Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Divjak(11), 1:1 Andabak(47)

TOP: Babić, Zlački, Matulin (od 72. Klemenčić), Maceković, Leopold, Stunja, Čižmešija (od 54. Pavec), Divjak, Vršek, Puntarec, Gašpert (od 63. Jankavić)

Trener: Slavko Klemenčić

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 22. Andabak), Celizić, Ivančić, Nider, Dekalić, Jurković, Kasalo, Matijaščić (od 75. Brajković), Sokolović, Otmačić (od 57. Fučkar)

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Andabak (Bregana)

Domaćini bolje kreću u susret, u prvih petnaest minuta imaju nekoliko prilika za vodstvo no samo je Divjak precizan u 11. minuti. Tada se gosti bude pokušavaju izjednačiti i to im uspjeva u 47. preko Andabaka. Do kraja utakmice Bregana je aktivnija, traži pobjedu no rezultat se više nije promijenio

Zrinski Tehnovent - Klas 1:0 (0:0)

Tenšek za tri boda

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Nežić (Vrbovec)

Pomoćnici: Radišić (Vrbovec) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: Tenšek (58)

ZRINSKI: Peršić, Binički (od 42. Radek), Jazvić (od 70. Vlahović), Vrančić, Kršćanski, Vlahović (od 65. Hržić), Beloša (od 87. Husta), Celizić, Tešnek (od 75. Kuhar), Razum, Hainešek

Trener: Dario Lujanac

KLAS: Jančić, Radić, Veldić, majdak, Hlevnjak, Vorgić, Glavić, Orešković (od 60. Vrban), Celčić, Briševac, Andračić

Trener: Josip Rulek

Crveni karton: Hainešek (87 - drugi žuti); Vorgić (63 - drugi žuti)

Igrač utakmice: Ivan Radek (Zrinski Tehnovent)

I jedna i druga momčad ulaze oslabljeni u utakmicu i to se osjetilo na kvaliteti igre. I prvom dijelu najbolju priliku za domaćine propušta Krščanski kada njegov udarac završava na prečki. Ipak, Tenšek nakon akcije Radeka i Hainešeka u 58. minuti pogađa za 1:0 koje domaćini uspjevaju zadržati do kraja utakmice.

Rugvica - Klokočevac 1:2 (0:1)

Konačno slast pobjede

Nakon tri kola bez pobjede, igrači Klokočevca su osjetili slast pobjede protiv favorizirane Rugvice i to ponajviše zbog nadahnuća mladog veznjaka Damira Kovačevića. Gosti u prvom dijelu vode pogotkom Murića iz jedanaesterca koji je skrivljen na Kovačeviću, da bi isti igrač u drugom dijelu povećao vodstvo Klokočevca koji su domaćini uspjeli samo smanjiti pred kraj utakmice na konačnih 1:2.

Nakon četrnaestog kola vodi Savski Marof sa 26 bodova koliko ima i drugi Laduč, Zrinski je šesti sa 22, TOP i Klokočevac su deseti i jedanaesti sa 18 bodova, dok je Bregana trinaesta sa 16 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga - 13. kolo

Dinamo (O) - Rakitje 2:1 (2:1)

Euro-gol Obradovića

KOZLIKOVO - Igralište SRC Dinamo

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Vrbaški i Kušev (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Petković(2), 1:1 Valečić(33 - 11m), 2:1 Obradović(41)

DINAMO: Juraj, Bašić (od 46. Razum), Kelečić (od 78. Stanečić), Kišan, Rudar, Fulir, Župan, Smoljo, Obradović, Valečić, Volarić (od 90. Mesić)

Trener: Siniša Rudar

RAKITJE: Mihina, Boras, Nuić (od 65. Nikolić), Martinović, Čejvan (od 46. Barun), Hlevnjak, Brnić, Petković, Vrčković (od 46. Kramarić), K. Martinčević, D. Martinčević

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

Sjajni početak utakmice za goste, u 2. minuti domaći golman griješi i poklanja priliku Petkoviću koju on koristi za vodstvo Rakitja. Dinamo nakon primljenog gola preuzima inicijativu, u 33. minuti domaćini izjednačuju sa 11 metara, a prije poluvremena još uspijevaju doći u vodstvo sjajnim golom Obradovića koji pogađa rašlje. U drugom dijelu nema rezultatskih promjena, te domaćini odnose 3 boda.

