Mali nogomet - Sokoli - Square 3:3

Zamalo pobjeda

U 14 kolu 1. hrvatske malonogometne lige samoborski su Sokoli ugostili nogometaše Squera. Gosti, iako "papirnati" favoriti, nisu uspjeli nametnuti svoju igru, dapače, tijekom cijele su utakmice bili prisiljeni stizati vodstvo domaćina.

Sokoli su igrali u sastavu: Kovačević, G. Kiseljak, Kablar, Đulvat, Šarić, Kos, Budišćak, Batur, Marković, Goluska, D. Kiseljak, Peremin.

Ostali rezultati 14. kola: Split Ship Management - Orkan Zagreb 4:1, Kaštela - Osijek 9:3, Petrinjčica - Uspinjača Segafredo O:3, Split Gašperov - Poreto Tolero 7:2 i Croatia - Petar RKM 4:7.

Na tablici vodi Split Gašperov s 37 bodova, a drugi je Petar RKM sa 36. bodova. Sokoli su na sedmom mjestu, s 19 bodova.

RUKOMET 2.HRL - rukometaši

Rudar - Dubovac 22:18

Dubovac se pokazao kao dobar suparnik, ali su Rukometaši Rudara ipak osvojili planirane bodove.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Senj s 21 bodom, dok su rukometaši Rudara na 8. mjestu, s 12 bodova.

A.J.

RUKOMET, 2.HRL - rukometašice

Samobor - Rovinj 33:20

Samoborke su lako svladale gošće iz Rovinja i zadržale se pri vrhu prvenstvene ljestvice. U vodstvu je Arena s 26 bodova, dok su Samoborke na četvrtom mjestu, sa 17 osvojenih bodova.

A.J.

JŽL - 18. kolo: Zrinski Tehnovent - Iskra Zelina 1:1

Zadovoljni i jedni i drugi

Utakmica u kojoj je rezultat mogao otići na jednu ili na drugu stranu, što i ne bi bilo nezasluženo. Rezultat iz prvog poluvremena ostao je do kraja utakmice, iako je i u drugom dijelu igre bilo lijepih prigoda za promjenu rezultata. Na kraju oba rivala moraju biti zadovoljna, jer - moglo je završiti i gore po njih.

STRIJELCI: 1:0 - Dragozet (10), 1:1 - Kralj (35).

JŽL - 18. kolo: Lukavec - Sava 2:1

Gosti mogli i bolje

U tvrdoj, pravoj natjecateljskoj utakmici više su pokazali domaćini. U oštrom nadmetanju, koje je često prelazilo granice dozvoljenog, poveli su s dva zgoditka prednosti, a gosti su tek u finišu utakmice, kad su igrali s igračem više, pokazali određene ambicije. Ostaje dojam da su mogli i bolje proći.

STRIJELCI: 1:0 - Brebrić (31), 2:0 - Ferko (48), 2:1 - Studen (75 - 11m).

CRVENI KARTON: Ferko (53 - drugi žuti)

JŽL - 18. kolo: Udarnik - Klokočevac 3:1

Izbjegnuta katastrofa

Nadmoć domaćina iskazana je već u prvom poluvremenu s dva zgoditka prednosti, a u nastavku je treći već naznačio moguću katastrofu gostiju. Ipak, na samom kraju utakmice, u 90. minuti, Marić je spasio čast gostiju iz Klokočevca.

STRIJELCI: 1:0 - I. Modlic (8), 2:0 - Mi. Paviša (43), 3:0 - Novosel (80), 3:1 - Marić

CRVENI KARTON: Zubec (75 - drugi žuti)

JŽL - 18. kolo: Stupnik - Jaska 1:2

3 boda gostima

Gosti su svoju konkretniju i dominantnu igru okrunuli s dva atraktivna zgoditka i do kraja utakmice Stupničani više nisu imali snage za istinski preokret. Sva tri boda zasluženo su otišla u Jastrebarsko.

STRIJELCI: 0:1 - Čunko (63), 0:2 - Ivančić (64), 1:2 - V. Budišćak (75).

Nogomet: Druga liga - Trnje - Samobor 0:1

Bodovi nade za Samobor

ZAGREB, igralište Trnja. Gledatelja 250, vrijeme oblačno. Teren pogodan za igru.

Sudac: Tadija Mamić (Split). Pomoćnici: Ćiro Ugrin i Marin Ivanković (Split). Četvrti sudac: Dražen Kovjanić (Bedekovčina). Dalegat: Ivan Jurina (Zabok).

STRIJELAC: 0:1 - Kovačić (72).

TRNJE: Mihaljević, Gazilj, Bedrušić, Partlić (od 82. Hodak), Budimir, Tolić, Silić (od 46. Eršek), Bošnjak, Odorjan, Bjelić, Tuta (od 75. Ćorić).

SAMOBOR: Fabijan, Zeljković, Mišić, Uzelac, Kordić, Jordan, Sabljić (od 45. Serdarušić), Galić, Jambrečina (od 74. Salihović), Kovačić, Popović (od 88. 1. Raić).

OCJENA IGRE: 6; ŽUTI KARTONI: Odorjan (21), Kovačić (24), Bodrušić (68), Tolić (71), Salihović (86); CRVENI KARTONI: Gazilj (48), Galić (48).

IGRAČ UTAKMICE: Damir Kovačić.

U utakmici u kojoj je pobjeda donosila velike izglede za ostanak u drugoligaškom društvu, a poraz je vodio u pakao neizvjesnosti, domaćin je ponovno zakazao. Stara boljka - neefikasnost, opet je došla do izražaja, što bi, u konačnici, moglo za Trnjane biti kobno. Gosti iz Samobora uzeli su ponuđeno i raspjevano se vratili u grad kremšnita i muštarde,

Prvo je poluvrijeme prošlo u dominaciji igrača iz Trnja, ali već spomenuta neefikasnost nije donjela žuđeni rezultat.

Kako je to obično u nogometu, kazna je stigla iz poluprilike. Nakon slobodnog udarca koji je sa strane izveo Kovačić, vratar domaćih Mihaljević reagirao je neshvatljivo nespretno i lopta je završila iza njegovih leđa.

Kao što je bilo rečeno na početku: gol i tri boda nade za goste, poraz koji Trnjane pomalo vodi u niži rang natjecanja.