NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 22. kolo

Bregana – Sava 5:2 (3:0)

Brzo riješili pitanje pobjednika

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Brlek (Velika Gorica); Pomoćnici: Rojc (Velika Gorica) i Pilipović (Velika Mlaka)

Delegat: Domitrović (Bestovje)

Strijelci: 1:0 Vlašić (26), 2:0 Grdanjski (37), 3:0 Jurković (38), 3:1 Lešković (52), 4:1 Celizić (57 – 11m), 5:1 Barbić (76), 5:2 Krčelić (88)

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 60. Andabaka), Celizić (od 77. Grubač), Devetak, Letina, Nider, Brajković (od 65. Sokolović), Kasalo, Vlašić, Jurković (od 69. Barbić), Župančić (od 75. Fučkar); Trener: Ivan Barbić

SAVA: Kapusta, Bilić, Ivančić, Lešković, Živko, Šintić, Žauhar (od 85. Galić), Luketić (od 46. Krčelić), Magličić, Keljarić, Bakula (od 46. Delač); Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Već u prvom dijelu Bregana je došla do tri pogotka prednosti i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. U nastavku ravnopravnija igra, te po dva pogotka na svakoj strani.

M.S.

Dinamo – Novaki 1:1 (0:1)

Propustili pobjedu

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Marčetić (Rugvica); Pomoćnici: Hušar (Zaprešić) i Munić (Bregana)

Delegat: Režek (Desinec)

Strijelci: 0:1 Čović (24), 1:1 Kvesić (80)

DINAMO: Juraj, Španić, Kelečić, Kišan, Rudar, Suša (od 36. Fulir), Stunja, Smoljo (od 65. Župan), Pavlek (od 46. Stanečić), Valečić, Kvesić; Trener: Siniša Rudar

NOVAKI: Husak, I. Marković, Genus, Struhak, Jaklenec, Čović (od 74. Bukvić), Đumlija (od 74. Vrkić), M. Marković, Mlinar, Bungić (od 85. Softić), Avsec; Trener: Zdenko Trupec

Igrač utakmice: Davor Kvesić (Dinamo)

Novaki su odlično započeli utakmicu i poveli sredinom prvog dijela preko Čovića. Dinamo niti u nastavku nije uspio nametnuti svoju igru, ali je Kvesić ipak deset minuta prije sučeva zvižduka donio bod domaćinu.

M.S.

Sloga Brezje je kod kuće poražena od Laduča 4:0, dok je TOP poražen od BSK-a 3:1 također na domaćem terenu.

Na tablici vodi Laduč sa 55 bodova, slijedi Bregana sa 47 bodova, TOP je na petom mjestu sa 34 boda, Sloga Brezje je sedma sa 29 bodova, dok su Novaki na desetom mjestu sa 25 bodova.

Vikend berba medalja u Osijeku i Rijeci

Tucet medalja za Samoborce

Prošli vikend bio je izuzetno aktivan, ali i uspješan za mlade karateke Karate kluba Samobor-Anindol.

Kataši su u subotu, 13. svibnja, nastupili na tradicionalnom međunarodnom turniru u Osijeku - Osijek open, dok su njihove kolege borci dan kasnije odradili turnir u Rijeci - Kup Rijeke.

Na turniru u Osijeku koji se održao u sportskoj dvorani Zrinjevac sudjelovalo je čak 627 sportašica i sportaša iz Hrvatske, BiH, Srbije i Crne Gore, Makedonije i Mađarske.

Iz Osijeka su se mladi samoborski kataši vratili sa čak osam osvojenih odličja. Najuspješniji je bio Tomislav Stolar koji je bio vrlo uvjerljiv te pobijedio u konkurenciji mlađih kadeta, ali je osvojio i broncu u starijoj konkurenciji - kadetima.

Braća Petrić su trijumfirala u konkurenciji učenika te je tako Antonio osvojio zlato, Filip srebro, a Matej broncu. U ekipnom nastupu kata timova su osvojili srebrnu medalju.

Haris Kovačević se posrebrio u kategoriji mlađih kadeta izgubivši u finalu od klupskog kolege Stolara.

Srebrom se okitila i Tomislava Celižić u kategoriji učenica, a Ana Ećimović je osvojila broncu u konkurenciji mlađih učenica.

U Rijeci je također bilo vrlo uspješno te je tako u konkurenciji 413 sportaša Hrvatske, Italije i Slovenije klub iz Samobora osvojio 4 medalje u kadetskoj konkurenciji.

Ana Lenard je tituli prvakinje Hrvatske pridodala i naslov pobjednice Rijeka kupa u kategoriji do 57 kg. Najveća nada samoborskog i županijskog sporta se ovime još više približila Prvenstvu Europe naredne godine (veljača, Izmir).

Sestra Maja ostvarila je plasman niži za dvije stepenice od Ane te osvojila broncu u težoj kategoriji (preko 57 kg).

Nikola Šoić je za dlaku izgubio meč u polufinalu te se morao zadovoljiti broncom u kategoriji do 70 kg.

Matej Tomazin je odlično odradio sve svoje mečeve, a pokleknuo je tek u finalu (1:2) protiv aktualnog prvaka Europe, Riječanina Rene Pernuša.

