, Jurčić, Mikulin, Novosel, Mikulinec

Trener: Vlado Horvat

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Radek (od 86. Jagodić), Pušeljić, Šicl, Vrančić, Makarun, Celizić, Jurinec (od 46. Škarika, od 61. Sirovica), Tenšek, Krstanović, Hainešek

Crveni karton: Čopić (78, nesportsko ponašanje), Novosel (78. nesportsko ponašanje)

Igrač utakmice: Dubravko Štabi (Jelačić)

U izjednačenoj utakmici između bliskih susjeda na tablici svaka je momčad imala po nekoliko prilika, no vratari su zaključali svoje mreže te je neodlučeni rezultat ujedno i najpravedniji. Vrijedi jedino istaknuti dvostruko isključenje kod domaćina zbog pritiska na suca Marića da dosudi jedan sumljivi jedanaesterac, no on to na sreću gostiju ipak nije učinio.

Nakon osamnaestoga kola vodeći je Laduč s 36 bodova, drugi je Savski Marof s 32, Zrinski je četvrti sa s 29 bodova, Klokočevac je jedanaesti s 25 bodova dok su Bregana i TOP dvanaesti i trinaesti sa po 22 boda.

RUKOMET - 1. mlađa kadetska rukometna liga

Rudari drže četvrto mjesto

Odigran je već osmi krug Prve hrvatske mlađe kadetske rukometne lige, koji nije bio posebno sretan za mlade članove Rudara iz Ruda. Dječaci rođeni 1992. godine i mlađi zabilježili su dva poraza, od Dugog Sela i Dubrave. No, zahvaljujući prijašnjim dobrim igrama i pobjedama Rudari drže odlično 4. mjesto u Hrvatskoj u toj dobnoj skupini. Ispred njih su Croatia osiguranje Zagreb i Dugo Selo s po 32 boda, Agram Medveščak je treći s 30, a Rudari četvrti s 26 bodova.

RUKOMET - 3. HRL središte, 19. kolo Rudar - Zagreb III 31:20 (14:11)

Odrađen posao

Već unaprijed se znalo da su Rudari apsolutni favoriti u ovom susretu i da je zapravo samo pitanje s koliko će pogodaka razlike utakmica završiti u njihovu korist. Na kraju se brojka zaustavila na 11 razlike. Stoga i nije potrebno previše trošiti riječi na komentar utakmice, već samo navesti da su Višić i Josip Štajnkler postigli po 7, Zoran Fabeković 5, a Petar Fresl 4 gola. Rudari su i dalje pri vrhu s 33 boda, koliko imaju Metalac i Odema, s tim da Odema ima utakmicu manje.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 10. kolo Podsused - Samobor 79:82 (48:43)

Uništili ih zonom

Čak 29 poena primili su juniori Samobora u prvoj četvrtini, a glavni razlog je bio fenomenalni Dorić koji im je ubacio bez ijednog pomašaja 17 poena. Domaćini i drugu četvrtinu vrlo precizno pogađaju koš Samoboraca i pred kraj poluvremena imaju visokih 15 poena plusa. Nakon minute odmora Samoborci prelaze sa čovjeka na zonsku obranu i serijom od 10:0 smanjuju na 5 razlike za mirniji nastavak.

Ni početkom drugog poluvremena domaćini se ne snalaze protiv zonske obrane Samoboraca koji još jednom serijom od 13:0 preokreću rezultat na desetak razlike u svoju korist i koje uspijevaju održati gotovo do kraja utakmice.

Da utakmica bude zanimljivija pobrinuli su se u zadnjoj minuti Samoborci izgubivši nespretno nekoliko lopti, dok domaćini sve pogađaju, ali ne i posljednji šut za tri poena sa zvukom sirene koji im je mogao donijeti produžetak. Sve u svemu, zaslužena i vrijedna pobjeda Samoboraca na gostujućem terenu.

Kod Samoboraca učinkovitošću su se iskazali Levanić s 34 poena i Šilobod s 23 poena, ali i odličnom obranom. Treba pohvaliti i vrlo borbene Oroza i Markovića koji su odigrali vrlo dobro u obrani i u napadu.

