Sudac: Ulovac (Zagreb); Pomoćnici: Cerovski (Hrašće) i Klafurić (Donja Lomnica)

BESTOVJE: Golubiček, Biškupić (od 78. Kranjčec), Turčinović, Kurtušić, Žerjav, Jager (od 46. Prigorac), Milković, Sabo (od 72. Repinec), Bećirović (od 46. Škrinjarić), Horvat (od 29. Petković), Sastić; Trener: Božidar Domitrović

DINAMO: Grgec, Bužinec, Klepac, Pucko, I. Krsnik, M. Krsnik, Papa, Pučić, Pavrlišak (od 77. Bilješko), Kuš, Vrbec; Trener: Vlado Đurđek

Crveni karton: Kurtušić

Igrač utakmice: Stjepan Pučić (Dinamo)

Dobra utakmica u kojoj je Dinamo potvrdio primat, a susret je odlučio Pučić sredinom drugog dijela. S obzirom na broj prilika, pobjeda gostiju je mogla biti i uvjerljivija.

M.S.

Rakitje – Samoborski Otok 5:0 (2:0)

Četiri pogotka Damjana Martinčevića

Sudac: Vugec (Brdovec); Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Katušić (Brdovec)

Delegat: Vugec (Brdovec)

Strijelci: 1:0 D. Martinčević (10), 2:0 D. Martinčević (27), 3:0 D. Martinčević (50), 4:0 D. Martinčević (53), 5:0 Jozić (69)

RAKITJE: Mihina (od 80. Duvnjak), Čejvan (od 51. Barun), Hlevnjak (od 65. Balaško), Hajdinjak, Brnić, Novačić, Vrčković, Dorotić, Jozić, D. Martinčević, Boras (od 56. K. Martinčević); Trener: Dragutin Stojanović

SAMOBORSKI OTOK: Škunca, Rožić, Vitković, N. Koletić, Obranić, Horvat, Husta, Runtas, Jantolić, Grdović, M. Koletić; Trener: Miro Šoštarić

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

Sigurna pobjeda domaćina uz odličnu realizciju četverostrukog strijelca Damjana Martinčevića. Gosti bez šanse, mogli su primiti barem još toliko pogodaka.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 40 bodova, slijedi Rakitje sa 35 bodova, Bestovje je na trećem mjestu sa 30 bodova, dok je Samoborski Otok posljednji sa 11 bodova.

SPORTSKI RIBOLOV - Međunarodno natjecanje u ribolovu na šarane uz pravilo "Ulovi i pusti"

Šarani ostali u Rakitju, euri otišli u Austriju

SPORTSKI RIBOLOV - Međunarodno natjecanje u ribolovu na šarane uz pravilo

Od 3. do 7. svibnja na jezeru Finzula u Rakitju održavao se 3. međunarodni Quantum carp cup 2006. ili, prevedeno s ribičkog jezika: natjecanje u ribolovu na šarane uz pravilo "Ulovi i pusti". Sudjelovalo je 36 dvočlanih ekipa iz Austrije, Njemačke, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore i Hrvatske.

Ribički dvojci su 72 sata neprekidno pecali šarane te ih istog trena, nakon što bi sudac upisao ulov, vraćali u jezero. Šarani su prvo bili zbunjeni, da bi se zadnja dva dana potpuno opustili, shvativši da im od ove ekipe čudaka ne prijeti nikakva smrtonosna opasnost.

Ove godine Austrijanci su pobrali sve tri prve nagrade koje su bile sve samo ne simbolične. Prvi je bio austrijski Carp Team Milo Austria koji je osvojio 5.000 eura za upecanih 151 kilu i 200 grama šarana, drugi su bili Carphunters Ennstal koji su upecali 2.500 eura, jer su u vodu vratili 143 kile i 200 grama živih šarana, a treće mjesto i 1.500 eura u granice Europske Unije odnijeli su ribiči kluba FF-666.

Hrvoje Kunić i Nikica Prkljačić, naši dečki iz Rakitja iz Šaran tima Mainline BBS, osvojili su četvrto mjesto s upecanih 90 kila i 400 grama šarana, za što su dobili par skupocjenih ribičkih štapova. Za utjehu im je ostalo i to što su upecali pa vratili najvećeg šarana na turniru, teškog 22 kile i 400 grama.

