Mladi samoborski karataši natupili u Rijeci

Spremni za Prvenstvo Hrvatske

Na karate natjecanju DELATA CUP 2002., održanom u Rijeci 5. listopada ove godine, mladi članovi KK Samobor opet su osvojili velik broj medalja.

Na turniru je nastupilo oko 400 natjecatelja iz četrdesetak klubova Hrvatske, a Samoborci su osvojili 3 prva mjesta (Ivana Karamatić, Maja Lenard i Tomislav Stolar), 3 druga mjesta (Maša Herceg, Ana Lenard i Ida Jandrečić) i 7 trećih mjesta (Monika Smolčić, Martina Habljak, Ana Lenard, Haris Kovačević, Ida Jandrečić, Marko Lenard i Maja Lenard).

Vrijedi naglasiti da su ostvareni rezultati ohrabrujući, budući da se bliži najvažnije natjecanje za najmlađe - Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste, gdje će, nadamo se, s ovakvim rezultatima KK Samobor dominirati kvalitetom i brojem odličja.

D.Š.

Prvenstvo Hrvatske u judu

Iva Lulić i Damir Šegrt - prvaci Hrvatske!

Na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske u judu za seniore i seniorke, održanom u podsusedskoj sportskoj dvorani Sutinska vrela, Samoborci su zabilježili dva vrijedna rezultata. Iva Lulić pobijedila je u kategoriji judašica do 78 kg, a Damir Šegrt bio je najuspješniji u kategoriji do 60 kilograma.

Na turniru je sudjelovalo ukupno 87 seniora i 30 seniorki iz 19 hrvatskih klubova. Najuspješniji je bio Judo klub Student iz Splita.

I.T.

Rudari nastavljaju s pobjedama

Rudar - Ivanić 30:21

Rukometaši Rudara nastavljaju uspješan pohod u II. rukometnoj ligi zapad. U dobro popunjenoj sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija svladana je momčad Ivanića, čime su potvrdili svoje visoko postavljene ambicije u ovogodišnjem prvenstvu.

Ponajbolji u redovima kompaktne momčadi iz Ruda bio je Šujster koji je 9 puta prisilio gostujućeg vratara na vađenje lopte iz mreže.

I.T.

Jedinstvena županijska liga - 9. kolo

Rezultati:

Stupnik - Udarnik 0:3, Rugvica - Sava (S) 4:1, Jelačić - Lukavec 8:0, Jaska - Strmec 1:2, Klokočevac - Radnik 1:1, Zrinski Tehnovent - Lonja (L) 2:0, Zaprešić - Iskra Zelina 0:3, Mladost (O) - Vinogradar 0:0.

Na tablici vodi Udarnik s 24 boda.

Sava je na 6. mjestu s 13, Zrninski Tehnovent je 9. s 13 bodova, Stupnik je na 11. mjestu s 12 bodova, a Klokočevac je 13 s 10 bodova.

I.T.

3. HNL središte - 7. kolo - Samobor - Vrapče 4:0

Protiv najboljih - najbolji!

Kad ne ide sa slabima, dobri su i oni najjači! Samoborski nogometaši opet su protiv papirnatih favorita zaigrali odlično i nakon što su deklasirali Karlovac, sada su do nogu potukli i drugoplasirano Vrapče.

Vrata gostiju iz predgrađa Zagreba načeo je u 36. minuti Raić, a isti je igrač u 60. minuti postigao i drugi pogodak. Jordan je bio strijelac u 68. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Puškarić u 80. minuti.

I.T.

OSTALI REZULTATI 7. kola:

ZET - Regeneracija Mladost 2:1, Graničar Gradip - Dragovoljac Hrašće 0:2, Segesta - Lokomotiva 6:0, Trnje - Lučko 0:1, Zagorec - Karlovac 2:2, Velika Mlaka - Dugo Selo 0:1 i Ilovac - Vrbovec 1:1 .

Na tablici vodi Karlovac s 16 bodova, a Samobor je na 5. mjestu s 12 bodova.

Smjena na kormilu juniora NK Samobor

Novi trener - Danijel Erbežnik

Danijel Erbežnik novi je trener samoborskih mladih nogometaša. Naime, nakon što je Zvonko Vučković podnio neopozivu ostavku, sadašnje vodstvo kluba odlučilo je trenerom juniorske momčadi imenovati Erbežnika, svojedobno igrača Bregane, a trenutno nogometaša Zrinski Tehnoventa.

Erbežnik nije bez trenerskog iskustva, budući da je već trenirao mladiće Zrinski Tehnoventa.

Samoborci uspješni na judo turniru u Požegi

Milković i Šančić - zlatni!

Oko 480 natjecatelja iz četrdesetak klubova Mađarske, Slovačke, Njemačke, Italije, Austrije, BiH, Slovenije i Hrvatske natjecalo se na 5. međunarodnom judo turniru Požega 2002.

Nastupili su i predstavnici Judo kluba Samobor, a vrijedi zabilježiti rezultate Milkovića i Šančića, koji su osvojili zlatne medalje. Milkoviću je to uspjelo u kategoriji mlađih kadeta +68 kilograma, a Šančiću u konkurenciji do 90 kilograma.