Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Skomrak (Zaprešić) i Katušić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Mihalić (29), 1:1 B. Vitko (66)

CROATIA: Reberski, Krivači, Rajčić, Porodec, Kramarić, Pokupec, Hribar (od 57. Rešetar), Matijević, Capek (od 71. Tadić), Mihalić, Barbić (od 75. Jambrešić); Trener: Stjepan Ostreš

SAMOBORSKI OTOK: Škunca, Husta (od 17. Telišman), B. Vitko, Frkanec (od 10. Noršić), Runtas, Ž. Vitko, G. Gorišek (od 85. Grdović), Žibert, Jantolić, D. Gorišek, M. Koletić (od 65. N. Koletić); Trener: David Horvat

Igrač utakmice: Božo Vitko (Samoborski Otok)

Gosti su uspjeli izboriti vrlo važan bod, iako je domaćin poveo u prvom dijelu. Sredinom nastavka Božo Vitko je izjednačio što je bilo dovoljno za bod. Domaćin može žaliti za bodom, jer je promašio i jedanaesterac.

M.S.

Bestovje – Mladost 1:0 (1:0)

Milković za pobjedu

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Cikojević (Samobor) i Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Vlahović (Samobor)

Strijelac: 1:0 Milković (13)

BESTOVJE: Golubiček, Džaja (od 61. Josipović), Turčinović, Kurtušić, Jager, Žerjav, Grgetić, Sabo (od 46. Šantalab), Tenšek (od 70. Sastić), Bećirović (od 87. Prigorec), Milković (od 85. Biškupić); Trener: Božidar Domitrović

MLADOST: Pokupec, Masnjak, Petek, Sabljić, Pavlinić, Ferenčak (od 88. Vurić), Horvat, Tresk (od 65. Ne. Cvok), Ni. Cvok (od 33. Križić), Bahlen, Vitković (od 33. Kahlina); Trener: Josip Vrabec

Igrač utakmice: Miro Turčinović (Bestovje)

Domaćin je zasluženo pobijedio, a odlučujući trenutak bio je pogodak Milkovića u 13. minuti. Nakon toga je bilo mnogo prilika na obje strane, ali se taj pogodak pokazao odlučujućim.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 26 bodova, slijedi Rakitje sa 25 bodova, Bestovje je na trećem mjestu sa 21 bodom, dok je Samoborski Otok posljednji sa 8 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 15. kolo

Sava – Novaki 1:3 (0:2)

Projurili Drenjem

DRENJE – Igralište SRC Sava

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Borković (Domagović) i Milašinčić (Jaska)

Delegat: Šekrst (Zdenci)

Strijelci: 0:1 Softić (10), 0:2 Mlinar (45), 1:2 Gerjavić (50), 1:3 Jaklenec (90)

SAVA: Kapusta, Bilić, Lešković, Leto, Živko, Bakula (od 75. Jerković), Ivančić, Žaohar, Maglečić, Krčelić (od 68. Luketić), Gerjavić; Trener: Josip Galić

NOVAKI: Tujec, Softić, Genus, D. Struhak, Marković, Đumlija, M. Bungić (od 85. Egri), I. Struhak (od 40. Avsec), Mlinar, T. Bungić, Čović; Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Branko Mlinar (Novaki)

Odlično prvo poluvrijeme Novaka u kojem su došli do dva pogotka prednosti. Već na početku nastavka Sava je smanjila prednost gostiju, nakon toga propustila još neke izgledne prigode, a u posljednjim je trenucima Jaklenec potvrdio pobjedu Novaka.

M.S.

