Petarda u mreži Mladosti

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Pašalić (Zagreb); Pomoćnici: Katušić (Vrbovec) i Vrbaški (Zaprešić)

Delegat: Vukušić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Tenšek (21), 0:2 Tenšek (62), 0:3 Bećirević (80), 0:4 Sabo (83), 0:5 Repinec (90)

MLADOST: Vurić, Masnjak, Kahlina (od 37. Ne. Cvok), Križić, Kajfeš (od 46. Ni. Cvok), Ferenčak, Horat (od 70. Kleković), Bahlen (od 66. Vitković), M. Petek (od 70. Z. Petek), Tresk, Belinić; Trener: Josip Vrabec

BESTOVJE: Golubiček, Sabo, Turčinović (od 86. Vuković), Milković, Jager, Prigorec, Žerjav, Škrinjarić (od 80. Horvat), Tenšek (od 83. Kranjčec), Repinec, Bećirević; Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Bestovje)

Prilično neizvjesna utakmica u prvih sat vremena, ali nakon toga Tenšek postiže svoj drugi pogodak. U posljednjih deset minuta još tri pogotka Bestovja čime su potpuno napunili mrežu domaćina.

M.S.

Samoborski Otok – Croatia 2:2 (0:0)

Propuštena pobjeda u završnici

SAMOBORSKI OTOK – Igralište Samoborskog Otoka

Sudac: Božić (Samobor); Pomoćnici: Cikojević (Bregana) i Dubić (Samobor)

Delegat: Habljak (Bestovje)

Strijelci: 1:0 A. Noršić (56), 2:0 Jantolić (76), 2:1 Hribar (80 – 11m), 2:2 Mihelić (81)

SAMOBORSKI OTOK: Škunca, M. Koletić (od 46. Rožić), Vitko, N. Koletić (od 46. A. Noršić), Runtas, Horvat, Husta, Obranić, Jantolić, M. Noršić, Frkanec; Trener: Miro Šoštarić

CROATIA: Reberski, Rajčić, Krivači, Porodec, Kramarić, Pokupec, Barbić (od 60. Antolić), Hribar, Capek (od 46. Rešetar), Mihelić, Matijević; Trener: Stjepan Ostreš

Igrač utakmice: Renato Runtas (Samoborski Otok)

Prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka, a bolju igru u drugom Samoborski Otok je okrunio s dva pogotka. Ipak, u samo dvije minute Croati dolazi do izjednačenja i Samoborski Otok propušta priliku za četvrtom pobjedom u sezoni.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 43 boda, slijedi Rakitje sa 35 bodova, Bestovje je na trećem mjestu sa 33 boda, dok je Samoborski Otok posljednji sa 13 bodova.

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo (zaostalo) Samobor - Ivanić 67:75 (30:41)

Brzopletošću u poraz

Dugo se čekao prvi koš Samoboraca. Postignut je tek nakon punih 6 minuta s puno promašaja i nakon vodstva gostiju od 10:0. Samoborci u drugoj i trećoj četvrtini igraju bolje te smanjuju vodstvo gostiju na 10 razlike. U drugoj polovici zadnje četvrtine Samoborci odlično odigravaju zonski presing, osvajaju mnogo lopti te preko pucački raspoloženih Sablje, Gionechettia i Levanića minutu prije kraja poravnavaju rezultat te imaju priliku za preokret. Međutim, umjesto da su tada stali na loptu i odigrali dugi organizirani napad brzopleto gube loptu krivim dodavanjem što gosti iz kontranapada kažnjavaju laganim pogotkom za vodstvo. Sljedeća tri napada u želji da što prije postignu izjednačujući pogodak Samoborci šutiraju u prvim sekundama napada i promašuju sve šuteve. Dotle gosti to lagano iz kontri kažnjavaju pogocima za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se Levanić s 26, Gionechetti s 20 i Sabljo s 15 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Zajčić s 28 poena.

