NOGOMET - 3. HNL središte - 27. kolo

Samobor – Lučko 3:2 (2:1) Na korak do vodećih

Sudac: Siladi (Zabok); Pomoćnici: Rendulić (Ogulin) i Tonković (Karlovac)

Delegat: Paravina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Fuček (5), 1:1 Valenčak (12), 2:1 Vidović (42), 2:2 Valenčak (64), 3:2 Markanović (67)

SAMOBOR: Radoš, I. Horvat, D. Horvat, Drenški, Jozinović, Šarić, Uzelac, Hodalj, Vidović (od 50. Markanović), Deak (od 88. Pašalić), Fuček; Trener: Stjepan Bašić

LUČKO: Pipić, Muškovac, Trbović (od 65. Jozić), Buden, Zeljković, Osibov, Bašić, Oreščanin, Prekratić (od 80. Matić), Krpan, Valenčak; Trener: Valentin Barišić

Igrač utakmice: Josip Fuček (Samobor)

Odlična utakmica u kojoj je Lučko dvaput stizalo vodstvo Samobora, ali je presudio pogodak Markanovića sredinom drugoga dijela. Samoborci su nastavili s izvrsnim prezentacijama ovoga proljeća, pa iako nisu zacrtali rezultatske imperative ove sezone, vrlo su blizu najboljim momčadima u ligi.

Mladen Sirovica

Na tablici vodi Karlovac sa 49 bodova, slijede Vinogradar i Lučko sa po 46 bodova, dok je Samobor peti sa 45 bodova.

NOGOMET - 2. županijska liga, zapad - 14. kolo

Bregana – Mladost 2:0 (0:0)

U nastavku do pobjede

Sudac: Jurinčić (Samobor); Pomoćnici: Zrinjan (Medsave) i Ratešić (Hrastina)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 M. Matijaščić (55), 2:0 M. Matijaščić (83)

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 85. Vranjić), Celizić (od 75. Rizović), Pauković, Nider, Kižlin (od 46. B. Matijaščić), Sokolović, Brajković, Boščak (od 46. Ažić), Vlahović, M. Matijaščić (od 84. Klisurić); Trener: Ivan Barbić

MLADOST: Ferdelja, Mi. Kahlina, Ma. Kahlina, Ferenčak, M. Svok, Pokupec, Petek, N. Svok, Vitković, Rau, Križić; Trener: -

Igrač utakmice: M. Matijaščić (Bregana)

Iako u ovom susretu nisu briljirali, nogometaši Bregane došli su do pobjede i to prvenstveno zahvaljujući dvostrukom strijelcu Matijaščiću koji je u nastavku dva puta gostujućeg vratara Ferdelju.

Bestovje – Rakitje 2:1 (0:1)

Preokret domaćih

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Munić (Bregana); Pomoćnici: Kuljanec (Strmec) i Rešetar (Samobor)

Delegat: Blagojević (Bregana)

Strijelci: 0:1 Jozić (10), 1:1 Repinec (63 - 11m), 2:1 Repinec (73)

BESTOVJE: Perišić, Turčinović, Šarić (od 88. Kranjčec), Škrinjarić, Žerjav, Jedvaj, Kurtušić, Kovačko (od 65. Osman), Tenšek (od 85. Sastić), Repinec, Jazvić (od 61. Stojanović); Trener: Božidar Domitrović

RAKITJE: Vrbat, Biškupić, Balaško, Brnić, Prigorec, Hajdinjak, Španić (od 68. Novačić), Vukić, Dorotić, Jozić, Grgić (od 20. Boras); Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Blaženko Repinec (Rakitje)

Rakitje je povelo u ranoj fazi susreta, a domaći su propustili priliku za izjednačenje nakon promašenog jedanaesterca krajem prvog dijela. Ipak, u nastavku dolazi do preokreta, pa Blaženko Repinec s dva pogotka preokreće rezultat i donosi pobjedu Bestovju.