Kod Podsuseda, uz odličnog Dorića s 28 poena, dobro su odigrali i Tupek sa 17 i Hlaić sa 16 poena.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 19. kolo Samobor - Gorica 81:97 (35:53)

Brzopletošću u poraz

Loše odigrana obrana Samoboraca u prvom poluvremenu i visoko vodstvo gostiju od 18 poena razlike. U tom razdoblju nezadrživi su bili snažni centri Gorice Perica i Brlobuš koji su s lakoćom dolozali u pozicije zicera za lagane koševe ili otvarali prostor za čiste šuteve vanjskim igračima Ucoviću i Šmidlehneru.

U trećoj četvrtini Samoborci igraju snažnije u obrani i organiziranije u napadu te uspijevaju smanjiti vodstvo gostiju na 11 razlike. Međutim, zadnju četvrtinu ponovno igraju premlako u obrani i brzopleto u napadu pogodivši tek 1 tricu od 9 pokušaja, što je sve skupa bilo premalo za povoljniji rezultat.

Ovom pobjedom Gorica je gotovo osigurala prvo mjesto tri kola prije kraja lige i ulazak u A2 ligu, dok Samoborci i dalje drže vrlo dobro četvrto mjesto.

Kod Samoboraca najbolje je odigrao centar Geršak s 18 poena te Pavković sa 17 poena.

Kod Gorice iskazali su se igrom i učinkovitošću Perica s 24 i Ucović s 22 poena.

U ŠD Bogumila Tonija u Samoboru

NOGOMET - 3. HNL zapad - 21. kolo Draga - Samobor 4:0 (3:0)

Dobro i prošli

MOŠĆENIČKA DRAGA - Igralište Slatina

Sudac: Kringa (Opatija)

Pomoćnici: Flegar (Pazin) i Čavarović (Buje)

Strijelci: 1:0 Vlatković(22), 2:0 Rudan(35), 3:0 Rudan(43), 4:0 Samardžić(83)

DRAGA: Mance, Bagić, Bubnić, Ivančić, Šimić, Petrović (od 63. Samardžić), Jug (od 78. Pejić), Rudan, Vlatković (od 86. Borić), Lazić, Jerčić

Trener: Zoran Bogolin

SAMOBOR: Mičić, Kuraja (od 37. čavar), Grabušić, Kunštek, Komar, Horvat, Puškarić (od 77. Grgečić), Skoko, Brujić, Bencalić, Raić (od 63. Pavlović)

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Zdravko Šimić (Draga)

Visok poraz Samobora bio je jasan i nakon prvih 45 minuta kada gosti dolaze do prednosti od tri pogotka ponajviše zahvaljujući raspoloženome Rudanu. Pred kraj drugog dijela domaćini zapečučuju pobjedu golom Samardžića. Sada je Samobor u teškoj situaciji zbog pobjede gotovo svih konkurenata koji se nalaze u borbi za ostanak u ovome kolu te se kao imperativ nameće pobjeda u slijedećem kolu protiv već otpisanog Ogulina.

Nakon dvadesetprvog kola vodeći je Vinogradar sa 43 boda, drugi je Rudar iz Labina sa 39, dok je Samobor sedamnaesti sa 17 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 20. kolo Metalac - Sava 2:3 (1:2)

Rastalili metalce

SISAK - Igralište Metalca

Sudac: Miličević (V. Gorica)

Pomoćnici: Meić (Mićevec) i Merkaš (Bukovje)

Strijelci: 0:1 Karamarko(3), 1:1 Alijagić(8), 1:2 Petravić(44), 1:3 Raić(51), 2:3 Kresojević(87)

METALAC: Trepša, Džaferović (od 73. R. Helesy), Mlinarić, Franjić, Teofanović, Čović (od 61. Kresojević), Jurković, Milnović, Alijagić, Hovor (od 55. V. Helesy), Lovreković

Trener: Zoran Buinac

SAVA: Pintar, Gavran, Drenški, Čakanić, Jordan, Biškupić, Karamarko, Horvat (od 62. Mamić), Dodik, Raić, Petravić (od 46. Đurđević)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Josip Karamarko (Sava)