U Hotelu Lavica svečano obilježen jubilej Nogometnog kluba Samobor

80 godina NK Samobor

Svečanom skupštinom, dodjelom priznanja i predstavljanjem monografije Vlade Šobote "80 godina NK Samobor", svečano je u Hotelu Lavica 9. svibnja obilježena osamdeseta godišnjica postojanja samoborskog gradskog kluba, trenutačno člana 3. hrvatske nogometne lige.

O monografiji NK Samobor govorili su, uz autora, Zdenko Rajčević i Miroslav Burić.

– Ova knjiga je okvirna drama koja uokviruje golemi dramski ciklus. Nogometna igra je jedina prava drama koja se, mimo, ratova, zbiva pred nama. Ta drama ima uvod, ekspoziciju, zaplet i, najčešće, neizvjestan kraj. Američke televizije nikada nisu prihvatile nogomet upravo zbog njegove neizvjesnosti. Ova knjiga obuhvaća tisuće znanih i neznanih Samoboraca koji su prošli kroz gradski nogometni klub. Za budućnost ostaje drama koju tek treba napisati, drama o ljudima koji su svih ovih 80 godina vodili ovaj klub i nastojali riješiti probleme koji se ne vide kad utakmica počne. Te drame, sakrivene od očiju javnosti, često su dramatičnije i od same nogometne igre – podsjetio je Miroslav Burić.

O povijesti kluba, od njegovog osnutka 1. srpnja 1926. godine, preko prvoligaške sezone 1997./1998. do današnjih dana, govorio je tajnik kluba Marijan Kižlin, a prepunoj dvorani obratio se i Tadija Orlović, sadašnji predsjednik kluba koji je svima zahvalio na dolasku i pozdravio povelik broj uglednih gostiju među kojima su bili Vlatko Marković, predsjednik HNS-a, Zorislav Srebrić, tajnik HNS-a, zagrebački dožupan Josip Jambrač, samoborski gradonačelnik Antun Dubravko Filipec, predsjednik Gradskog vijeća Boris Makarun, zamjenik gradonačelnika Tomislav Masten, a slavlju se u kasnim večernjim satima priključio i Milan Bandić, gradonačelnik susjednog nam velegrada, koji je proglašen počasnim članom NK Samobor. Tadija Orlović je posebno pozdravio i mlade nogometaše, kao i navijače, bez kojih ničega ne bi ni bilo.

Plakete zaslužnim članovima i institucijama dodijeljene su Zdenku Tenku, doajenu samoborskog nogometa i, po Vladimiru Markoviću, najstarijem živućem nogometašu u Hrvatskoj, zatim Vladimiru Staniću, Marinku Bobanu, Nogometnom savezu Zagrebačke županije, Zagrebačkoj županiji, Gradu Samoboru, Samoborskom športskom savezu, HHO-ovom uredu za lokalni sport, Zajednici sportskih udruga saveza Zagrebačke županije i NK Brežice.

Nenad Kobasić

NOGOMET - Prijateljska nogometna utakmica - Samobor - Hrvatska U-19 3:6

Kockasti ipak jači za tri gola

NOGOMET - Prijateljska nogometna utakmica -
Samobor - Hrvatska U-19  3:6

Povodom obilježavanja 80. godišnjice Nogometnog kluba Samobor, momčad slavljenika odigrala je na gradskom stadionu prijateljsku utakmicu s mladom reprezentacijom Hrvatske U-19. Za "kockaste" je to bila prilika za uigravanje i priprema za kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo. Reprezentacija Hrvatske nije došla u punom sastavu, budući da neki igrači još uvijek igraju prvoligaške utakmice, ali se pokazalo da su jači od ekipe Samobora.

Već u 5. minuti poveli su Samoborci pogotkom Jelića, a Sivonjić je 10 minuta kasnije izjednačio. Nakon toga je uslijedila serija Nikole Kalinića, koji je s 4 pogotka torpedirao momčad slavljenika.