Jamnica – TOP 2:2 (1:2)

Propustili pobijediti

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Bionda (Zaprešić); Pomoćnici: Radečić (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Delegat: Grdakvić (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Prigorac (3), 1:1 Maceković (15 – 11m), 1:2 Asentić (29), 2:2 Kelava (75)

JAMNICA: Divković, Rupa (od 68. Vujanić), Koluder, Marušić, Britvec, Cerovski, Vugrinić, Kelava, Božić, Prigorac, Miković; Trener: Niko Rimac

TOP: Samardžić. Maceković, Klemenčić, Šabarić, Olujić, Zlački, Lovrenščak, Čamić, Asentić, Škrapec (od 61. Puntarec), Galešić (od 46. Gašpert, od 88. Kremenović); Trener: Zlatko Horjan

Crveni karton: Božić (27)

Igrač utakmice: Tomislav Kelava (Jamnica)

Nakon početnog šoka i vodstva Jamnice, nogometaši TOP-a dolaze do preokreta i vodstva 2:1. Uz to, već sredinom prvog dijela domaći ostaju s igračem manje. Ipak, u nastavku sve to nije bilo dovoljno zapobjedu, pa je Jamnica došla do izjednačenja, a u završnici je čak mogla i pobijediti.

M.S.

Sloga Brezje – Dinamo 1:1 (1:1)

Gosti prezadovoljni bodom

BREZJE – Igralište u Brezju

Sudac: Ešegović (Šenkovec); Pomoćnici: Novak (Zaprešić) i Filipčić (Ključ Brdovečki)

Delegat: Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Kvesić (18 – 11m), 1:1 Suša (42)

SLOGA: Šušnjić, Jorić (od 46. Karabelj), Dejanović, Podnar, M. Leopold, Jankavić (od 46. Kapitan), Hrenović (od 77. Kovač), Mikec, K. Leopold (od 60. Brujić), Borak, Pavec; Trener: Jasmin Ganić

DINAMO: Juraj, Pavlak, Kelečić (od 55. Stanečić), Vučinić (od 77. Fulir), Kvesić, Stunja, Rudar, Smoljo, Španjić, Suša, Valečić; Trener: Siniša Rudar

Dinamo je iz kaznenog udarca došao do prednosti, ali je do kraja poluvremena Sava izjednačila. S obzirom na dobre igre Save na domaćem terenu očekivalo se da će u nastavku doći do pobjede, ali se to nije dogodilo.

M.S.

Krašić – Bregana 0:2 (0:1)

Potvrda dobre forme

KRAŠIĆ – Igralište u Krašiću

Sudac: Rešetar (Samobor); Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Šoštarić (Petkov Breg)

Delegat: Jagodić (Sveta Jana)

Strijelci: 0:1 Celizić (37 – 11m), 0:2 Jurković (66)

KRAŠIĆ: Šimecki, K. Penić, F. Penić, Vincetić, Tuček, I. Penić, Ferenčić, Prstac, Petković, Žužinjak, Ćuk; Trener: Matija Ilijanić

BREGANA: Herceg, Nader, Celizić (od 78. Grubač), Mužević, Letina, Dekalić, Kasalo, Barbić (od 46. Brajković), Vlašić (od 3. Župančić, od 78. Ažić), Jurković, Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Protiv posljednjeplasiranog sastava Bregana je došla do rutinske pobjede postigavši po pogodak u svakom poluvremenu. Bregana nastavlja s odličnim nizom i drži korak s vodećim Ladučom.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 34 boda, slijedi Bregana sa 31 bodom, Sloga Brezje je na četvrtom mjestu sa 27 bodova, TOP je peti sa 25 bodova, dok su Novaki osmi sa 20 bodova.

RUKOMET - 3. HRL ZAPAD 1. 19. kolo - Novska Rudar 26:36 (12:17)

Novi bodovi za Rudar

Rukometaši Rudara su u 19. kolu prvenstva 3. HRL Zapad na gostovanju u Novskoj ostvarili petu pobjedu u nizu te nastavili s dobrim rezultatima u proljetnom dijelu prvenstva. Ekipa Rudara u Novskoj je nastupila nekompletna, bez pet igrača prve ekipe, ali su i mlade snage, predvođene Zoranom Fabekovićem i vratarom Petrom Freslom, bile i više nego dovoljno snažne protiv neuvjerljivog domaćina.

Rudari su u samom početku napravili razliku od pet pogodaka prednosti koja se je u prvom poluvremenu penjala i do osam pogodaka razlike, da bi poluvrijeme završilo sigurnim vodstvom Rudara 17:12.

