KOŠARKA – JUNIORI

Samobor – Dubrava 84:59

Juniori Samobora ostvarili su još jednu rutinsku pobjedu u susretu 3. regionalne lige. U Zagrebu su bili bolji od Dubrave II sa 84:59. Već na startu je bilo jasno da većih problema neće biti nakon što su u utakmicu Samoborci ušli serijom od 10:0. Najučinkovitiji je bio Perisa s 28 koševa, a istaknuo se i Petković s 21 košem. U obrani su odlično odigrali svi igrači, posebno Bukvić koji je skupio 17 skokova.

KOŠARKA – KADETI

Samobor – Vrbovec 67:87

Kadeti Samobora u susretu svoje 1. županijske lige poraženi su na svom parketu od vršnjaka Vrbovca 87:67. Već u prvoj četvrtini mnogo viša i snažnija ekipa iz Vrbovca radi značajnu razliku dopustivši Samoborcima u tom razdoblju svega 6 koševa. Do kraja susreta, unatoč velikom trudu Samoboraca, uspješno održavaju prednost. Učinkovitošću su se istaknuli Ferjanić s 15 i Zver s 13 koševa, te vrlo dobar i u obrani i u napadu mladi Žarković s 10 koševa.

2. HRL zapad, Žene - 19. kolo

Samobor ERA – Zamet 25:24 (11:13) Gusto, ali zasluženo

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Matić (Petrinja) i Zečević (Zagreb)

SAMOBOR ERA: Gorenc, Žgela, Uzelac, Švabel, Novak 3(1), Vitković, Mandić, Plazina 17(9), Žilić, Maksić 1, Soldić 1, Ivić 3

ZAMET: Babić, Mateševac 4, Mujević, Habić 5(2), Karačić, Zorić 3, Šimić 6, Krčar 1, Tus 2, Piršl, Lakičević 3

Velika pobjeda Samoborki koje su uspjele nadoknaditi minus iz prvoga dijela i teško doći do pobjede. Kad u rukometu jedna igračica postigne 17 golova, kao što je to za Samobor napravila Marija Plazina, onda se to naprosto mora istaknuti i nad takvim dostignućem treba skinuti kapu.

Mladen Sirovica

3. HNL središte - 24. kolo

Graničar Gradip – Samobor 1:2 (1:1) Deveta uzastopna pobjeda

TUČENIK – Igralište SRC Graničar

Sudac: Boban (Velika Gorica); Pomoćnici: Brlek (Velika Gorica) i Riđan (Gornja Drenova)

Delegat: Tuđen (Igrišće)

Strijelci: 1:0 Jularić (21), 1:1 Marijan (39), 1:2 Fuček (53)

GRANIČAR GRADIP: Novak, I. Šalamon, M. Šalamon (od 49. Strugar), T. Šarić, Jularić, Borovčak, Šibenik, Šimunović, Prskalo (od 70. Šipek), Kornet (od 46. Klanjec), H. Šarić; Trener: Zlatko Boroša

SAMOBOR: Radoš, I. Horvat, Makarun (od 46. D. Horvat), Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Uzelac, Markanović, Hodalj (od 81. Brujić), Fuček; Trener: Stjepan Bašić

Graničar je vrlo ambiciozno ušao u susret i došao do prenosti nakon udarca Jularića iz daljine. Samobor je izjednačio do kraja poluvremena, a u posljednjoj minuti prve dionice dogodio se možda i ključni trenutak susreta – isključenje domaćeg igrača Borovčaka. Samoborci su to iskoristili već na samom početku nastavka, kada je poentirao Fuček, te su tu prednost održali do kraja dvoboja i na taj način ubilježili devetu uzastopnu pobjedu.

M. S.

Na tablici vode Karlovac i Lučko sa po 46 bodova, a Samobor je na šestom mjestu sa 38 bodova.

Jedinstvena Županijska liga - 20. kolo

Sava Strmec – Stupnik 1:3 (0:1)

Uvjerljivi gosti

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Boban (Velika Gorica); Pomoćnici: Kovač i Slopko

Delegat: Kralj (Donje Orešje)

Strijelci: 0:1 Trivanović (21), 1:1 Đurđević (51), 1:2 Dlačić (63), 1:3 Musa (66)

SAVA: Pintar, Petković, Đurđević, V. Čakanić (od 58. Jambreuš), Šenjug, Selinger, T. Čakanić, Karamarko, Bertol, Mamić, Zovko (od 46. Stepinac); Trener: Miroslav Orsag

STUPNIK: Kovačić, Hodak (od 90. Borić), Vukas, Olujić (od 76. Kurtagić), Bosnar, Topalović (od 53. Barić), Dlačić, Drenški, Budiščak (od 72. Jovanovski), Trivanović (od 56. Musa), Beg; Trener: Branko Mlinar

Igrač utakmice: Tihomir Dlačić (Stupnik)

Gostima iz Stupnika je ova utakmica bila mnogo važnija nego Savi što se dobro vidjelo u pristupu igrača, te u konačnom rezultatu.

