Sudac: Munić (Bregana); Pomoćnici: Šimrak i Škrlin (oba iz Bistre)

Strijelci: 0:1 Vrčković (19), 1:1 Bećirović (35)

BESTOVJE: Peršić, Jager, Šarić, Škrinjarić (od 66. Kri. Jedvaj), Žerjav, Kurtušić, Milković, Repinec, Tenšek, Kru. Jedvaj, Bečirović; Trener: Božidar Domitrović

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško, Hajdinjak, Novačić, Brnić, K. Barun, Vrčković, M. Barun (od 66. Dorotić), Hlevnjak, Pšeničnjak (od 46. Jozić); Trener: Dragutin Stojanović

Crveni karton: Balaško (78)

Igrač utakmice: Tomislav Peršić (Bestovje)

Gosti su bili bliže pobjedi, ali je na vratima Bestovja vrlo dobro branio Peršić. Domaćin je pak propustio u posljednjih petnaestak minuta iskoristiti igrača više na terenu.

M.S.

Igrišće – Samoborski Otok 3:0 (1:0)

Presudio Hren

IGRIŠĆE – Igralište Franjevo

Sudac: Ešegović (Šenkovec); Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Katušić (Brdovec)

Delegat: Vugec (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Kovačec (24), 2:0 Hren (76), 3:0 Hren (78)

IGRIŠĆE: Mesec-Grabovac, Borovec (od 80. Brcko), D. Vdović (od 57. Oremuš), V. Vdović, Č. Svetec, I. Grgec, M. Grgec (od 75. Burić), Z. Svetec, Hren, Pušelj, Kovačec; Trener: Marijan Kovačec

SAMOBORSKI OTOK: Ig. Turk, D. Gorišek (od 58. Iv. Turk), Runtas, Frkanec (od 83. Koletić), Beljak, Vitko, Noršić (od 79. M. Grdović), Babojelić, Gestić (od 58. T. Grdović), G. Gorišek (od 46. Horvat), Gluščić; Trener: Jurica Stanec

Igrač utakmice: Jurica Hren

Igrišće je sredinom prvog dijela došlo do vodstva, a zatim je igra bila prilično izjednačena s prilikama na obje strane. Ipak, u posljednjoj fazi dvoboja, u razdoblju od samo dvije minute domaći igrač Hren postiže dva pogotka i donosi domaćinu sigurnu prednost i pobjedu.

M.S.

Na tablici vode Dinamo, Rakitje i Mladost sa po 7 bodova, Bestovje je četvrto sa 5 bodova, dok je Samoborski Otok šesti sa 3 boda.

NOGOMET - 3. HNL središte - 5. kolo Samobor – Predionica 3:2 (1:2)

Gubili pa preokrenuli

Sutkinja: Szittar (Zagreb); Pomoćnice: Kunštek i Jaković (obje iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Capar (4), 1:1 Šarić (15), 1:2 Ćosić (44), 2:2 Pek (65), 3:2 Štefković (66)

SAMOBOR: Radoš, Anušić, Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić (od 80. Puškarić), Marijan (od 50. Štefković), Hodalj, Deak, Brujić, Pek (od 88. Novosel); Trener: Stjepan Bašić

PREDIONICA: Knezić, Barun, Jakobović, Makek, Škrbinac (od 81. Horvat), Pavlinić, Capar, Ivanuš, Petrišić (od 75. Drčić), Ćosić (od 46. Božić), Stipković; Trener: Željko Hohnjec

Crveni karton: Barun (77)

Igrač utakmice: Ivan Štefković (Samobor)

Gosti iz Klanjca su igrali vrlo učinkovito, te su gotovo svaku prigodu pretvarali u pogodak. U dva su navrata vodili, ali je Samobor u samo dvije minute sredinom nastavka 1:2 preokrenuo u 3:2. Odlučujući, i svoj prvi seniorski pogodak postigao je mladi Štefković.

