Izvukli bod iz vatre

ZDENCI - Igralište Vatrogasca

Gledatelja 150

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Pranjić (6 - ag), 1:1 Šimunić(18), 2:1 Šimunić (25), 2:2 K. Martinčević(35), 2:3 Petković(38), 3:3 Šimunić(59)

VATROGASAC: Šarić (od 65. Gelo), Pranjić, Kožul (od 63. Letinčić), I. Prskalo, Žuj, Liović, N. Prskalo, Dujaković, Šimunić, Premerić, Stojić (od 70. Perković)

Trener: Marijan Prelec

RAKITJE: D. Barun, Boras, Balacko (od 46. Hajdinjak), Čejvan, K. Barun, Hlevnjak, Brnić, Vrcković, Petković, K. Martinčević, D. Martinčević

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Šimunić (Vatrogasac)

Izrazito efikasna utakmica između Vatrogasca i Rakitja koja je na kraju završila najravnopravnijim rezultatom - remijem. Gosti iz Rakitja dolaze do vodstva već u 6. minuti nakon neoprezne reakcije domaćeg igrača Pranjića. Do 25. minute Vatrogasac vodi pogotcima Šimunića, no na odmor se odlazi vodstvom gostiju 2:3. U drugom poluvremenu se igra smirila, a konačni rezultat postavlja nezaustavljivi Šimunić.

Mladost (KD) - Bestovje 6:2 (3:0)

Katastrofa pod Bilim brigom

KRAJ DONJI - Igralište Bili brig

Gledatelja 70

Sudac: Pirša (Zdenča)

Pomoćnici: Kelečić (Novo Selo Okičko) i Gregurić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Debogović(2), 2:0 Košutić(8), 3:0 Debogović(19), 4:0 Košutić (65 - 11m), 5:0 Jakolić(73), 5:1 Jagar(83 - 11m), 5:2 Pranjić(85), 6:2 Debogović(89)

MLADOST(KD): Filipčić, D. Hudina (od 75. Stiperski), Juratovac (od 75. I. Hudina), Gačarić, Jakolić (od 60. Križančić), Ž. Haramina, Sutlar (od 46. Adamić), M. Haramina, Košutić, Debogović, Z. Hudina (od 60. Bačan)

Trener: Vlado Turković

Bestovje: Pervan, Josipović, Turčinović, Jager, Prigorac, Kurtušić, Rendulić, Petković, Mijaljević, Škrinjarić, Biškupić

Trener: Božo Domitrović

Igrač utakmice: Branko Debogović (Mladost)

Rezultatska katastrofa Bestovljana počela je već u 2. minuti kada Debogović zabija svoj prvi od ukupno tri gola na ovoj utakmici. Utakmica je već odlučena do 19. minute, a rezultat do poluvremena postavlja Košutić iz jedanaesterca. U drugom poluvremenu Bestovje uspija zatresti mrežu dva puta, ali isto toliko i primiti.

Krašić - Novaki 0:1 (0:1)

Bod iz Doline kardinala

KRAŠIĆ - Igralište u Krašiću

Gledatelja 60

Sudac: Vrbaški (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 0:1 Bungić(22)

KRAŠIĆ: Šimatić, Prstac, Tuček, I. Penić, Šimecki, Ferenčić, K. Penić, Petković, J. Penić, F. Penić, Golub

Trener: Mijo Novosel

NOVAKI: Musak, Genus, Struhak, Podnar, Đumlija, Borak, Marković (od 75. Jaklenec), Mlinar (od 88. Čakanić), Bungić (od 89. Struhak), Vrkić, I. Marković

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Bungić (Novaki)

Tvrda utakmica u kojoj su i gosti i domaći imali prigoda za pobjedu, međutim jedinu je iskoristio još u prvom dijelu Bungić i to su vodstvo Novaki uspijeli sačuvati do kraja utakmice i donjeti 3 boda iz Doline kardinala.

Nakon 4. kola vodeći je Dinamo iz Obreža i Jamnica sa po dvanaest bodova, Novaki su četvrti sa 10, Rakitje sedmo sa 6, Bestovje je posljedne sa nula bodova.

3. HNL zapad - 5. kolo Ogulin - Samobor 3 : 1 (1 : 1)

Učvrstili se na dnu

OGULIN - Gradski stadion

Gledatelja 350

Sudac: Radetić (Rovinj)

Pomoćnici: Dadjuk (Rijeka) i Orišković (Opatija)

Strijelci: 0:1 Jelić(20), 1:1 Dragićević(23), 2:1 Dragičević, 3:1 Puškarić(90)

OGULIN: Tafra, Stipetić, Tomljenović, Novković (od 76. Kvesić), Pribanić, Puškarić, Krpan, Bridić (od 78. Medved), Dragičević, Fumić, Poljak (od 46. Bertolović)

Trener: Sanjin Lucijanić

SAMOBOR: Mičić, Puškarić, Samardžija, Mrčela, Prlić, Majdančić, Bušić (od 61. Tokić), Brujić, Jelić, Deak(od 50. Pavlović), Merkl (od 55. Horvat)

