2. HRL zapad, muški - 18. kolo Rudar – Rovinj 31:30 (14:13)

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Emanović (Zagreb) i Pavošević (Samobor)

Rudar: P. Fresl, P. Fresl II, G. Prosoli 1, Skendrović 3, V. Šujster 3, Kuhar, T. Fresl, Z. Fabeković 13, Štajnkler 1, Kurilić 5, I. Prosoli 5, D. Fabeković, J. Šujster, N. Šujster

Rovinj: Šprem, Rožman 7, Červar, E. Radović 4, Šošić, Mitić 6, Bačić 2, D. Radović 1, Burić 3, Družetić 3, Babić, Živolić 2, Jašarević 2, Košara

Rukometaši Rudara odlično započinju susret i dolaze do 3 pogotka prednosti. No, gosti to uspijevaju anulirati i na poluvrijeme odlaze samo s jednim pogotkom minusa. U nastavku se momčadi izmijenjuju u vodstvu, a Rudari pokazuju više koncentracije u završnici i ostvaruju važnu pobjedu.

Na tablici vodi Gorica sa 34 boda, slijedi Buzet BUP sa 25 bodova, a Rudar je jedanaesti sa 10 bodova.

Mladen Sirovica

3. HNL središte - 26. kolo Zagorec – Samobor 5:3 (2:0)

Opet slabo u obrani

KRAPINA – Stadion Podgora

Sudac: Kozina (Zagreb) Pomoćnici: Olujić i Tonković (oba iz Karlovca)

Delegat: Bjelanović (Sisak)

Strijelci: 1:0 Kovačec (25), 2:0 Štrok (40), 2:1 Petričević (48), 2:2 Hainešek (51), 3:2 Kovačec (60), 4:2 Štrok (75), 4:3 Hainešek (80), 5:3 Malarić (89)

Zagorec: Boranić, Žlebački (od 55. Šemnički), Ostojić, Pastorčić (od 80. Krkalo), A. Ferček, Ivanović, Majcen (od 74. D. Ferček), Vincelj, Kovačec, Malarić, Štrok; Trener: Vlado Milković

Samobor: Fabijan (od 46. Muratović), Salihović, D. Horvat, Čičko, Zeljković, Petričević, Drenški, Goleš, Merkl, Raić, Hainešek; Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Nikola Štrok (Zagorec)

Samoborci su odigrali solidnu utakmicu u Krapini, a razlog poraza leži u poroznoj obrani. Prvi su dio domaći riješili u svoju korist rezultatom od 2:0, ali se Samobor vraća i u nekoliko minuta nastavka poravnava na 2:2. Sredinu nastavka ponovo obilježava loša igra samoborske obrane, pa gosti i drugi put dolaze do dva pogotka prednosti 4:2. Svojim drugim pogotkom Hainešek nakratko vraća nadu da bi se Samobor iz Krapine mogao vratiti neporažen, ali u samoj završnici domaći postižu i peti pogodak.

Na tablici nepotpunog 26. kola vodi Naftaš Ivanić sa 61 bodom, slijedi Rudeš sa 51 bodom, a Samobor je petnaesti sa 25 bodova.

M. S.

3. HNL središte - 25. kolo Samobor – Naftaš Ivanić 0:0

Bod protiv vodećeg

Sudac: Vrabec: (Zagreb) Pomoćnici: Mlakar i Čurdo (oba iz Zagreba)

Delegat: Šlogar (Desinić)

Samobor: Fabijan, Salihović, D. Horvat, Čičko, Zeljković, Puškarić, I. Horvat (od 35. Drenški), Goleš, Merkl, Raić (od 88. Dubić), Hainešek; Trener: Dražen Ivančević

Naftaš Ivanić: Pinjagić, Šimić, Korman, Bukal, Mađarić, Kovačević, Oković, Konjug, Skeja (od 50. Medarić), Islami (od 50. Peroković), Gazilj; Trener: Jadranko Bundović

Igrač utakmice: Drago Zeljković (Samobor)

Da je Samoborcima netko prije susreta ponudio bod protiv lidera iz Ivanića, zasigurno bi ga objeručke prihvatili. Međutim, po prikazanom na terenu, posebno u prvom poluvremenu, Samobor je vrlo lako mogao osvojiti sva tri boda, jer je bio bolji i opasniji sastav. Ostaje nada da će Samobor igrama kao u dvoboju protiv Naftaš Ivanića uspjeti očuvati trećeligaški status.

Na tablici vodi Naftaš Ivanić sa 61 bodom, slijedi Rudeš sa 51 bodom, a Samobor je petnaesti sa 25 bodova.