Ako se zna da je prošle godine na turniru u Rakitju ukupno ulovljeno pa pušteno oko 900 kila šarana, a ove čak 1567 kilograma, turnir se može ocijeniti više nego uspješnim, istaknuli su organizatori iz tvrtke Quantum i domaćini iz Sportske ribolovne udruge Rak iz Rakitja.

Glavni organizator i pokrovitelj turnira je tvrtka Zebco, renomirani proizvođač ribičke opreme i njene sestrinske firme Quantum, Rhino i Browning te domaćin SRU Rak iz Rakitja.

Nikola Franjić, Goran Tisanić, Mario Blagec i Ivo Visković, test ribiči tvrtke Quantum, specijalizirane za lov na šarane, bili su ujedno suorganizatori i suci natjecanja, dok su pomoćni suci bili iz redova domaćina. Suci su podijelili i nagrade te podsjetili da ovaj turnir postaje tradicionalan zbog svoje velike kvalitete jer, kako su rekli, takvih šarana kao ovdje nećete nigdje u Europi naći.

Nenad Kobasić

KOŠARKA - SENIORI – C-1. LIGA – 22. kolo - Samobor - Medveščak 91:106 (42:50)

Na kraju treći!

Dobro odigrano prvo poluvrijeme Samoboraca u kojem se gosti tek u zadnjim trenucima jednom mini serijom pogodaka odvajaju na 8 razlike. Iznimno loš početak Samoboraca u drugom poluvremenu, kada ostaju oko 5 minuta bez pogodaka, dok gosti serijom od 16:0 odlaze na visokih 24 razlike. Nakon minute odmora Samoborci igraju mnogo agresivnije u obrani te u nekoliko navrata smanjuju na desetak razlike, ali dalje se nije imalo snage, tako da gosti na kraju zasluženo odnose bodove iz Samobora.

Unatoč ovom porazu Samoborci su završili ovu sezonu na visokom 3 mjestu, a tek poraz od pola koša razlike protiv ekipe Zapruđa košta ih osvajanja naslova. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Marović sa 17, te Rađenović i Špiček sa po 16 poena. U obrani je uz Špičeka s 13 skokova solidan bio i Geršak sa 11 skokova. Kod gostiju najprodorniji je bio Ivanković s 27 te uz njega i vanjski šuter Bačić sa 21 poenom.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 13. kolo - Maksimir - Samobor 81:65 (38:29)

Ozljeda Petkovića odvela u poraz

Dobar početak Samoboraca i vodstvo u petoj minuti od 10:3. Međutim, do tada i u obrani i u napadu najbolji igrač Samoboraca Tomislav Petković nakon krivog doskoka i povrede skočnog zgloba nije mogao nastaviti igru, tako da domaćini polako preuzimaju inicijativu i polako smanjuju rezultat.

U drugom poluvremenu domaćini imaju konstantnu prednost od oko 8 poena razlike. Dvije minute prije kraja utakmice nakon minute odmora i dogovora Samoborca da se agresivnijom i bržom igrom dostigne 8 razlike domaćina, Samoborci potpuno podbacili i ostali bez ubačaja. Dotle domaćini postižu 8 poena za konačnu pobjedu od 16 razlike.

Kod Samoboraca učinkovit je bio Novoselec sa 17 i Levanić s 15 poena.

Kod domaćina najbolji je bio Berišić s 19 poena.

ŠD Vrbovec u Vrbovcu

NOGOMET - 3. HNL srediŠte - 26. kolo - ZET – Samobor 1:3 (0:1)

Fuček u velikoj formi

ZAGREB – Igralište na Savici

Sudac: Borojević (Kutina); Pomoćnici: Krznarić i Valešić (oba iz Kutine)

Strijelci: 0:1 Fuček (8), 0:2 Fuček (69), 0:3 Hodalj (73), 1:3 Berić (87)

ZET: Staneković, Mlinarić (od 46. Kovačević), Rako (od 74. Bajza), Večenaj, Kunert, M. Fistrić, Sunek, Bošnjak, Bobinec, I. Fistrić, Peco (od 82. Berić); Trener: Miroslav Vuksanić

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 76. Puškarić), Makarun, Mrčela, Drenški, Šarić, Deak (od 78. Brujić), Hodalj, Pek, Jelić (od 38. Bradvić), Fuček; Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Večenaj (56)

Igrač utakmice: Josip Fuček (Samobor)

Samoborci rano dolaze u vodstvo preko Fučeka, a domaćin propušta veliku priliku za izjednačenjem u 21. minuti kada kazneni udarac Bobinca zaustavlja Radoš. Početkom nastavka ZET ostaje s igračem manje što Samoborci odlično koriste i drugim zgoditkom Fučeka povećavaju prednost. Do kraja po jedan gol na svakoj strani, ali pobjeda Samobora nije bila ugrožena.