Trener: Tomislav Pisačić

Crveni Karton: Sanjin Lucijanić (trener Ogulina - u 86. zbog ulaska u teren)

Igrač utakmice: Miljenko Dragičević (Ogulin)

Samobor je upisao novi poraz, već četvrti u pet kola. Iako su Samoborci poveli u 20. minuti preko Jelića, gosti samo tri minute kasnije dolaze do brzog izjednačenja. Na poluvrijeme se odlazi s tim rezultatom, a početkom drugog poluvremena, u 50. minuti zbog ozljede je kapetan Samoboraca Deak morao izići iz igre i Ogulinci preuzimaju inicijativu u igri. Ubrzo nakon toga, u 61. minuti Dragičević postiže svoj drugi pogodak a potvrdu pobjede Ogulinčanima donosi u sudačkoj nadoknadi Puškarić i tako stavlja Samoborce na zadnje mjesto tablice.

Nakon 5. kola vodeći su Žminj i Vinogradar sa po 13 bodova dok je Samobor zadnji, 18. sa 3 boda.

4. HNL središte B - 5. kolo Mraclin - Sava Strmec 2:1 (0:0)

Posrnuli u Novoj grabi

MRACLIN - Igralište Nova graba

Sudac: Bizjak (Sisak)

Pomoćnici: Vuksan i Bogović (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Šimun(61), 2:0 Nastevski (71 - 11m), 2:1 Đurđević(88)

MRACLIN: Dražić, Zgodić (od 82. Vuksan),Šmint, Rozić, Balić, Budimir, Nastevski (od 78. Čulinović), Krpačić, Šimun, Juričić, Kadoić (od 63. Povoljnjak)

Trener: Goran Orešković

SAVA STRMEC: Horvatinec, Gavran, Katušić (od 66. Maršanić), Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Matošević(od 46. Mamić), Jordan, Biškupić (od 26. Šurbek), Đurđević, Karamarko

Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Krpačić (Mraclin)

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme su se ispitivale snage i igralo se miroljubivo tek pred kraj prijeti Sava, u 37. minuti preko Matoševića, a gosti u 44. preko Jurišića. U drugom dijelu kreće se otvorenije i Mraclin dolazi u vodstvo pogotkom Šimuna u 61. minuti. U 77. minuti Krpačić vozi slalom kroz gostujuću obranu, Horvatinec ga ruši i Nastevski realizira jedanaesterac. Do kraja utakmice Sava je pokušala izjednačiti, no uspjela postići samo počasni gol, Đurđević u 88. minuti.

4. HNL središte B - 6. kolo Sava Strmec - BSK 1:0 (0:0)

Petravić donio pobjedu

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Gledatelja 200

Sudac: Bionda(Zaprešić)

Pomoćnici: B. Kožarec (Domaslovec) i Ratešić (Hrastina)

Strijelci: 1:0 Petravić(57)

SAVA: Horvatinec, Gavran (od 88. Žižić), Horvat, Drenški, Maršanić (od 55. Mamić), Petravić (od 67. Zovko), Jordan, V. Čakanić, Đurđević, Karamarko, Biškupić

BSK Budaševo: Maršec, Horvatić, Đirlić, Domitrović, Lalić, Perković, Pernar (od 46. Klarić), Bobinac, I. Malbašić, Golić (od 46. Kvesić), Orešković (od 66. M. Malbašić)

Igrač utakmice: David Drenški (Sava Strmec)

Iako je Sava bila bolja od početka utakmice, na poluvrijeme se odlazi početnim rezultatom. Domaći su nadmoć okrunili tek u 57. minuti kada na Mamićev ubačaj odlično reagira Petravić i glavom dovodi Savu u prednost. Do kraja utakmice Sava se odlično brani na čelu s Drenškim te uspijeva sačuvati prednost do kraja.

Nakon šestog kola vodeći su Polet i Libertas sa po 15 bodova dok je Sava šesta sa 11 bodova.

Jedinstvena županijska liga - 4. kolo Zrinski Tehnovent - TOP 4:1 (0:0)

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Tenšek(64), 2:0 Žganjer(65), 3:0 Gestić(70), 4 : 0 Tenšek(80), 4:1 Pavec(88)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Jurinec, Vlahović, Murić, Vrančić, Kršćanski, Radek (od 60. Gestić, od 84. Binički), Celizić, Tenšek, Žganjer, Hainišek

Trener: Dario Lujanac

TOP: Belko-Hunjak, Bencetić (od 46. Vukas), Matulin (od 74. Pavec), Maceković, Leopold, Zlački, Jakopec, Gašpert, Domjančić (od 46. Divjak), Vršek (od 74. Šabarić), Stunja (od 74. Klemenčić)

Trener: Milan Končarević

Crveni karton: Jurinec (80. - drugi žuti)

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Zrinski Tehnovent)

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, no u drugom, u razmaku od dvije minute odlučen je pobjednik. Prvo Tenšek u 64. dovodi Zrinski u vodstvo, minutu kasnije Žganjer udvostručuje vodstvo a do kraja utakmice igrači Zrinskog još su dva puta precizni, a Pavec samo uspijeva postiči počasni gol za goste u 88. minuti.

