KUGLANJE – II. kuglačka liga – centar

Samoborci srušili Lokomotivu

Kuglači Samobora Kvarner Wiener Stadtische osiguranja postigli su gostujuću pobjedu 5:3 potiv Lokomotive. Pobjede su za samoborsku momčad postigli Trkeš, Horvat i Gojčeta, a samoborski kuglači čvrsto drže sredinu ljestvice, točnije osmo mjesto sa 17 bodova.

m.š.

Juniori - 3. hrvatska regionalna liga 5. kolo

KK Samobor: KK Zapruđe 118:60 (55:32) (36:16, 19:16, 34:12, 29:16)

Juniori Samobora nastavljaju s pobjedničkim nizom. Ovaj put stradala je ekipa Zapruđa iz Zagreba sa čak 58 razlike. Ponovo je odlično funkcionirala obrana Samoboraca predvođena Perisom, Petkovićem, Hržićem i Novoselcem i s pregršt osvojenih lopti, skokova i blokada bila je temelj za brze kontre i lagane koševe. Ovaj je put u napadu, uz raspoloženog Perisa s 35 poena, učinkovit bio i Novoselec s 32 poena, te Hržić s 20 poena.

Juniori Samobora u velikom usponu forme jedva čekaju nastavak prvenstva nakon blagdana, 9. travnja.

Kadeti - 1. županijska liga 4. kolo

KK Samobor: KK Ivanić 70:69 (33:29) (13:20, 20:9, 17:22, 20:18)

Konačno su i kadeti Samobora okusili slast pobjede. Do pobjede su došli nakon velike borbe obje ekipe tokom cijele utakmice, a tek u zadnjih nekoliko sekundi i to s jednim poenom razlike. Iako se igralo čvrsto i malo preoštro, dobio se dojam da su gosti ipak malo pretjerali s grubostima u obrani, gdje je svako malo neki od igrača Samobora završavao na parketu u reketu gostiju. Svaka pohvala cijeloj ekipi na velikom zalaganju.

U napadu su se istakli Zver s 19 poena i Šilobod s 15, koji je 7 sekundi prije kraja utakmice imao mirnu ruku i pogodio oba slobodna bacanja, anuliravši prvo prednost gostiju, a zatim i donio zasluženu pobjedu Samoborcima.

Mlađi kadeti - 2. hrvatska regionalna liga 5. kolo

KK Ivanić: KK Samobor 61:82 (23:42) (14:18, 9:24, 10:15, 28:25)

Mlađi kadeti Samobora vratili su se s gostovanja iz Ivanić Grada s velika 2 boda. Istakli su se igrom visoki Šaban i Juranko, koji su pokrivali sve prilaze reketu, dok su u napadu s učinkovitošću od 14 poena, uz Levanića s 24 poena, dali najveći obol pojedi.

Treba pohvaliti i vrlo dobre Sladića i Sablju. U nastavku prvenstva tek 10. travnja protiv Cibone očekuje se puna dvorana i još bolja igra za još jednu pobjedu.

NOGOMET - 3. HNL središte - 22. kolo

Vinogradar – Samobor 0:1 (0:0) Fuček ponovno presudio

MLADINA – Igralište Vinogradara

Gledatelja 400

Sudac: Ulovac (Zagreb); Pomoćnici: Brlek i Penić (oba iz Velike Gorice)

Strijelac: 0:1 Fuček (79)

VINOGRADAR: Vucelić, Pranjić, Puškarić, Lukina, Pinturić, Lukotić, Kovačić, Domjančić, Jalšovec (od 71. Perica), Stipković (od 54. Obradović), Lovreković; Trener: Stjepan Gomerac

SAMOBOR: Radoš, Horvat, Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Uzelac, Deak, Hodalj, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Josip Fuček (Samobor)

Izjednačen susret u kojem su domaćini imali nešto izraženije prilike, ali su tri boda zasluženo pripala Samoboru. Vrlo disciplinirana igra Samobora rezultirala je još jednom utakmicom u kojoj nisu primili gol, a u napadu je ponovno stvari riješio Fuček, čiji je zgoditak bio dovoljan za pobjedu.

Na tablici vode Karlovac i Lučko sa po 42 boda, dok je Samobor na devetom mjestu sa 32 boda.

