KOŠARKA - PRIJATELJSKA UTAKMICA Brežice - Samobor 70:60 (39:28)

Slovenci uzvratili

U odnosu na utakmicu od prije dva tjedna ekipa Brežica nastupila je u mnogo jačem sastavu, dok su Samoborci odigrali utakmicu bez ijednog centra. Protiv vrlo visoke zone domaćina Samoborci su izvana ostali bez ijedne pogođene trice, dok su kroz zonu vrlo teško prolazili i s previše izgubljenih lopti rijetko pogađali. Domaćini uspijevaju uz dosta izgubljenih lopti probiti zonski presing po cijelom terenu Samoboraca i lako poentirati.

Kad bi se Samoborci nakon presinga vraćali u obranu "čovjeka", Slovenci bi preko najboljeg pojedinca utakmice, nezaustavljivog centra koji je do kraja utakmice uknjižio čak 36 poena, prelagano poentirali.

Kod Samoboraca istakli su se Rađenović s 12, te Vlah i Zemljak sa po 11 poena.

KYOKUSHIN KARATE - U Kutini održan državni kyokushin karate turnir

Medalje za petnaest Samoboraca

Cup Kutine naziv je državnog kyokushin karate turnira koji već tradicionalno organizira Karate klub Moslavina, a i ove je godine 22. listopada u Kutini okupio brojne natjecatelje iz cijele Hrvatske. U prepunoj dvorani kutinske Osnovne škole Vladimira Vidrića okupili su se brojni ljubitelji kyokushina, a za medalje su se borili natjecatelji u čak petnaest kategorija, u koje su bili raspoređeni prema spolu i uzrastu te kilaži.

U kategoriji za seniore najbolji je bio Željko Žepek iz samoborskog Karate kluba Mladost, dok su drugo i treće mjesto osvojili Mijo Luški i Mladen Sinkić iz kutinske Moslavine. Među juniorima najbolji je bio također Mladostaš iz Samobora Zoran Đukić, potom njegov klupski kolega i sugrađanin Krunoslav Zlodi, a treće su mjesto ravnopravno dijelili Davor Cindrić iz zagrebačkog Karate kluba dr. Ante Starčević i Tomislav Vižintin iz zadarske Croatie. Među juniorkama najbolja je bila Kristina Kojundžić iz Kutine, drugo mjesto osvojila je Barbara Buretić iz Dugog Sela, dok je u kategoriji za kadetkinje prvo mjesto osvojila Gordana Ivoš, također iz Kutine, a druga je bila Samoborka Romana Vrančić.

Osim navedenih, natjecatelji su se borili u još jedanaest kategorija, a samoborski su Mladostaši u čak deset kategorija osvojili sveukupno petnaest medalja. Petoro najboljih u svojim kategorijama, šest osvojenih drugih mjesta i četvoro trećeplasiranih – rezultati su s kojima su u KK Mladost Samobor itekako zadovoljni, a ostvareni sveukupni rezultati i zapažen uspjeh pojedinaca jamče kvalitetne borbe Samoboraca i na prestojećem Memorijalu Branka Bošnjaka, međunarodnom karate turniru koji će se održati 12. studenog u Samoboru.

Marija Alvir

RUKOMET - 3. HRL zapad - 5. kolo Rudar - Novska 43:11

Rudari nastavili niz

Rukometaši Rudara uspješno su nastavili niz bez poraza u 3. HRL zapad.

Nakon odigranih pet kola, Rudari zauzimaju prvo mjesto sa četiri pobjede i jednim neodlučenim rezultatom, s jednakim brojem bodova kao i ekipe Ivanića i Dubovca.

U petom kolu Rudari su bili domaćini ekipi Novske. Nakon dobre i nadmoćne igre, Rudari su nadigrali goste sa 43:11.

Utakmica je bila riješena već nakon prvog poluvremena, koje je završilo s 20 pogodaka prednosti za Rudare.