BSK - Bregana 3:0 (1:0)

Igralište BSK-a

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Župan (Velika Gorica) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Jakovina(5), 2:0 Lulić(60), 3:0 Šikač(63)

BSK: Somođi od 57. Stančin), Turković, Bilogrević (od 70. Gelo), Mihalinec, Jakovina, Stepinac, Hrnjak (od 65. Pranjić), Debogović, Šikač, Lulić, Regvart (od 87. Vugec)

Trener: Ivan Gilja

BREGANA: Herceg, Bugarski (od 77. Klisurić), Celizić (od 60. Župančić), Jurković, Nider, Andabak, Brajković, Kasalo, Fučkar (od 46. Ivančić), Sokolović (od 83. Otmačić), Barbić (od 60. Grdanjski)

Trener: Dražen Vegel

Crveni karton: Andabak (11. preoštar start)

Igrač utakmice: Andres Turković (BSK)

Već u 5. minuti pada prvi pogodak, Jakovina sa 20 metara postiže lijep pogodak iz slobodnog udarca. U 11. minuti Andabak dobiva izravni crveni karton i igračima BSK nije bilo teško kontrolirati utakmicu. Do kraja poluvremena Bregana je izdržala pritisak domaćina, no u drugom dijelu BSK je realizirao dvije od brojnih prilika i uvjerljivo pobijedio 3:0.

Savski Marof - Klokočevac 2:0 (1:0)

SAVSKI MAROF - Igralište Savskog Marofa

Sudac: Milašinčić (Jaska)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Drkulec (Purgarija)

Strijelci: 1:0 Zofić(23), 2:0 Boch(51)

SAVSKI MAROF: Turk, Žganjer, Jozić(od 83. Kegalj), Boch, Šenjuh, Vučetić, Većerić (od 80. Grubeša), Rede, Postružin (od 85. Lepesić), Zofić (od 89. Skomrak), Bećirović (od 61. Žerjavić)

Trener: Miroslav Šorgić

KLOKOČEVAC: Čalić, Salopek (od 84. M. Bošnjak), Bekiri, Janžić, Vitko, Janjić, K. Bošnjak (od 46. Komerički), Kos, Jantolić, Murić (od 77. Tesla), Horvat (od 69. Ramić)

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Zoran Bach (Savski Marof)

U prvom poluvremenu uglavnom igra na sredini terena, bez puno prilika. Domaći odlaze na poluvrijeme sa vodstvom 1:0 golom Zofića iz slobodnog udarca. U nastavku gosti su bolji, postižu brzi gol u 51. minuti(igrač utakmice Boch) a do kraja utakmice rezultat je mogao biti i uvjerljiviji.

Nakon 5. kola vodeći je Savski Marof sa 12 bodova, BSK je drugi sa 9 bodova, koliko ima i šesti Klokočevac, Zrinski je osmi a TOP deveti sa po sedam bodova, a Bregana dvanaesta sa 6 bodova.

KOŠARKA - Prijateljska utakmica Dugo Selo - Samobor 68:85 (28:43

Povratnici i trener Ličina digli kvalitet

Nakon duže stanke seniori Samobora startali su pobjedom u prijateljskoj utakmici u gostima u Dugom Selu. Petorka Samoboraca u sastavu Močan, Kelečić, Ćorić, Karin i Fatorini održala je u prvoj četvrtini pravu lekciju iz košarke domaćinima iz višeg ranga KK Dugom Selu dobivši ih sa visokih 28:9. Samoborci su prvenstveno dobro odigrali u obrani gdje se posebno istakao Močan s osvojenih 14 lopti, Fatorini s 9 osvojenih lopti i 6 skokova, a iz brzih kontri lako poentiraju preko raspoloženih Ćorića i Kelečića. Do kraja utakmice svi su igrači Samobora dobili priliku, a najbolje su je iskoristili Grgečić s 12 i Geršak s 10 poena te uspješno priveli utakmicu kraju.

Kod Samoboraca učinkoviti su bili Ćorić sa 26 i Kelečić s 18 poena.

Kod domaćina najbolji je bio najstariji i najiskusniji Tokić s 13 poena. Povratkom Močana i Ćorića u redove Samoboraca nakon nekoliko sezona igranja u A1 i A2 ligi, te trenera Mile Ličine, koji je nekoliko sezona uspješno vodio A2 ligaša Mladost iz Zagreba, već na prvoj utakmici osjetio se veliki pomak na bolje u igri Samoboraca. Sve bi s boljom fizičkom pripremljenošću i uigranošću kroz mjesec i pol dana, na početku prvenstva, trebalo i bolje funkcionirati.