Pravedan ishod

KRAJ DONJI - Igralište Bili brig

Sudac: Vujčec (Klinče Sela)

Pomoćnici: Lafter (N. S. Okičko) i Ivančić (Jaska)

Strijelci: 1:0 Košutić(37 - 11m), 1:1 Brčković(53 - 11m), 1:2 Petković(54), 2:2 Košutić(61)

MLADOST (KD): Filipčić, Hudina (od 58. Bačan), Juratovac, Gačarić, Adamić, Jakolić, Haramina, Stiperski, Dujmović, Valenčak - Debogović (od 63. Sutlar), Košutić

Trener: Vlado Turković

RAKITJE: D. Barun, Boras, Balaško (od 63. Hajdinjak), Martinović (od 63. Nikolić), K. Barun, Hlevnjak, Brcković, Petković, Nuić, Martinović, Kramarić

Trener: Borislav Perica

Crveni karton: Valenčak - Debogović (15, Mladost)

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

Veliku glupost napravio je Valenčak - Debogović kada je zbog ne sportskog ponašanja isključen u 15. minuti, no to kao da je bio dodatni poticaj domaćinu koji dolazi u vodstvo preko Košutića u 37. minuti da bi Rakitje samo u dvije minute preokrenuo rezultat (Brcković iz jedanaesterca u 53. i Petković u 54.), no ipak Košutić u 61. minuti postavlja konačni i najpravedniji rezultat - 2:2.

Cvetković - Novaki 0:1 (0:0)

I dalje uspješni

CVETKOVIĆ - Igralište u Cvetkoviću

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Horvatić i Kuter (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Borak(48)

CVETKOVIĆ: Šabeljić, Preselac (od 65. Kišić), Jalšovec (od 60. Lovrinović), Dikšić (od 68. Božić), Krga, Božić, Nevrkla, Martinović (od 65. Dimnjaković), Kopić, Koluder (od 78. Rušnov), Bubanović

Trener: Danijel Fabijanić

NOVAKI: Husak, Marković, Genas (od 88. Čakanić), Podnar, Jaklenec, Đumlija, H. Struhak, Borak, Mlinar (od 67. Leopold), Marković (od 81. Strmak), D. Struhak (od 60. Jedvaj)

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Borak (Novaki)

Novaki i dalje nastavljaju slijediti vodeću Jamnicu, ovaj put je stradao nejaki Cvetković. Gosti su bili bolji tijekom cijele utakmice i samo je neefikasnost gostujućih napadaća razlog minimalne pobjede od 0:1.

Dinamo (O) - Bestovje 5:2 (2:0)

Pet komada s Okića

OKIĆ - Igralište Okića

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Vrbaški i Šimunić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Valečić(10), 2:0 Obradović(22), 3:0 Mešić(48), 4:0 Obradović(65), 5:0 Obradović(70), 5:1 Biškupić(83), 5:2 Mioč(87)

DINAMO (O): K. Španić, P. Španić (od 14. Pavlek), Fratrić, Fulir, Smoljo, Kelečić (od 46. Vučković), Volarić (od 54. Razum), Cipovec (od 74. Bašić), Obradović, Valečić, Župan (od 46. Mešić)

Trener: Siniša Rudar

BESTOVJE: Pervan, Turčinović, Eranović (od 36. Pirin), Škrinjarić, Petraš, Kurtušić, Jager, Pranjić (od 53. Karažinec), Mijaljević, Šarić (od 36. Biškupić), Mioč

Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

Utakmice je bila pod dojmom teške ozljede Perice Španića u 14. minuti kada mu je pukla ključna kost na tri mjesta. Od početka je utakmica išla u jednom smjeru. Domaći dolaze u vodstvo u 10. minuti da bi nakon još deset minuta udvostručili vodstvo i tim se rezultatom odlazi na odmor. U drugom dijelu, do 70. minute Dinamo još tri puta pogađa mrežu Bestovjana da bi tada stali što Bestovje iskorištava i postiže dva gola.

Nakon osmog kola vodeći su Jamnica i Novaki sa 19 bodova, Rakitje je šesto sa 14 bodova, dok je Bestovje zadnje sa jednim bodom.

NOGOMET - 1. HMNL - 3. kolo Sokoli - Torcida Chigra 1:2 (0:1)

Još jedno čerupanje

SAMOBOR - Dvorana Bogumila Tonija

Gledatelja 80

Suci: Kolić (Sibinj) i Mergeduš (Nova Gradiška)

Strijelci: 0:1 Bokan(15 - 6m), 0:2 Vodanović(28), 1:2 Antunović(40)

SOKOLI: Kovačević, Antolić, L. Pavlić, Škarika, Batarelo - Ćerdić, Kolar, Morina, Jonjić, Antunović, I. Pavlić

Trener: Marijan Lenard

TORCIDA CHIGRA: Runac, Perovski, Dubovac, Franić, Bokan, Stanković, Vlaški, Bogdanović, Špar, Rajčić, Matenda, Vodanović

Trener: nema

Igrač utakmice: Dragan Stanković (Torcida Chigra)

Malo je nedostajalo da Sokoli u trećoj utakmici prvenstva upišu prvi bod. Nakon zasluženog vodstva gostiju od 0:2, Kolar za Sokole u 38. minuti promašuje udarac sa 10 metara, da bi samo minutu kasnije Antunović tu istu prigodu iskoristio no u zadnjih pola minute gosti uspješno brane vodstvo i odnose bodove iz Samobora.

