Judo turnir Kup državnosti u Samoboru

Samobor ukupno drugi

U Samoboru je održan Kup državnosti, judo natjecanje koje je organizirao Judo klub Samobor, a koje je okupilo 418 natjecatelja iz 36 klubova iz Hrvatske, Slovenije i BiH. Najuspješniji klub je Judokan iz Požege koji je osvojio 97 bodova, te mu je pripao veliki pehar. Najuspješniji pojedinci bili su iz Judo kluba Samobor i to Sven Košak i Rebeka Tatarić. Iz redova Samobora u konkurenciji dječaka pobijedili su Kočila, u kategoriji mlađih kadeta do 55 kilograma i Košak, u kategoriji kadeta do 73 kilograma.

U kategoriji djevojčica pobijedila je Tomašković, u kategoriji djevojčica do 44 kilograma, a koje su 1992. i 1993. godište. U kategoriji mlađih kadetkinja do 57 kilograma najbolja je bila Franceković, a u kategoriji kadetkinja do 57 kilograma pobijedila je Tandarić.

U poretku klubova pobijedila je Požega sa 97 bodova, drugi je bio Samobor sa 89 bodova, a treći Novi Zagreb sa 75 bodova.

M. S.

3. HNL središte - 30. kolo Trnje – Samobor 2:0 (1:0)

Očekivani poraz

ZAGREB – Igralište Trnja

Sudac: Siladi (Zabok) Pomoćnici: Anić (Ivanić Grad) i Krznarić (Ilova)

Delegat: Rafaj (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Džajić (39), 2:0 Penzer (62)

Trnje: Skroče, Jurjević, Jakić (od 84. Kovaček), Ljubić, Džajić, Tolić, Gavranović, Carlos, Partlić (od 79. Relota), Penzer, Vučić; Trener: Miroslav Vuksanić

Samobor: Fabijan, Drenški (od 64. Dubić), Bungić, Čičko, Zeljković, Petričević, Fučkar (od 84. Štefković), Goleš (od 59. Brujić), Raić, Merkl, Hainešek; Trener: Dražen Ivančević

Za Samoborce nažalost ništa novo, zabilježili su još jedan poraz. Trnju je trebala pobjeda da osigura ostanak, a Samoborci su igrali bez pravog motiva. Sredinom prvoga dijela, Tolić pogađa gredu, a pred kraj poluvremena Džajić donosi vodstvo Trnjanima. Domaćin je bio bolji i u nastavku, a premoć je okrunio pogotkom Penzera u 62. minuti što je definitivno riješilo pitanje pobjednika.

Na kraju natjecanja Naftaš Ivanić je prvi sa 67 bodova i borit će se za ulazak u drugu ligu, drugi je završio Rudeš sa 62 boda, a Samoborci su petnaesti sa 25 bodova.

M. S.

43. samoborska noćna utrka

Pobjednik Petrović

U Samoboru je 21. svibnja održana tradicionalna 43. noćna utrka. Ona je i ove godine okupila velik broj natjecatelja, pa su tako nastupili polaznici dječjih vrtića, učenici osnovnih i srednjih škola, pripadnici samoborske Vojarne Taborec, te ostali prijavljeni atletičari iz Hrvatske i Slovenije.

Najzanimljivija je bila utrka atletičara na 4.400 metara u kojoj je nastupilo 26 atletičara, a pobijedio je član zagrebačkog kluba Dinamo – Zrinjevac Slavko Petrović i to sa vremenom 11:15:08. Drugo je mjesto osvojio slovenski atletičar Aleš Tomič koji je za pobjednikom zaostao nešto manje od 10 sekundi, dok je treći bio također član kluba Dinamo – Zrinjevac iz Zagreba Dario Nemec koji je na cilj stigao 14 sekundi nakon pobjednika Petrovića. Na utrci atletičara nastupio je i proslavljeni hrvatski trkač na 1500 metara Branko Zorko, ali on nije postigao rezultat vrijedan spomena.