Mladen Sirovica

Na tablici vodi Moslavina sa 13 bodova, slijedi Lučko sa 12 bodova, dok je Samobor na šestom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 5. kolo

Zrinski Tehnovent – Jelačić 2:4 (2:0)

Ponovno pali u nastavku

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Nežić (Vrbovec); Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Gradinšćak (Vrbovec)

Delegat: Kušević (Rugvica)

Strijelci: 1:0 Mužević (18), 2:0 Hainešek (34), 2:1 Stipaničev (53), 2:2 Kovačić (65), 2:3 Kovačić (77), 2:4 Plepelić (82 – 11m)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Dolić, Beljak, Murić, Jurinec (od 66. Šicl), Razum (od 66. Beloša), Markić, Mužević, Župančić, Jagodić, Hainešek; Trener: Mladen Vlahović

JELAČIĆ: Grahovac, Jurčić, Rajković, Matković (od 46. Kovačić, od 80. Vrbetić), Mirenić (od 46. Šprajc), Vučilović, Matejčić, Karapandžić, Stipaničev (od 85. Zeba), Vladušić (od 74. Petrović), Plepelić; Trener: Vlatko Levar

Igrač utakmice: Kovačić (Jelačić)

Igrači Zrinskog su odlično ušli u susret i nakon prvog dijela vodili 2:0. No, kao i u nekim ranijim utakmicama, potpuno su pali u nastavku i dozvolili gostima da postignu čak četiri pogotka i dobiju dvoboj.

M.S.

Radnik – Klokočevac 3:0 (1:0)

Riješeno u završnici

VELIKA GORICA – Stadion Radnika

Sudac: Horvatić (Zaprešić); Pomoćnici: Rončević (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Mikić (8), 2:0 Markanović (74), 3:0 Mršić (88)

RADNIK: Žufić, Rak, Lučić, Grlić, Japec, Budimir, Ožvald, Prskalo, Markanović, Mikić (od 56. Mršić), Runevski; Trener: Branko Mlinar

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Bekiri, Komerički, Rako (od 70. Tesla), Antunović, Kos (od 68. Šarić), Janžić, Vitko, Tucman, Šeperić (od 74. Horvat), Nikl; Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Igor Runevski (Radnik)

Radnik je rano došao do prednosti, a Klokočevac se dobro držao sve do 74. minute kada Markanović postiže i drugi pogodak za domaćine. Tada je pitanje pobjednika bilo riješeno, a Velikogoričani su u završnici postigli i treći zgoditak.

M.S.

Polet – Sava Strmec 1:3 (1:1)

U nastavku do pobjede

BUŠEVEC – Igralište SRC Zvrnik

Sudac: Merkaš (Bukevje); Pomoćnici: Malbašić (Dugo Selo) i Školjak (Beter)

Delegat: Noršić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Đurđević (32), 1:1 Bibić (45), 1:2 Raić (53), 1:3 Šurbek (65)

POLET: Domitrović, Butković, Nosić, Ferenček, Bibić, Prekratić (od 50. Hleb), Sedmak, Novosel, Komšić, Čopić, Rožić; Trener: Nino Matković

SAVA: Pintar, Katušić, Đurđević, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić (od 56. Stepinac), Raić (od 62. Skenderović), Jordan, Biškupić (od 50. Mamić), Karamarko (od 77. Ljubej), Petravić (od 26. Šurbek); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Željko Pintar (Sava)

Sava je povela preko Đurđevića, a domaćin je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena. U nastavku Sava bolja, postiže dva pogotka, a Polet propušta priliku za povratak u susret u 75. minuti kada Novoselu udarac s 11 metara brani Pintar.

M.S.