U drugom poluvremenu domaćini su održavali priključak od pet golova razlike do desetak minuta prije kraja, kada je do izražaja došla bolja pripremljenost gostiju koji svoje vodstvo podižu na uvjerljivih 36:26. Može se reći da je ova pobjeda izborena bez punog angažmana, ali ipak s dovoljno zalaganja i ozbiljnog pristupa utakmici koji je osigurao sigurnu pobjedu. U redovima Rudara efikasnošću i dobrom igrom istakli su se Z. Fabeković sa 7, P. Fresl s 8 te J. Štajnkler i G. Prosoli s 5 postignutih zgoditaka.

U 20. kolu Rudari su domaćini petoplasiranoj ekipi Zaprešića.

Utakmica se igra u nedjelju 26.03.2006. s početkom u 19,30 sati.

D.G.

RUKOMET - MŽRL – DJEČACI 92 18. kolo - Rudar - Zagreb 24:32

Poraz od vodećeg

Kadeti Rudara u 18. kolu prvenstva MŽRL pretrpjeli su poraz od vodeće ekipe Zagreba rezultatom 24:32. Gosti su se pokazali kao čvrsta i uigrana ekipa s većim brojem jednako kvalitetnih igrača i zasluženo se nalaze na vrhu prvenstvene ljestvice gdje vode mrtvu trku s ekipom Dugog Sela. Krajnji rezultat je ipak malo previsok i nije pravi odraz snaga na terenu, budući da su domaćini sredinom drugog poluvremena ostali bez dvojice ponajboljih igrača te su inače dobri i kvalitetni gosti lako povećali razliku na visokih 32:24.

Pretrpljeni poraz nije utjecao na plasman Rudara na prvenstvenoj ljestvici gdje i dalje drže sigurno i uvjerljivo treće mjesto iza ekipa Zagreba i Dugog Sela.

D.G.

RUKOMET - ŽRL DJEČACI - 94 - 13. kolo - Rudar - Sloga SN 24:6

Uvjerljivo protiv susjeda

U 13. kolu ŽRL najmlađi rukometaši Rudara ostvarili su visoku i uvjerljivu pobjedu protiv susjeda iz Svete Nedjelje rezultatom 24:6. Mali Rudari bili su znatno bolji i uvjerljiviji tijekom čitave utakmice pa je i ovako visoka pobjeda realan odnos snaga na terenu.

Novom pobjedom Rudari su potvrdili prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i zadržali dva boda prednosti pred ekipom Rugvice te sedam bodova prednosti ispred ekipa Ivanića, Karlovca i Zaprešića.

Pred velikim brojem roditelja priliku da pokažu svoje znanje dobili su svi igrači obadviju ekipa za što treneri zaslužuju riječi pohvale.

D.G.

RUKOMETAŠICE - II. HRL zapad, žene - 17. kolo - Gorica - Samobor Mercator 32:29

Sudačke nepravde gurnule u poraz

Koliko je teško trpjeti sportske nepravde i sudačke krađe na svojoj su koži, na žalost, proteklog vikenda osjetile rukometašice Samobor Mercatora. U drugoj ligi zapad u 17. kolu gostovale su kod, na papiru jače, ekipe Gorice, ali jače očito i u nekim rukometnim forumima. Jer, ekipa Samobora mogla je igrati potpuno opušteno bez rezultatskog imperativa pa su po nekoliko puta vodile s golom ili dva razlike. Ali tada protiv krajnje čudnog načina suđenja nije se moglo. Svaki prekršaj naših igračica značio je isključenje, čak i izravan crveni karton, a prvi put u zadnjih pet godina, koliko je na klupi Samoborki, žuti karton dobila je i trenerica Dubravka Tunjić. No, isti kriterij nije vrijedio i za domaće igračice Gorice. Tako je na kraju Samobor gotovo cijelo poluvrijeme igrao s igračicom manje, točnije punih 27 minuta. U takvoj situaciji poraz 32:29 zapravo je vrlo dobar rezultat i da nije bilo sudačke nepravde, moglo se i do pobjede.

Samobor Mercator nakon ove utakmice ostaje na 14 bodova, a u nedjelju od 17,30 ugošćuje ekipu Rovinja u dvorani Bogumila Tonija.

