4. HNL središte B - 7. kolo Iskra Zelina - Sava Strmec 5:1 (5:0)

Sava pregažena u Zelini

SVETI IVAN ZELINA - Igralište SRC Zelina

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Vuksan i Bogović (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Bakran(22 - 11m), 2:0 Hunjak(36), 3:0 Šajfar(38), 4:0 Šajfar(40), 5:0 Moharić(45), 5:1 Biškupić(77)

ISKRA ZELINA: Sakač, Erdeli, Miličević, Antolković (od 57. Trcak), Bakran, Tomašić, Hunjak (od 54. Oroz), Topić, Moharić (od 72. Dorić), Kralj, Šajfar

Trener: Željko Radišić

SAVA STRMEC: Horvatinec, Gavran (od 56. Katušin), Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Maršanić (od 46. Žižić), Jordan ,Biškupić, Petravić (od 46. Mamić), Karamarko

Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Ivica Šajfar (Iskra Zelina)

Nakon dobrog otvaranja utakmice i propuštanja nekoliko izglednih prilika, domaćini konsolidiraju redove i 22. minuti dolaze do vodstva. Do poluvremena Sava uspijeva primiti još četiri gola i pobjednik je bio riješen. U drugom poluvremenu igra se smiruje i Biškupić uspijeva tek postići počasni pogodak za goste za konačan rezultat 5:1.

Nakon sedmog kola vodeći su Polet (B) i Iskra Zelina sa po 18 bodova dok je Sava osma sa 11 bodova.

Jedinstvena županijska liga - 6. kolo

Zrinski Tehnovent - Rugvica 9:1 (5:1)

Hainešek - Tenšek skupa 6!

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Rižić (Bukovec)

Strijelci: 1:0 Tenšek(7), 2:0 Hainišek(23), 3:0 Hainišek(26), 3:1 Palešić(31), 4:1 Tenšek(37), 5:1 Hainišek(43), 6:1 Šicl(47), 7:1 Radek(50), 8:1 Beloša(64), 9:1 Hainišek(82)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Šicl, Vlahović, Murić, Vrančić, Kršćanski (od 22. Jazvić), Radek (od 56. Beloša), Celizić, Tenšek (od 68. Razum), Žganjer, Hainešek (od 83. Potarić)

Trener: Dario Lujanac

RUGVICA: Petričević, Palešić, Golubić (od 38. Krznarić), Jurišević, Đinđić (od 20 Čičak), Kolarin, Marelja (od 38. Stanić), I. Fišter, Stipić (od 59. Brtan), K. Fišter, Lokas

Trener: Jure Mišković

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski Tehnovent)

Od početka utakmice igrala je samo jedna momčad, dok su se gosti i prije početka utakmice pomirili s porazom. Već do poluvremena domaćini su "utrpali" pet komada, a na kraju se brojka zaustavila na devet. Posebno je bio raspoložen dvojac Hainešek - Tenšek koji je zajedno postigao šest golova.

Bregana - Vatrogasac (K) 2:1 (0:1)

Zgasnuli vatrogasci na Bregančici

BREGANA - Igralište Bregane

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Radešić (Zaprešić) i Bilić (V. Gorica)

Strijelci: 0:1 Komadina(6), 1:1 Kasalo(68), 2:1 Župančić(82)

BREGANA: Herceg, Grdanjski, Ivančić, Jurković, Nider, Dekalić, Ćosić (od 46. Župančić), Kasalo, Fučkar (od 90. Klisurić), Sokolović, Barbić (od 70. Otmančić)

Trener: Dražen Vegel

VATROGASAC (K): Klarić, Masnec, Tkalec, Čavar, N. Tepšić (od 46. Krupčević; od 80. Boban), Gavran, Đukić (od 33. B. Tepšić), Kirinić (od 85. Mihinica), Mirnić, Markelić, Komadina

Trener: Marinko Trupčević

Igrač utakmice: Nikola Herceg (Bregana)

Za domaćine utakmice ne kreće dobro, već u 6. minuti Komadina dovode goste u vodstvo. Bregana do poluvremena traži izjedačenje a najbolju priliku propušta Jurković kada ne uspijeva realizirati jedanaesterac (promašuje cijela vrata). U drugom dijelu Bregana golom Kasala dolazi do izjednačenja, zatim golman domaćih Herceg s nekoliko obrana zaslužuje epitet igrača utakmice, a Župančić pri kraju utakmice donosi pobjedu domaćinu.