U drugom poluvremenu je trener Darijo Gaća promijenio kompletnu prvu postavu, koja je također svojom igrom i zalaganjem dokazala treneru da na njih može računati.

Od igrača se ne može nikoga posebno istaknuti, jer je cijela ekipa igrala odlično.

U šestom kolu, 30. listopada, Rudari gostuju kod ekipe Zaprešića koja spada u kvalitetnije ekipe u ligi.

RUKOMET - 2. HRL zapad, žene - 5. kolo Hrvatski dragovoljac - Samobor Era 16:19

Vrijedna pobjeda u gostima

Važnu gostujuću pobjedu postigle su rukometašice Samobora Ere svladavši u Zagrebu ekipu Hrvatskog dragovoljca 19:16. Efikasnošću u napadu ovaj su se put istakle Maja Žilić sa 7 i Iva Soldić Martinko s 5 pogodaka, a vrlo dobra na golu bila je Maja Gorenc koja se sve više diže u formi. U vrlo izjednačenoj Drugoj rukometnoj ligi – zapadna skupina svaka je pobjeda vrlo važna, osobito kada se postigne u gostima. No, za Samoborke je itekako važno potvrditi ove bodove i na domaćem terenu protiv Gorice, a za to bi im bilo potrebno okupljanje u najjačem sastavu, to jest da ih zaobiđu ozljede. Nakon pet kola Samobor Era je na osmom mjestu sa 4 boda.

Iz Rukometnog kluba Samobor Era stiže još jedna odlična vijest, da je njihova članica 15-godišnja Anamaria Fofonjka pozvana u hrvatsku kadetsku reprezentaciju.

KOŠARKA - KADETI - 3. HRL - 2. kolo Hiron - Samobor 90:67 (50:36)

Stariji zaspali!

Utakmicu odigranu u prekrasnoj novoj dvorani mlađa je postava dobro odigrala i čak dobila dvije četvrtine, drugu i četvrtu. Starija je pak postava odigrala nekako pospano i neangažirano, tako da su na kraju domaćini uvjerljivo pobijedili.

Prevagu u korist domaćina donijeli su odličan centar Smiljanić s 20 poena i bek Đuknić s 27 poena. Kod Samoboraca najbolji i najprecizniji su bili najmlađi igrači Levanić sa 17 i Sabljo s 13 poena.

NOGOMET - 2. županijska liga - 9. kolo

Mladost (L) - Bestovje 1:3

Sve u zadnjih 15 minuta

LUKA - Igralište Mladosti

Gledatelja: 80

Sudac: D. Katušić (Brdovec) Pomoćnici: V. Vugec (Brdovec) i Škrlin (Bistra)

Delegat: Vojović (Novaki)

Strijelci: 0:1 Sabo (76 - 11 m), 0:2 Žerjav (81), 0:3 Tenšek (85), 1:3 Kajfeš (86 - 11 m)

MLADOST: Nen, Cvok, Masnjak, M. Halambek (od 54. Z. Petek), Lojen, Kajfeš, M. Petek, Horvat, Tresk (od 68. Ferenčak), Križić, Pavlinić, Nik, Cvok (od 85. Rau). Trener: Josip Vrabec

BESTOVJE: Peršić, Sastić (od 46. Sabo), Turčinović (od 46. Biškupić), Šantalab, Jager, Žarjav, Milković, Škrinjarić, Vukić (od 61. Tenšek), Repinec (od 85. Kovačko), Bećirević (od 75. Horvat). Trener: Božidar Mitrović

Crveni kartoni: Petrek, D. Milković

Igrač utakmice: Damir Jager

Dobra utakmica koja je rješavana u zadnjih 15 minuta, jer su do tada oba vratara zaključala vrata. Gosti u zadnjim minutama koriste bolju kondiciju te realiziraju tri prigode za pobjedu.