Polet – Zrinski Tehnovent 3:0 (0:0)

Pali u nastavku

BUŠEVEC – Igralište SRC Zvrnik

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Novak (Zaprešić) i Špoljar (Gornja Bistra)

Delegat: Šicko (Kupinec)

Strijelci: 1:0 Furić (47), 2:0 Novosel (52-11m), 3:0 Beloša-Fijan (90)

POLET: Domitrović (od 62. Klafurić), Butković, Zaloker, Ferenček, Furić (od 61. Beloša-Fijan), Bibić, Klakočer (od 74. Radman), Novosel (od 75. Matković), Nuić, Čopić (od 77. Perović), Rožić; Trener: Nino Matković

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Zlački, Škrapec (od 53. Vitko), Ljubej, Celizić, Markić, Radek, Župančić (od 55. Husta), Tomljenović, Hainešek, Krstanović; Trener: Ivo Jelavić

Igrač utakmice: Alan Klakočer (Polet)

Glatka pobjeda Poleta, iako je Zrinski uspio cijelo prvo poluvrijeme obraniti svoju mrežu. No, već u prvih desetak minuta nastavka dva pogotka domaćina i kraj nadanja gostima.

M. S.

Na tablici vodi Radnik sa 52 boda, slijedi Strmec sa 43 boda, Sava Strmec je šesta sa 28 bodova, a Zrinski Tehnovent je posljednji sa 14 bodova.

1. Županijska liga zapad - 13. kolo

Vatrogasac – Sloga Brezje 3:2 (1:2)

Preokret u nastavku

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki); Pomoćnici: Radojčić i Bionda (oba iz Zaprešića)

Delegat: Krizmanić (Savski Marof)

Strijelci: 0:1 Čuljak (25), 1:1 Tucman (36), 1:2 Čuljak (45), 2:2 Andročec (55-11m), 3:2 Andročec (89)

VATROGASAC: Šarić, Olovec (od 26. Horvat, od 90. Prskalo), Žulj, Šimunić, Bura, Čujko, Andročec, Valek, Hasančić, Tucman, Lepešić (od 78. Sremić); Trener: Vladimir Turković

SLOGA: Huser, Jokić, Pavec (od 30. Belić), Maršanić (od 37. Janković), M. Leopold (od 72. K. Leopold), Dekanić, Kapitan (od 79. Vojvodić), Mikec, Dejanović, Rajić, Čuljak; Trener: Jasmin Granić

Igrač utakmice: Robert Andročec (Vatrogasac)

Sloga je odlično odigrala prvi dio i bila u prednosti zahvaljujući dva pogotka odličnog Čuljka, ali je Vatrogasac u nastavku preokrenuo rezultat. Najzaslužniji za to je dvostruki strijelac Andročec.

M. S.

Novaki – BSK 1:0 (1:0)

Iz jedanaesterca

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Kožarec (Domaslovec); Pomoćnici: Munić (Bregana) i Oslaković (Domaslovec)

Delegat: Moharić (Brdovec)

Strijelac: 1:0 D. Struhak (20-11m)

NOVAKI: Pervan, D. Struhak, Genus, Vrkić, Podnar, Đumlija, Softić (od 77. Bungić), H. Struhak, Borak, M. Marković (od 60. I. Marković), Vidiček (od 88. Senčar); Trener: Marijan Senčar

BSK: Stančin, Lukić (od 84. Batinić), Brtan Žulj, Turković, Mihalinec, Pezić (od 46. Valentić), Antolić (od 46. Vugec), Regvart, Šikač, Jakšić (od 60. Križić); Trener: -

Igrač utakmice: Renato Vidiček (Novaki)

Pobjeda Novaka zahvaljujući realiziranom jedanaestercu u utakmici koja nije bila osobito dobra. Gosti praktički nisu ugrozili gol Novaka tijekom cijelog susreta.

TOP izgubio, Klokočevac pobijedio

Nogometaši TOP-a poraženi su na domaćem terenu od Laduča 2:1, dok je Klokočevac nastavio s odličnim rezultatima pobjedivši u gostima Dinamo sa 4:1.

M.S.

Na tablici vodi Klokočevac sa 32 boda, slijedi Laduč sa 23 boda, Sloga iz Brezja je četvrta sa 20 bodova, Novaki su šesti sa 18 bodova, a TOP je jedanaesti sa 10 bodova.

Jedinstvena županijska liga – zaostale utakmice

Farkaševčani se nisu pojavili u Križu

U Jedinstvenoj županijskoj ligi nogometaši su 6. travnja odigrali zaostale prvenstvene susrete. Strmečka Sava je na Lazinama dočekala Jasku i odigrala 1:1. Bertol je doveo domaćina u vodstvo sredinom prvog poluvremena. U drugom poluvremenu gosti su bili bolji, što je rezultiralo izjednačujućim pogotkom Vujčeca u 72. minuti.

Posebna priča je pak susret Sloge i Zrinski Tehnoventa. Naime, Farkaševčani se nisu pojavili u Križu na utakmici. Razlog se krije, objasnio nam je predsjednik kluba Mladen Vlahović, u činjenici da je Zrinski u ožujku bio prisiljen ići na isto gostovanje početkom ožujka, kada su nogometni tereni bili okovani snijegom i ledom. Kako će završiti ova priča znat će se uskoro.