TOP - Klokočevac 6:1 (2:1)

Top opalio šest puta

KERESTINEC - Igralište TOP-a

Sudac: Jurinčić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Kovačević(35), 1:1 Domjančić(43), 2:1 Gašpert(44), 3:1 Gašpert(54), 4:1 Vršek(56), 5:1 Vršek(88), 6:1 Pavec(73)

TOP: Benko, Bencetić, Matulin (od 75. Klemenčić), Maceković, Zlački (od 58. Vukas), Jakopec (od 58. Švigač), Gašpert, Divjak, Domjančić (od 65. Pavec), Vršek, Stunja (od 60. Petrić)

KLOKOČEVAC: Čalić, Salopek, Bekiri, Ramić, Vitko, Janjić, Kovačević (od 66. Bošnjak), Kos, Jantolić, Murić (od 69. Runta), Horvat

Igrač utakmice: Denis Vršek (TOP)

Gosti dolaze u vodstvo u 35. minuti preko Kovačevića, no to je i ujedno bilo sve od njih. Domaćini do poluvremena prelaze u vodstvo, u 43. i 44. minuti postižu golove i to je prelomilo utakmicu. U drugom dijelu igra samo TOP i na kraju je to teški poraz Klokočevca.

Nakon šestog kola vode Savski Marof i Sloga (K) sa po dvanaest bodova, Zrinski je četvrti sa 10 bodova, koliko ima i peti TOP, a Klokočevac je jedanaesti sa 9 bodova.

Zima je blizu, snijeg samo što nije pao...

UPIŠITE SE I VI U SKIJAŠKI KLUB SAMOBOR

Pozivamo sve zainteresirane da se upišu u Ski klub Samobor i da dožive skijanje

- kao rekreaciju i razonodu

- kao natjecatelj

- kao učitelj skijanja, trener ili demonstrator skijanja.

Za članove Ski klub organizira:

- jednodnevne izlete na poznata skijališta u tuzemstvu i inozemstvu

- vikend izlete

- zimovanje sa školom skijanja za vrijeme školskih praznika u Austriji

- piknik druženja na Sljemenu gdje klub ima svoj kontejner

- skijašku zabavu s bogatom tombolom itd.

Posjetite naše prostorije u Zagrebačkoj 16 utorkom ili četvrtkom od 18 do 20 sati, a srijedom od 10 - 12 sati, gdje ćete dobiti sva uputstva i moći ćete izvršiti upis. Možete se i javiti na telefaks 3324-415 ili na mobitel 098/841-141.

OČEKUJEMO VAS!

Ski klub Samobor

Hrvatski kyokushin karate savez proveo ljetnu školu na Rabu

Do novih znanja i vještina iz svijeta kyokushina

Ovogodišnja ljetna škola, koju već tradicionalno organizira Hrvatski kyokushin karate savez, održana je na otoku Rabu krajem kolovoza i početkom rujna, a uz čelnike HKKS-a na ljetovanje uz treninge odazvali su se i članovi KK Mladost iz Samobora te drugih kyokushin karate klubova iz cijele Hrvatske.