Na tablici vode Radnik i Iskra Zelina sa po 12 bodova, Sava Strmec je šesta sa 8 bodova, Klokočevac je jedanaesti sa 5 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji s 1 bodom.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 4. kolo

Novaki – Vrh 3:0 (1:0)

Domaćin uvjerljivo

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Ivančić (Jastrebarsko)

Delegat: Grdaković (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 M. Bungić (34), 2:0 Softić (71), 3:0 D. Struhak (90)

NOVAKI: Husak, Genus, Bukvić, H. Struhak, Čović, Vrkić, M. Bungić, D. Struhak, Mlinar (od 73. P. Bungić), T. Bungić (od 89. Jaklenec), Softić; Trener: Kristijan Cesarec

VRH: Peremin, Franjo (od 60. Janton), Šturlan (od 75. Nedović), Kontent, Zacko, Brcko, Premerić, Knjaz, Tomić, Šimunić (od 46. Frajtić), Hribar; Trener: Marijan Martinko

Crveni kartoni: Premerić (51), Bukvić (65)

Igrač utakmice: Tomislav Husak (Novaki)

Novaki su došli u vodstvo nakon pogreške gostujućeg vratara, a od 51. minute imali su i igrača više nakon što je isključen Premerić. Ipak, u 65. minuti gosti imaju jedanaesterac, a domaćinu je isključen Bukvić, pa su snage brojčano poravnate. No, domaći vratar Husak brani udarac s bijele točke Zacku, a do kraja susreta Novaki postižu dva pogotka i dolaze do visoke pobjede.

M.S.

TOP – Sava Drenje 1:3 (1:2)

Gosti slavili u Kerestincu

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Božić i Jurinčić (oba iz Samobora)

Strijelci: 1:0 Vršek (10), 1:1 Krčelić (19), 1:2 Krčelić (44), 1:3 Gerjević (70)

TOP: Vlašić, Maceković, Zlački, Bencetić (od 46. Žlender), Olujić, Jakopec (od 80. Kontarec), I. Čanić, M. Čanić (od 73. Matić), Petrić, Vršek (od 89. Karasman), Domjančić (od 47. Klemenčić); Trener: Zlatko Horjan

SAVA: Kapusta, Delač (od 57. Jerković), Juratovac, Ivančić, Pandža, Leto, Škrlin, Žauhar, Krčelić (od 59. Šintić), Bakula (od 78. Mudrinić), Gerjević; Trener: Željko Škrlin

Igrač utakmice: Krčelić (Sava)

Domaćin je bolje počeo susret i rano došao do prednosti. Međutim, ubrzo ju je izgubio, a do poluvremena su već u prednosti bili gosti. U nastavku izjednačena igra, ali su gosti bili precizniji, te su i treći put matirali domaćeg vratara.

M.S.

Bregana – Mladost 2:0 (0:0)

Presudilo drugo poluvrijeme

Sudac: Pašalić (Zagreb); Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Filipčić (Ključ Brdovečki)

Delegat: Domitrović (Bestovje)

Strijelci: 1:0 B. Matijaščić (48), 2:0 Kasalo (76)

BREGANA: Herceg, Andabak (od 83. Grdanjski), Celizić (od 86. Grubač), B. Matijaščić, Letina, Dekalić, Fauković, Barbić (od 46. Fučkar), Kasalo (od 88. Klisurić), Jurković (od 75. Ažić), M. Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

MLADOST: Marić, Dugan, Hudina, Grilec, Adamić, Merkl, Ibrahimović, Haramina, Košutić, Morović, Sutlar (od 68. Križančić); Trener: Davor Debogović

Igrač utakmice: Jurica Fučkar (Bregana)

Nakon lošega prvog poluvremana, domaći su se probudili u nastavku ponajviše zahvaljujući raspoloženom Fučkaru koji je povezao igru Bregane. Dva pogotka u nastavku bila su dovoljna za drugu prvenstvenu pobjedu Bregane.

M.S.