Ni kadetkinje Samobora nisu imale sreće sa sucima. Na novom turniru za državno prvenstvo u Samoboru su izgubile od Zameta 30:25, ali uz nemoguće suđenje na kraju utakmice. Naime, 7 minuta prije kraja pri neriješenom rezultatu ključna igračica Anamarija Fofonjka dobiva nezasluženo crveni karton pa su gošće to iskoristile za stvaranje nedostižne prednosti. O sucima je dovoljno reći da su gotovo morali pobjeći iz dvorane pred ljutitim roditeljima.

U drugoj utakmici mlade su Samoborke ipak uspjele pronaći snagu i koncentraciju za pobjedu nad Rudarom iz Labina 19:17.

Početkom travnja kadetkinje Samobora moraju odigrati još utakmicu protiv Sloge.

MaBo

NOGOMET - 1. HMNL - 19. kolo - Uspinjača – Sokoli 5:2 (2:2)

Domaćin u nastavku do pobjede

ZAGREB – Sportska dvorana Dubrava

Suci: Tomić (Zagreb) i Havan (Zlatar Bistrica)

Delegat: Hasija (Novi Marof)

Strijelci: 0:1 Kovač (2), 1:1 Novak (9), 2:1 Purgar (11), 2:2 Vrkić (19), 3:2 Čuljak (28), 4:2 Leskovar (31 – 6m), 5:2 Đukić (32)

USPINJAČA: Jozić, Đukić, Svitlanović-Kipec, Novak, Salacan, Špar, Čuljak, Huskić, Leskovar, Čivrag, Purgar, Šega; Trener: Duško Popovski

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Vrkić, Krnić, Jelušić, Morina, Kovač, Grcić, Smolčić, Antunović, Bašić; Trener: Vladimir Čerkez

Igrač utakmice: Mario Jozić (Uspinjača)

Sokoli su i u ovom dvoboju potvrdili odličnu formu, ali ih je nekoliko loših minuta sredinom nastavka stajalo poraza. Ravnopravno prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 2:2 koji je stajao sve do 28. minute, a tada u samo četiri minute domaćin postiže tri pogotka i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

M.S.

Na tablici vode Gospić i Uspinjača sa po 36 bodova, slijede Mejaši sa 34 boda, dok su Sokoli na devetom mjestu sa 13 bodova.

NOGOMET - 3. HNL srediŠte - 18. kolo - Samobor – Trnje 2:0 (1:0)

Ponovno uspješni kod kuće

SAMOBOR – Gradski stadion

Gledatelja 200

Sudac: Bručić (Karlovac); Pomoćnici: Tonković (Karlovac) i Bulić (Ogulin)

Delegat: Ciglenečki (Sveti Križ Začretje)

Strijelci: 1:0 Jelić (14), 2:0 Pek (86)

SAMOBOR: Radoš, Puškarić, Bradvić, Anušić, Drenški, Šarić (od 8. Dolić), Deak, Hodalj, Pek, Jelić (od 85. Makarun), Fuček (od 75. Brujić); Trener: Stjepan Bašić

TRNJE: Kranjčec, Topić (od 35. Lajšić), Jakić, Oreščanin, Biškup, Partlić, Stanešić, Šimunović (od 50. Vučković), Merkl, Relota, Brzica (od 66. Samaržija); Trener: Zdenko Jurički

Crveni karton: Partlić (61)

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Samoborci su zabilježili još jednu domaću pobjedu nakon vrlo dobre igre u prvom poluvremenu, a u nastavku im je posao olakšao gostujući stoper Partlić koji je pola sata prije kraja zaradio isključenje. Samobor je dugo vodio zahvaljujući brzom pogotku Jelića, a u završnici je Pek potvrdio pobjedu. Treba istaći i odličnog Puškarića koji je cijelu utakmicu na desnom boku igrao vrlo dobro u oba smjera.

M.S.