Osim Jelića, koji je mrežu zatresao i u 80. minuti, gol za Samobor postigao je i Mrčela (35).

Stjepan Stanić

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 21. kolo

Sava – Sloga Brezje 5:1 (1:0)

Igrač manje donio težak poraz

DRENJE – Igralište SRC Sava

Sudac: Borković (Domagović); Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okićko) i Ivančić (Jaska)

Delegat: Berečak (Desinec)

Strijelci: 1:0 Luketić (11), 2:0 Žauhar (47), 3:0 Šintić (53), 4:0 Luketić (78), 4:1 M. Leopold (84), 5:1 Šintić (87)

SAVA: Kapusta, Bilić, Ivančić (od 88. Galić), Leto, Živko, Jerković, Šintić, Žaohar, Luketić (od 82. Marčević), Delač (od 70. Jurman), Gerjević (od 56. Krčelić); Trener: Josip Galić

SLOGA: Prahin, Pavec, Jankavić, M. Leopold, Podnar, Dejanović, Balić, K. Leopold, Maršanić, Mikec, Kapitan; Trener: Jasmin Ganić

Crveni karton: K. Leopold (34)

Igrač utakmice: Josip Šintić (Sava)

Iako je Sava rano povela, stjecao se dojam da je Sloga ravnopravan suparnik i da bi mogla izvući povoljan rezultat. No, u 34. minuti Sloga ostaje s igračem manje nakon što je Krunoslav Leopold opsovao suca. To je umnogome usmjerilo tijek susreta, pa su domaćini s dva pogotka na početku nastavka riješili pitanje pobjednika.

M.S.

Mladost – TOP 3:1 (1:1)

Poveli, pa stali

KRAJ DONJI – Igralište Bili Brig

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Barišić (Zaprešić) i Milašinčić (Jastrebarsko)

Delegat: Zrinjan (Medsave)

Strijelci: 0:1 Vršek (38), 1:1 Košutić (41), 2:1 Barukčić (49), 3:1 Košutić (85)

MLADOST: Legan, Dujmović (od 46. Gačarić), I. Hudina, Ibrahimović, Adamić, Merkl, Barukčić (od 86. Frkanec), Šakanović, Košutić, Ž. Hudina, Sutlar; Trener: Vladimir Turković

TOP: Vlašić, Šabarić, Zlački, Mateković, Lovrenčak, M. Čamić (od 75. Klemenčić), Golešić (od 70. Trebotić), Jakopec, Puntarec (od 65. I. Čamić), Gašpert (od 75. Blagojević), Vršek (od 46. Šantić); Trener: Stjepan Čakanić

Igrač utakmice: Josip Barukčić (Mladost)

Krajem prvog dijela TOP je došao do prednosti, ali ju nije uspio zadržati do odmora. Već početkom nastavka Mladost dolazi do vodstva, a konačan rezultat postavlja svojim drugim pogotkom Košutić pet minuta prije kraja dvoboja.

M.S.

Novaki – Bregana 2:4 (1:1)

Bregana trijumfalno kroz Novake

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Mihalj (Velika Mlaka); Pomoćnici: Dragila (Buševec) i Odrčić (Kurilovec)

Delegat: Moharić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 B. Matijaščić (31), 1:1 Avsec (43), 1:2 M. Matijaščić (65), 1:3 Župančić (67), 1:4 M. Matijaščić (84), 2:4 Avsec (89)

NOVAKI: Husak, Marković, Jaklenec, H. Struhak (od 70. P. Bungić), Softić, Đumlija, D. Struhak (od 21. Genus), Avsec, Mlinar (od 46. M. Bungić), T. Bungić, Bukvić (od 75. Vrkić); Trener: Vladimir Gržan

