NOGOMET - 3. HNL zapad - 11. kolo Samobor - Rudar (L) 0:1 (0:0)

SAMOBOR: Mičić, Samardžija (od 46. Brujić), Skender, Prlić, Mrčela (od 46. Delić), Majdandžić (od 68. Merkl), Pavlović, Horvat, Jelić, Deak, Tokić

Trener: Tomislav Pisačić

RUDAR (L): Batelić, Barišić, Kalanj (od 50. Šarin), Kiršić, R. Kovačević, Fable, Černjul, Hoxha, Fejzić, Hodžić (od 80. Miletić), M. Kovačević

Trener: Valdi Šumberac

Igrač utakmice: Robert Fable (Rudar)

Iako su domaći cijelu utakmicu bili bolja momčad, Rudar je iskoristio praktički svoju jedinu priliku iz kontre i iz Samobora odnose sva tri boda. U 16. minuti sudac propustio pokazati na bijelu točku nakon što je lopta pogodila jednog domaćeg igrača u ruku, a do kraja prvog dijela priliku za izjednačenje su propustili Mrčela, Deak i Tokić. I u drugom poluvremenu se igra pred gostujućim vratima, ali Samoborci nisu uspjeli postići pogodak.

Nakon jedanaestog kola vodeći je Vinogradar sa 24 boda, drugo Vrapče ima 22 boda, dok je Samobor šesnaesti sa 10 bodova.

Sportski susreti sportaša Grada Samobora i Občine Brežice

Vidimo se 27. u Brežicama!

I ove su godine povodom Dana grada Samobora održani sportski susreti sportaša Grada Samobora i Občine Brežice. U srijedu, 18. listopada, sportski je sraz realiziran u malom nogometu, košarci i tenisu.

Na terenima Teniskog kluba Samobor 1890 održani su teniski mečevi na 8 terena, a konačni rezultat bio je 4:4.

U sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija odigrana je malonogometna utakmica u kojoj su nogometaši Zrinski-Tehnoventa predstavljali Samobor protiv momčadi MNK Brežice. U vrlo dobroj utakmici gosti iz Brežica pobijedili su s rezultatom 6:2.

U košarkaškoj utakmici, koja je odigrana nakon malonogometne, košarkaši KK Samobor ostvarili su pobjedu nad gostima iz Brežica s visokim rezultatom l00:71

Uzvratni sportski susret održat će se 27. listopada 2006. u Brežicama, povodom Dana Občine Brežice.

KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA – POVODOM DANA GRADA SAMOBORA Grad Samobor - Grad Brežice 100:71 (52:31)

Presingom slomili Slovence

Dok se igrala prva četvrtina u sporijem ritmu, mnogo starija i iskusnija ekipa Slovenaca iz Brežica donekle je mogla parirati Samoborcima.

Drugu četvrtinu krenuli su Samoborci presingom po cijelom terenu. Trkački mnogo spremniji od Slovenaca oduzeli im mnogo lopti za lagana poentiranja na ziceru.

Treća četvrtina protekla je u mirnijem ritmu. Samoborci u zadnjoj četvrtini ponovo odigravaju presing te povećavaju prednost na tridesetak razlike za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se Ćorić s 21 te Kelečić i Rađenović sa po 14 poena. Kod Brežičana najbolji Marcetić s 21 i Pintarić sa 16 poena.