Podsjetimo, ljetna škola za kyokushince u Hrvatskoj podrazumijeva naporne treninge tijekom jednotjednog boravka na moru, a kao i prethodnih godina, i ove je treninge predvodio shihan Furko Kalman 6. DAN, čelnik mađarskog kyokushin karate saveza i jedan od vodećih ljudi svijeta u tom stilu karatea. Treniralo se svakodnevno, po triput na dan, a treninzi su bili bazirani na borbenim tehnikama koje su uvježbavali kyokushinci na ljetnom kampu u Bugarskoj koji je, pak, vodio Japanac Suzuki, aktualni svjetski prvak u kyokushinu. Bila je to, dakle, prilika usvojiti nova znanja i vještine iz kyokushin karatea, a uz borbe uvježbavale su se i kate. Među 40-ak sudionika bilo je trenera i boraca različitih kategorija iz nekoliko hrvatskih kyokushin karate klubova te gošća iz Mađarske koja je trenirala zajedno s hrvatskim kyokushincima, a za one najmlađeg uzrasta bio je osmišljen poseban program te su, uz dva treninga dnevno, imali priliku proći i školu plivanja. Valja spomenuti i to da je tijekom ljetne škole organizirano i polaganje za pojaseve, a među onima koji su iskoristili tu priliku kako bi položili za viši pojas bio je i predsjednik KK Mladost senpai Damir Sinković, koji je od ove ljetne škole ponosni vlasnik crnog pojasa 1. DAN. Prema riječima predsjednika HKKS-a, senseia Milana Garašića, koji pak nosi crni pojas 4. DAN, rezultat je to dugogodišnjeg upornog i napornog Sinkovićevog treniranja koji, uz rad na samome sebi, vodi i treninge za skupinu rekreativaca u sklopu samoborskog KK Mladost.

Ljetna škola Hrvatskog kyokushin karate saveza tradicija je duga više od 30 godina, a to je ujedno izvrsna priprema svih članova za predstojeću sezonu. Nakon uspješno provedene ljetne škole, tijekom koje su hrvatski kyokushin karatisti još jednom dokazali da ne zaostaju za europskim standardima u tom borbenom sportu, svi klubovi u sastavu Saveza nastavljaju s uobičajenim treninzima te se na narednim natjecanjima očekuju i dobri rezultati.

Marija Alvir

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2006, Zagreb

Maja Janković ponovno prva!

U zagrebačkom Domu sportova održao se 16. i 17. rujna 6. po redu tradicionalni karate turnir Croatia open u organizaciji Hrvatskog karate saveza. U dva dana na tatami je izašlo nešto manje od 700 natjecatelja iz 13 zemalja (Slovačke, Italije, Makedonije, Mađarske, Srbije, Slovenije, BiH, Latvije, Austrije, Izraela, Bugarske, Ukrajine i Hrvatske), a prema očekivanjima najuspješniji su bili predstavnici Hrvatske.

Prvog dana nastupili su juniori i seniori, a u nedjelju su na tatami izašli kadeti te oni najmlađi, do 16 godina starosti.

6. Cro open otvorio je ministar unutarnjih poslova Ivica Kirin koji je čestitao organizatorima, a vodstvu Hrvatskog karate saveza dao punu podršku u daljnjem radu. Pored ministra Kirina sportašicama i sportašima se riječima podrške obratio i ministar znanosti, obrazovanja i sporta Dragan Primorac.

Samoborci su se već po običaju iskazali, a posebno treba istaknuti Maju Janković, koja je nakon pobjede u finalu stala na pobjednički tron seniorki kategorije preko 60 kg. Pokazala je veliku sigurnost i odličnu formu pred svjetsko prvenstvo koje će se održati u Finskoj od 12.-15. listopada.

Dario Svetić bio je vrlo dobar, 3. u kategoriji do 65 kg, kao i Davor Mrzak u kategoriji do 80 kg.

U nedjelju su mladi članovi KK Samobor-Anindol osvojili poveći broj medalja, a posebno se istaknuo Nikola Šoić koji je do prvog mjesta imao vrlo dobre protivnike, a do finala je pobijedio i aktualnog europskog prvaka. Standardno su dobri bili i sestre Ana i Maja Lenard, Haris Kovačević, Tomislav Stolar i Renato Brković.

Valja napomenuti da je KK Samobor-Anindol u dva dana ovog velikog međunarodnog natjecanja bio najuspješniji klub.