Samoborski Otok - Croatia (P) 2:2

Na kraju samo bod

SAMOBORSKI OTOK: Igralište u Samoborskom Otoku

Gledatelja: 50

Sudac: Šestak (Smerovišće) Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec), Šimrak (Bistra)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 Bošnjak (21), 1:1 Mihalić (36), 2:1 Bošnjak (70), 2:2 Abičić (77)

SAMOBORSKI OTOK: I. Turk, Frkanec (od 46. Jantolić), Runtas, Beljak, Vitko, D. Gorinšek, G. Gorinšek (od 89. Koletić), Bošnjak, M. Noršić, Gluščić. Trener: Jurica Stanec

CROATIA POJATNO: Reberski, Barbić, Rajčić, N. Porodec, Hribar, Pokupec, D. Gregurić, Matijević, Capek (od 52. Abičić), Mihalić, Antolić. Trener: Željko Porodec

Igrač utakmice: Marijo Bošnjak

Solidna i borbena utakmica u kojoj domaćini dva puta vode, ali se gosti ne predaju i realiziraju svoje prigode, pa je neodlučen rezultat najpravedniji.

Na tablici vodi Dinamo sa 17 bodova, drugo je Bestovje s 15 bodova, slijede Rakitje s 14 i Mladost s 10 bodova. Croatia nakon ovog kola ima 7 bodova, a Samoborski Otok 5. Igrišće je posljednje sa 4 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 9. kolo

Novaki – Dinamo 0:3 (0:1)

Ubojite kontre gostiju

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Marčetić (Rugvica); Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Čunović (Zdenčina)

Delegat: Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Obradović (30), 0:2 Obradović (55), 0:3 Kvesić (74)

NOVAKI: Husak, P. Bungić (od 68. Čović), Genus, H. Struhak, Đumlija, Vrkić, M. Bungić (od 88. Avsec), D. Struhak, Mlinar, T. Bungić (od 83. Bukvić), Softić (od 88. Ladan); Trener: Marijan Šajcer

DINAMO: Juraj, Suša, Stunja (od 89. Pavlak), Kelečić (od 89. Vučković), Rudar, Fulir, Kvesić (od 88. D. Bašić), Župan (od 77. K. Bašić), Perilac, Valečić, Obradović; Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

Niti promjena trenera nije izazvala pozitivan šok kod igrača Novaka. Iako su u prvih pola sata bili bolji, nakon primljenog pogotka igrači Novaka srljaju naprijed, a gosti iz Okića pametno kontrama koriste razrijeđenu obranu domaćih. Epilog takve igre su još dva gola u mreži Novaka i uvjerljiva pobjeda gostiju.

M.S.

BSK – TOP 2:2 (1:0)

Vršek donio bod

BRDOVEC – Igralište SRC BSK

Sudac: Radišić (Zaprešić); Pomoćnici: Šoštarić (Petkov Breg) i Kušer (Zaprešić)

Delegat: Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Debogović (11), 2:0 Brtan (55), 2:1 Vršek (71), 2:2 Vršek (85)

BSK: Galić, Dujaković (od 63. Križić), Bilogrević, Turković, Mihalinec (od 46. Valent), Brtan, Farkaš (od 73. Žulj), Debogović, Pažin, Lulić, Šikač; Trener: Ivan Gilja

TOP: Orlovac, Maceković, Klemenčić, Bencetić (od 46. Žlender), Hršak, Zlački, Škrapec, Trivanović (od 53. Blagojević), Gašpert, Vršek, Petrić; Trener: Zlatko Horjan

Igrač utakmice: Davor Debogović (BSK)

Iako su preko sat vremena bili u potpuno podređenom položaju i imali dva zgoditka zaostatka, nogometaši TOP-a uspjeli su u posljednjih 20 minuta izjednačiti rezultat prije svega zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vršeku.

M.S.