M.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 18. kolo

Sava Strmec – Mladost 3:2 (1:0)

Preokret na kraju

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Ruškač (Jakovlje)

Delegat: Gambiroža (Križ)

Strijelci: 1:0 Karamarko (72), 1:1 Šprajc (76), 1:2 Šop (82), 2:2 Šenjug (87), 3:2 Jambreuš (90)

SAVA: Pintar, Katušić (od 46. Petković), Stepinac (od 46. Skendrović), Šegović, Šenjug, Čakanić (od 55. Grgić), Jambreuš, Đurđević, Bertol (od 90. Božičko), Karamarko, Zovko (od 46. Mamić); Trener: Miroslav Orsag

MLADOST: Rebrenišak, Šprajc, Kuhar, Kadabec, Bekavac, Božić, Pedišić, Miletić, Skukan (od 61. Šop, od 84. Masnec), Vučilovski, Milašinčić; Trener: Mladen Čužić

Igrač utakmice: Dario Šenjug (Sava)

Sve bitno dogodilo se u posljednjih dvadesetak minuta susreta. Najprije je Sava došla u vodstvo, a zatim Mladost s dva pogotka preokreće rezultat. Ipak, u posljednjih pet minuta dva pogotka Save kojima domaćin uspijeva osvojiti nova tri boda.

Mladen Sirovica

Iskra Zelina – Zrinski Tehnovent 4:2 (2:1)

Domaćini zasluženo

SVETI IVAN ZELINA – Igralište SRC Zelina

Sudac: Rožić (Buševec); Pomoćnici: Miličević (Velika Gorica) i Slopko (Kurilovec)

Delegat: Barišić (Drenje)

Strijelci: 0:1 Tomljenović (33), 1:1 Kralj (35), 2:1 Šajfar (37), 3:1 Kralj (80), 3:2 Župančić (84), 4:2 Topić (90)

ISKRA ZELINA: Fišter, Filipović (od 74. Krklec), Kralj, Pajač, Bukovac, Burić, Trcak, Topić, Nizek, Dorić (od 82. Antolković), Šajfar; Trener: Zlatko Fluka

ZRINSKI TEHNOVENT: M. Vitko, Radek (od 87. Žlački), Ž. Vitko (od 28. Husta), Krščanski, Celizić, Škrapec, Ljubelj, Razum (od 77. Dragozet), Krstanović, Hainešek, Tomljenović (od 46. Župančić); Trener: Ivo Jelavić

Igrač utakmice: Kralj (Iskra Zelina)

Kada je Tomljenović doveo Zrinski u vodstvo, gosti su se ponadali da bi mogli doći do pozitivnog rezultata u Zelini, Ipak, u samo četiri minute domaći preokreću rezultat i u nastavku još povećavaju svoju prednost.

M. S.

Na tablici vodi Radnik sa 46 bodova, slijedi Strmec sa 36 bodova, Sava Strmec je šesta sa 24 boda, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 13 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, žene - 17. kolo

Samobor ERA – Lokomotiva II 34:25 (17:9)

Prvo poluvrijeme odlučilo

SAMOBOR – Gledatelja 50

Suci: Bajt (Dugo Selo) i Živec (Sesvete)

Samobor ERA: Gorenc, Žgela, Uzelac 1, Kuzmić 7, Švabel 2, Novak 8, Cvitković, Mandić 7, Plazina 2, Maksić 6, Soldić 1, Ivić

Lokomotiva II: Zeljko, Bušić 1(1), Avdibašić 2(2), Matić 5(2), Bošnjak 4(1), Poturica 1, Komljenović, Oštrić, Sobota 7(1), Vicković, Babić 5

Samoborke su furiozno otvorile susret, a prvo poluvrijeme su u cjelini odigrale odlično. Već su tada stekle nedostižnu prednost od osam pogodaka. U nastavku se igralo ravnopravnije, ali Lokomotiva nije uspjela ugroziti Samoborke. Zaslužena pobjeda koja će sigurno podići samopouzdanje Samoborki u nastavku prvenstva.

Opatija – Sloga 36:15 (17:6)

Dvoboj neravnopravnih ekipa

OPATIJA – Dvorana Gorvo

Suci: Matić (Petrinja) i Zečević (Zagreb)

Opatija: Rajčić, Šarčević 1, Matić 4, Gašparić 7, Tumbas 7, Stakorić 7, Raković, Kožul 1, Tubić, Sergo 3, Dundović, Simić, Janjanin 6

Sloga: Križanić, A. Rudolf 4, Nikl, J. Rudolf 1, S. Davidović 1, Markež 1, Lj. Davidović, Bičanić 6, Vandekar 2

Mlade rukometašice Sloge nisu se uspjele ravnopravno nositi s kvalitetnom ekipom Opatije, te su doživjele uvjerljiv poraz.