Uspiješan debi novog trenera Save Smiljaneca u Sisku. Sava vodi već u trećoj minuti zahvaljujući Karamarku, no samo 5 minuta poslije Alijagić vraća momčadi u ravnotežu. U najbolje vrijeme, malo prije kraja prvog dijela Sava je opet u vodstvu, ovaj put je strijelac Petravić iz slobodnog udarca. Raić u 51. minuti glavom iz kornera povećava prednost gostiju koju Sava čuva do kraja utakmice, tek su domaćini u 87. minuti smanjili rezultat, no do boda nisu stigli.

Nakon dvadesetprvog kola vodeći je Polet sa 56 bodova, drugi je Strmec(B) sa 44 boda, dok je Sava šesta sa 34 boda.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzrasne kategorije - Split, 25. ožujka

Filip Kolarec prvak Hrvatske

U velikoj splitskoj sportskoj dvorani Gripe 25. ožujka održano je prvenstvo Hrvatske za mlađe uzrasne kategorije u karateu u borbama (mlađi učenici/ce – 10-11 godina; učenici/ce - 12-14 godina; mlađi kadeti/kinje - 14-16 godina).

Natjecanje je održano u tehničkoj organizaciji Karate kluba Sokol-Split, a pod okriljem Hrvatskog karate saveza. Organizacija je bila izuzetno dobra, kao i kvalitetna konkurencija u gotovo svim kategorijama.

U vrlo jakoj konkurenciji 586 natjecatelja iz 76 klubova Hrvatske mladi Samoborci i Samoborke pokazali su pravu vrijednost i ostvarili najavljeni rezultat, a time i kontinuitet uspješnosti karate sporta u našem gradu. Nakon prošlotjednih devet seniorskih medalja pridodano je i ovih četiri mlađih uzrasnih kategorija.

Od ukupno 10 sudionika iz KK Samobor-Anindol do odličja je došlo njih četiri, dok je dvoje njih izgubilo odličje u direktnoj borbi za treće mjesto te su na kraju bili 4.

Najbolji u Splitu bio je ovog puta izuzetno motiviran i za svoje suparnike nepobjediv Filip Kolarec, koji se okitio zlatom u kategoriji mlađih učenika preko 42 kg.

Stepenicu niže na postolje je stao Leon Kovačić koji je ostvojio srebrnu medalju u kategoriji mlađih učenika do 38 kg.

Sara Sirovica je spasila čast samoborskog ženskog karatea te osvojila brončanu medalju u konkurenciji učenica preko 55 kg. Da je bilo samo malo više sreće mogla je i više.

Medalju, ovog puta brončanog sjaja, je osvojio Haris Kovačević u konkurenciji mlađih kadeta do 57 kg.

Borna Doračić i Renato Brković bili su blizu finala. Oba su izgubila meč u polufinalu, a zatim i za treće mjesto te time ostali bez kolajne.

Dobar dojam su ostavili i ostali koji ovaj puta nisu uspjeli stići na pobjedničko postolje. To su Martina Matulić, Križan Pezer, Antonio Tančak i Tomislav Škacan.

S natjecateljima su u Splitu bili treneri Davor Cipek i Davor Mrzak, koji su dali veliki obol ovom uspjehu samoborskog karatea.

NOGOMET - Na čelu NK Save Strmec došlo do trenerske promjene

Smiljanec preuzeo NK Savu

Loše otvaranje proljetnog dijela prvenstva, točnije remi protiv Stupnika i poraz u Bistri s igračem više, ponukalo je trenera Željka Koškovića da ponudi ostavku na mjestu trenera u NK Savi Strmec. Umjesto njega Savu će voditi četrdesetdvogodišnji Zoran Smiljanec, nekadašnji igrač NK Zagreba, a zadnjih 15-ak godina trener, uglavnom u nogometnim školama. Njegov osobni cilj je, kaže, dokazivanje iz tjedna u tjedan, a hoće li dovođenje ovog mladog stručnjaka na trenersko mjesto Save izazvati željeni efekt kod igrača pokazat će nastavak sezone.