Laduč – Sloga Brezje 1:0 (0:0)

Derbi pripao domaćinu

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Kelečić (Novo Selo Okićko) i Ivančić (Jaska)

Delegat: Velić (LugSamoborski)

Strijelac: 1:0 Jakovina (76)

LADUČ: Kablar, Marković, Ledinščak (od 65. Matijević), Šimag, Čičko, Vajdoher, Rašić (od 64. Grgić), Percela (od 79. Margetić), Hrenović, Jakovina, Guštin; Trener: Zvonko Rudelić

SLOGA: Brujić, Jokić, Podnar, Maršanić, M. Leopold, Balić, Pavec, Janković, K. Leopold (od 79. Karabelj), Borak, Kapitan (od 59. Petrović); Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Saša Jakovina (Laduč)

Iako se igralo obostrano vrlo dobro, nije bilo pogodaka sve do 76. minute kada domaćin preko Jakovine dolazi do prednosti koja se pokazala odlučujućom, jer do kraja više nije bilo promjene rezultata.

M.S.

Sava – Bregana 1:2 (0:2)

Sjajni Vlašić za pobjedu Bregane

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Filipčić (Ključ Brdovečki)

Delegat: Komerički (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Vlašić (17), 0:2 Vlašić (40), 1:2 Gerjević (47)

SAVA: Kapusta, Leto, Panđa (od 50. Drenski), Jerković, Šintić, Bakula, Ivančić (od 88. Raženj), Gerjević, Bilić, Delač, Žauhar; Trener: Josip Galić

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 70. Kižlin), Celizić (od 28. Grubač), Fauković (od 42. Fučkar), Letina, Andabak, Sokolović, Kasalo (od 65. Brajković), Vlašić, Jurković (od 79. Ažić), Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Bregana je odigrala odličnih 45 minuta, te je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vlašiću imala prednost od dva pogotka. Domaćin je odmah na početku nastavka smanjio rezultat, ali je to bilo i sve što su uspjeli učiniti.

M.S.

Na tablici vodi Pušća sa 21 bodom, slijedi Laduč sa 20 bodova, Bregana je na trećem mjestu sa 19 bodova, Sloga Brezje je četvrta sa 17 bodova, TOP je šesti sa 15 bodova, dok su Novaki na osmom mjestu sa 12 bodova.

NOGOMET - 1. HMNL - 3. kolo Sokoli – Croatia 5:2 (1:0)

Luda završnica za prve bodove

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Lončar i Blažević (oba iz Virovitice)

Delegat: Olivari (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Kovač (8), 1:1 Mikas (23), 2:1 Batarilo-Čerdić (31), 3:1 Kovač (40), 4:1 Salihović (40), 5:1 Batarilo-Čerdić (40), 5:2 Dabov (40)

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Pušeljić, Batarilo-Čerdić, Perić, Goluska, Morina, Kovač, Škarika, Halilović, Marković, Vuleta; Trener: Vladimir Čerkez

CROATIA: Obratov, Pralija, Kalabrić, Đira, Dabov, Mikas, Babić, Perišić, Brčić, Ledenko, M. Vrcić, I. Vrcić; Trener: Dalibor Mikas

Igrač utakmice: Dejan Kovačević (Sokoli)

Vrlo neizvjesna utakmica u kojoj su Sokoli u posljednju minutu ušli s minmalnom prednošću 2:1. No, u posljednjih 60 sekundi pala su čak četiri pogotka, pa je pobjeda Sokola rezultatski uvjerljivija nego što je bila njihova igra.

M.S.

Na tablici vode Mejaši sa 9 bodova, slijedi Split sa 7 bodova, dok su Sokoli na šestom mjestu sa 3 boda.