Na tablici vodi Moslavina sa 40 bodova, slijedi Ogulin sa 39 bodova, dok je Samobor na šestom mjestu sa 29 bodovA.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 18. kolo

Sava Strmec – Dugo Selo 2:1 (2:1)

Sve riješili na početku

STRMEC – Igralište SC Lazina

Sudac: Grubač (Zaprešić); Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Školjak (Beter)

Delegat: Mađer (Križ)

Strijelci: 1:0 Karamarko (1), 2:0 Đurđević (13), 2:1 Bošnjak (41)

SAVA: Pintar, Katušić (od 27. Šurbek), Skendrović, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić, Jordan, Biškupić (od 89. Ćoso), Đurđević, Karamarko (od 76. Horvat); Trener: Miroslav Orsag

DUGO SELO: Galos, Majić, Maros (od 65. Ivanković), Jularić, Mamuza (od 46. Katić), Brdar, Loborinec, Bošnjak, Čolak (od 75. Jakovljević), Opačak (od 56. Rusan), Delić (od 56. Horvatić); Trener: Krešimir Sunara

Crveni karton: Brdar (65)

Igrač utakmice: Tihomir Čakanić (Sava)

Domaći su imali početak kakav se samo poželjeti može, već su u 13. minuti vodili 2:0. Ipak, krajem prvog dijela gosti smanjuju i vraćaju utakmici neizvjesnost, ali je njihove ambicije negiralo isključenje Brdara sredinom nastavka, pa je Sava uspjela sačuvati prednost i pobijediti.

M.S.

Klokočevac – Polet 0:4 (0:2)

Izgubili od boljeg

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Ilčić (Brckovljani); Pomoćnici: Nežić (Vrbovec) i Planinić (Nova Kapela)

Delegat: Pejan (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Fereček (16), 0:2 Sučić (44), 0:3 Sučić (87), 0:4 Novosel (89)

KLOKOČEVAC: Duspara, Vitko, Murić, Vego, Horvat (od 77. Ramić), Kos, Janžić, Salopek, Nikl, Šeperić, Tesla (od 46. Rako); Trener: Ferdo Kamenčić

POLET: Domitrović, Butković, Zaloker (od 67. Prlić), Fereček, Prekratić, Berković (od 56. Bibić), Novosel, Hleb (od 25. Beloša-Fijan), Prelec, Čopić, Sučić; Trener: Damir Petravić

Igrač utakmice: Ivica Sučić (Polet)

Gosti su u ovom trenutku bolja momčad što su i demonstrirali s po dva pogotka u svakom poluvremenu. Posebno se istakao dvostruki strijelac Sučić, a Klokočevac će bodove trebati tražiti protiv ravnopravnijih suparnika.

M.S.

Mraclin – Zrinski Tehnovent 2:0 (2:0)

Sigurna pobjeda Mraclina

MRACLIN – SRC Nova graba

Sudac: Pajvot (Vrbovec); Pomoćnici: Gašpar (Peskovec) i Čunović (Zdenčina)

Delegat: Čvek (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Šimun (3), 2:0 Rošić (44)

MRACLIN: Grilec, Balinčić (od 46. Kovač), Radić (od 63. Šmint), Balić, Čulinović, Jelavić, Dandić, Krpačić (od 58. Lovrić), Rošić, Nastevski (od 78. Rozić), Šimun (od 74. Zgodić); Trener: Željko Košković

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Binički (od 64. Beljak), Markić, Murić, Vrančić, Razum (od 82. Potarić), Radek, Šicl, Tomljenović, Hainešek, Šarić; Trener: Vlado Čiček

Igrač utakmice: Dražen Dandić (Mraclin)

Domaćin je vrlo rano poveo, tijekom prvog dijela je imao još nekoliko izglednih prigoda, a u posljednjoj minuti poluvremena dolazi i do drugog pogotka. U nastavku se igra razvodnila, Zrinski nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, a Mraclin je došao do sigurne pobjede.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 40 bodova, slijedi Mraclin sa 37 bodova, Sava Strmec je na petom mjestu sa 35 bodova, Klokočevac je trinaesti sa 13 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 3 boda.

Streličarstvo - Europsko dvoransko prvenstvo u Španjolskoj

Lana Koller 10. u Europi

Na 10. europskom dvoranskom prvenstvu koje se proteklog tjedna održavalo u španjolskom Jaenu hrvatska reprezentacija nije nastupala u ekipnom dijelu natjecanja, ali se iskazala u pojedinačnim nastupima.

