SKIJANJE - U sklopu Cro Ski pokala na Sljemenu se natjecali mlađe i starije djevojčice i dječaci

Lucija Petreković i Leo Martinović zlatni u veleslalomu

6. i 7. veljače održana su na Sljemenu još dva skijaška natjecanja u sklopu Gorenje Cro Ski pokala za mlađe i starije djevojčice i dječake.

Prvoga dana natjecanja održane su dvije vožnje slaloma, u kojem se naša mlađa djevojčica Lucija Petreković, nakon izuzetne prve vožnje, u drugoj nije najbolje snašla, te je u drugoj vožnji promašila vrata i bila diskvalificirana.

Ivona Bratanić je pak vrlo dobrom drugom vožnjom zauzela drugo mjesto na postolju. Starija djevojčica Edita Marenić zauzela je peto mjesto u ukupnom poretku slaloma.

U kategoriji mlađih dječaka Luka Olivari smirenom je vožnjom bio peti i osvojio 11 bodova, dok je Leo Martinović (stariji dječaci) bio treći.

Drugi dan natjecanja bio je rezerviran za veleslalom kojim je, možemo slobodno reći, dominirao Ski klub Samobor. Naime, u kategoriji mlađih djevojčica naša Lucija Petreković - Luce "harala" je stazom dohvativši još jednu zlatnu medalju, dok je Ivona malo zbrljala, te se rangirala ispod svojih mogućnosti, na 5. mjesto. Edita Marenić zadržala je svoju konstantu i zauzela 6. poziciju.

Dečki su bili izuzetno dobro raspoloženi, pa je tako Luki Olivariju 3. mjesto promaklo za tek koju stotinku, dok je Leo Martinović besprijekornom vožnjom pokazao tko je gazda na Sljemenu, pobijedivši svoje konkurente.

Sve u svemu, u četiri izuzetna dana pokazalo se je da se u Ski klubu Samobor kvalitetno radi na svim razinama, od cicibana pa do najstarijih natjecatelja dječjeg skijanja. Dovoljan je pokazatelj i to da naš klub zauzima 4. mjesto u ukupnom poretku sa samo 9 natjecatelja ispred velikih klubova kao što su Mladost i Zagreb, koji broje i preko četrdesetak klinaca u raznim kategorijama.

Ivica Horvat

KOŠARKA - SENIORI – C-1. LIGA – 10. kolo - Samobor - Glina 100:52 (50:14)

Gosti izbjegli katastrofu

Samoborci su prvo poluvrijeme odigrali odlično u obrani, "čovjeka" po cijelom terenu s udvajanjima, tako da su gosti izgubili mnogo lopti i teško dolazili do bilo kakve pozicije za šut. U drugom poluvremenu igrali su komotnije u obrani, tako da su gosti uspjeli izbjeći katastofu iz prvog poluvremena, kada su postigli svega 14 poena.

Kod Samoboraca istakli su se Rađenović s 24 i Grgečić s 23 poena, a solidno je odigrao i najmlađi Petković s 10 poena. Kod gostiju učinkovit je bio Klobučar s 13 poena.

KOŠARKA - JUNIORI –III. HRL – 1. kolo - Samobor - Dubrava 2:0

Gosti nisu stigli

Neozbiljno od ekipe juniora Dubrave iz Zagreba koja nije pristupila odigravanju utakmice, tako da su Samoborci lako uknjižili dva boda na samom startu lige.

KOŠARKA - KADETI – III. HRL – 12. kolo - Samobor - Vučići 78:76 (42:33)

Konačno pobjeda u finišu

Prvo poluvrijeme Samoborci su odigrali vrlo dobro i stigli do vodstva od desetak razlike. Početkom drugog poluvremena veliki pad u igri Samoboraca koriste gosti i preokreću rezultat u svoju korist. Sada Samoborci do kraja utakmice sustižu minimalnu prednost gostiju od nekoliko razlike.

U samom finišu dobrim obranama Markovića i Ferjanića, te mirnom rukom Ferjanića, Samoborci nakon nekoliko nesretno izgubljenih utakmica u samim završnicama dolaze do teške, ali zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca učinkovit je bio Ferjanić s 23 poena, dok je u obrani odličan bio Marković s 13 skokova. Kod gostiju najbolji je bio Buljić s 22 poena.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRL – 13. kolo - Pešča - Samobor 58:38 (29:25)

Odlučila klupa domaćina

Prvo poluvrijeme odigrali su Samoborci s ekipom iz Peščenice ravnopravno. Drugo poluvrijeme svi igrači Samobora dobili su priliku. Međutim, ekipa Pešče ima širu i kvalitetniju klupu te na kraju rješavaju utakmicu u svoju korist.

Kod Samoboraca istakli su se Kučko s 12, Bencek s 10 i Šmit s 8 poena.

Kod Pešče najbolji je bio Košutić sa 17 poena.

Luka još dva puta prvi!

Na obližnjem Sljemenu održane su prošlog vikenda dvije utrke za redom. U subotu su se najmlađi hrvatski skijaši natjecali na Kupu Končar, u nedjelju na Kupu INA-e, a obje se boduju za Gorenje Cro ski pokal, čije će finale biti od 17. do 19. ožujka. U subotu, 4. veljače, po oblačnom i prohladnom vremenu, samoborski su mladi skijaši uspješno odolijevali prirodnim elementima i sportskoj konkurenciji.

Luka Krsmanović (za prijatelje i navijače Lukica Pukica) 4. put za redom penjao se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. U mlađim cicibankama Nika Hipša je zauzela 17. mjesto, a i starije cicibanke su se dobro snašle u magli i uspješno završile trku - Lucija Krsmanović bila je 9., a Dora Hipša 10.

U nedjelju se vozilo po sunčanom i vjetrovitom vremenu, na tempertauri od -12 stupnjeva. Dan je u sportskom smislu opet bio uspješan za samoborske skijaše.

Lucija Krsmanović pomakla se za dva mjesta više od prethodnog dana i utrku okončala kao 7., dok je Dora Hipša s malim zakašnjenjem doskijala na 9. mjesto.

Nika Hipša je pred sam kraj promašila vrata, a Luka Krsmanović je i peti put ove sezone pobjedom ostvario maksimalni učinak i došao do četrdesetak bodova prednosti u odnosu na svog glavnog konkurenta.

Idućeg vikenda, 11. i 12. veljače, održat će se još dvije utrke cicibana na Platku, u organizaciji klubova iz Rijeke i Kvarnera.