NOGOMET - 3. HNL središte - 11. kolo Samobor – ZET 3:1 (2:0)

Lako do pobjede

Sudac: Petreković (Kutina); Pomoćnici: Vujić (Sisak) i Siladi (Zabok)

Strijelci: 1:0 Deak (29), 2:0 Brujić (45), 3:0 Makarun (55), 3:1 Peco (68)

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 52. Horvat), Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Hodalj, Deak, Brujić (od 79. Kitanović), Pek (od 60. Bencalić); Trener: Stjepan Bašić

ZET: Rak (od 60. Horvat), Večenaj (od 46. Fistrić), Popović, Kunert, Bakran, Šekerija, Bajza (od 60. Šibenik), Hukanović, Bošnjak, Kovačević, Peco; Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Velimir Deak (Samobor)

Samoborci su lakše od očekivanog došli do pobjede protiv ZET-a kojeg su očito iscrpile utakmice Kupa. Deak je Samoboru donio početnu prednost, a da bi se mirnije otišlo na odmor pobrinuo se Brujić. Već početkom nastavka Makarun postiže i treći samoborski pogodak, a gosti do kraja tek uspijevaju ublažiti poraz.

M.S.

Na tablici vodi Lučko sa 27 bodova, slijedi Ogulin sa 26 bodova, dok je Samobor na sedmom mjestu sa 16 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 11. kolo

Klokočevac – Mraclin 1:2 (1:0)

Popustili na kraju

Sudac: Kelečić (Repišće); Pomoćnici: Bionda (Zaprešić) i Školjak (Beter)

Delegat: Galešić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Tesla (31), 1:1 Čulinović (73), 1:2 Krpačić (85)

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Bekiri (od 73. Salopek), Celizić (od 60. Komerički), Rako (od 65. Vego), Antunović, Kos, Janžić, Vitko, Tesla, Šeperić (od 67. Horvat), Nikl; Trener: Ferdo Kamenčić

MRACLIN: B. Grilec, Balić, Kos, Čulinović, Šmint (od 46. Nastevski), J. Grilec (od 84. I. Dandić), Jelić, Rošić, Tolić (od 90. Grđan), Ambroš (od 39. Krpačić), D. Dandić (od 67. Muić); Trener: Nedjeljko Pavlica

Igrač utakmice: Igor Krpačić (Mraclin)

Nogometaši Klokočevca kontrolirali su susret sve do posljednjih 20-ak minuta i prava je šteta što u tom razdoblju nisu došli i do prednosti veće od 1:0. Neobjašnjivo padaju u završnici kada gosti postižu dva pogotka, preokreću rezultat i dolaze do pobjede.

M.S.

Stupnik – Sava Strmec 0:2 (0:1)

Gosti dominantni

STUPNIK – Igralište Stupnika

Sudac: Boban (Velika Gorica); Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Bilić (Velika Gorica)

Delegat: Ivanec (Sveta Nedelja)

Strijelci: 0:1 Đurđević (13), 0:2 Šurbek (69)

STUPNIK: Šlogar, Vukas, Grgić (od 46. Hodak), Kovačić (od 86. Meglajec), Bosnar, Fabek, Drenški (od 70. Musa), Vujčec, Kurtagić (od 46. Budiščak), Trgovčević, Dlačić; Trener: Stjepan Mikac

SAVA: Pintar, Katušić (od 23. Mamić), Skenderović, Stepinac (od 46. Husta), T. Čakanić, V. Čakanić, Raić (od 88. Vlašić), Jordan, Biškupić (od 67. Šurbek), Karamarko (od 82. Grgić), Đurđević; Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Marijan Jordan (Sava)

Sava je u potpunosti kontrolirala utakmicu i zasluženo pobijedila. Došli su preko Đurđevića rano do prednosti, a sredinom nastavka poentirao je i Šurbek, koji je samo dvije minute ranije ušao u igru.

M.S.

Bistra – Zrinski Tehnovent 5:1 (0:1)

Da se igra samo 45 minuta...

