26.11.2019.

Jubilarni 10. Rally Show Santa Domenica

RALLY - Pobjeda Mađara, Ivan Kodrić i Tomislav Pazman 9.

Od 22. do 24. studenoga održan je, u organizaciji Auto karting kluba Sveta Nedelja, 10. Rally Show Santa Domenica. Od petka do nedjelje u Svetu Nedelju stiglo je više od 90 natjecateljskih ekipa iz cijele Europe, a s njima i tisuće posjetitelja koji su, osim u utrci, mogli uživati i u brojnim popratnim događanjima.

Osim subotnjeg ceremonijalnog starta u Svetoj Nedelji, sve se odvijalo u Savršćaku pokraj Samobora, gdje je za sve sudionike organizirano druženje, servisno parkiralište, promotivna prodaja opreme, upoznavanje staze, te sve ostalo potrebno da se u nedjelju održe 4 brzinska ispita na makadamskoj stazi dugoj 8630 metara s osam skokova.

Utrku su završila 64 vozača, a pobjedu su slavili Mađari Peter Ranga i njegov suvozač Viktor Ban, koji su u Škodi Fabiji R5 stazu odvozili u vremenu 25:46.1 minuta. Najbolji hrvatski natjecatelj bio je Ivan Kodrić, također sa Škodom Fabiom (suvozač Tomislav Pazman), koji je završio na 9. mjestu s 57,6 sekundi zaostatka za prvoplasiranom ekipom.

Po prvi puta dodijeljeno je i priznanje uz novoutemeljeni Memorijal Roberta Vojvodića vozačkoj posadi koja je realizirala rekordno vrijeme u bilo kojem trenutku utrke, a i tu je bila najbrža prvoplasirana mađarska ekipa.