Nastavljaju se uspjesi samoborskih skijaša

Šesta mjesta za Ivana Olivarija i Niku Fleiss

Na jakom skijaškom natjecanju Trofej Pinocchio mladi samoborski skijaš Ivan Olivari osvojio je izvrsno 6. mjesto u slalomu. Još je bolji bio mladi hrvatski reprezentativac Tin Široki, koji je bio drugi.

Nika Fleiss nastupila je na Otvorenom prvenstvu Slovenije i zauzela vrlo dobro 6. mjesto u slalomu.

A.J.

SKIJANJE - Održana zadnja utrka Gorenje pokala

Ivona Bratanić ukupna pobjednica

U austrijskom Innerkremsu, odmah nakon Otvorenog prvenstva Hrvatske, održano je i posljednje finalno natjecanje za Gorenje pokal. To je takmičenje mladih hrvatskih skijaša i skijašica, cicibanki, cicibana, te drugih mlađih natjecateljskih kategorija. Nakon 18 trka koje su vođene tijekom sezone koja je upravo završila, mladi su samoborski skijaši, okupljeni u Ski klubu Samobor zauzeli vrlo dobro ekipno 4. mjesto u Hrvatskoj, a za malo im je izmaklo i treće. Osvojili su ukupno 981 bod. Prvi je Medveščak s 2.069 bodova, drugi Zagreb s osvojenih 1.666 bodova, a treća Rijeka s 1.237 bodova.

U kategoriji mlađe cicibanke Ivona Bratanić je ukupna pobjednica sa 222. boda.

U kategoriji mlađi cicibani Luka Olivari je ukupno 6., sa 77 bodova, a Domagoj Omanić 20. sa 16 bodova.

U kategoriji stariji cicibani Roko Cvetković je ukupno 2. sa 192. bodom, a Leo Martinović 7. s 81 bodom.

U kategoriji mlađi dječaci Kristijan Bratanić je 5. sa 104. boda, a Karlo Vlašić 16. s 24 boda.

Kod starijih djevojčica Sara Sikirić je 6. sa 60 bodova, a kod starijih dječaka Ivan Olivari je 3. sa 175 bodova.

Od rezultata posljednje utrke valja izdvojiti 2. mjesto Ivone Bratanić (mlađe cicibanke), 5. mjesto Luke Olivarija i 11. mjesto Domagoja Omanića (mlađi cicibani), 2. mjesto Roka Cvetkovića i 6. mjesto Lea Martinovića (stariji cicibani), 6. mjesto Sare Sikirić (starije djevojčice) i 3. mjesto Ivana Olivarija (stariji dječaci).

Zadnji spomenuti, Ivan Olivari, ove sezone izlazi iz dječjeg skijanja i prelazi na FIS natjecanja.

A.J.

NIka Fleiss pobijedila na FIS utrci na Soriškoj Planini

Rezultat karijere

Na Soriškoj Planini, na utrci FIS slaloma, na kojoj su sudjelovale i najbolje slovenske skijašice, Nika Fleiss je dokazala da je skijašica kojoj je forma do kraja sezone u stalnom usponu. Nataša Bokal, Špela Pretnar i Tea Dabič ostale su, i to s velikim zaostacima, iza Nike. Drugoplasirana Tea Dabič zaostala je 88 stotinki sekunde, a trećeplasirana Pretnar čak sekundu i 5 stotinki.

Izvrsna je bila i druga hrvatska mlada skijašica Ana Jelušić, deveta. Djevojke su ostvarile i najbolje FIS bodove u slalomu - Nika 13,51, a Ana 37,55.