1. županijska liga zapad - 2. kolo

Zdenčina – Novaki 1:2 (1:1)

Novaki ugodno iznenadili

ZDENČINA – Igralište u Zdenčini

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: D. Kožarec (Samobor) i B. Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Jurak (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Stojković (2), 1:1 M. Marković (25), 1:2 Leopold (66)

ZDENČINA: Crnković, Grdaković, Šestak, Pavlak, Stojković (od 7. Krasnić), Brodar, Buden, Kvesić, Marović, Miković, Rumko; Trener: Danijel Sakoman

NOVAKI: Prahin, I. Marković, Genus, H. Struhak (od 46. Leopold), Podnar, Đumlija, Avsec, Borak, Mlinar (od 79. Čiverica), Bungić (od 88. B. Struhak), M. Marković; Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: M. Marković (Novaki)

Iako je Zdenčina povela već u 2. minuti pogotkom Stojkovića, Novaki nisu dozvolili da ih to previše poremeti u igri. Štoviše, već su sredinom prvog dijela izjednačili preko Markovića. U nastavku se kao odličan potez trenera gostiju pokazalo uvođenje Leopolda koji je postigao i odlučujući pogodak za Novake u 66. minuti.

M.S.

Rakitje – Sava 1:1 (1:1)

Po gol i bod svakome

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Borković (Domagović); Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Gregurić (Gornji Desinec)

Strijelci: 0:1 Galić (8), 1:1 Kramarić (40)

RAKITJE: Barun, Boras, Nikolić (od 30. Hajdinjak), Čejvan, Barun, Hlevnjak, Nujić (od 71. Španić), Vrčković, Dorotić (od 60. Brekalo), Martinović, Kramarić; Trener: Borislav Perica

SAVA: Kapusta, Šintić, Ivančić (od 66. Drenski), Leto, Lesković, Jerković, Galić (od 78. Jurman), Zauhar, Krčelić, Bakula (od 78. Delač), Luketić; Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Kramarić (Rakitje)

Gosti iz Drenja su poveli već na samom početku, te su najavili da su došli po pobjedu. Ipak, Rakitje se ne predaje i krajem prvog dijela dolazi do izjednačenja preko Kramarića. U nastavku je ritam igre pao i više nije bilo pogodaka, pa su se oba sastava morala zadovoljiti bodom.

M.S.

Na tablici vode Jamnica i Dinamo sa po 6 bodova, Novaki su na četvrtom mjestu sa 4 boda, Rakitje je deseto sa 2 boda, dok je Bestovje na jedanaestom mjestu bez bodova, ali i s utakmicom manje.

Trijumf malih samoborskih nogometaša i njihovog trenera Danijela Erbežnika na kraju sezone

Limači NK Samobora sedmi u Hrvatskoj!

Na sportskim igrama mladih u Splitu, zapravo neformalnoj državnoj smotri, nastupili su ljetos, među osam najboljih nogometnih ekipa u Hrvatskoj, i limači NK Samobora. Treba se sjetiti dana kada je taj uzrast protiv momčadi poput Kustošije, Zagreba i drugih redovito gubio i s 20 golova razlike. Ti su dani sada daleko iza naših limača. Naglo poboljšanje u kvaliteti osjetilo se već pobjedom nad Kustošijom od 5:4, uprkos vodstvu gostiju od 0:3 u poluvremenu, a nastavilo se plasmanom među osam najboljih u državi. Split je bio ispit koji je pokazao da su naši limači previše respektirali svoje slavne protivnike. Jer, nije lako igrati protiv Hajduka, Slaven Belupa, Zagreba, Osijeka...

Počelo je sjajno. Širanović je svojim pogotkom osigurao 1:1 s Osijekom za koji se smatra da, uz Dinamo, ima najbolju nogometnu školu u državi. Svi se slažu da je Samobor u ovom susretu iz ruku ispustio pobjedu. Drugi ispit je mogao donijeti senzacionalni uspjeh, najmanje peto mjesto. Igralo se protiv Zagreba i u jednom je trenutku, do druge polovice drugog poluvremena Samobor vodio 2:1, zahvaljujući golovima Erbežnika i Kuhara. Trema i neiskustvo su bili fatalni. Primljena su dva gola i Zagreb je pobijedio "knap", s 3:2.