Na tablici vodi Bregana sa 38 bodova, slijedi Igrišće sa 29 bodova, Bestovje je treće sa 19 bodova, dok je Rakitje peto sa 15 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga, zapad - 15. kolo

Novaki - Sloga Brezje 4:1 (2:1)

Novaki lako

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Penić (Velika Gorica); Pomoćnici: Župan (Velika Gorica) i Polančec (Zagreb)

Delegat: Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 1:0 Borak (5), 2:0 Bungić (9), 2:1 Dejanović (25), 3:1 Struhak (59), 4:1 M. Marković (75)

NOVAKI: Pervan, Struhak, Genus, Vrkić, Podnar, Đumlija, Bungić (od 74. I. Marković), M. Marković (od 87. Senčar), Borak (od 89. Čutuk), Bukvić, Vidiček (od 88. Egri); Trener: Marijan Senčar

SLOGA: Husak (od 61. Prahin), Jokić, Dejanović, Maršanić, M. Leopold (od 78. Subašić), Dekalić, Kapitan (od 70. K. Leopold), Mikec (od 46. Šekrst), Čuljak, Raić, Janković; Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Hrvoje Borak (Novaki)

Novaki su odlično ušli u utakmicu i već su nakon devet minuta imali dva pogotka prednosti. Sloga je uspjela smanjiti sredinom prvog dijela, ali u nastavku Novaki postižu još dva pogotka i dolaze do sigurne pobjede.

U utakmici odigranoj u Kerestincu, vodeći Klokočevac je kao gost svladao TOP rezultatom 2:1.

Na tablici vodi Klokočevac sa 38 bodova, slijede Laduč, Novaki i Mladost sa po 24 boda, Sloga Brezje je osma sa 20 bodova, dok je TOP na jedanaestom mjestu sa 13 bodova.

KOŠARKA - Juniori – 3. hrvatska regionalna liga – 7. kolo

Samobor – Glina 64:47 (24:23) Peris vodio do pobjede

Prvo poluvrijeme obje su ekipe odigrale vrlu dobru kombiniranu usku zonsku obranu, tako da su igrači jedne i druge ekipe vrlo teško dolazili u povoljnu poziciju za šut sa poluodstojanja. Kad se tome doda loš šut za tricu od 11:0 Samoboraca u prvom poluvremenu, ne čudi rezultat od svega 24:23 u korist juniora Samobora.

U drugom poluvremenu vidjeli smo i dalje odličnu obranu Samoboraca, s mnogo oduzetih lopti, koje je u kontranapadima efektno zakucavao raspoloženi Peris, postigavši do kraja utakmice 29 poena. Razigrao se i Hržić s ukupno 20 poena. Treba spomenuti i Petkovića koji je povezivao sve konce obrane.

Na tablici vodi Samobor s 13 bodova, ispred Moslavine, koja ima 12 bodova.

KOŠARKA - Kadeti – 1. županijska liga – 7. kolo

Fortuna – Samobor 68:39 (37:8) Loš šuterski dan

Poraz je u najvećoj mjeri rezultat izrazito lošeg šuterskog dana kadeta Samoboraca, sa svega 8 ubačaja u prvom poluvremenu. Jedina svijetla točka u ekipi bio je Zver, koji se svojski trudio u obrani i postigao 17 ubačaja iz igre.

Na tablici vodi Gorica sa 12 bodova, a Samobor je posljednji, s 8 bodova.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. hrvatska regionalna liga – 7. kolo

Maksimir – Samobor 113:65 (48:21) Bencek i Popijač zadovoljili

Prva petorka Samoboraca loše je odigrala prvo poluvrijeme. U trećoj četvrtini razigrali su se Levanić, koji je do kraja utakmice skupio 31 poen, i Juranko s 18 poena. To je, nažalost, bilo dostatno tek da se održi visoka razlika domaćina iz prvog poluvremena.

Zadnju četvrtinu Samoborci su odigrali s mlađom postavom koja nije mogla parirati vrlo dobrim domaćim igračima, ali valja istaći dobru igru najmlađih Samoboraca Benceka i Popijača.

Na tablici vodi Samobor s 11 bodova, ispred Maksimira koji ima 10 bodova.

3. HNL središte - 26. kolo

Mladost – Samobor 1:2 (0:0) Pobjeda u posljednjim trenucima

PETRINJA – Gradski stadion

Sudac: Siladi (Zabok); Pomoćnici: Crnković (Zabok) i Postružin (Gornja Stubica)

Strijelci: 1:0 Zagorac (57), 1:1 Fuček (83), 1:2 Marijan (90)

MLADOST: Delkić, Rusan, Kantar, Begić, Zagorac, Žinić, Osmanagić, Vidović, Bešić, Klarić, Turkman (od 89. Jandrić); Trener: Branko Đukić

SAMOBOR: Radoš, Horvat, Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Pašalić, Markanović (od 66. Vidović), Deak (od 77. Antoninić), Fuečk (od 83. Štefković); Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Igor Marijan (Samobor)

Samoborci su napravili fantastičan preokret u posljednjih sedam minuta i uspjeli su poraz pretvoriti u pobjedu. Marijan je doslovce u posljednjim sekundama donio Samoboru pobjedu koja ih ostavlja u borbi za sam vrh.