Stjepan Stanić

NOGOMET - 3. HNL središte - 28. kolo - Vrbovec – Samobor 3:0 (2:0)

Gosti igrali, domaći pogađali

VRBOVEC – Gradski stadion

Gledatelja 500

Sudac: Gulan (Zagreb); Pomoćnici: Bulić (Ogulin) i Fiolić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Slišković (11), 2:0 Nosek (25 – 11m), 3:0 Kornet (87)

VRBOVEC: Kosovec, Pajsar, Fulir, Nosek, Lalić (od 79. Kornet), Slišković, Erdeli, Bradić, Slunjski (od 71. Tukša), Falčević, Oroz (od 89. Kelečić); Trener: Marijan Glavica

SAMOBOR: Radoš, Horvat (od 63. Dolić), Makarun, Anušić, Drenški, Šarić, Deak, Hodalj, Pek, Jelić (od 63. Brujić), Fuček (od 66. Delić); Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Slišković (80)

Igrač utakmice: Tihomir Kosovec (Vrbovec)

Iako Samobor nije odigrao meč iz snova, rezultat ne odgovara stanju na terenu. Vratar domaćih je s nekoliko odličnih intervencija na početku razoružao samoborske napadače, a domaćin je već do sredine prvog dijela dva puta matirao Radoša. Desetak minuta prije kraja susreta Vrbovec je ostao s igračem manje, Samobor je čak imao i jedanaesterac, ali je Pek pogodio vratnicu. Do kraja je rezervist Kornet uspio i uvećati pobjedu Vrbovca.

M.S.

Na tablici vodi Moslavina sa 61 bodom, slijedi Ogulin sa 57 bodova, dok je Samobor na petom mjestu sa 49 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 27. kolo

Klokočevac – Sava Strmec 1:7 (0:1)

Sava potvrdila kvalitetu

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 200

Sudac: Kožarec (Domaslovec); Pomoćnici: Rožić (Buševec) i Bilić (Velika Gorica)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Đurđević (6), 0:2 Biškupić (58), 0:3 Đurđević (62), 0:4 Biškupić (67), 0:5 Horvat (74), 0:6 Husta (77), 0:7 Šurbek (85), 1:7 Kos (90)

KLOKOČEVAC: Duspara (od 33. Poljak), Komerički, Celizić, Vitko, Horvat, Kos, Janžić, Murić (od 75. Bekiri), Salopek (od 56. Tesla), Šeperić, Vego (od 30. Ramić); Trener: Ferdo Kamenčić

SAVA: Horvatinec, Katušić (od 46. Horvat), Skendrović, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Šurbek, Jordan, Biškupić (od 70. Franceković), Đurđević, Karamarko (od 65. Kršćanski); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Pero Đurđević (Sava)

Konačan rezultat dovoljno govori kolika je razlika u kvaliteti između ova dva sastava. Sava je predvođena Đurđeviem i Biškupićem potvrdila odličnu formu, dok je Klokočevac nastavio sa slabim proljetnim izdanjima.

M.S.

Radnik – Zrinski Tehnovent 4:0 (0:0)

Sat vremena dobrog otpora

VELIKA GORICA – Igralište Radnika

Sudac: Šulentić (Velika Gorica); Pomoćnici: Nežić (Vrbovec) i Planinić (Nova Kapela)

Delegat: Špiček (Jablanovec)

Strijelci: 1:0 Markanović (57), 2:0 Pejić (69), 3:0 Jurakić (75), 4:0 Lučić (76)

RADNIK: Žufić, Rak (od 80. Vrdoljak), Lučić, Ožvalt (od 70. Bačelić), Župetić (od 79. Cetić), Čunčić, Pejić (od 76. Barišić), Jurakić, Grlić (od 79. Sedmak), Runevski, Markanović; Trener: Željko Domitrović

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Beljak, Markić, Murić (od 67. Potarić), Celizić, Vrančić, Šarić, Radek, Herman, Beloša, Jagodić; Trener: Vlado Čiček

Igrač utakmice: Zoran Markanović (Radnik)

Punih sat vremena se Zrinski odlično držao protiv vodećeg Radnika, ali kad su Velikogoričani došli do prvog pogotka, tada se otvorio prostor za uvjerljivu pobjedu. U samo sedam minuta Radnik postiže tri pogotka i na kraju slavi s uvjerljivom razlikom.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 64 boda, slijedi Mraclin sa 61 bodom, Sava Strmec je na četvrtom mjestu sa 56 bodova, Klokočevac je trinaesti sa 20 bodova, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu sa 7 bodova.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 14. kolo - Samobor - Lavići 80:83 (30:41)

Pobjeda izmakla u zadnjim sekundima

U prvoj četvrtini u izjednačenoj igri ekipe se izmjenjuju u vodstvu. U drugoj četvrtini Samoborci gube mnogo lopti što gosti koriste i odlaze na poluvrijeme s desetak poena prednosti. U trećoj Samoborci smanjuju zaostatak, ali lošim otvaranjem u četvrtoj četvrtini gube s visokih 15 poena. Samoborci se ne predaju i sljedećih 6 minuta odlično odigravaju presing čovjeka po cijelom terenu i sa serijom pogodaka od 19:2 vode pola minute prije kraja utakmice s 2 poena razlike. Tada su bez razloga stali s agresivnom obranom i gosti petnaestak sekundi prije kraja neometano pogađaju tricu za vodstvo. Samoborci odigravaju brzi napad, ali umjesto da se išlo na siguran zicer, zamalo se promašuje trica, dok gosti iz kontre sa zvukom sirene pogađaju zicera i samo potvrđuju pobjedu koja je zamalo izmakla Samoborcima.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 20 i Bukvić s 19 poena.

Kod Lavića učinkovit je bio Beneta s 20 i Permović sa 17 poena.