BREGANA: Devetak (od 89. Otmačić), Grdanjski, Celizić (od 86. Grubač), B. Matijaščić (od 72. Andabak), Letina, Nider, Brajković, Kasalo, Barbić (od 69. Župančić), Sokolović, M. Matijaščić (od 85. Šparkal); Trener: Ivan Barbić

Bolja igra Bregane, prvenstveno u drugom poluvremenu, donijale im je tri boda s gostovanja u Novakima. Neizvjesno prvo poluvrijeme okončano je s po jednim pogotkom na svakoj strani, da bi u nastavku ipak kvaliteta Bregane došla do izražaja.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 52 boda, slijedi Bregana sa 44 boda, TOP je na petom mjestu sa 34 boda, Sloga Brezje je sedma sa 29 bodova, dok su Novaki na devetom mjestu sa 24 boda.

RUKOMET - ŽENE - 2. HRL - ZAPAD - 22. kolo - Samobor Mercator - Global tours 32:39

Cilj je ostvaren!

Na kraju prvenstva druge lige zapad za žene rukometašice Samobor Mercatora zauzele su osmo mjesto s 18 bodova. Porazom u posljednjem kolu od Global toursa 32:39 konačan je učinak 9 pobjeda i 13 poraza. To je realan odraz snaga u prvenstvu. Naravno, posljedica je to i orijentacije kluba da se prigoda pruži prvenstveno mladim igračicama poniklim u klubu, a da starije igračice pomognu svojim iskustvom u održavanju drugoligaškog statusa. Taj cilj u potpunosti je ostvaren, jer bila je ovo sezona afirmacije mladih kadetkinja koje su nedavno sudjelovale na završnici državnog prvenstva za svoj uzrast. Stoga će one biti okosnica rada i u sljedećoj sezoni, bez dovođenja zvučnih igračkih pojačanja.

Najvažniji podatak za poklonike kluba je da će i sljedeće godine isti sponzor pratiti ekipu te da će i dalje inzistirati na mladim igračicama iz vlastitog pogona. Naravno, aktivna pomoć i drugih donatora je dobro došla. Ako se ostvare najavljeni gradski projekti dovršetka gradnje sportske dvorane i uređenja igrališta u Langovoj, to će u budućnosti olakšati rad ne samo u ŽRK Samobor Mercator, već i ostalim samoborskim sportskim kolektivima.

MaBo

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 26. kolo

Sava Strmec – Stupnik 3:1 (2:1)

Nastavak pobjedničkog niza

STRMEC – Igralište SC Lazina

Sudac: Rožić (Buševec); Pomoćnici: Miličević (Velika Gorica) i Slopko (Kurilovec)

Delegat: Galešić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Šurbek (7), 2:0 Šurbek (31), 2:1 Šporčić (33), 3:1 V. Čakanić (59)

SAVA: Horvatinec, Katušić (od 80. Kršćanski), Skendrović (od 89. Franceković), Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić, Jordan, Biškupić (od 87. Končar), Šurbek (od 46. Husta), Karamarko; Trener: Miroslav Orsag

STUPNIK: Šlogar, Meglajec (od 76. Hodak), Debak (od 74. Kurtagić), Vukadin, Fabek, Grgić, Vujčec, Anić, Bagarić (od 36. Budiščak), Trgovčević, Šporčić; Trener: Branko Mlinar

Igrač utakmice: Tihomir Čakanić (Sava)

Sava dolazi do dva pogotka prednosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Šurbeku, ali Stupnik do poluvremena smanjuje tu prednost na 2:1. Ipak, i u nastavku je Sava pokazala više, te je zgoditkom Vedrana Čakanića potvrdila novu pobjedu.

M.S.