M. S.

Na tablici vodi Karlovac sa 49 bodova, slijedi Lučko sa 46 bodova, a Samobor je sedmi sa 42 boda.

Jedinstvena županijska liga - 22. kolo

Sava Strmec – Savski Marof 4:0 (1:0)

Atraktivna i precizna Sava

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Rožić (Buševec);Pomoćnici: Ruškar i Grahovac

Delegat: Bačko (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Skendrović (44), 2:0 Bertol (55), 3:0 Jambreuš (77), 4:0 Božičko (87)

SAVA: Pintar, T. Čakanić, Skendrović, V. Čakanić (od 46. Ešegović), Šenjug, Selinger, Đurđević, Jordan (od 79. Božičko), Bertol (od 81. Potarić), Karamarko (od 72. Katušić), Zovko (od 76. Jambreuš); Trener: Miroslav Orsag

SAVSKI MAROF: Turk, Skomrak, Parcela, Vučetić, Šiško, Šorgić (od 49. Večerić), Štoos, Miletić (od 80. Antolić), Postružin, Matić, Barilović; Trener: Luka Žerjavić

Igrač utakmice: Pero Đurđević (Sava)

Nakon nešto salbijeg prvog dijela u kojem je pri kraju ipak došla do prednosti, u nastavku je Sava zaigrala odlično i zabilježila visoku pobjedu uz vrlo dobru igru.

Radnik – Zrinski Tehnovent 4:1 (2:0)

Prvi lako protiv posljednjeg

VELIKA GORICA – Stadion Radnika

Sudac: Bionda (Zaprešić); Pomoćnici: Rončević (Zaprešić) i Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Ivanec (Sveta Nedelja)

Strijelci: 1:0 Milivojević (21), 2:0 Raić (26), 3:0 Rak (52), 4:0 Mikac (80), 4:1 Krstanović (90)

RADNIK: Radoš, Perić (od 67. Ožvald), Lučić, Rak, Biškup, Grlić, Japec (od 67. Šimun), Berković, Milivojević (od 72. Mikac), Župetić (od 58. Komšić), Raić (od 82. Šunić); Trener: Dražen Biškup

ZRINSKI TEHNOVENT: M. Vitko, Mužević (od 46. Husta), Tomljenović (od 68. Ž. Vitko), Radek, Kršćanski (od 37. Žlački), Celizić, Hainešek, Župančić, Krstanović, Dragozet (od 71. Herman), Ljubej; Trener: Ivo Jelavić

Igrač utakmice: Nikola Rak (Radnik)

Radnik je lako na domaćem terenu svladao Zrinski u susretu u kojem je bilo jasno vidljivo da je domaćin vodeća momčad na ljestvici, a da je Zrinski u zoni ispadanja.

M. S.

Na tablici vodi Radnik sa 58 bodova, slijedi Strmec sa 46 bodova, Sava Strmec je peta sa 34 boda, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 17 bodova.

2. županijska liga zapad - 13. kolo

Igrišće – Bestovje 6:0 (3:0)

Uvjerljiv domaćin

IGRIŠĆE – Igralište Igrišća

Sudac: Šestak (Smerovišće); Pomoćnici: Štibuhar (Domaslovec) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 1:0 Ž. Svetec (6), 2:0 Dal. Curman (25), 3:0 Ž. Svetec (37), 4:0 Hren (47), 5:0 Vidović (78), 6:0 Dav. Curman (89)

IGRIŠĆE: Mesec, Grabovec, Kraševac, Kovač (od 68. M. Curman), Dal. Curman, Špiček, Grgec (od 62. Oremuš), Z. Svetec, Pušelj, Hren (od 73. Burić), Dav. Curman, Ž. Svetec (od 57. Vidović); Trener: Saša Filipović

BESTOVJE: Stojanović, Turčinović (od 46. Sastić), Šarić (od 55. Jazvić), Stopić (od 64. Sabo), Žerjav, Kurtušić, Jedvaj, Škrinjarić, Tenšek, Repinec (od 65. Osman), Bulić (od 60. Kovačko); Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Željko Svetec (Igrišće)

Lagana pobjeda domaćina koji je ravnomjerno rasporedio svoje pogotke i došao do uvjerljive pobjede.