Nakon trećeg kola vodeći su Torcida i Gospić sa 7 bodova, dok su Sokoli na zadnjem, dvanaestom mjestu sa 0 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 10. kolo

Bregana - Klokočevac 0:1 (0:1)

Susjedi im metnuli

BREGANA - Igralište u Bregani

Gledatelja 150

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Jurinčić (Samobor) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 0:1 Janžić(38)

BREGANA: Herceg, Bugarski (od 88. Šparakl), Celizić (od 46. Ivančić), Jurković, Nider, Dekalić, Grdanjski (od 75. Otmačić), Kasalo, Fučkar, Barbić (od 46. Župančić), Matijaščić

Trener: Dražen Vegel

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Celizić, Janžić, Komerički, Janjić, Murić, Kovačević (od 84. Bekiri), Bošnjak (od 60. Jantolić), Kos, Horvat

Trener: Franjo Šeperić

Crveni karton: Janžić (76 - Klokočevac), Murić (80 - Klokočevac), Župančić (80 - Bragana)

Igrač utakmice: Ivica Horvat (Klokočevac)

Utakmica dvaju susjedskih rivala protekla je izuzetno gruboj igri u kojoj je sudac Piličić morao pokazati čak tri crvena kartona. Klokočevac je bio bolja momčad u prvom dijelu i nakon dvije propuštene prigode između 23. i 25. minute, poveli su golom Janžića u 38. minuti iz slobodnog udarca kojem je kumovalo loše postavljeni zid i slaba reakcija domaćeg vrata Hercega i to su vodstvo uz manje prigode Bregane uspjeli održati do kraja utakmice.

TOP - Lomnica 2:0 (1:0)

Dva puta grunulo

KERESTINEC - Igralište TOP - a

Gledatelja 70

Sudac: Borković (Domagović)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Vukas(39), 2:0 Petrić(68)

TOP: Belko, Mateković, Zlački, Vukas (od 68. Matulin), Bencetić (od 13. Lovrinščak), Stunja, Gašper (od 83. Klemenčić), Divjak, Domjančić (od 60. Petrić), Pršek, Puntarec (od 60. Jankavić)

Trener: Milan Končarević

LOMNICA: Cundeković, Ćurić, Kozarić (od 81. Bujanović), Stepanić, Turkalj, Smolković, Šoštarec, Jurić, Z. Ačkar, K. Ačkar

Trener: Siniša Klafurić

Igrač utakmice: Vukas (TOP)

Domaći su tijekom cijele utakmice bili bolja momčad i samo loša realizacija napadača Top - a spasila je slabu momčad Lomnice od težeg poraza. U prvom dijelu Vukas je doveo domaće u vodstvo, a pobjedu potvrdio Petrić.

Zrinski Tehnovent - Dinamo Hidrel 1:1 (1:0)

Svakome po bod

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Žganjer(25), 1:1 Prković(77)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Šicl, Jazvić, Murić, Vrančić, Beloša (od 68. Razum), Jagodić, Jurinec, Tenšek, Žganjer (od 78. Binički), Hainešek

Trener: Dario Lujanac

DINAMO HIDREL: Filipović, M. Jankeš, Beloša - Fijan, Tomčić, Prković, Kelava, T. Jankeš, Rožić, Cvetković (od 85. Primorac), Paviša, Vrbičić (od 60. Varivoda)

Trener: Marijan Mirković

Igrač utakmice: Miroslav Fabijan (Zrinski Tehnovent)

Zrinski je bolja momčad u prvom dijelu i nakon nekoliko promašenih prigoda, Žganjer u 25. minuti dovodi domaće u vodstvo. U drugom dijelu igra domaćih pada, Dinamo izjednačuje rezultat u 77. minuti i do kraja utakmice opasno prijeti, ali bod Zrinskom spašava vratar Fabijan.