Mraclin – Klokočevac 5:1 (3:1)

Laka pobjeda domaćih

MRACLIN – Igralište Nova graba

Sudac: Gašpar (Peskovec); Pomoćnici: Rončević (Zaprešić) i Školjak (Beter)

Delegat: Kralj (Donje Orešje)

Strijelci: 1:0 Dandić (2), 1:1 Šeperić (8), 2:1 Šimun (10), 3:1 Šimun (17), 4:1 Ambroš (51), 5:1 Jelavić (70)

MRACLIN: Grilec (od 74. Rajterić), Nastevski, Rozić, Jelavić, Balić, Čulinović, Dandić (od 88. Lešković), Krpačić, Rošić (od 74. Tolić), Ambroš (od 70. Šmint), Šimun (od 74. Kovač); Trener: Željko Košković

KLOKOČEVAC: Poljak, Vitko, Bekiri, Rako, Komerički, Kos, Janžić, Ramić, Salopek, Šeperić (od 46. Tesla), Murić; Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Dražen Dandić (Mraclin)

Glatka pobjeda domaćina koji je već u prvih dvadesetak minuta postigao tri pogotka, a njihovo je slavlje nakratko svojim golom prekinuo Šeperić. U nastavku je domaćin usporio ritam, ali je unatoč tome postigao još dva pogotka i zabilježio uvjerljivu pobjedu.

M.S.

Zrinski Tehnovent – Bistra 0:1 (0:0)

Minimalan poraz

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Kašnar (Paukovec); Pomoćnici: Malbašić (Dugo Selo) i Budić (Vrbovec)

Delegat: Kovačić (Velika Gorica)

Strijelac: 0:1 J. Škreblin (52)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Beloša, Markić, Murić, Celizić, Vrančić, Šarić (od 72. Beljak), Radek (od 46. Jurinec), Šicl, Hainešek (od 85. Herman), Jagodić; Trener: Vlado Čiček

BISTRA: Boranić, Poljski, Drviš, Babić, Drenski, Vučetić, Eršek (od 46. Markanović), Jelić, J. Škreblin, I. Škreblin, Milivojević (od 86. Brezak); Trener: Goran Kušec

Igrač utakmice: Ivan Škreblin (Bistra)

Iako igrom nisu bili inferiorni, nogometaši Zrinskog doživjeli su još jedan poraz. Susret je odlučio pogodak Škreblina početkom nastavka, a za Zrinski su najbolje prigode propustiti Hainešek i Jagodić.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 61 bodom, slijedi Polet sa 56 bodova, Sava Strmec je na četvrtom mjestu sa 53 boda, Klokočevac je trinaesti sa 23 boda, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu sa 7 bodova.

Europsko prvenstvo za seniore u karateu, Norveška - Stavanger; 5 - 7. svibanj

Vukobrat peti u Europi

Na 41. po redu seniorskom prvenstvu Europe koje se održalo u Norveškom Stavangeru (5 - 7. svibanj) trebalo je samo malo sreće da u Samobor ponovno dođe europska medalja.

Takvo zadovoljstvo trebao nam je priuštiti Nenad Vukobrat koji je u borbi za broncu u kategoriji do 75 kg za dlaku izgubio od Španjolca Santana Vega.

Konačni ishod borbe 0:1 dovoljno govori o tome kako je bilo napeto u hrvatskom taboru koji je s velikim očekivanjem pratio borbu. Sam poraz i gubitak brončane medalje bio je veliko razočaranje za Vukobrata iako plasman na 5. mjesto nije nimalo loš, dapače. Velik je to rezultat, ali su ga zasjenile osvojene medalje (njih čak šest) drugih reprezentativaca.

Neno je u prvom kolu bio slobodan, a već u drugom nastupu za protivnika je imao višestrukog prvaka Europe i svijeta, Francuza Beaudrya. U tom srazu protiv velikog protivnika Neno je pokazao svoje velike mogućnosti. Nakon regularnog toka od tri minute meč je završio neriješeno 2:2 te je uslijedio produžetak do tzv. zlatnog boda. Tu se iskusni Francuz bolje snašao te uspio prvi plasirati ručni udarac u tijelo i odnijeti pobjedu.