Bestovje - Dinamo (J) 0:2 (0:1)

Promašili svoje prilike

BESTOVJE - ŠC Bestovje

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Solenički(11), 0:2 Kukec(65)

BESTOVJE: Pervan, Džaja (od 65. Horvat), Turčinović, Škrinjarić, Petraš, Đaković, Kurtušić, Šarić (od 41. Mijaljević), Eranović (od 37. Karačić), Borić (od 85. Pranjić), Mioč

Trener: Božidar Domitrović

DINAMO: Peremin, Kovač, Kovačiček (od 45. Grgec), Pucko, Pučić (od 46. Borovec), Kukec (od 84. Krsnik), Solenički, Hanzec (od 84. I. Bužinec), Papa, Vrabec (od 84. M. Bužinec)

Trener: Rajko Sarajlić

Igrač utakmice: Damir Papa (Dinamo)

Korektna igra obje momčadi u kojoj domaćini imaju više prilika, ali ih ne koriste, dok gosti one koje su imali koriste. U svakom poluvremenu po jedan pogodak za Dinamo koji su im bili dovoljni za sva tri boda iz Bestovja.

Novaki - Sava 2:2 (1:1)

Bratski podijelili plijen

NOVAKI - Igralište u Novakima

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 0:1 Leto(15), 1:1 Leopold(30), 2:1 Bungić(76), 2:2 Ivančić(90)

NOVAKI: Prahin, I. Marković (od 88. Čakanić), Genus, Podnar, Jaklenec, Đumlija, H. Struhak, Avsec (od 85. B. Struhak), Leopold (od 70. Vrkić), Bungić, M. Marković

SAVA: Kapusta, Bilić, Ivančić, Leto, Lešković (od 46. Matić), Jerković, Galić ( od 65. Janžić), Žaukar, Luketić, Maglečić, Jurman

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Ivančić (Sava)

U utakmici punoj preokreta Novaki i Sava su podijelili bodove. Gosti dolaze u vodstvo u 15. minuti da bi domaćini do odmora uspjeli izjednačiti preko Leopolda. Bungić u 76. minuti donosi prednost domaćinu i kada se činilo da će bodovi ostati u Novakima, Ivančić u posljednim trenucima poravnava rezultat na najrealnijih 2:2.

Nakon dvanaestog kola vodi Jamnica sa 31 bodom, drugi Dinamo (O) ima 25, a treći Novaki 24 boda, sedmo Rakitje ima 18, a posljedno Bestovje 5 bodova.

MALI NOGOMET - 1. HMNL - 6. kolo Croatia - Sokoli 7:5 (2:2)

Letjelo je opet perje!

ŠIBENIK - Dvorana Baldekin

Suci: Silić (Dicmo) i Pejić (Split)

Strijelci: 1:0 Vrleta(4), 2:0 Rončević(5), 2:1 Benčević(19), 2:2 Benčević(19), 2:3 Batarelo(23), 3:3 Protega(28), 4:3 Vrleta(32), 5:3 Protega(35), 6:3 Protega(37), 6:4 Oroz(39), 7:4 Đira(39 - 10m), 7:5 Kolar(40 - 6m)

CROATIA: Lemo, Labor, Vrleta, Rončević, Đira, Protega, Dabrov, Vrcić, Ledenko, Zorica

Trener: Krešimir Đaković

SOKOLI: Pavlić, Oroz, Škarica, Benčević, Jonjić, Batarelo, Antunović, Kolar, Morina

Trener: Marijan Lenard

Igrač utakmice: Slavko Đira (Croatia)

U derbiju začelja, Sokoli ni u petoj utakmici nisu uspijeli doći do bodova. Počelo je loše, dva primljena gola u pet minuta nisu slutila na dobro, no tada se Sokoli stabiliziraju te na krilima Benčevića dolaze do izjednjačenja te u 26. minute golom Batarela čak i u vodstvo. No tada domaći furiozno kreću i do kraja utakmice, u dvanaest minuta igre postižu čak pet golova i osiguravaju pobjedu od 7:5.

