MALI NOGOMET: 17. kolo I. HMNL - Croatia - Sokoli 6:5

Zamalo pobjeda

Kad je sedam minuta prije kraja utakmice Duvančić postigao zgoditak i Sokole doveo do vodstva od 5:3, malo se tko u dvorani na Baldekinu nadao sretnom završetku. No, u samo četiri minute domaći su uspjeli preokrenuti rezultat i Samoborci su se kući vratili pognutih glava. Taj ih je poraz još više gurnuo prema dnu prvenstvene ljestvice, a pravi ispit ih očekuje u 18. kolu, kad dočekuju Uspinjaču Segafredo.

Ostali rezultati: Split Ship Management - Kaštela 7 5:7, Orkan Zagreb - Petrinjčica 3:6, Uspinjača Segafredo - Porto Tolero 4:2, Osijek - Square 6:3 i Petar RKM - Split Gašperov 2:2.

Na tablici vodi Split Gašperov sa 41 bodom, ispred Petar RKM sa 40 bodova. Posljednja su Kaštela 7 s 12 bodova, a Sokoli su deseti, sa 14 bodova.

A.J.

JŽL - 22. kolo: Iskra Zelina - Klokočevac 4:2

Uvjerljivi domaćini

Objektivno jača momčad Iskra Zeline nakon brzog i lako dostignutog vodstva od 3:0 malo se opustila, pa su gosti iz Klokočevca došli u prigodu za smanjenje vodstva. No, šanse za stvarni preokret ipak nije bilo.

STRIJELCI: 1:0 - Stipić (3), 2:0 - Vršek (14 - 11 m), 3:0 - Jovanovski (16), 3:1 - Marić (22), 4:1 - Šajfar (55), 4:2 - Janžić (86).

JŽL - 22. kolo: Zrinski Tehnovent - Mladost 3:2

Od 0:2 do pobjede

Početak nije slutio na dobro. Na polovici prvog poluvremena momčad Mladosti već je vodila s 2:0. I po golovima i po igri sve je slutilo na loš završetak. No, ponajviše zahvaljujući odličnom golmanu domaćih Čerkezu, domaći su malo po malo stizali prednost gostiju i na kraju ipak uspjeli pobijediti.

STRIJELCI: 0:1 - Lončar (15), 0:2 - Salopek (23 - 11 m),1:2 - Mužević (41), 2:2 - Štrbac (65), 3:2 - Dragozet (74).