Iako je poraz protiv Hajduka od 4:0 očekivan, Samoborci su pokazali solidnu igru. Umjesto petog, osvojeno je sedmo mjesto, ali ono "zlata vrijedi" kad imamo u vidu uvjete pod kojima funkcioniraju podmlatci prvoligaških klubova, među kojima je i samoborski.

Da se uporan i vrhunski stručni rad trenera Erbežnika isplatio, vidi se i iz toga što su za njega pokazali interes klubovi poput Kustošije i Vinogradara, ali i jedan od Dinamovih pogona.

Previranja u lokalnom nogometnom klubu, koji već desetak godina ne može nikako uhvatiti ravnotežu i stalno grca u financijsko - tehničkim problemima, nije se bitno odrazilo na kvalitetu rada trenera mlađih uzrasta Danijela Erbežnika, Maria Makaruna, Velimira Deaka, Dražena Ivančevića, Pere Ignjatića i drugih. Kao direktor, Kižlin je zadovoljio u svemu, ali su često problemi, koji pred njime stalno iskrsavaju, iznad njegove moći rješavanja. Pa se onda tu mora prizvati politika i tako to ide u krug.

Ili, kako bi stari Samoborci rekli, vola oko stola na ispadanje!

dp

Jedinstvena županijska liga - 2. kolo

Bregana – Zrinski Tehnovent 2:0 (1:0)

Gosti igrali, domaći pobijedili

Sudac: Boban (Velika Gorica); Pomoćnici: Župan (Velika Gorica) i Cerovski (Hrašće)

Delegat: Petrac (Gornja Lomnica)

Strijelci: 1:0 Fučkar (15), 2:0 Brajković (78)

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 83. Andabak), Celizić, Jurković, Nider, Dekalić, Brajković, Kasalo, Fučkar (od 75. Otmačić), Sokolović (od 88. Klisurić), Ćosić (od 60. Župančić); Trener: Dražen Fegel

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Jurinec, Vlahović, Murić, Vrančić, Šicl, Beloša (od 46. Šarić), Celizić, Tenšek, Žganjer, Hainešek (od 75. Husta); Trener: Dario Lujanac

Igrač utakmice: Jurica Fučkar (Bregana)

Domaćin je preko Fučkara rano došao do prednosti, a Zrinski je veliku prigodu za izjednačenjem propustio krajem prvog dijela kada je Žganjer pogodio okvir vratiju. Gosti su tijekom cijelog susreta bili u najmanju ruku ravnopravni, ali nisu bili precizni. Pitanje pobjednika riješeno je pogotkom Brajkovića u 78. minuti.

M.S.

TOP- Pušća 5:0 (1:0)

Pavec započeo seriju

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Nežić (Vrbovec); Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Dragila (Buševec)

Delegat: Stepanić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Pavec (44), 2:0 Pavec (64), 3:0 Čamić (75), 4:0 Gašpert (76), 5:0 Vršek (86)

TOP: Belko, Maceković, Matolin (od 62. Šabarić), Bencetić (od 57. Jankavić), Leopold, Jakopec (od 77. Klemenčić), Gašpert, Pavec (od 75. Olujić), Vršek, Puntarec (od 65. Čamić); Trener: Milan Končarević

PUŠĆA: Kamnatnik, Mrkonjić (od 85. Horvat), Filković (od 60. S. Studak), Peharec, D. Studak, Ban (od 76. Nemčić), Đurinski, Zornjak, Bernardić, M. Barilović (od 82. Markić), F. Barilović (od 46. Tadić); Trener: Drago Barbić

Igrač utakmice: Tomislav Gašpert (TOP)

Sve do same završnice prvog dijela TOP nije uspijevao doći do prednosti, a onda im je u 44. minuti Pavec donio prednost. Isti igrač je strijelac i u 64. minuti, a u završnici su gosti primili još tri pogotka i doživjeli težak poraz.