Kako se i očekivalo, francuski šampion se plasirao u finale te samim time povukao našeg reprezentativca u repasaž i otvorio mogućnost osvajanja brončanog odličja.

Uslijedila je pobjeda protiv Izraelca 8:0, a zatim protiv odličnog i čvrstog Latvijca Zmuromskoya koji je Nenadu napravio puno neočekivanih problema do pobjede.

Za treće mjesto Neno je izgubio od gore spomenutog Španjolca.

Peto mjesto osvojila je i Diana Saleš koja je do polufinala nakon slobodnog prvog kola pobijedila Bugarku, zatim englesku prvakinju Weekes, da bi u polufinalu izgubila od kasnije prvakinje Francuskinje Fischer rezultatom 0:1. U borbi za treće mjesto Diana se jednostavno nije snašla protiv daleko lakše, ali brže protivnice, Njemice Herrgesell. Osvajanjem petog mjesta Diana je ponovila prošlogodišnji rezultat, ali je ipak ostao dojam da može i mora više, bez obzira na ovaj dobar uspjeh.

Dario Svetić izgubio je već u prvom kolu protiv predstavnika Srbije i Crne Gore, koji se nije uspio plasirati u finale te samim time Dario nije imao mogućnosti popraviti slab dojam iz tog meča.

U ekipnim mečevima svoj nastup za Hrvatsku imala je i Maja Janković koja se na najbolji način vratila u nacionalni kimono nakon teške povrede koljena. Odlično je odradila svoj susret protiv domaćina Norveške te sigurno trijumfirala rezultatom 4:0. Protiv reprezentacije Srbije i Crne Gore u trećem kolu odradila je neriješeno 2:2, ali je, iskreno, bila puno bolja i samo sudačka kuhinja nije dopustila bolji rezultat - kako nje same tako i cijele ženske ekipe koja u ovom trenutku sigurno ima kvalitetu za najviše postolje. Bravo Maja!

Davor Mrzak se baš i nije proslavio u ekipnom meču protiv Nizozemaca te izgubio 1:2. Trudio se, ali očito nije bio spreman za bolju partiju.

Nakon ovog prvenstva hrvatski karate definitivno je ušao u sam vrh karate sporta na starom kontinentu te se sa šest osvojenih odličja uvrstio među pet najuspješnijih zemalja.

D.Š.

RUKOMET - 3. HRL ZAPAD I - 24. kolo - Moslavina - Rudar - 32:29 (15:15)

Nekompletni u novi poraz

U 24. kolu prvenstva 3. HRL Zapad rukometaši Rudara na gostovanju kod ekipe Moslavina II poraženi su rezultatom 32:29. Opravdanje za pretrpljeni poraz Rudari imaju u činjenici da su nastupili nekompletni, bez čak petorice standardnih prvotimaca. Rani početak utakmice te povrede igrača utjecali su na nekompletnost ekipe Rudara. Iako nekompletni, Rudari su veći dio utakmice imali neodlučan rezultat i vodstvo od jednog gola razlike, ali umor i mali broj igrača učinili su svoje, tako da su domaćini u finišu utakmice osigurali pobjedu 32:29. Obzirom da su nastupili u sastavu koji je zajedno igrao prvi, a sigurno i zadnji put, na prikazanu igru nema primjedbi, već naprotiv treba istaknuti želju i borbenost koja je veći dio utakmice uspijevala nadomjestiti izostanak ključnih igrača.

Pretrpljeni poraz nije utjecao na plasman Rudara koji i dalje zauzimaju treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici, s bodom zaostatka za ekipom Dubovca, a čak osam bodova prednosti ispred četvrtoplasirane ekipe Agrama.

