KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 13. kolo Samobor - Cibona 97:83 (48:42)

Partija sezone!

Ovo je svakako bila najbolja partija kadeta Samobora ove sezone. Najviše zasluga za ovako visoku pobjedu nad vrlo dobrom Cibonom pripada Levaniću., koji je odigrao briljantno u obrani, s 8 blokada i 14 skokova, precizno je upošljavao dugim dodavanjima Gionechettija i Sablju, te je gotovo bez greške iz svih pozicija pogađao protivnički koš, uknjiživši 35 poena.

Cibona je uspjela tek krajem poluvremena sustići Samoborce, dok su najbolji Levanić i Sabljo malo predahnuli na klupi.

Kod Samoboraca, uz spomenutu trojicu, bolju igru pružili su još i Sladić s 11 i najmlađi Plečko s 9 poena. Kod Cibone istakli su se Mužić s 23 i Bogut sa 17 poena.

KUGLANJE - 3. liga centar, 13. kolo Samobor KWSO – Centar 2:6 (3231:3259)

Prvi poraz na domaćem terenu

Kuglačima Samobora KWSO 13. kolo nije bilo sretno. Rijetko se kada događa da igrači postižu iznad prosječna bacanja, a ipak izgube. Na žalost Samoboraca i kuglači Centra bili su izrazito raspoloženi pa su zapravo odlučivale nijanse. Primjerice, Stjepan Trkeš izgubio je svoj dvoboj protiv Marija Miloša za svega dva čunja, Damir Mance protiv Aleksandra Drljače za osam, a Ivan Katić popustio je tek u zavšnici protiv Miroslava Semenskog. Tako su uz malo više sreće kuglači Centra stigli do pobjede, a Samobor KWSO ubilježio treći ovosezonski poraz. Srećom, već ranije je ostvarena bodovna zaliha pred konkurentima pa naši kuglači i dalje drže prvo mjesto na tablici. U 14. kolu gostuju kod momčadi Zagrebačke pivovare.

Samobor KWSO – Stjepan Trkeš 569, Damir Mance 547, Zlatko Beljak 545, Miroslav Noršić 490, Matija Mance 564, Ivan Katić 516

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 1. kolo Samobor - Podsused 105:86 (53:39)

Skokom i kontrom do visoke pobjede

Na samom početku lige odličan start juniora Samobora koji su prikazali vrlo čvrstu i kvalitetnu igru u obrani te brza proigravanja s preciznim šutevima i atraktivnim zakucavanjima. Na samom početku utakmice Samoborci šutiraju gotovo bez greške, kada se naročito istakao Šilobod sa serijom od 12 pogodaka. U skoku pod oba koša dominiraju Samoborci Marković i Šilobod koji proigravaju u kontranapadima Gionechettija, Pelda i Levanića za lagane poene i već polovicom druge četvrtine vode s dvadesetak razlike. Tada su svi igrači Samobora dobili priliku za igru te su uspješno održali razliku za visoku i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca treba pohvaliti Šiloboda koji je daleko najviše pokazao s učinkom od 33 poena, 15 skokova, 8 osvojenih lopti i 9 osvojenih prekršaja. Uz njega vrlo dobar i precizan bio je i Levanić s 19 poena.

Kod gostiju istakao se Tupek s 28 poena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 12. kolo Kaptol - Samobor 87:76 (46:36)

Nije bilo trećega

Vrlo kvalitetno su kadeti Samobora odigrali većinu utakmice, osim druge četvrtine kada su domaćini uspjeli dostići 6 razlike te povesti s desetak razlike. U drugom poluvremenu u par navrata Samoborci su bili blizu izjednačenja, ali uz raspoložene za igru Levanića s 29 poena i 13 skokova te Sablje s 23 poena nije bilo trećega koji bi donio prevagu u njihovu korist.

Na kraju zaslužena pobjeda domaće ekipe u kojoj su se istakli Hranj s 26 i Negovetić s 21 poenom. Treba pohvaliti i odlično suđenje Gažića i Tomića.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo Vrbovec - Samobor 78:33 (43:16)

Ljoljić "zaključao" prilaze

Uzrok visokog poraza mladih Samoboraca leži prvenstveno u slabom šutiranju dvica, a za to je bio najveći krivac enormno visoki centar domaćina za to godište Ljoljić koji je dijelio Samoborcima banane kao po traci te je "zaključao" svaki prilaz svome košu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio bek Bencek sa 16 poena. Kod domaćina istakli su se Ljoljić s 23 i Barukčić sa 16 poena.

KOŠARKA - SPORTSKE ŠKOLE – PRIJATELJSKA Medveščak - Samobor 50:53 (11:21)

Najmlađi sjajni!

Vrlo dobra utakmica najmlađih Samoboraca koji su prvenstveno odličnom obranom u drugoj četvrtini stekli vodstvo od desetak razlike, koje uspješno održavaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu. U zadnjoj minuti domaćini serijom od 7:0 uspijevaju tek zaprijetiti, ali ne i pobijediti Samoborce.

Samoborci su prikazali vrlo brzu igru s prekrasnim proigravanjima koje su učinkovito završavali Mandalinić s 13, Džimbeg s 11 i Imbert s 9 poena.