M. S.

Mladost – Rakitje 1:0 (1:0)

Rakitje izgubilo od najslabijeg

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Ruškač (Jakovlje); Pomoćnici: Katušić i Grgurić (oba iz Brdovca)

Strijelac: 1:0 Lojen (9)

MLADOST: Ferdelja, Sabljić, Habljak, Ferenčak, Lojen, Petek (od 75. Kahlina), Tresk, Pokupec (od 85. Rau), Belinić, Vitković (od 46. Ni. Cvok), Ne. Cvok; Trener: Dragutin Pirički

RAKITJE: Mihina, Biškupić (od 46. Novačić), Hajdinjak, Brnić, Prigorec, Čejvan (od 46. Balaško), Vrčković, Dorotić, Boras (od 56. Grgić), Jozić (od 60. Španić), Vukić; Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Andrija Lojen (Mladost)

Domaćin je došao do tek druge pobjede u cijeloj sezoni zahvaljujući ranom pogotku i dobroj obrani, a nogometašima Rakitja ne služi na čast da su izgubili od daleko najlošije momčadi u ligi.

M. S.

Bregana je na gostovanju pobijedila Croatiju rezultatom 2:1.

Na tablici vodi Bregana sa 35 bodova, slijedi Igrišće sa 26 bodova, Bestovje je četvrto sa 16 bodova, a Rakitje peto sa 15 bodova.

Juniorsko prvenstvo Hrvatske u tenisu

Pobjednici Grubišić i Horvat

Na teniskim terenima Teniskog kluba Samobor 1890 u Hebrangovoj ulici održano je Juniorsko prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore do 18. godina. Na prvenstvu je nastupilo 41 juniorka i 75 juniora. Od tenisačica i tenisača iz Samobora nastupili su Margareta Gabrek i Nikolina Horvat, a od juniora Filip Lacković, Marko Šeper, Marko Komljenović, Josip Komljenović i Antonijo Šančić.

U muškoj konkurenciji najuspješniji je bio Jurica Grubišić pobijedivši u finalu Nikolu Mektića sa 6:3, 6:2. Kod djevojaka prvenstvo je osvojila Mateja Horvat, pobjedom nad Tamarom Mađerić 7:5, 6:4.

Nažalost, svi predstavnici samoborskog kluba oprostili su se od pojedinačog dijela turnira već u ranoj fazi, no zato je u konkurenciji mješovitih parova dvojac Nikolina Horvat – Antonio Šančić došao do finala, gdje je i pobijedio brata i sestru Klepić sa 6:1, 6:0.

2. HRL zapad, žene - 20. kolo

Sloga – Hrvatski dragovoljac 19:32 (10:17)

Uvjerljive gošće

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Kranjčec (Zagreb) i Kurjaković (Sisak)

SLOGA: Križanić, A. Rudolf 4(1), Nikl, J. Rudolf, S. Davidović 3, Markez 2, Lj. Davidović, Bičanić 8(2), Šoštarić 2, Vandekar

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Svečnjak, Vincek, Tolić, Maršić 11(2), Franić, Herceg 3, Biga 2, Pasarić 2, Pazman 1, Robović 2, Čuljak 7, Jurković 2, Miklešić

Laka pobjeda gošći koje su pokazale da su među boljim sastavima u ligi.

Trešnjevka – Samobor ERA 41:19 (25:6)

Katastrofa Samoborki

ZAGREB – SD Trešnjevka

Suci: Mirković i Vranić (oba iz Duge Rese)

TREŠNJEVKA: Dorotić, Gašljević, Noršić 1, Maldini, Gajić 2, Daskijević 3, K. Milić 6(3), V. Šamarinac 5, Miletić 2, Bašić 12(1), I. Šamarinac 5, Pintar 4, T. Milić 1, Gračanin

SAMOBOR ERA: Žgela, Uzelac 2(1), Kuzmić 2, Švabel, Novak 2, Cvitković 2, Mandić, Plazina 2(1), Žilić 7, Soldić 2, Ivić, Gorenc

Protiv uvjerljivo najbolje momčadi u ligi Samoborke su odigrale jako loše prvo poluvrijeme što ih je stajalo najtežeg ovogodišnjeg poraza.