M.S.

Klokočevac – Vatrogasac 2:0 (0:0)

Drugo poluvrijeme dovoljno za pobjedu

Sudac: Horvatić (Zaprešić); Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Školjak (Beter)

Delegat: Brezarić (Peskovec)

Strijelci: 1:0 Jantolić (47), 2:0 Murić (89)

KLOKOČEVAC: Čalić, Runtas (od 46. Bekiri), Celizić, Janžić, Vitko, Janjić, Horvat (od 82. Kovačević), Kos, Jantolić (od 68. Bošnjak), Murić, Salopek (od 87. Tesla); Trener: Franjo Šeperić

VATROGASAC: Klarić, Masnec, Tkalec, Boban (od 75. Gavran), N. Tepšić, Čavar, B. Tepšić (od 46. Trupčević), Kirinić, Komadina, Markelić, Varivoda; Trener: Rajko Paviša

Igrač utakmice: Marijan Jantolić (Klokočevac)

Domaćin u prvom dijelu nije briljirao, ali je pogodak Jantolića na samom početku nastavka rasteretio igru Klokočevca i usmjerio ih ka pobjedi. U samoj završnici pobjedu domaćih potvrđuje Murić.

M.S.

Na tablici vode TOP, Rugvica, Sloga, Jelačić i Bregana sa po 4 boda, Klokočevac je na jedanaestom mjestu s 3 boda, dok je Zrinski Tehnovent trinaesti s 1 bodom.

4. HNL središte B - 3. kolo Sokol – Sava Strmec 1:1 (0:0)

Đurđević donio bod

VELIKA LUDINA – Igralište Sokola

Sudac: Rožić (Buševec); Pomoćnici: Meić (Mićevec) i Ratešić (Hrastina)

Delegat: Knapić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Kutleša (65), 1:1 Đurđević (75)

SOKOL: Vein, Hmorinski, Vulinec, Zorić, Radić, Blažević, Buić, H. Gelo (od 80. Miklenić), D. Gelo (od 57. Bohatka), Turina, Kutleša; Trener: Vilim Šiprak

SAVA: Vitko, Gavran (od 46. Maršanić), Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Matošević (od 33. Petravić), Jordan, Biškupić, Đurđević, Karamarko (od 75. Šurbek); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Pero Đurđević (Sava)

Vrlo zanimljiva i izjednačena utakmica u kojoj u prvom dijelu nije bilo pogodaka. Sredinom nastavka Kutleša dovodi domaćina u vodstvo, ali Đurđević uspijeva izjednačiti samo deset minuta potom. Dojam je da je prema prikazanom neodlučen rezultat i najrealniji.

M.S.

Na tablici vode Polet, Libertas i Iskra Zelina sa po 9 bodova, dok je Sava Strmec na četvrtom mjestu sa 7 bodova.

7. međunarodni rukometni turnir SAMOBOR MERCATOR KUP 2006

Trijumf Trešnjevke, Samoborke solidne

Rukometašice zagrebačke Trešnjevke sigurnim nastupom i odličnom igrom osvojile su naslov pobjednica samoborskog turnira. Igračice trenera Borisa Dvoršeka uvjerljivo su slavile u polufinalu protiv ljubljanske Olimpije 34:19, a i u finalu bile su uvjerljive protiv doprvakinja Slovenije, ekipe Celeia iz Žaleca 38:27, ostvarivši veliku razliku već u prvom poluvremenu. Podsjećamo, za nekoliko dana Celeia će igrati s Podravkom kvalifikacije za ulazak u Ligu prvakinja, što pokazuje snagu Trešnjevke uoči nove sezone, ali i snagu samoborskog turnira.