U konkurenciji ženskog složenog luka Samoborka Lana Koller je zauzela 10. mjesto, izgubivši u shoot-offu u 1/8 finala nakon izjednačenih 171:171 od kasnije brončane Francuskinje Amandine Bouillot. Ivana Buden je zauzela 15. mjesto izgubivši u 1/8 finala rezultatom 167:173 od nove europske prvakinje, Dankinje Camille Soemod.

Junior Josip Jakopović, naš jedini predstavnik u olimpijskom luku u 1/16 finala rezultatom 167:174 izbačen je od domaćeg predstavnika Daniela Morilla i zauzeo je 19. mjesto.

Hrvatska najbolja juniorka složenog luka Tanja Zorman osvojila je 6. mjesto, izgubivši tijesnim rezultatom 113:115 u 1/4 finala od Luksemburžanke Magali Weisgerber.

Do prošle godine naš najbolji junior složenog luka Domagoj Bodlaj nastavio je s odličnim rezultatima i u seniorskoj konkurenciji. Osvojio je 7. mjesto izgubivši rezultatom 113:116 u 1/4 finala od novog europskog prvaka, Francuza Jean-Marc Beauda. Kao senior složenog luka nastupio je i Goran Villi. Zauzeo je 17. mjesto, izgubivši u 1/16 finala rezultatom 174:177 od trenutno petog Europljanina, Talijana Antonia Tosca.

Iako nije osvojena niti jedna medalja, hrvatski streličari opet su pokazali da po kvaliteti pripadaju samom europskom streličarskom vrhu!

D.K.

SKIJANJE - Održane posljednje utrke Gorenje Cro ski pokala

Luka Krsmanović prvak, Lucija Petreković druga, Ivona Bratanić treća!

Uz velike probleme s održavanjima natjecanja malih skijaša zbog loših vremenskih prilika konačno su se održale i posljednje utrke u sklopu Gorenje Cro ski pokala.

Sljeme, Prvenstvo Hrvatske, slalom za dječake i djevojčice, 16. ožujka

U kategoriji mlađih djevojčica neprikosnovena je bila Lucija Petreković koja je zauzela prvo mjesto, dok je Ivona Bratanić bila četvrta. Kod mlađih dječaka Luka Olivari zauzeo je šesto mjesto. Kod starijih djevojčica Edita Marenić je zaposjela šestu poziciju, dok je Leo Martinović imao peh, promašio vrata, pa se vraćao i okončao svoj nastup na četrnaestom mjestu.

Sljeme, Prvenstvo Hrvatske, veleslalom za dječake i djevojčice, 17. ožujka

Lucija Petreković u ovoj je disciplini zauzela treću poziciju, dok je Ivona Bratanić bila šesta. Luka Olivari već po tradiciji je bio šesti, a Edita Marenić sedma. Leo Martinović zauzeo je treće mjesto u poretku.

Bjelolasica, finale Gorenje Cro ski kupa - slalom i veleslalom za dječake i djevojčice te veleslalom za cicibane, 18. i 19. ožujka

Finale Gorenje Cro ski kupa na Bjelolasici održano je proteklog vikenda u već tradicionalno vrhunskoj organizaciji Ski kluba Samobor. U klubu zahvaljuju svima koji su svojim radom omogućili ovo natjecanje i sponzorima koji su osigurali bogate nagrade sudionicima natjecanja.

Slalom za djevojčice i dječake nije počeo prema željama Samoboraca, jer je Lucija Petreković zbog visoke temperature morala propustiti svoj lauf. Ivona Bratanić zauzela je treće mjesto, dok je Luka Olivari promašio vrata, te zbog velikog gubitka vremena pri vraćanju na stazu ostvario četrnaesto vrijeme. Edita Marenić je ovogodišnje nastupe okrunila postoljem - trećim mjestom, dok je Leo Martinović zauzeo četvrto mjesto u slalomu.

Dan poslije, u veleslalomu je nastupila i Lucija Petreković te okončala svoj nastup kao druga, dok je Ivona bila četvrta. Luka Olivari i Edita Marenić okončali su kao šesti, dok je Leo Martinović doskijao do četvrtog mjesta.