M.S.

Na tablici vodi Moslavina sa 57 bodova, slijede Vinogradar i Ogulin sa po 51 bodom, dok je Samobor na petom mjestu sa 46 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 25. kolo

Jaska – Sava Strmec 2:0 (1:0)

Centrala ostala neosvojiva

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Kovač (Velika Mlaka); Pomoćnici: Rončević i Novak (oba iz Zaprešića)

Delegat: Žilec (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Stipić (32), 2:0 Vulić (79 – 11m)

JASKA: Dikšić, Lafter, Čović, Tomašević, Vulić, Tomović (od 22. Stipić, od 81. Kelečić), Falica, Vulje (od 73. Šimanović), Obradović (od 53. Kralj, od 86. Pinturić), Vlašić, Golubić; Trener: Zlatko Peršin

SAVA: Horvatinec, Katušić (od 77. Kršćanski), Šurbek, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić, Jordan, Biškupić, Đurđević (od 46. Horvat), Karamarko; Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Anto Stipić (Jaska)

Sava nije igrala odlično kao u proteklih nekoliko susreta što je domaćin iskoristio i zabilježio pobjedu. Stipić je donio vodstvo Jaski, što je igrače Save učinilo nervoznima, te u preostalom tijeku susreta nisu uspjeli izjednačiti, a krajem dvoboja Vulić s bijele točke potvrđuje pobjedu domaćina.

M.S.

Polet – Zrinski Tehnovent 4:1 (1:1)

Pad Zrinskog u nastavku

BUŠEVEC – Igralište SRC Zvrnik

Sudac: Šulentić (Velika Gorica); Pomoćnici: Merkaš (Bukevje) i Mustapić (Velika Gorica)

Delegat: Mađer (Križ)

Strijelci: 0:1 Jagodić (20), 1:1 Bibić (45), 2:1 Prekratić (55), 3:1 Sučić (70), 4:1 Novosel (90)

POLET: Domitrović, Butković, Prlić, J. Rožić, Prekratić, Bibić, Novosel, Prelec, Đurašin (od 25. Čopić), Sučić, I. Rožić; Trener: Damir Petravić

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Binički, Herman, Beljak, Celizić, Jurinec, Šarić, Šicl, Beloša (od 42. Hainešek), Radek, Jagodić; Trener: Vlado Čiček

Igrač utakmice: Tomislav Prekratić (Polet)

Domaćin je malo podcijenio sastav Zrinskog, pa su gosti bili u vodstvu pogotkom Jagodića sve do 45. minute kada Bibić Poletu donosi izjednačenje. U nastavku mnogo ozbiljnija igra domaćina koji postiže još tri pogotka i na kraju ostvaruje uvjerljivu pobjedu.

M.S.

Klokočevac – Valika Mlaka 7:1 (4:1)

Očekivano uvjerljivi

Gledatelja 20

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Delegat: Perjan (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Kos (15), 2:0 Salopek (17), 3:0 Salopek (18), 3:1 Grbac (33 – 11m), 4:1 Salopek (36), 5:1 Kos (50), 6:1 Tesla (55), 7:1 Horvat (77)

KLOKOČEVAC: Poljak, Bekiri (od 69. Pavlin), Komerički, Rako (od 46. Celizić), Horvat, Kos, Janžić (od 46. Ramić), Vitko, Salopek (od 46. Tesla), Murić, Tucman; Trener: Ferdo Kamenčić

VELIKA MLAKA: Jakuš, Čajić, Tišljar, Tušek, Pancirov, Bosanac, Grbac, Smolec, Matejić, Cundeković, Kurilovčan; Trener: Vlado Mihalj

Igrač utakmice: Ivica Horvat (Klokočevac)

U razdoblju od 15. do 18. minute Klokočevac postiže tri pogotka i osigurava miran daljnji tijek utakmice. Gosti iz jedanaesterca smanjuju, ali u nastavku primaju još četiri pogotka i doživljavaju novu katastrofu.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 60 bodova, slijedi Mraclin sa 55 bodova, Sava Strmec je na četvrtom mjestu sa 50 bodova, Klokočevac je trinaesti sa 20 bodova, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu sa 7 bodova.