Nakon šestog kola vodi Gospić sa 16 bodova, drugi je GOŠK sa 13, dok su Sokoli sa utakmicom manje na zadnjm mjestu bez bodova.

RUKOMET - 3. HRL središte – 8. kolo Bedekovčina – Rudar 23:30

Jedini stopostotni!

Utakmicu u kojoj su svi već unaprijed upisali bodove nije lako igrati. Rudari su na kraju uspjeli preskočiti sve barijere i zasluženo pobijedili. I ta pobjeda, osma u nizu, ostat će zapamćena ponajviše po činjenici da je momčad iz Ruda ostala jedina momčad sa stopostotnim učinkom, jer je u derbiju kola Metalac pobijedio Odemu 36:31. Početak prosinca pokazat će pravu snagu momčadi Rudara, jer u 11. i 12. kolu igraju upravo protiv ove dvije momčadi koje ih prate na tablici. Što se tiče utakmice u Bedekovčini ponovno je raspoložen za igru bio Josip Štajnkler postigavši 9 golova, dok su po 7 pogodaka zabili Skendrović i Fabeković. U 9. kolu 18. studenog u dvorani Bogumila Tonija Rudar dočekuje momčad Dubovca.

Poredak nakon 8. kola: Rudar 16, Metalac 15, Odema 14, itd.

NOGOMET - Mlađi pioniri - Samobor – Vrbovec 1:0 ( 0:0)

Još jedan korak prema vrhu

Strijelac: Stanec 1

Još jedna teška utakmica privedena je željenom kraju zahvaljujući golu Stanca dvije minute prije kraja utakmice. Momčad je u cjelini djelovala solidno, ali bilo je očito da se igra oprezno, na momente i preoprezno, te su bodovi jedini cilj. Takva se igra može osvetiti, što se pokazalo i ovaj puta, pa se, kao i protiv Karlovca, Samobor provukao kroz iglene uši i napravio još jedan korak prema vrhu koji se sada čini izvjesnim.

D.P.

Fotografije: Ivana Plečko

NOGOMET - Limači - Jaska – Samobor 0:3 (0:0)

Tri laka komada

NOGOMET - Limači - Jaska – Samobor  0:3 (0:0)

Strijelci: Plečko 1, Jamičić 1, Vrbančić 1

Treća uzastopna pobjeda limača pokazuje očiti uspon i rast u kvaliteti, a naši su limači protivnika respektirali samo prvo poluvrijeme. Odmah na početku prvog poluvremena više nije bilo kalkuliranja i ostvarena je neočekivano visoka pobjeda u gostima.

Seriju je započeo Plečko postigavši gol iz velike gužve, a zatim su slijedili pogotci Jamičića i Vrbančića. Nakon utakmice su mali igrači Jaske izgubili živce pa je došlo do koškanja uslijed kojeg je naš igrač Bortas, iako nije gužvu započeo, kažnjen crvenim kartonom, odnosno vjerojatnom zabranom igranja na 4 utakmice.

D.P.

GIMNASTIKA - KUP HRVATSKE – REGIJA SJEVER - 3. kolo

Solidno i u Sokolu

I u 3. kolu hrvatskoga kupa za sjevernu regiju, održanom 11. studenoga u zagrebačkom Sokolu, gimnastičarke samoborskog kluba prošle su vrlo dobro, s dva prva pojedinačna (Stepić i Glaser) i jednim prvim ekipnim mjestom (kadetkinje C).

REZULTATI GK SAMOBOR:

KADETKINJE B: 2. Anamarija Kovačić 30,05, 5. Lara Šelj 28,30, 6. Lucija Kosaber 27,85, 7. Helena Kovačić 27,45; EKIPNO: 2. mjesto 113,65.

DJEVOJČICE C: 3. Lucija Nemanić 37,65, 7. Ana Marić 36,50, 9. Karla Kovačić 35,60; EKIPNO: 2. mjesto 143,20 (Nemanić, Marić, K. Kovačić, T. Šelj, Hude, Krčmar i Barišić).

KADETKINJE C: 1. Ivana Stepić 37,90, 2. Lucija Kirschenheuter 37,70, 5. Nina Fresl 36.40; EKIPNO: 1. mjesto 146,10 (Stepić, Kirschenheuter, Fresl, Meglić, Živković).