Nakon desetog kola vodeća je Sloga sa 19 bodova, drugi Savski Marof ima 18 bodova, TOP je peti sa 16 bodova, Zrinski je sedmi sa 15 bodova kolliko ima i deveti Klokočevac, dok je Bregana na trinaestom mjestu sa 12 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 10. kolo Vrapče - Samobor 4:1 (2:0)

Završili u Vrapču

VRAPČE - Igralište Vrapča

Gledatelja 300

Sudac: Jurić (Pazin)

Pomoćnici: Flefar (Pazin) i Ilić (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Maruna(20), 2:0 Miloš(25), 3:0 Panza(60), 4:0 Maruna(63), 4:1 Tokić(89)

VRAPČE: D. Cigrovski, Zeljković, Panza (od 68. Levanić), Miloš, Kovačević, Samardžić, A. Cigrovski, Grgić (od 16. Leskovar), Maruna, Regvar, Sinković (od 46. Mraković)

Trener: Damir Mužek

SAMOBOR: Mičić, Puškarić, Skender, Prlić, Mrčela, Majdandžić, Pavlović (od 53. Samardžija), Brujić (od 68. Horvat), Jelić, Merkl (od 53. Deak), Tokić

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Marijan Maruna (Vrapče)

Domaća momčad je od početka utakmice bolja i već je u 20. minuti povela preko Marune, da bi Miloš pet minuta kasnije lijepim golom iz slobodnog udarca povećao vodstvo Vrapčanaca. Nakon dvije neiskorištene prigode Samoborca Jelića, Vrapče sa dva gola osigurava pobjedu, a počasni pogodak za goste postiže Tokić u 89. minuti.

Nakon desetog kola vodeći je Vinogradar koji ima 21 bod, drugi je Rudar iz Labina sa 19 bodova dok je Samobor četrnaesti sa 10 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 11. kolo Banovac - Sava (S) 0:2 (0:0)

Potopili Banovčane

GLINA - Igralište SRC Banovac

Sudac: Faletar (Popovača)

Pomoćnici: Muža (Sisak) i Kožarec (Domaslovec)

Strijelci: 0:1 Matošević(59), 0:2 Đurđević(68)

BANOVAC: Kirin, Rastovski, Jakovljević, Piškor, Marović, Martinović, Išek, Bešić, Mileković, Pezelj (od 64. Laktašić), Žinić

Trener: Joso Šeperac

SAVA (S): Pintar, Žižić, Katušić (od 52. Maršanić), V. Čakanić, T. Čakanić, Drenški, Matošević (od 85. Šurbek), Jordan, Đurđević, Karamarko, Zovko (od 68. Mamić)

Trener: Zoran Vukelić

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sava)

U prvom dijelu su domaćini još i mogli pratiti igru Save, no u drugom dijelu se ipak pokazala razlika u kvaliteti između ova dva sastava. Prvo Matošević dovodi goste u 59. minuti u vodstvo da bi potvrdu pobjedu protiv posljednoplasiranog Banovca osigurao Đurđević u 68. minuti.

Nakon jedanaestog kola vodeći je Polet sa 28 bodova, druga je Iskra Zelina sa 23 boda dok Sava drži osmo mjesto sa 17 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 1. kolo Dugo Selo - Samobor 65:69 (30:27)

Pobjeda usprkos problemima

Kako je ekipa KK Centar iz Zagreba odustala od natjecanja u B1 ligi tek u petak, Samoborci kao drugoplasirani u C1 ligi uspjeli su na brzinu skupiti ekipu i na samom startu lige, i to u gostima, ostvariti vrijednu pobjedu. Samoborci, bez trenera i nekolicine igrača koji nisu znali da će se igrati ova utakmica, vođeni vrlo uspješno kapetanom Darkom Župančićem, bili su prve tri četvrtine stalno nekoliko koševa za domaćinom. U zadnju četvrtinu krenuli su s "turbo obranom" te serijom Marinića, Ćorića i Močana od 18:3 poveli sa 7 razlike, što su uspješno sačuvali do kraja utakmice.

U zadnje dvije minute domaćini čestim prekršajima pokušavaju preokrenuti rezultat, međutim Fatorini bez greške pogađa 6:6 slobodna bacanja za konačnu pobjedu.

Treba pohvaliti odličnog Geršaka, koji je u zadnjim minutama polovio gotovo sve lopte pod našim košem, skupivši ukupno čak 17 skokova. Kod Samoboraca, iako uz dosta slab šut, najučinkovitiji je bio Ćorić s 19 te vrlo dobar Močan sa 16 poena.

Kod domaćina najbolji je bio bek Hotik sa 17 i visoki centar Jurković sa 16 poena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 4. kolo Zapruđe - Samobor 95:66 (50:28)

Preko dvometraša nije išlo

Vrlo dobra ekipa iz Zapruđa uz pomoć gromoglasne publike već je na početku ostvarila prednost od 12:2. Samoborce nikako da krene šut izvana, dok pod košem teško poentiraju preko 2 metra visokog centra domaćina. Do kraja utakmice domaćini postepeno povećavaju prednost za visoku i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca učinkoviti su bili Levanić s 27 i Gionechetti s 24 poena, ali i dosta promašaja.

Kod domaćina najbolji je bio Malarić s 19 poena.