3. HNL središte - 6. kolo Samobor – Lokomotiva 1:2 (0:2)

Sudac: Tek (Karlovac) Pomoćnici: Pavlešić (Duga Resa) i Tonković (Karlovac)

Strijelci: 0:1 Stipić (10), 0:2 A. Salihović (22), 1:2 Kovačić (71-11m)

Fabijan, Dolić (od 46. D. Horvat), Hainešek, Čičko, Zeljković, Petričević, Goleš, Drenški (od 28. Plepelić), I. Raić, Kovačić, Merkl (od 46. Fučkar); Trener: Stjepan Bašić

Lokomotiva

Hrkač, Skender, Patajac, Džaferović, D. Salihović, Sušak, Šimecki (od 62. Kozina), Stipić, Mikić (od 80. Šabić), Lasić, A. Salihović (od 83. Muratović); Trener: Siniša Krajač

Crveni karton: Petričević (56)

Igrač utakmice: Denis Salihović (Lokomotiva)

Zaslužena pobjeda Lokomotive protiv slabog Samobora koji je ovim porazom kompromitirao prošlotjednu pobjedu u Kutini i propustio priliku potpuno se približiti vrhu. Već u 10. minuti Lokomotiva je povela nakon što je domaći vratar Fabijan loše reagirao na Stipićev udarac sa 20-ak metara. Taj je pogodak presjekao Samoborce i usmjerio daljnji tijek susreta. Nedugo zatim Alen Salihović nakon lijepe akcije gostiju povećava na 2:0. Samobor nikako nije mogao povezati redove, a dovoljno o njihovoj igri govori činjenica da je trener Bašić već nakon prvoga dijela iskoristio sve tri zamjene. U 56. minuti nastupaju dodatni problemi za Samobor kada Petričević radi prekršaj kao posljednji igrač i zarađuje isključenje. Domaći su, paradoksalno, s igračem manje zaigrali nešto bolje i uspjeli smanjiti s bijele točke preko Kovačića, ali je to bio i njihov limit.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Naftaš Ivanić sa 16 bodova, slijedi Vrapče sa 13 bodova, dok se Samobor nalazi na sedmom mjestu sa 9 bodova.

Mladen Sirovica

2. HRL zapad, muški - 2. kolo Maksimir Princ – Rudar 35:34 (17:18)

Tijesan poraz

ZAGREB – Športska dvorana MIOC

Suci: Herceg (Zagreb) i Lozinčić (Velika Gorica)

Maksimir Princ: Črljenec, Pejčić 5, Koroljević 4, Radić 4, Vukelić 1, Šabarić 2, Bolčević 6(4), Biuklić 7, Lijić 5(1), Krajina 1, Rimay, Kriste, Krizmanić, Tutavac

Rudar: P. Fresl, Sa. Štajnkler, G. Prosoli 4, T. Fresl, Kušić 1, Šujster 8, Štibohar 12 (3), Kuhar 2, Sr. Štajnkler, Kurilić 4, I. Prosoli 3, Cvetković, Gaća, J. Štajnkler

Vrlo uzbudljiva utakmica s puno golova u kojoj su domaći pokazali više koncentracije u samoj završnici. Rudar je bio ravnopravan, te su čak imali i minimalnu prednost nakon prvoga dijela. Nakon visokog poraza u prvom kolu, čini se da unatoč porazu za Rudar dolaze bolji dani.

Na tablici vode Gorica i Buzet BUP sa 4 boda, dok je Rudar bez bodova na pretposljednjem jedanaestom mjestu.

2. HRL zapad, žene - 2. kolo Dugo Selo 1955 – Samobor 23:19 (12:9)

Novi poraz Samoborki

VRBOVEC - Športska dvorana

Suci: Kranjčec (Zagreb) i Kurjaković (Sisak)

Dugo Selo 1955: Jagatić, Grebenar, Vrdoljak 2, Vrbanić 3, Slišković 2(1), Sadrić 1, Meić, Vidović 1, Baričević, Broz 6(3), Keser, Čule 2, Plašić 6, Škorić; Trener: Nenad Plašić

Samobor: Gorenc, Pavlin, Novak 1, Ekart, Plazina 9(3), Kopljar 7, Čop 1, Soldić, Ivić, Švabl, Mandić 1, Žgela, Kupres; Trener: Dubravka Tunjić

Domaće su rano došle do pet pogodaka prednosti, ali su se Samoborke konsolidirale i brzo izjednačile. Međutim, do poluvremena je ponovo Dugo Selo u vodstvu od tri razlike. Tu prednost su domaće održavale tijekom drugoga dijela, te su konačno zabilježile sigurnu pobjedu.

Na ljestvici vode Rudar, Lokomotiva 2, Dugo Selo 1955 i Hrvatski Dragovoljac sa 4 osvojena boda, dok su Samoborke na devetom mjestu bez bodova.