BISTRA – SRC Bistra

Sudac: Šulentić (Velika Gorica); Pomoćnici: Merkaš (Bukevje) i Budić (Vrbovec)

Delegat: Perjan (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Hainešek (15), 1:1 Milivojević (48), 2:1 Milivojević (51), 3:1 Milivojević (58 – 11m), 4:1 Poljski (70), 5:1 Eršek (85)

BISTRA: Boranić, Babić, Mamić, Katić (od 80. Markanović), Jelić, Drenski, Poljski (od 75. Eršek), Kuš (od 46. Brezak), J. Škreblin (od 80. Coha), I. Škreblin, Milivojević; Trener: Zlatko Močilar

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Binički, Markić, Dolić, Vrančić, Husta, Radek, Razum, Jagodić (od 46. Potarić), Hainšek, Jurinec; Trener: Mladen Vlahović

Igrač utakmice: Goran Milivojević (Bistra)

Domaćin je dosta opušteno krenuo u susret, vjerojatno zbog katastrofalne bilance gostujućeg sastava u dosadašnjem dijelu prvenstva. Takav im se pristup osvetio, pa je Zrinski nakon prvog poluvremena vodio 1:0. Ipak, u nastavku sve dolazi na svoje mjesto, pa Bistra preko Milivojevića već u prvih 13 minuta postiže tri pogotka i pitanje pobjednika je riješeno. Do kraja domaćin postiže još dva pogotka i Zrinski doživljava još jedan težak poraz.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 30 bodova, slijede Polet, Bistra i Iskra Zelina sa po 23 boda, Sava Strmec je šesta sa 20 bodova, Klokočevac je na jedanaestom mjestu sa 11 bodova, dok je Zrnski Tehnovent posljednji s 1 bodom.

KARATE - 5. CROATIA OPEN

Mrzaku zlato, Svetiću bronca!

U Samoboru se u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija 22. i 23. listopada održao 5. po redu tradicionalni karate turnir CROATIA OPEN u organizaciji Hrvatskog karate saveza, a pod visokom pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora.

U dva dana na tatami je izašlo 1210 natjecatelja iz 12 zemalja (Slovačke, Italije, Makedonije, Mađarske, Srbije i Crne Gore, Slovenije, BiH, Njemačke, Austrije, Češke, Švicarske i Hrvatske), a prema očekivanjima najuspješniji su bili predstavnici domaćina - Hrvatske.

Prvog dana nastupili su kadeti, juniori i seniori, ukupno 530 natjecatelja i natjecateljki, a u nedjelju je na tatami izašlo 680 sportašica i sportaša do 16 godina starosti.

5. CRO OPEN otvorio je ministar unutarnjih poslova Ivica Kirin, koji je organizatorima uputio iskrene čestitke, a vodstvu Hrvatskog karate saveza dao punu podršku u daljnjem radu. Poznato je da je Kirin i sam donedavna bio aktivni karateka, a i sada, kada mu obveze to dopuštaju, rekreativno se pojavi na tatamiju.

Posebni gost Hrvatskog karate saveza na ovom dvodnevnom natjecanju bio je Antonio Espinos Ortueta, predsjednik europske i svjetske karate federacije koji je proglašen počasnim članom Hrvatskog karate saveza, a u ime domaćina predsjednik HKS-a Stjepan Čelan uručio mu je unikatnu srebrnu plaketu.

Organizatori su u potpunosti opravdali ukazano im povjerenje, a gostujuće ekipe najavile su ponovni dolazak naredne godine, na 6. CRO OPEN.

Prvog dana natjecanja, nakon otvorenja, održane su finalne brobe.

Samoborci su se već po običaju iskazali, a posebno treba istaknuti Davora Mrzaka, koji je uspio stati na pobjednički tron seniora - kategorije do 80 kg. Dario Svetić je bio vrlo dobar, 3. u kategoriji do 65 kg, a Vjekoslav Škreb solidan, 4. u teškoj kategoriji.

Tea Mošmondor se okitila broncom u konkurenciji seniorki preko 60 kg.

Drugog dana su mlade Samoborke i Samoborci briljirali te osvojili ukupno 15 medalja. Najučinkovitiji i najraspoloženiji je bio Haris Kovačević koji je u katama bio srebrni, a u borbama osvojio zlato.

Izvanredni su bili i Nikola Šoić, Tomislav Stolar i Monika Smolčić.