Pušća – Sloga Brezje 3:1 (2:0)

Gosti bez prave prilike

PUŠĆA – Igralište SRC Pušća

Sudac: Radišić (Zaprešić); Pomoćnici: Matić i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Delegat: Šekrst (Zdenci Brdovečki)

Strijelci: 1:0 Žlebački (18), 2:0 Barilović (21), 3:0 Žlebački (60), 3:1 Borak (65)

PUŠĆA: D. Kamnatnik, Filković (od 75. N. Kamnatnik), Gorupec, Ban, Studak, Đurinski, Bernardić (od 69. Tadić), Zornjak (od 88. Markić), Bitići, Žlebački, Barilović (od 76. Štefanović); Trener: Damir Šintić

SLOGA: Prahin, Jokić (od 63. Belić), Podnar, Petrović, M. Leopold, Dejanović, Pavec, Borak, K. Leopold (od 46. Hajtok), Mikec, Dragišić; Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tomislav Žlebački (Pušća)

Domaćin je brzo došao do nedostižne prednosti i nastavio uspješan prvenstveni niz. Sloga je nešto bolje zaigrala kada je pitanje pobjednika već bilo riješeno.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 12 bodova, slijedi Pušća sa 9 bodova, Sloga Brezje je peta sa 7 bodova, Bregana i Novaki su na šestom i sedmom mjestu sa po 6 bodova, dok je TOP deveti sa 4 boda.

ATLETIKA - Održan međunarodni Žumberački maraton

Od Radatovića do Sošica

U organizaciji Atletskog kluba Žumberak iz Sošica 10. rujna održan je deseti maraton. AK Žumberak već desetu godinu zaredom uspješno organizira tradicionalni maraton na koji, uz najbolje iz Hrvatske, svake godine dolaze i najbolji maratonci iz Slovenije, BiH i Mađarske. Atletski klub Žumberak je također prošlogodišnji pobjednik ovog maratona u muškoj i ženskoj konkurenciji u dugoprugaškim utrkama.

Ove godine start je bio u 15 sati u Radatovićima, a cilj u Sošicama kod tvornice Pliješ. Stazu duljine od 15,5 km najbrže je istrčao Slovenac Roman Kejžer, a kod žena je najbrža bila Ljiljana Ćulibrk iz zagrebačke Mladosti. Na maratonu je ukupno sudjelovao 161 atletičar.

Prvih pet atletičara u muškoj i ženskoj konkurenciji dobilo je i novčane nagrade, pa su tako prvaci u svojim kategorijama dobili po 3 tisuće kuna. Svi sudionici maratona darivani su prigodnim poklonima - majicama s motivom Sošica, a besplatni ručak organiziran je u gostionici Radić - Ilas.

Na dječjem maratonu, koji se također održao po deseti puta, okupilo se 90-oro djece, a trčalo se u 6 dobnih kategorija. Pobjedu u najmlađim kategorijama - do 4 i do 6 godina odnijeli su David Radić i Nikola Radić iz Sošica. U kategoriji 7-8 godina pobijedio je Filip Černić iz Osijeka, u kategoriji 9-10 godina slavio je Marko Deanović iz Kordića, a među starijom djecom, u kategoriji 10-12 godina pobijedila je Monika Delač iz Velike Gorice. U trci dječaka i djevojčica od 13-15 godina pobjedio je Ivan Žamarija iz Kostanjevca.

U ekipnoj konkurenciji pobijedili su domaćini, drugo mjesto u muškoj konkurenciji pripalo je Cromaratonu iz Poljane, a treće AK Sljemenu iz Zagreba. U ženskoj konkurenciji drugo mjesto osvojile su atletičarke AK Veteran.

Sudionici ovogodišnjeg maratona, kojima je bio organiziran i prijevoz od Zagreba do Sošica, nisu štedjeli na pohvalama organizatoru. Oduševljeni ljepotom Žumberačkog gorja i gostoljubivošću domaćina, obećali su svoj dolazak i dogodine.