RUKOMET: 2. HRL zapad, muški - 3. kolo Rudar – Gorica 25:35 (12:17)

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Konjuh i Tomović (oba iz Rijeke)

Rudar: P. Fresl, S. Šujster 1, S. Štajnkler 1, G. Prosoli 3, T. Fresl, Kušić 2, V. Šujster 4, Magdić 3, Kuhar 1, Kurilić 6, I. Prosoli 2, Cvetković, Gaća, J. Štajnkler 2

Gorica: Totić, Maravić 2, Pekera 7, Černetić 3, Petrač 2, Medić 1, Žigić 7, Turan 3, Crnolatac 1, Lazić 3, Mesarov 3, Jurinović 1, Zrnić 2, Dijanić

Gorica je jedan od boljih sastava druge lige i zasluženo iz Samobora odlaze s pobjedom. Pet pogodaka razlike u svakom poluvremenu dokaz je da je pobijedila kvalitetnija momčad.

Na ljestvici vode Gorica i Buzet BUP sa po 6 bodova, dok je Rudar posljednji na ljestvici i jedina su momčad bez osvojenih bodova.

Mladen Sirovica

RUKOMET: 2. HRL zapad, žene - 3. kolo Samobor – Zabok 33:13 (17:6)

Samoborke lako

Suci: Strnić i Vukić (oba iz Karlovca)

Samobor: Gorenc, Domašković 1, Pavlin, Novak 7, Ekart 5, Plazina 7(1), Kopljar 6, Čop 3(1), Soldić 1, Ivić, Švabl 2, Kuzmić 1, Žgela

Zabok: Šutina 1, Dejanović 5, Vrančić 1, Golubar, Trgovec 1, Jagić 3(1), Roginić 2, Jerneić, Lončarić, Posavec

Samoborke su bez ikakvih problema došle do prve ovosezonske pobjede. Igrale su i igračice Samobora koje inače ne dobivaju preveliku minutažu, a Zabočanke su prema dojmovima nakon tri odigrana kola najslabija ekipa u ligi.

Na ljestvici vode Rudar i Hrvatski Dragovoljac sa po 6 bodova, dok je Samobor na osmom mjestu sa 2 boda.

3. HNL središte - 7. kolo Graničar Gradip – Samobor 0:1 (0:0)

Do pobjede u 90. minuti

TUČENIK – Igralište Graničar Gradipa

Sudac: Boban (Velika Gorica)

Strijelac: 0:1 D. Kovačić (90)

Graničar Gradip: Novak, Kereković, Kornet, Jularić (od 88. S. Kovačić), Žitnjak, Borovčak, Pajsar, Falčević, Horvatić (od 40. Arifović), Bradić, Buzuk (od 69. Šalamun); Trener: Željko Majcen

Samobor: Fabijan, Dolić (od 90. Makarun), Hainešek, Čičko, Zeljković, Drenški, S. Raić, Goleš, Fučkar (od 65. Pušelić), D. Kovačić, Plepelić (od 82. Štefković); Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Bradić (57)

Igrač utakmice: Damir Kovačić (Samobor)

Vrlo tvrda utakmica u kojoj su Samoborci ostvarili drugu uzastopnu pobjedu na gostovanjima. Treba reći da je Samobor igrao bez startnog napadačkog dvojca Igor Raić – Merkl koji nisu nastupili zbog žutih kartona, odnosno ozljede. U prvome se dijelu mreže nisu tresle, a Samobor je od 57. minute bio brojčano nadmoćan, nakon što je isključen domaći igrač Bradić. To je Samobor iskoristio u posljednjim trenucima susreta, te je ostvario važnu pobjedu pogotkom rutinera Damira Kovačića kojemu je ovo bio već četvrti pogodak ove sezone.

Na ligaškoj tablici vode Vrapče i Naftaš Ivanić sa po 16 bodova, dok je Samobor na šestom mjestu sa 12 bodova.

Otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu

Stjepan Kuhar - prvak

U subotu 4. listopada, u organizaciji Stolnoteniskog kluba Samobor 2003. i pod pokroviteljstvom Poglavarstava Grada Samobora, održano je Otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu. Igračice i igrači iz Samobora, Zagreba i Duge Rese odigrali su pedesetak mečeva visoke razine, a nakon neizvjesne borbe titulu najboljeg odnio je Stjepan Kuhar. On je u finalnom meču gubio 2:0 od Dražena Librića, no iskustvo i staloženost donjelo mu je više nego zasluženu pobjedu. U meču za 3. mjesto, u također neizvjesnoj borbi i nakon propuštene meč lopte u četvrtom setu kod rezultat 10:9 za Krunoslava Zniku, Boris Mikolčević rutinirano privodi meč kraju i osvaja broncu. Da ponovimo, 1. Stjepan Kuhar, 2. Librić Dražen i 3. Boris Mikolčević, pokazali su vrhunski tenis na ovogodišnjem Otvorenom prvenstu Samobora – Klokočevac 2003.