JUNIORKE C: 1. Tara Glaser 35,95, 2. Elena Tančak 34,10.

Pred mladim je gimnastičarkama sada 4. kolo regionalnog kupa u Čakovcu 25. studenog, a sredinom prosinca i državno prvenstvo u Karlovcu te još dva manja natjecanja, klupsko prvenstvo i božićni turnir.

E.K.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 15. kolo Samobor - Jadran (P) 2:1 (1:0)

Konačno pobjeda!

SAMOBOR - Gradski stadion

Sudac: Merle (Rijeka)

Pomoćnici: Kulaš (M. Draga) i Đorđević (Ičići)

Strijelci: 1:0 Merkl(10), 1:1 Žiković(55), 2:1 Brujić(84)

SAMOBOR: Mičić, Pavlović, Prlić, Horvat, Mrčela (od 58. Bencalić), Majdandžić, Bušić (od 64. Oroz), Brujić, Tokić, Jelić, Merkl (od 64. Antunović)

Trener: Tomislav Pisačić

JADRAN (P): A. Gržetić, Belušić, I. Gržetić, Ivetac, Šimonović, Šuran, Bonaca (od 46. Mingon), Žiković (od 77. Biondić), Peršić, Ereiz, Šakota (od 63. Marjanović)

Trener: Ivo Ergović

Crveni karton: Belušić (88 - drugi žuti)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nakon pet uzastopnih poraza, Samoborci su napokon uspjeli doći do prijeko potrebnih bodova i to najviše zahvaljujući promašajima gostiju koje spadaju u rubriku vjerovali ili ne. Merkl je doveo domaćine na početku prvog dijela lijepim solo prodorom u vodstvo koje Samobor uspjeva zadržati do 55. minute kada Jadran ipak izjednačuje i kreće u lov po pobjedu, no nakon što promašuju nekoliko čistih prilika Samoborci preko Brujića iz jedne brze kontre postižu pobjednički gol.

Nakon petnaestog kola vodeći je Vinogradar sa 33 boda, drugi je Rudar iz Labina sa 30 dok je Samobor na sedamnaestom mjestu sa 13 bodova.

KARATE - PRVENSTVO HRVATSKE U KATAMA, Ivanić-Grad, 12.11.2006.

Samobor-Anindol najuspješniji

Odličan organizator prvenstva Hrvatske u katama bio je Karate klub Mladost iz Ivanić-Grada u suradnji s Hrvatskim karate savezom.

Natjecanje se održalo u nedjelju, 12. studenoga, u novoj gradskoj sportskoj dvorani uz sudjelovanje 324 sportašica i sportaša iz 39 klubova cijele Hrvatske.

Kao i prošle godine, kataši Karate kluba Samobor-Anindol bili su opet najuspješniji u konačnom zbiru osvojenih odličja te ponovno pokazali da u Samoboru, osim dobrih boraca, izrastaju i odlični kata majstori.

Mlade Samoborke i Samoborci osvojili su ukupno čak 10 medalja – 6 zlatnih, 2 srebrne i 2 brončane – što ih je svrstalo na prvo mjesto najuspješnijih klubova.

Najviše je na tatamiju ivanićgradske sportske dvorane pokazao Tomislav Stolar te bio najuspješniji natjecatelj prvenstva Hrvatske. Tomislav je bio nadmoćan te pobijedio u konkurenciji mlađih kadeta (14-16 godina), ali i u onoj starijoj kadetskoj konkurenciji (16-18 godina). Jednostavno rečeno – bio je sjajan i nepobjediv.

Zlatom se okitila i cicibanka (7-9 godina) Nola Jandrečić te svojim uspjehom razveselila i iznenadila stručni stožer samoborskog karate kluba.

Za zlatnu medalju su se izborile i ekipe mlađih učenica (Jandrečić, Šoić, Držanić), učenika (Antonio, Filip i Matej Petrić) te mlađih kadeta (Stolar, Kovačević, Rajković).

Srebrnu medalju osvojio je Haris Kovačević u konkurenciji mlađih kadeta te druga ekipa mlađih kadeta.

Brončanim medaljama morale su se zadovoljiti ekipe učenica (Karamatić, Celižić, Smolčić) te mlađih kadetkinja (Kralj, Celižić, Karamatić).