Uvjerljiva igra Trešnjevčanki rezultirala je i proglašenjem njihove rukometašice Nine Jukopila za najbolju igračicu turnira, dok je najboljom golmanicom proglašena Maja Majer. Jedino je Petra Kobal iz Celeie onemogućila da baš svi naslovi odu u Zagreb, jer je s 25 golova bila najbolji strijelac turnira.

Što se rezultata tiče, u drugom polufinalu ekipa Celeia Žalec pobijedila je Zrinjski iz Mostara 38:27, pa su se tako u borbi za treće mjesto našli Olimpija i Zrinjski. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Olimpija u nastavku stvara prednost koju do kraja rutinski zadržava i zasluženo osvaja treće mjesto pobjedom 32:29.

Domaće su rukometašice prvog dana turnira igrale protiv slovenskih prvoligašica Krke iz Novog Mesta i prvakinja BIH-a Zrinjskog. U prvoj utakmici pomlađeni sastav Samobor Mercatora u drugom je poluvremenu utakmice protiv Krke preokrenuo rezultat i vodile su naše igračice s dva pogotka razlike (19:17), ali je na kraju ipak presudilo iskustvo igračica Krke te je utakmica završila 19:19. Valja istaći da je trenerica Dubravka Tunjić prigodu dala talentiranim kadetkinjama, jer protiv Krke nisu igrale dvije najiskusnije: Sandra Novak i Marta Miletić, nedostajala je i bolesna Jelena Mandić, a zbog fakultetskih obveza od igranja su odustale Andreja Ivić i Diana Žgela.

U drugoj utakmici, protiv Zrinjskog, naše igračice pružile su odličan otpor i u vrlo dobroj igri na poluvremenu gubile samo s dva gola razlike (12:14). U drugom poluvremenu ipak je presudio veći fond igračica i iskustvo prvakinja BIH-a koje na kraju slave 27:20. Zrinjski je u kvalifikacijama pobijedio Krku 36:19 te otišao u već opisanu subotnju završnicu. Organizacija je i ovaj put bila na uobičajeno visokoj razini.

3. HNL zapad - 2. kolo Samobor – Rudeš 0:2 (0:0)

Autogol odnio bod

Gledatelja 250

Sudac: Zvonko Radić (Kastav); Pomoćnici: Bajduk (Rijeka) i Orišković (Opatija)

Strijelci: 0:1 Puškarić (75 – ag), 0:2 Trgovčević (88)

SAMOBOR: Mičić, Samaržija, Skender, Puškarić, Majdandžić, Horvat (od 67. Delić), Antunović (od 46. Bencalić), Jelić, Brujić, Merkl (od 57. Tokić), Mrčela; Trener: Stjepan Bašić

RUDEŠ: Žuna, Herek, Radetić, Ivanjko, Grgić, Popko, Beraković, Cetina, Marinšek (od 74. Matić), Čorić (od 79. Badrov), Zelenika (od 65. Trgovčević); Trener: Ivan Knežević

Igrač utakmice: Mato Grgić (Rudeš)

Sve do 75. minute postojala je nada da bi Samoborci mogli ostvariti prvi pozitivni rezultat ove sezone. Tada Puškarić efektno pogađa vlastitu mrežu, a pobjedu Rudeša je u samoj završnici potvrdio rezervist Trgovčević. Iako su Samoborci u posljednji trenutak ispunili formalne uvjete za nastup na domaćem terenu, na samoj se utakmici zbog bučne potpore rudeških navijača stjecao dojam kao da je Rudeš domaćin. Ovaj je poraz produbio krizu Samoboraca koji drže samo začelje ljestvice, a nije naodmet spomenuti i da Samobor u tri službene ovosezonske utakmice nije postigao niti jedan pogodak, a pritom ih je primio čak devet.

M.S.

