Karate – SISAK CUP 2003

Za završetak sezone - uspješno

U subotu, 7. svibnja, održan je u Sisku tradicionalni 12. međunarodni SISAK CUP 2003. Na natjecanju je sudjelovalo tristotinjak natjecatelja iz 35 klubova iz Hrvatske i Slovenije. Obzirom da je ovo bio posljednji turnir za mlađe uzraste u natjecateljskoj sezoni 2002/2003, KK SAMOBOR ANINDOL nastupao je na natjecanju s 15 mladih natjecatelja koji su osvojili ukupno 11 odličja.

Prva mjesta osvojili su Ivanka Karamatič, Haris Kovačević, Ana Lenard, Tomislav Stolar i Maja Lenard. Drugi su bili Haris Kovačević i Ida Jandrečić, a treća su mjesta osvojili Monika Smolčić, Matej Petrić i Kruno Rozić. Svi spomenuti rezltati osnose se na natjecanje u katama.

U borbama je Nikola Šoić zauzeo 2. mjesto u kategoriji mlađi učenici.

Pred članovima KK SAMOBOR ANINDOL predstoji još Prvenstvo Hrvatske za juniore u borbama, 14.06.2003. u Virovitici, a nakon odmora od dvadesetak dana započinju pripreme za novu natjecateljsku sezonu jesen - zima.

D.Š.

3. HNL središte - 29.kolo Graničar Gradip – Samobor 4:1 (0:0)

Kanonada domaćih u nastavku

TUČENIK – Igralište ŠRC Graničar

Sudac: Marić (Vrbovec), Pomoćnici: Mihek (Peskovec) i Đuranec (Gornji Tkalec)

Delegat: Bezjak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Bradić (52-11m), 2:0 Bradić (62), 2:1 Merkl (66), 3:1 Šalamun (67), 4:1 Šalamun (73)

Graničar Gradip:

I.Novak, Kereković, T. Borovčak, Dimović, Cvitanović, I. Borovčak, Žitnjak, Falčević (od 41. Tukša), Jambrečina (od 66. Šalamun), Hribar (od 75. D. Novak), Bradić; Trener: Željko Majcen

Samobor:

Fabijan, Puškarić, Fučkar, Dalić, Zeljković, Drenški, S. Raić (od 90. Muratović), Plepelić, Rosić, Merkl, Horvat; Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Tihomir Bradić (Graničar)

Samoborci su u prvome dijelu dobro stajali na terenu i adekvatno parirali domaćinu, pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom. Doduše, bez golova, iako je i za njih bilo prilike. Domaćini su bolje zaigrali u nastavku i golovima Bradića ostvarili dva pogotka prednosti. Nakon što je Merkl smanjio na 2:1, trener domaćih radi izmjenu i uvodi u igru Šalamuna. To se pokazalo kao odličan potez, jer Šalamun samo minutu nakon ulaska postiže zgoditak, a u 73. minuti isti igrač zabija još jedan gol i rješava pitanje pobjednika.

M. S.

Uzvratna utakmica za popunu 1. HMNL Sokoli – Torcida 2:5 (1:3)

Sokoli ispali

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Gledatelja 30

Suci: Vukušić i Krmar (oba Zagreb)

Delegat: Žugec (Novaki)

Strijelci: 1:0 Kižlin (3), 1:1 Gudelj-Velaga (12), 1:2 Depeder (18), 1:3 Gudelj-Velaga (20), 2:3 Kos (23), 2:4 Veličković (31), 2:5 Veličković (39)

Sokoli: Pintar, Marković, Kižlin, Župetić, Kos, Petković, Kauzlarić, Goluska, Dubić, Marković, Žitković; Trener: Marijan Lenard

Torcida: Čupić, Parčina, Cikojević, Mrsić, Veličković, Bokan, Gudelj-Velaga, Matenja, Radan, Depeder, Gabrić; Trener: Mario Grubić

Žuti karton: Kos (33)

Igrač utakmice: Slobodan Gudelj-Velaga (Torcida)

Nakon uvjerljivog poraza u Splitu od 9:1, bilo je zaista nerealno očekivati da će Sokoli nadoknaditi tu prednost u uzvratnom susretu. Iako su Sokoli rano poveli, gosti su već do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. Ostatak dvoboja je protekao u rutinskom održavanju prednosti Torcide koja je sa ukupnih 14:3 pokazala da je bolja momčad i da zasluženo ulazi u prvu ligu. Sokolima pak preostaje da se konsolidiraju i što brže vrate među prvoligaše.

Mladen Sirovica

Stolnotenisači Klokočevca završili sezonu

S promjenjivim uspjehom

Ovogodišnje vijesti stolnotenisača rekreativaca su više nego dobre. Ekipa Klokočevca I s osvojenih 20 bodova zauzela je 3. mjesto u 6 b ligi SOKAZA (www.sokaz.hr) i prelazi u viši rang natjecanja. Prva dva mjesta osvojili su Elan i CB Print. Marijan Šarić sa skorom 29:1 prvi je igrač lige, Davorin Marić 13. sa skorom 17:13, a Božidar Petrić 32. sa skorom 5:25.

Klokočevac Kuno su također zauzeli 3. mjesto u 5b ligi, te s osvojena 22 boda prelaze u viši rang natjecanja. Prva su mjesta osvojili Odra-VDD i Večernji list. Najbolje plasirani igrač je Dražen Librić na 4. mjestu sa skorom 25:5, Krunoslav Znika je zauzeo 15. mjesto sa skorom 17:13, a Damir Pleše je na 17. mjestu sa skorom 16:10. Tomislav Medved kao mladi i perspektivni igrač izvrsno je iskoristio ukazanu priliku i sa skorom 4:6 zauzeo je 35. mjesto.

Ekipa Klokočevca ove polusezone nije uspjela zadržati mjesto u 5a ligi i s osvojenih 10 bodova zauzela je 10. mjesto. Antun Tonković sa skorom 18:12 najbolje je plasirani igrač, na 16. mjestu, Marijan Kuhtić je sa skorom 14:19 na 24. mjestu, a Marijan Lehpamer sa skorom 9:24 je na 32. mjestu.

Stolnotenisači iz Klokočevca zahvaljuju Gradu Samoboru, MO Klokočevac i NK Klokočevac na razumijevanju i pomoći u rješavanju stolnoteniskih problema. Za jesensko prvenstvo koje počinje u listopadu pripreme su već počele.