Za dlaku je medalja pobjegla Tomislavi Celižić koja je izgubila susret za medalju te na kraju osvojila 4.mjesto.

Treba napomenuti da je konkurencija bila izuzetno jaka (do sada najkvalitetnija i najmasovnija) tako da vodstvo hrvatskog karate sporta može mirno spavati i s velikim optimizmom očekivati nastupe hrvatskih karateka na međunarodnim smotrama.

Stjepan Stanić

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 5. kolo Samobor - Žorona 88:100 (38:48)

Gosti iskoristili odmor domaćina

Iako su Samoborci u prvoj četvrtini promašili prvih 6 trica i pogodili tek 5 od 12 slobodnih bacanja, završili su četvrtinu s malim vodstvom i to prvenstveno dobrom obranom.

U drugoj četvrtini većina prve postave Samoboraca se odmara, što gosti koriste, ostvaruju laganih 31 poen u toj četvrtini i odlaze na odmor s visokih 10 poena razlike.

U drugom poluvremenu raspucao se kod Samoboraca Ćorić, smanjiviši uzastopnim tricama na 4 poena razlike za goste. Međutim, izlaskom Močana iz igre zbog 5 osobnih, obrana Samoboraca popušta, a ponajbolji igrač gostiju Barković serijom od 9:0 ponovo vraća razliku na desetak poena za goste, koju uspješno brane do kraja.

Ovim porazom Gorica ostaje prva na tablici B1 lige bez ijednog poraza, dok Samobor i Žorona dijele 2. i 3. mjesto s jednim porazom.

Kod Samoboraca istakli su se Ćorić s 33, Močan sa 17 i Geršak s 12 poena.

Kod Žorone odlični su bili Podvorac s 25, Gažić s 23 i Barković s 20 poena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 7. kolo Dugo Selo - Samobor 102:58 (46:24)

Uništili ih Frljak i Vranić

U odličnoj ekipi iz Dugog Sela Samoborci nisu nikako mogli zaustaviti dvojac Frljak – Vranić, koji postiže više poena nego cijela ekipa Samoboraca.

Kod Samoboraca učinkoviti Levanić s 20 i Gionechetti sa 16 poena. Kod gostiju najbolji Frljak s 33 i Vranić s 28 poena.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Gorica - Samobor 102:14

Poklekli od jačih

Protiv vodeće ekipe lige koja je fizički, a i tehnički mnogo jača od Samoboraca bilo je samo pitanje s koliko velikom razlikom će domaćini pobijediti.

Dok kod Samoboraca nije bilo nijednog istaknutog pojedinca dotle su se kod domaćina istakli Mlinarić s 20 te Đuksi i Šilović sa po 16 poena.

RUKOMETAŠICE - 7. kolo 2. HŽRL zapad Samobor Mercator – Gorica 18:17 (11:9)

Tijesno, ali zasluženo

Rukometašice Samobor Mercatora kao da su se specijalizirale za pobjede na domaćem terenu od jednog gola razlike, a kažu da su im tim više slađe. Iako vjerni navijači zbog toga vjerojatno ostaju barem bez nekoliko minuta života. Protiv Gorice sve je moglo biti davno riješeno, jer u prvom poluvremenu prije svega odličnom obranom domaće su igračice ostvarile 4 gola prednosti (9:5), ali je to do poluvremena prepolovljeno.

Početak drugog poluvremena ostat će dugo u sjećanju, jer u prvih 7 minuta niti jedna ekipa nije postigla gol. Tada Goričanke izjednačuju, da bi tek u 10. minuti nastavka prvi put mrežu zatresle i Samoborke. A prije toga pogađale su stative, promašile sedmerac i dvije kontre. Umjesto vodstva od 5-6 razlike, morale su stizati prednost gošći. Trenerica Dubravka Tunjić rotirala je igračice i to je počelo donositi plodove. Napokon je krenula i realizacija. U zadnjih 8 minuta Samoborke serijom 4:1 preokreću rezultat i u napetoj završnici stižu do pobjede koja ih gura na deveto mjesto.

Golove za Samobor Mercator postigle su Žilić (5), Plazina (4), Novak (4), Fofonjka (3) i Kuzmić (2).