4. HNL središte B - 2. kolo Sava Strmec – Bistra 4:2 (2:0)

Biškupićevi jedanaesterci za pobjedu

Gledatelja 300

Sudac: Faletar (Popovača); Pomoćnici: Vuksan (Sisak) i Repić (Repušnica)

Delegat: Kozlovac

Strijelci: 1:0 Biškupić (23 – 11m), 2:0 Đurđević (28), 2:1 Čehulić (47), 2:2 Markanović (69), 3:2 Biškupić (77 – 11m), 4:2 V. Čakanić (86)

Sava: Vitko, Gavran (od 74. Maršanić), Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Jordan, Matošević (od 56. Mamić), Đurđević, Karamarko (od 72. Petrović), Biškupić; Trener: Miroslav Orsag

Bistra: Grabušić, Grgić (od 46. Gregec), Roca (od 46. Eršek), Drenski (od 83. Faletar), Jelić, Katić, Škreblin, Hanžek, Markanović, Čehulić, Hrlić; Trener: Željko Košković

Igrač utakmice: Vedran Čakanić (Sava)

Sredinom prvog dijela u samo pet minuta Sava dolazi do vodstva od 2:0, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. No, već na samom početku nastavka Čehulić postiže pogodak za Bistru i daje nadu gostima da bi mogli ostati neporaženi. Kad je Markanović sredinom nastavka poravnao na 2:2, ishod susreta je postao vrlo upitan. No, Biškupić je tad uspješno realizirao i svoj drugi jedanaesterac, a pobjedu Save potvrdio je Vedran Čakanić.

Na tablici vodi Polet sa 6 bodova, koliko ima i drugoplasirani Libertas, ali i Sava, koja se nalazi na četvrtom mjestu.

M.S.

Pretkolo Hrvatskog kupa Mladost – Samobor 4:0 (2:0)

Samoborci ispali iz Kupa

ŽDRALOVI – Igralište Mladosti na Brdu

Sudac: Gerek (Zabok); Pomoćnici: Grgić (Duga Resa) i Perak (Karlovac)

Delegat: Božić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Bakšaj (3), 2:0 Šola (9), 3:0 Samaržija (76 – ag), 4:0 Sučić (81 – 11m)

Mladost: Srebrenović, Pintar, Bošnjak (od 46. Pleić), Jeličić, Sučić, Adamec, Jambor (od 85. Kosanović), Pavić, Šola, Nađ, Bakšaj; Trener: Nikola Papac

Samobor: Mičić, Samaržija, Skender, Mrčela, Puškarić, Majdudžić, Horvat (od 55. Jagović), Brujić, Merkl (od 46. Antunović), Jelić, Berović (od 46. Tokić); Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Mario Šola (Mladost)

Katastrofalno otvaranje utakmice Samobora omogućilo je domaćinu da već u prvih desetak minuta povede s uvjerljivih 2:0. Nakon toga se Samobor uspio oporaviti, ali je Mladost i dalje kontrolirala tijek susreta. Pred kraj utakmice najprije autogol Samaržije, a zatim i jedanaesterac za Mladost, koji je u pogodak pretvorio Sučić, donijeli su Samoborcima još jedan težak poraz i ispadanje iz Kupa.

M.S.

Ski klub Samobor na pripremama na Hintertuxu

Pridružio se i Ivan Olivari

Ljeto je pri kraju, zimske radosti se polako bliže, a tako i nova sezona skijaških utrka za naše klince i klinceze Ski kluba Samobor. Kako bi sezonu čim bolje započeli, Ski klub Samobor se u punom sastavu uputio na pripreme u austrijski skijaški cenatr Hintertux, gdje borave od 23. kolovoza do 3. rujna, dakle do pred sam početak školske godine. Ovaj im se put pridružio i mladi olimpijac i sugrađanin Ivan Olivari, kako bi svojom nazočnošću i znanjem pomogao mladim skijaškim snagama.

Podsjetimo, lanjske je godine Ski klub Samobor imao prvaka Hrvatske Luku Krsmanovića i viceprvakinju Luciju Petreković, dok je Ivona Bratanić okončala sezonu kao treća.

Ove sezone klub je ušao u jaču kategoriju natjecanja pa će se malci morati jako potruditi ne bi li i ove godine bili tako uspješni.