U narednom kolu Rudari su domaćini prvoplasiranoj i do sada neporaženoj ekipi Ivanića koja je osigurala prvo mjesto i sudjelovanje u kvalifikacijama za popunu 2. HRL Zapad. Za očekivati je dobru utakmicu u koju će obje ekipe ući s dosta motiva, Rudari da prvaku nanesu prvi poraz, a gosti da neporaženi okončaju natjecanje u 3. HRL Zapad.

Utakmica Rudar – Ivanić igra se u subotu 13. lipnja, u ŠSD Bogumila Tonija, s početkom u 19,30 sati.

TENIS - Na teniskim terenima TK Samobor 1890. održavaju se teniski turniri za mlađe kategorije

Melita Ferjanić najbolja

Na terenima TK Samobor 1890. održano je od 1. do 4. svibnja Državno prvenstvo u tenisu za juniore i juniorke do 16 godina.

Među djevojkama najbolja je bila Indire Akiki, koja je u finalu svladala Tamaru Stojković.

Najbolji junior je Silvio Dadić, koji je u finalu pobijedio Luku Šomena.

Samoborski predstavnici nisu se najbolje snašli u jakoj konkurenciji i ispali su već u prvim kolima.

Na istim je terenima u vremenu od 6. do 8. svibnja održano i Otvoreno prvenstvo Samobora za dječake i djevojčice do 14 godina.

Među djevojčicama najbolja je bila Samoborka Melita Ferjanić, a među dječacima Mateo Faber iz Podsuseda.

Od 20. do 22. svibnja na istim će se terenima održati Otvoreno prvenstvo Samobora za dječake i djevojčice do 16 godina.

STRELIČARSTVO - U Rijeci održan međunarodni streličarski turnir

Lani Koller bronca

Na međunarodnom streličarskom turniru održanom 6. svibnja u Rijeci, nastupile su, uz hrvatsku, i reprezentacije Rusije i Poljske.

Lana Koller iz Streličarskog kluba Samobor bila je najbolja natjecateljka hrvatske reprezentacije i osvojila je treće mjesto sa 675 krugova. Prva je bila aktualna svjetska prvakinja, ruskinja Sofia Goncharova sa 679 krugova, koliko je imala i njena sunarodnjakinja Anna Kazantseva - Bologova, trenutno 10. na svjetskoj top ljestvici. Obje su Lani pobjegle za samo 4 kruga. Lanin rezultat ima iznimnu vrijednost, budući da je ostvaren u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji.

NOGOMET - 3. HNL središte - 27. kolo - Samobor – Lokomotiva 2:1 (1:0)

Pek za pobjedu

Sudac: Tuđa (Zabok); Pomoćnici: Pešec (Gornja Stubica) i Kovjanić (Bedekovčina)

Delegat: Koričić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Pek (45), 1:1 Martinac (62), 2:1 Pek (68)

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 68. Puškarić), Makarun, Mrčela, Drenški, Šarić, Bradvić (od 68. Brujić), Hodalj, Pek, Deak, Fuček (od 86. Horvat); Trener: Stjepan Bašić

LOKOMOTIVA: Čajko, Šaka, Martinac, Rađanić, Lacković, Golemović, Lučić, Perić (od 86. Kunić), Lončar, Banjac (od 80. Müller), Stanić; Trener: Krešimir Ganjto

Igrač utakmice: Tomislav Pek (Samobor)

Samoborci su ovom pobjedom osigurali sudjelovanje u reorganiziranoj 3. HNL sljedeće godine za što je bilo potrebno izboriti jednu od prvih šest pozicija. Unatoč velikom broju prilika, Samobor je došao u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela nakon što je Pek u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon vratnice Deaka. Gosti su bili nešto opasniji u nastavku, te su uspjeli i zjednačiti preko Martinca, ali nedugo zatim Pek svojim drugim pogotkom donosi novu pobjedu Samoboru.

M.S.

Na tablici vodi Moslavina sa 60 bodova, slijede Vinogradar i Ogulin sa po 54 boda, dok je Samobor na petom mjestu sa 49 bodova.