Nakon duže stanke, u kategoriji cicibana Lucija Krsmanović zauzela je četrnaesto mjesto, dok je Dora Hipša ostvarila deseto vrijeme. Nika Hipša nije uspjela zadovoljiti kriterije finala te je propustila ovaj nastup.

Luka Krsmanović je ostvarenim drugim vremenom i službeno okončao ovu sezonu kao prvi u svojoj kategoriji s najviše bodova u svim kategorijama.

U ukupnom poretku Gorenje Cro ski kupa Samoborci su ostvarili sljedeće rezultate:

Luka Olivari - 8.

U ukupnom klupskom poretku Ski klub Samobor zauzeo je 5. mjesto iza Zagreba, koji mu je pobjegao za samo tri boda, dok je prema učinku u odnosu broja natjecatelja i ostvarenih bodova u ukupnom poretku Ski klub Samobor nesumnjivo bez premca u Hrvatskoj.

Time je okončana još jedna uspješna natjecateljska sezona, no ne i sezona skijanja za male Samoborce, jer već idući vikend počinju treninzi u Innerkremsu, gdje će mlade snage imati priliku, osim treninga, promatrati i državno prvenstvo Hrvatske, na kojem nastupaju, između ostalih, i Nika Fleiss, Luka Olivari te Janica i Ivica.

Danijel Krsmanović

KOŠARKA - SENIORI – C-1. LIGA – 16. kolo - Samobor - Ivanić 104:54 (57:26)

Krenuli uraganski pa prikočili

Prvih osam minuta petorka Samoboraca u sastavu Marović, Fatorini, Špiček, Matečić i Geršak odigrala je fenomenalno u obrani te atraktivnim dodavanjima i učinkovitim akcijama u napadu ostvarila prednost od 35:4. I kad se očekivala prava katastrofa gostiju, trener Samoboraca daje priliku i ostalim igračima, tako da se gubi na tempu i postotku ubačaja. Gosti nekako dolaze do daha i uspijevaju šutevima iz daljine doći do povoljnijeg rezultata.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Geršak s 26 i Fatorini s 23 poena. Istakli su se double-double učinkom Matečić s 10 poena i 15 skokova i Pavšek s 10 poena i 10 skokova, a uz njih odličan i Špiček s 10 poena i 7 asistencija.

Kod gostiju najbolji je bio Zajčić sa 17 poena.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 7. kolo - Lavići - Samobor 74:76 (41:33)

Pobjednička trica Bukvića u zadnjoj sekundi

Samoborci u još jednoj super uzbudljivoj završnici odnose zasluženo bodove s gostovanja. Na samom početku Samoborci dobrom obranom i preciznim šutevima Petkovića ostvaruju desetak poena prednosti. Međutim, već početkom druge četvrtine Samoborci zbog povrede gležnja ostaju bez Novoselca, a ubrzo, zbog 5 osobnih, i bez dotad najboljeg Petkovića. Uz to, domaćini su izvana počeli šutirati bez promašaja riješivši poluvrijeme u svoju korist.

Drugo poluvrijeme Samoborci igraju puno bolje u obrani, smanjujući polako razliku preko prodornog i nezadrživog Šiloboda, kojeg domaćini grubom igrom, guranjem u leđa i škarenjem pokušavaju onemogućiti, rušivši ga najmanje dvadesetak puta na parket, od čega loši suci na njemu dosuđuju svega 11 prekršaja.

Zadnjih par minuta igra se koš na koš, a u 10 posljednjih sekundi, kod vodstva domaćina od 2 razlike, Samoborci preko Šiloboda organiziraju napad. Šilobod driblingom ulazi u reket i kad su svi već mislili da će šutirati, ipak baca povratnu loptu Bukviću na tricu, koji s 8 metara, sekundu prije kraja, pogađa tricu za vodstvo Samoboraca. Tada Lavići pokušavaju dugim dodavanjem u reket Samoboraca proigrati svojeg najvišeg centra, ali najviši u skoku je Samoborac Šilobod, kojeg u zraku faulira protivnički centar, tako da s istekom vremena, pogodivši jedno od dva slobodna bacanja, Šilobod potvrđuje tešku, ali vrijednu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Šilobod s 27 poena, ali i skupivši 17 obrambenih i napadačkih skokova.